LG G2 Kullanıcıları Kulübü

Lapacla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar. Kardeşim G2 telefonunu yere düşürdü ekran komple kırıldı. Dokunmatiği filan da çalışmıyor. Ekranını değiştirmek ne kadara mal olur ya da sadece ekranı değiştirmek işe yarar mı?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Merhaba arkadaşlar. Kardeşim G2 telefonunu yere düşürdü ekran komple kırıldı. Dokunmatiği filan da çalışmıyor. Ekranını değiştirmek ne kadara mal olur ya da sadece ekranı değiştirmek işe yarar mı?
150 liraya ekran satılıyor.Kendim yaparım derseniz internette dolu video var.Yapamam derseniz 50 100 lira da tamir ücreti alırlar.

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ekran ve dokunmatik panel bir bütün olduğu için ekran komple değişecek maalesef.General Mobile Discovery nin ekranı için 130 lira istediler.Artık G2 için kaç para isterler sen düşün.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Telefonculardan yaptırmayın. Teknik servise verin. Tabi orijinal olmasını istiyorsanız.
G2 ekranları yere düşünce kırılıyor ama yere atınca kırılmıyor, tecrübeyle sabit.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Telefonculardan yaptırmayın. Teknik servise verin. Tabi orijinal olmasını istiyorsanız.
G2 ekranları yere düşünce kırılıyor ama yere atınca kırılmıyor, tecrübeyle sabit.
Nasıl yani mantık nasıl :)

Benimki takla attı defalarca telefona nasıl kıyıyorsunuz.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sinirlenince gözüm bir şey görmez. G2'yi çok fırlattım. Ekranda derin çizikler var ama kırılmadı daha hiç.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Benim G2 de gazi yav her tarafı çatlak eziklerle dolu en son düşüşünde dokunmatik sapıttı ama idare ediyor.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Benim G2 de gazi yav her tarafı çatlak eziklerle dolu en son düşüşünde dokunmatik sapıttı ama idare ediyor.
Benim G2 mi çatlatmam lazım acil garanti bitiyor her ne kadar V1o alcak olsamda G2 ile beraber kullancam :)

Bıçakla çizik atsam çatlak diye sayarlar mı bu arada hep aynı yerden çatlıyor ablamın G2 side öyle :)

Çatlatıyım ki kasa yenilensin .

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Benim G2 mi çatlatmam lazım acil garanti bitiyor her ne kadar V1o alcak olsamda G2 ile beraber kullancam :)

Bıçakla çizik atsam çatlak diye sayarlar mı bu arada hep aynı yerden çatlıyor ablamın G2 side öyle :)

Çatlatıyım ki kasa yenilensin .
Az önce saydım 9 farklı yerde çatlama var artk bıçakla çizik mi atarsın yere mi fırlatırsın bilemem.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Az önce saydım 9 farklı yerde çatlama var artk bıçakla çizik mi atarsın yere mi fırlatırsın bilemem.
Bıçakla çizik atsam çatlak gibi gözükür mü bende onu soruyorum zaten :)

15 gün kaldı ... Garanti bitecek faydalarından yararlanmak lazım hem bataryayıda değiştirtcem :)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Bıçakla çizik atsam çatlak gibi gözükür mü bende onu soruyorum zaten :)

15 gün kaldı ... Garanti bitecek faydalarından yararlanmak lazım hem bataryayıda değiştirtcem :)
Çatlak garanti kapsamına girmiyor sanırım sadece arka kapağı değiştiriyorlardı.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Neresi çatladı ki? Bende çatlak yok.
Abi ekranla yandaki gri şerite kadar olan kısımda 9 tane çatlak var.Arka kapakta bolca çizik vs kozmetik açıdan gazi sayılabilir.Ekranda ise 2 tane derin çizgi var.Kırık çatlak ekranda yok neyseki.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Abi ekranla yandaki gri şerite kadar olan kısımda 9 tane çatlak var.Arka kapakta bolca çizik vs kozmetik açıdan gazi sayılabilir.Ekranda ise 2 tane derin çizgi var.Kırık çatlak ekranda yok neyseki.
Vurduğum kısımlar dışında hiç çatlak yok bende. Yani 4 köşeden de ezik var sadece.

