LG G2 Vs General Mobile Discovery Elite

LG G2 vs GMDE

• Kullanılan toplam oy
    41
  • Anket kapatılmış .

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hahahaha :) Tamam Güzel Trip atıosun sende Haklısın Ama Kişisel Sorunlarını Konuya taşımayalım :)

G2'nin kendine özel uygulamaları var mı ?

Tripmi? Uslubuna dikkat et sadece bunu anlatmaya calisiyorum. G2 nin kendine ozel marketi var. Bir dunya kendine ozel kendi urettigi uygulamalar var.

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tripmi? Uslubuna dikkat et sadece bunu anlatmaya calisiyorum. G2 nin kendine ozel marketi var. Bir dunya kendine ozel kendi urettigi uygulamalar var.

Ha Gel bunları konuşalım ? LG G2 / GMDE hangisinin kullanıcıya sunduğu kişisel uygulamalar mevcut :)

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ha Gel bunları konuşalım ? LG G2 / GMDE hangisinin kullanıcıya sunduğu kişisel uygulamalar mevcut :)
Kisisel uygulamalar gayet guzel ki zaten bu telefon 3. Parti yazilimlara gerek birakmiyor. Kablosuz depolamamiz var. Pcden telefonuma gelen mesajlari filan kontrol edebiliyorum. On screen phone uygulamasi ile. Falan filan :)

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kisisel uygulamalar gayet guzel ki zaten bu telefon 3. Parti yazilimlara gerek birakmiyor. Kablosuz depolamamiz var. Pcden telefonuma gelen mesajlari filan kontrol edebiliyorum. On screen phone uygulamasi ile. Falan filan :)

Bak Size bir + avantaj Kullanıcıya önem veren bir firma LG :)

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bak Size bir + avantaj Kullanıcıya önem veren bir firma LG :)

Daha cook avantajimiz var. Anlamak ve gormek isteyene. Neyse ben kactim kendi forumuma. Hayirli gunler. Simdiden hayirlisi olsun GM icin.

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Benim dandik Alcatel'imle bile PC'den mesaj kontrolu yapıyorum, mesaj yolluyorum, arama yapabiliyorum, G2'ye özel bir şey değil.
LG G2 ile GMDE'in arasında bana göre en büyük fark kızılötesi olması ve batarya azlığı ki bunlara bir şey diyemem. Performans konusunda ise kesinlikle yanılıyorsunuz. Telefonun inceleme videosunu izleseniz anlarsınız zaten. Tam 2 saat boyunca malum sitenin editörü Mesut Bey telefonu kullanıyor, test cihazı olmasına rağmen en ufak bir takılma bile yaşamıyor. Zamanında kullandığı cihazlarla karşılaştırma yapıyor. Neyin ne olduğunu o videoda anlıyorsun zaten.
Son olarak, zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ki ama gelip de, f/p ürünü olan ucuz bir cihaz almak isteyenlerin heveslerini kırmayın.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Benim dandik Alcatel'imle bile PC'den mesaj kontrolu yapıyorum, mesaj yolluyorum, arama yapabiliyorum, G2'ye özel bir şey değil.
LG G2 ile GMDE'in arasında bana göre en büyük fark kızılötesi olması ve batarya azlığı ki bunlara bir şey diyemem. Performans konusunda ise kesinlikle yanılıyorsunuz. Telefonun inceleme videosunu izleseniz anlarsınız zaten. Tam 2 saat boyunca malum sitenin editörü Mesut Bey telefonu kullanıyor, test cihazı olmasına rağmen en ufak bir takılma bile yaşamıyor. Zamanında kullandığı cihazlarla karşılaştırma yapıyor. Neyin ne olduğunu o videoda anlıyorsun zaten.
Son olarak, zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ki ama gelip de, f/p ürünü olan ucuz bir cihaz almak isteyenlerin heveslerini kırmayın.

Peki sizin dandik alcatel'inizde pc üzerinden telefonun tüm fonksiyonlarını kullanabiliyor musunuz? Uygulamalar arasında gezebiliyor musunuz? Ekran görüntüsü alıp bunu bilgisayara aktarabiliyor musunuz ya da bilgisayardan direkt sürükle-bırak ile telefona dosya kopyalayabiliyor musunuz? vs vs.

