LG G2 Kullanıcıları Kulübü

M

merve35

SDN Okuru
lg g2 de whatsapptan atılan fotoğraflar galeriye kaydedilmiyor. Snapchatten indirdiklerim ve instagrama yüklediğim fotoğraflarda otomatik olarak kaydedilmiyor. Ne yapabilirim arkadaşlar acil yardım edin :( :crying::crying::crying::crying::crying:

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
LG G2 ler kaçtan satılıyor? Temiz, sifir problem.

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
O zaman kernel desteklemiyordur . Bazı romlar destekliyor slimLP gibi istersen o roma gecersin bidahakine bende kullanmisim rm rom 2 side güzel.

Batarya nasıl ki slimLP de ben bunda 5 saat 45 dakika ekran süresi aldım normal kullanımda otomatik parlaklık sonda cloudy 3.3 te 4 buçuk saat gibi bekleyeceğim bir tane güncelleme gelmesini eğer düzelmez ise bu slimLP veya cm13 çıkar onu denerim.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Batarya nasıl ki slimLP de ben bunda 5 saat 45 dakika ekran süresi aldım normal kullanımda otomatik parlaklık sonda cloudy 3.3 te 4 buçuk saat gibi bekleyeceğim bir tane güncelleme gelmesini eğer düzelmez ise bu slimLP veya cm13 çıkar onu denerim.
Normal ya ben çok dikkat etmiyorum günün sonunda hep şarja takarım %90 olsa bile benim normal kullanımımda %40 kalıyor .

bloodyslash

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arayüzü görsellik açısından iyi olan stabil ve pil ömrü iyi giden bir rom önerirmisiniz

Alperen3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

arkadaşlar Telefonuma bilgisayardan yüklediğim mp3 dosyalarımı aynı klasöre yüklediğim halde *Müzik Çalar'dan* açtığım zaman farklı klasörde gösteriyor.

Bu problem telefonu ilk aldığımda yoktu, 4-5 aydır böyle birşey yoktu. Ancak bugünlerde sonradan aynı klasöre attığım tüm mp3 dosyalarım aynı isimli farklı klasörde görünüyor.

Ayrıca telefondan kaldırdığım bir resim sürekli olarak albüm kapak resimlerinde ve kilit ekranı arkaplanı olarak duruyor. Kaç defa değiştirdiğim halde kendisi bir şekilde yine ekran koruyucu olarak görünüyor.

Yukarıda saydığım 2 problemi 1-2 haftadır yaşıyorum.
Telefonda android 5 lolipop yüklü.

telefonu "Fabrika ayarlarına almak istemiyorum" bu şekilde yardım önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim

murat0671

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler 13 mb lik bi güncelleme geldi google yaması diye. Bilgisi olan varmı

Xeaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı soru sorulmuş fakat cevap alınamamış tam olarak bana da yardımcı olursanız sevinirim

sorunum yurtdışı g2 telefonuma hattın az çekmesinden ve internete bağlanamadığımdan dolayı rom atmak istedim lg phone firmware sitesinden Türkiye lolipop sürümünü indirdim fakat dokunmatik sapıtma yaptım telefon yeni ve başka şarj cihazı kullanmadım, ekranda jelatin yok ve temiz. format atmadan önce böyle bir sıkıntı yaşamadım. tot yöntemiyle de jellybean attım fakat sorun hala devam ediyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

borcvrmeyencorc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar telefonu alalı yaklasık 2 yıl oldu ve artık gözüm G4 te :D ama sanki G5'ide beklesem diorm. bu zamana kadar hc bir sekilde root rom vs yüklemedim garanti mevzularından dolayı ama bakıorm güzel iş yapan uygulamalar hep root istiyor telefonu satmadan root lamak istiyorum birazda öle kullancam icimde kalmasın :D lakin su ara lolipop 5.2 öle herhangi bir uygulamayla rootlanmıor bildiğim kadarıyla bi kac konu okudum cok karmasık geldi yeni bir uygulama falan yokmu root icin veya daha basit bir yolu... ?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
arkadaslar telefonu alalı yaklasık 2 yıl oldu ve artık gözüm G4 te :D ama sanki G5'ide beklesem diorm. bu zamana kadar hc bir sekilde root rom vs yüklemedim garanti mevzularından dolayı ama bakıorm güzel iş yapan uygulamalar hep root istiyor telefonu satmadan root lamak istiyorum birazda öle kullancam icimde kalmasın :D lakin su ara lolipop 5.2 öle herhangi bir uygulamayla rootlanmıor bildiğim kadarıyla bi kac konu okudum cok karmasık geldi yeni bir uygulama falan yokmu root icin veya daha basit bir yolu... ?
Root istiyor sen ? :) https://youtu.be/XUqaY6uJ0N8 al uzun yöntem ama oldukça kısa 5 dk olduguna bakma .

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dün itibariyle bir sitede tr g2 ler için yeni bi güncelleme yayınlandığı yazıyo ota üzerinden güncelleme alan yada bilgisi olan var mı? Benim cihazda şuan için gelen giden bir şey yok...