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 4.4.2 den 5.0.2 ye geçiş yaptım.V30d-TUR-XX rom yüklü.Ön bildirim LED inin çalışmadığını farkettim.Kitkat ta stabil çalışıyordu ama şimdi ekran kapalıyken çalışmıyor.Ekranı çift tıkla uyandırırken falan çalışıyor sadece.Bildirim LED ayarı aktif olmasına rağmen böyle oluyor.Aynı sorunu yaşayıp da çözüm bulan varmıdır acaba?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşlar 4.4.2 den 5.0.2 ye geçiş yaptım.V30d-TUR-XX rom yüklü.Ön bildirim LED inin çalışmadığını farkettim.Kitkat ta stabil çalışıyordu ama şimdi ekran kapalıyken çalışmıyor.Ekranı çift tıkla uyandırırken falan çalışıyor sadece.Bildirim LED ayarı aktif olmasına rağmen böyle oluyor.Aynı sorunu yaşayıp da çözüm bulan varmıdır acaba?
5.0.2'de bildirim ışığı sorunlu. Ben çözümü, tamamen kapatmakta buldum. Hiç kullanmıyorum. Başka da çözümü yok sanırım.

sdnSamet

Asistan
Reaksiyon puanı
17
1 ay once benim g2 yi servise gönderdim kitkata geri dondurduler batarya degistirdiler ama şarj hala yarım gun gidiyor tekrar göndersem ne yaparlar ?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Benim bildirim ışığında sorun yok nedense ve ekstra olarak sadece dori kernel var.Bunun için fix mi içeriyo bilemicem.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Benim bildirim ışığında sorun yok nedense ve ekstra olarak sadece dori kernel var.Bunun için fix mi içeriyo bilemicem.
Her zaman sorun çıkarmıyor. Bug var, bazen bildirim olmasa da ışık yanıp sönüyor. Takılı kalıyor yani. Eğer sende yoksa kullandığın rom ya da kernel ile alakalıdır. Stock rom tabanlı tüm custom romlarda bu sorunu yaşadım.

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar cihazı masanın üstüne bırakınca bildirim LED i yanıp sönmeye başladı.Cihaz harket halindeyken sensör bildirim LED ini engelliyor anlaşılan.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hareket sensörünü kalibre et. Sorun ondaysa düzelir.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Her zaman sorun çıkarmıyor. Bug var, bazen bildirim olmasa da ışık yanıp sönüyor. Takılı kalıyor yani. Eğer sende yoksa kullandığın rom ya da kernel ile alakalıdır. Stock rom tabanlı tüm custom romlarda bu sorunu yaşadım.
Almanya 30d kullanıyorum şuan ve dori var.Bir sorun yok bende normal çalışıyor.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Galiba bu sorunu çözdüm. Şuan test ediyorum, tekrarlamazsa çözüm olarak yayarız.

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Hey gidi eski telefonum ya düzgün kullanamadan klozete düşürmüştüm pantolonunu nasıl çektiysem klozete firladı arka cepten[emoji23] g2 ciler nasıl gidiyor? Hala ilk günkü gibi mi ? [emoji23]

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hey gidi eski telefonum ya düzgün kullanamadan klozete düşürmüştüm pantolonunu nasıl çektiysem klozete firladı arka cepten[emoji23] g2 ciler nasıl gidiyor? Hala ilk günkü gibi mi ? [emoji23]
Ben de Xperia S düşürmüştüm aynı şekilde.
İlk günkü gibi değil ama 3 aylık Samsung performansı veriyor yine de.

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Güncellemeler alınca mı bozuldu? Yok ya bitane android alıcam uğraşmak için bu ios ta hiç bişe yapılmıyor canımda çok sıkılıyor[emoji23]