Sizin bahsettiğiniz mesaj atma, arama vs özellikleri 8 sene önce çıkan K750i'de de vardı. :) o basit PC Suiteler ile ON-Screen Phone arasında dağlar kadar yazılım farkı var..

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
On screen phone olayini anladigini sanmiyorum :) ondan boyle seyler yazmistir. Yoksa seneler once pcden mesaj atabiliyorduk zaten bunu bilmeyen yoktur :)

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION] hocam öncelikle hoşgeldin, sanırım forumdan ayrılmıştın, geri dönmüşsün. Zaten Sony Ericson'un PC suite'ini kullanıyorum :mrgreen: On screen phone LG'nin yazılımı değil mi? General Mobile böyle bi yazılım çıkardı da biz mi kullanmadık?

Lütfen birazcık da olsa şu marka sevdanızdan sıyrılıp objektif bakın. Ortada gelişmekte olan, büyük bir çıkış yakalamış ve hem de sahibi Türk olan bir firma var. Desteklemek, kendilerini geliştirmelerine yönelik eleştiri yapacağınıza telefonu yerin dibine sokuyorsunuz. Evet belki ortada kalite farkı olabilir, ama kim bilebilir geleceği? Belki de gelecekte bu firma dünya piyasalarını da kasıp kavuracak bir telefon çıkaracak, bizim Türkler olarak göğsümüzü kabartacak.

gökalpsenyurt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardesim bilmiosun bari sus sen asphalt 8 i 4k da oyna ben adimi degistircem :D 2gb ram de telefon akio bir kere cok.hizli acilio uygulamalar senin bilgin yok herhalde.lutfen arastir gel.arkadas bu forum bildigin bilgisizlerle dolmus ya nerde velet var burda

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
@Bloother hocam öncelikle hoşgeldin, sanırım forumdan ayrılmıştın, geri dönmüşsün. Zaten Sony Ericson'un PC suite'ini kullanıyorum :mrgreen: On screen phone LG'nin yazılımı değil mi? General Mobile böyle bi yazılım çıkardı da biz mi kullanmadık?

Lütfen birazcık da olsa şu marka sevdanızdan sıyrılıp objektif bakın. Ortada gelişmekte olan, büyük bir çıkış yakalamış ve hem de sahibi Türk olan bir firma var. Desteklemek, kendilerini geliştirmelerine yönelik eleştiri yapacağınıza telefonu yerin dibine sokuyorsunuz. Evet belki ortada kalite farkı olabilir, ama kim bilebilir geleceği? Belki de gelecekte bu firma dünya piyasalarını da kasıp kavuracak bir telefon çıkaracak, bizim Türkler olarak göğsümüzü kabartacak.

Hoşbuldum. Evet öyle oldu biraz. :)

Benim ona lafım yok. Ben her markanın tüketici yararına iş yapmasını desteklerim. GM'yi de desteklerim. Benim desteklemediğim burada gereksiz tartışma çıkaran arkadaşlar. GM kendi sınıfında çok başarılı. Ancak kalkıp da GMDE iyi G2 kötü demek yersiz ve saçma. :)

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
@Orduluozan Önce şu üslubunu değiştir sonra benim bilgimi sına tamam mı abisi. Madem forum bilgisizlerle dolu, o zaman mod arkadaşlara söylersin hesabını kapattırıp başka foruma gidersin olur biter.
Asphalt 8'i 4K oynadın da eline ne geçti? Dünyayı mı kurtardın noldu? Büyük başarı cidden bak çok kıskandım. Te Allah'ım ne cinslerle uğraştırıyorsun bizi ya.