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Merhaba arkadaşlar. :) Arkadaşım G2 almış bi' tanıdığından ve cihazın imeisi orijinal değil. Cihaz 3G'yi kullanamıyor ve 2G ile bağlanıyor. Bu sorun imeiden mi kaynaklı?
Bide cihaza Flash Tool ile güncelleme yapabilir miyiz? Şuan 30b kurulu ama güncelleme vardır herhalde. Bide G2'de Smart Cleaning ve Kullanıcılar yok mu? :) [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] abi senin bu konuyla ilgili bilgin var mı? :)

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar. :) Arkadaşım G2 almış bi' tanıdığından ve cihazın imeisi orijinal değil. Cihaz 3G'yi kullanamıyor ve 2G ile bağlanıyor. Bu sorun imeiden mi kaynaklı?
Bide cihaza Flash Tool ile güncelleme yapabilir miyiz? Şuan 30b kurulu ama güncelleme vardır herhalde. Bide G2'de Smart Cleaning ve Kullanıcılar yok mu? :) @Vikings abi senin bu konuyla ilgili bilgin var mı? :)

2g ile bağlanması imei orjinal olmadığındandır.

v30c adlı yeni güncelleme gelmiş galiba. Otadan yükleyemezsen bilgasayardan yükleyebilirsiniz muhtemelen.

Smart Cleaning ve Kullanıcılar şuanlık yok son güncelleme neler getirdi bilmiyorum belki onda vardır ama alternatif olarak cloudy g2 3.3 rom yükleyerek bunları getirebilirsin.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
2g ile bağlanması imei orjinal olmadığındandır.

v30c adlı yeni güncelleme gelmiş galiba. Otadan yükleyemezsen bilgasayardan yükleyebilirsiniz muhtemelen.

Smart Cleaning ve Kullanıcılar şuanlık yok son güncelleme neler getirdi bilmiyorum belki onda vardır ama alternatif olarak cloudy g2 3.3 rom yükleyerek bunları getirebilirsin.
Anladım. :) Peki bu 2G için hiç mi çözüm yok?

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Beyler resurrection remix rom kullanıyorum şuan ses az geldiği için cm 12.1 e geçmek istiyorum wipe yapıp yeni cm 12.1 ve gapps flashlamam yeterlimi yoksa bootloader felan flashlamam da lazım mı ?

Logoda takılıp kalıyor uyuz oluyorum sonra.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Beyler resurrection remix rom kullanıyorum şuan ses az geldiği için cm 12.1 e geçmek istiyorum wipe yapıp yeni cm 12.1 ve gapps flashlamam yeterlimi yoksa bootloader felan flashlamam da lazım mı ?

Logoda takılıp kalıyor uyuz oluyorum sonra.
Gerekmez , ondada ses fazla sayılmaz ses istiyosan slimLP kur .

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Gerekmez , ondada ses fazla sayılmaz ses istiyosan slimLP kur .
Normal olması yeterli hocam bu manyak romda sesin s sini duyamıyorum son sese getiriyorum gene hoparlörü kulağıma dayıyorum ama telefondan biri aradığında ses normal geliyor. Neyse cm12.1 geçtikten sonra kurarım birde quick remote oh mis.

cyberefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranımın dokunmatik arızasından dolayı telefoncuda komple ekran değişimi yapıldı. Aynı zamanda gelen android 5.0.2 güncellemesini de aldım . su an müthiş bir özellik olan knock on (çift tıklama ile ekranı açma) çalışmıyor. Kapatmasinda sıkıntı yok. Hidden menüden update firmware yaptım. Tekrar aynı Romu(d802v30b) flashladim+ hard reset attım. Yine düzelmedi . Acaba yazılımsal bi (ispanya romunu, root vs. Yüklesem?) problem mi yoksa yeni takılan ekran donanımsal olarak mı desteklemiyordur?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ekranımın dokunmatik arızasından dolayı telefoncuda komple ekran değişimi yapıldı. Aynı zamanda gelen android 5.0.2 güncellemesini de aldım . su an müthiş bir özellik olan knock on (çift tıklama ile ekranı açma) çalışmıyor. Kapatmasinda sıkıntı yok. Hidden menüden update firmware yaptım. Tekrar aynı Romu(d802v30b) flashladim+ hard reset attım. Yine düzelmedi . Acaba yazılımsal bi (ispanya romunu, root vs. Yüklesem?) problem mi yoksa yeni takılan ekran donanımsal olarak mı desteklemiyordur?
Knock on donanımsal bir şey değildir kernelle alakalıdır .

ysn1221

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cevabın için teşekkürler.
O zaman bir tane stock kernel yüklesem düzelebilir mi?
Knock on kernel+sensorle alakalı bir özelliktir.eğer sensorde sorun yoksa xceed dorimanx gibi kernellerden model ve isletim sistemine uygun versiyonunu recoveryden flashlayarak kullanabilirsin.

furkansimsekk12

Asistan
Reaksiyon puanı
3
5.1.1 daha gelmedi bari 5.0.2 ye geceyim. Pc den nasil guncelleyecegimi biri anlatabilirmi ben bilmiyorum da