[MENTION=374275]Bloother[/MENTION] LG G2'ye kötü diyenlerin zaten akıllarından şüphe ederim. Benim derdim sadece şu marka takıntısına. Ya bırakın insanlar istediği tercihi yapsın, isteyen gitsin G2 alsın, isteyen gitsin GMDE alsın. Tutup da yok G2 dünyanın bir numarası, markası yeter, yok GMDE de neymiş, ikinci günde parçalanır bu gibisinden konuşanlara gıcık kapıyorum. Benim kuzenim de öyle, G2 sahibi kendisi. GMDE'yi ilk gösterdiğimde "O ne lan, öyle telefon mu olurmuş, iki güne bozulur bu." deyip ön yargılı davrandı. Ön yargılarınızı kırın lütfen.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Uuuu neler dönmüş serhat burda ya *swh

Çekirdeğimi aldım aboneyim artık bu konuya :lol:

gökalpsenyurt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bn 4k da oynadim diye bi sey demedim bir kere bunu kafana sok hem uslubumu begenmiyorsan da cevap verme hem sen neden ustune aliniyorsun ki ben.baska bir arkadasa cevap verdim hem şöyle abisi fln deme canimi sıkma ben cocuk degilim hem.boyle konusamassin velet seni

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
@OrduluozanÖnce şu üslubunu değiştir sonra benim bilgimi sına tamam mı abisi. Madem forum bilgisizlerle dolu, o zaman mod arkadaşlara söylersin hesabını kapattırıp başka foruma gidersin olur biter.
Asphalt 8'i 4K oynadın da eline ne geçti? Dünyayı mı kurtardın noldu? Büyük başarı cidden bak çok kıskandım. Te Allah'ım ne cinslerle uğraştırıyorsun bizi ya.

@Bloother LG G2'ye kötü diyenlerin zaten akıllarından şüphe ederim. Benim derdim sadece şu marka takıntısına. Ya bırakın insanlar istediği tercihi yapsın, isteyen gitsin G2 alsın, isteyen gitsin GMDE alsın. Tutup da yok G2 dünyanın bir numarası, markası yeter, yok GMDE de neymiş, ikinci günde parçalanır bu gibisinden konuşanlara gıcık kapıyorum. Benim kuzenim de öyle, G2 sahibi kendisi. GMDE'yi ilk gösterdiğimde "O ne lan, öyle telefon mu olurmuş, iki güne bozulur bu." deyip ön yargılı davrandı. Ön yargılarınızı kırın lütfen.

Ama GMDE'nin arkası çok kötü yani bu da bir gerçek. Samsung'u kötülüyorduk ama o ne öyle canım. Bildiğin tepsi plastiği gibi bi de parlak yapmışlar, mat olaydı bari. Çok cins durmuş. Görsel olarak diyorum kalite olarak değil. Zevk meselesi yine de.

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama GMDE'nin arkası çok kötü yani bu da bir gerçek. Samsung'u kötülüyorduk ama o ne öyle canım. Bildiğin tepsi plastiği gibi bi de parlak yapmışlar, mat olaydı bari. Çok cins durmuş. Görsel olarak diyorum kalite olarak değil. Zevk meselesi yine de.

Simdi sen gel g2nin o arka kamera tuşlarına,ama kapamasına laf ettir :)

Sayın Güzel Arkadaşlarım , Aşırı Marka Takıntılı Fanboy Beyler,Bayanlar :) G2'yi kötülemiyoruz karşılaştırıyoruz

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Simdi sen gel g2nin o arka kamera tuşlarına,ama kapamasına laf ettir :)

Sayın Güzel Arkadaşlarım , Aşırı Marka Takıntılı Fanboy Beyler,Bayanlar :) G2'yi kötülemiyoruz karşılaştırıyoruz

Afedersin dostum. Cihaz çıkmadan neyin karşılaştırması bu? Kağıt üstünde cihaz karşılaştırmaları için burada tartışmaya gerek yok ki. Buyrun link: kiyas.la
GMDE çıkar, ikisini yan yana koyarsın anlık testler yaparsın. Ondan sonra iyi ya da kötü yorumu yaparsın. Şuan bahsedilebilecek tek konu var o da tasarımı. Yine o da kişisel zevktir ve tartışılmaz.

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Afedersin dostum. Cihaz çıkmadan neyin karşılaştırması bu? Kağıt üstünde cihaz karşılaştırmaları için burada tartışmaya gerek yok ki. Buyrun link: kiyas.la
GMDE çıkar, ikisini yan yana koyarsın anlık testler yaparsın. Ondan sonra iyi ya da kötü yorumu yaparsın. Şuan bahsedilebilecek tek konu var o da tasarımı. Yine o da kişisel zevktir ve tartışılmaz.

:) Neyse sende haklısın mart ayı ortasını beklicez 2. partide sonlarına yetişir inş.

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Evet biraz öyle, tasarımı daha iyi olsaydı her türlü gideri olurdu zaten :) Plastik konusunda üstad durumundaki Samsung ile karşılaştırsak hakaret olur onlara bence :D İşte donanımı yapıp tasarımı sıfır yapınca öyle oluyor. Keşke Gionee'nin duyurduğu dünyanın en ince telefonunu getirselerdi, tabi işlemcisini snapdragon s800 olmak şartıyla, onun tasarımı iyiydi.

daywalker78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Discovery çıktığında S3 ile karşılaştırıldı. Discovery piyasaya girdiğinde 600 tl iken rakibi S3, 1000 - 1100 tl aralığında idi. Hal böyle olunca doğal olarak ben dahil birçok kişi discovery'i tercih etti. Pişman da değilim. GM Discovery ile uygun bir zamanda piyasaya girerek asılında bir boşluğu doldurdu. Simdi Lg G2'ye rakip olmak istiyorsa öyle 1200 tl'ye falan elite asla satamaz. LG G2 gerçekten güzel bir telefon ve gerek ekran gerekse de yazılım olarak bence elite'den üstün. Ama elite 800-900 tl aralığında satılırsa düşünülmeden alınır ve 2014'ün en çok satanları arasına girer.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Discovery çıktığında S3 ile karşılaştırıldı. Discovery piyasaya girdiğinde 600 tl iken rakibi S3, 1000 - 1100 tl aralığında idi. Hal böyle olunca doğal olarak ben dahil birçok kişi discovery'i tercih etti. Pişman da değilim. GM Discovery ile uygun bir zamanda piyasaya girerek asılında bir boşluğu doldurdu. Simdi Lg G2'ye rakip olmak istiyorsa, öyle 1200 tl'ye falan elite asla satamaz. LG G2 gerçekten güzel bir telefon ve gerek ekran gerekse de yazılım olarak bence elite'den üstün. Ama elite 800-900 tl aralığında satılırsa düşünülmeden alınır ve 2014'ün en çok satanları arasına girer.

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Discovery çıktığında S3 ile karşılaştırıldı. Discovery piyasaya girdiğinde 600 tl iken rakibi S3, 1000 - 1100 tl aralığında idi. Hal böyle olunca doğal olarak ben dahil birçok kişi discovery'i tercih etti. Pişman da değilim. GM Discovery ile uygun bir zamanda piyasaya girerek asılında bir boşluğu doldurdu. Simdi Lg G2'ye rakip olmak istiyorsa öyle 1200 tl'ye falan elite asla satamaz. LG G2 gerçekten güzel bir telefon ve gerek ekran gerekse de yazılım olarak bence elite'den üstün. Ama elite 800-900 tl aralığında satılırsa düşünülmeden alınır ve 2014'ün en çok satanları arasına girer.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Discovery çıktığında S3 ile karşılaştırıldı. Discovery piyasaya girdiğinde 600 tl iken rakibi S3, 1000 - 1100 tl aralığında idi. Hal böyle olunca doğal olarak ben dahil birçok kişi discovery'i tercih etti. Pişman da değilim. GM Discovery ile uygun bir zamanda piyasaya girerek asılında bir boşluğu doldurdu. Simdi Lg G2'ye rakip olmak istiyorsa, öyle 1200 tl'ye falan elite asla satamaz. LG G2 gerçekten güzel bir telefon ve gerek ekran gerekse de yazılım olarak bence elite'den üstün. Ama elite 800-900 tl aralığında satılırsa düşünülmeden alınır ve 2014'ün en çok satanları arasına girer.

Ekran ve Yazılımsal Derken ? Yazılımsal Bence Discovery Ekibi Olunca 1200 TL süperbir fiyat

GMDE
- 5,5 inç Full HD IPS ekran (Gorilla Glass 3 ekran camı)
- 2,5GHz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 8974AC işlemci
- Adreno 330 grafik işlemci
- 16/32GB dahili depolama alanı
- 3GB RAM
- 16MP arka kamera
- 8MP ön kamera
- 2500mAh pil
- Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
... Ama elite 800-900 tl aralığında satılırsa düşünülmeden alınır ve 2014'ün en çok satanları arasına girer...
Elite daha doğrusu orjinal adıyla Gionee Elife E7 yurtdışında 3G versiyonu 525$, 4G versiyonu 545$ (32GB Romlu). Sence 800 liradan satmak ne kadar mantıklı?

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elite daha doğrusu orjinal adıyla Gionee Elife E7 yurtdışında 3G versiyonu 525$, 4G versiyonu 545$ (32GB Romlu). Sence 800 liradan satmak ne kadar mantıklı?

Ellerinde 3.000$'LARI olsa şıp diyo iphone veya xperia alırlardı.Niye Adları var.f/p'nin kralı cıkıyor adam 800-900 TL dedi Ben Mesleği Bırakmaya Karar Verdim :) :D

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
[MENTION=392554]Fr3aky[/MENTION] Elimde 1700+ lira olsa gidip iPhone 5-5s, ne bileyim Note 3 falan alırım zaten ama daha uygun bir telefon almak istiyorum diyelim, önümde böyle bir fırsat varken, hem de param buna yetiyorken alırım yani bu telefonu. Tutup da telefonu yerin dibine soksan, yok şöyle kötü yok böyle kötü desen telefona eline ne geçecek?

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Fr3aky Elimde 1700+ lira olsa gidip iPhone 5-5s, ne bileyim Note 3 falan alırım zaten ama daha uygun bir telefon almak istiyorum diyelim, önümde böyle bir fırsat varken, hem de param buna yetiyorken alırım yani bu telefonu. Tutup da telefonu yerin dibine soksan, yok şöyle kötü yok böyle kötü desen telefona eline ne geçecek?

Sende haklısın

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
[MENTION=392554]Fr3aky[/MENTION] 2. tekil şahısla konuştum ama sözüm sana değildi, böyle yapanlaraydı yanlış anlaşılmasın :wink:

daywalker78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1200 TL Elite mi, yoksa 1400 TL'ye G2'imi derseniz Elitinin sansı bence % 30. Ama 600 Tl'ye Discovery 1100 Tl'ye S3 varken gm satış patlaması yaptı. Hal böyle olunca kimse şarj soketi, yok Gm kimmiş, Telpa destek verecek mi diye sormadı. Elite ile yanı şey olurmu, bence olmaz. Ayrıca daha telefon ortada bile yok bakalım gelsin kullanıcı yorumları ne olacak.

Fr3aky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1200 TL Elite mi, yoksa 1400 TL'ye G2'imi derseniz Elitinin sansı bence % 30. Ama 600 Tl'ye Discovery 1100 Tl'ye S3 varken gm satış patlaması yaptı. Hal böyle olunca kimse şarj soketi, yok Gm kimmiş, Telpa destek verecek mi diye sormadı. Elite ile yanı şey olurmu, bence olmaz. Ayrıca daha telefon ortada bile yok bakalım gelsin kullanıcı yorumları ne olacak.

Eşşeğe altın semer vurdular diye Hızlı ve Güçlü sanıyorlarsa ben neyapayım :) 1250 TLYE telefon çıkarırsın 1.5GB ramli galaxy mega ama özellik bakımıdan düşük sadece büyük bisi millet fiyatına bakar alır :) s3'ün 2.kaliteside kapış kapış gidiyor fiyatı ucuz ama millet şarj problemi anroid sistem çökmesi kamera bozulması diye sormadı gerçi soruyor ama neyse :)

Son mesajlar