LG G2 Kullanıcıları Kulübü

rifatkok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Lg g2 severler g2 yi twrp ile cyanogenmod kurdum fakat şimdi orjinal roma geri dönmek istiyorum.
driverler mobil support tool flash tool herşey kurulu görünürde sıkıntı yok
Ama kdz yükleme işleminde yüzde 1 de takılıyor retry hatası veriyor
2 haftadır her ne yaptıysam olmadı gezmedik forum site video yazı makale kalmadı bir türlü kdz yi yükleyemiyorum
Yardımcı olabilecek birileri varsa cok sevinirim.Teşekkürler

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba Lg g2 severler g2 yi twrp ile cyanogenmod kurdum fakat şimdi orjinal roma geri dönmek istiyorum.
driverler mobil support tool flash tool herşey kurulu görünürde sıkıntı yok
Ama kdz yükleme işleminde yüzde 1 de takılıyor retry hatası veriyor
2 haftadır her ne yaptıysam olmadı gezmedik forum site video yazı makale kalmadı bir türlü kdz yi yükleyemiyorum
Yardımcı olabilecek birileri varsa cok sevinirim.Teşekkürler

Hocam orjinale çevirmenin en kolay yolu bu vericeğim linkteki dosyayı rom yükler gibi wipe yapıp yüklemeniz yeterli telefon ilk alındığı hale gelir ve ota güncellemelerini alır.

https://docs.google.com/uc?id=0B3U72O5ZZ8z-MHJELUNPQTVMRkk&export=download

D802tr cihazlar içindir diğer d802 cihazlarda da sorun çıkmıyor ama tr romunu yüklüyor.

Eğer böyle direk support tool ile bu işi halledecekseniz bu durumda jb romunu flashlayın.

rifatkok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam ilgilendiginiz için teşekkür ederim bunu twrp den yükleyebilirim degilmi cmw yok bende

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hocam birde support tool ile stock rom gömecektim telefona ama ne yaptıysam olmadı kdz dosyasını yüklerken yüzde 1 de kalıyor hata veriyor

verdiğiniz linki şuan indiriyorum acaba içinde kendi kernel dosyası mevcutmu suan benim kurdugum kernel orjinali degil dorimanx diye bi kernel kurdum başka türlü acamadım cihazı

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
hocam ilgilendiginiz için teşekkür ederim bunu twrp den yükleyebilirim degilmi cmw yok bende

hocam birde support tool ile stock rom gömecektim telefona ama ne yaptıysam olmadı kdz dosyasını yüklerken yüzde 1 de kalıyor hata veriyor

Yok twrp den rom yükler gibi yüklemeniz yeterli wipe la install yap o tamamen sıfırlayacak rootla ilgili hiç birşey kalmayacak tertemiz olacak.Cwm yazdığına bakma sen twrp den oluyor.Support tool ile uğraşmak yerine bu yöntemi öneririm hazır twrp de var iken daha kolay.

Ben kendim denedim 2 3 tıkla telefonu fabrika ayarına getirmek çok güzel bir duygu yaratıyor.

Muhtemelen yüklememesinin nedeni jelly bean üstü rom yüklemeye çalışman custom romlarada iken jelly bean üstü rom yüklemeye çalışınca hata veriyor bildiğim kadarıyla.

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5

verdiğiniz linki şuan indiriyorum acaba içinde kendi kernel dosyası mevcutmu suan benim kurdugum kernel orjinali degil dorimanx diye bi kernel kurdum başka türlü acamadım cihazı

Herşeyi sıfırlıyor hocam kernelde stock kernel olur muhtemelen.

rifatkok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam iniyor şuan yükleyip sonuçları sizinle paylaşacagım
Çok Sağolun :)

borcvrmeyencorc

Asistan
Reaksiyon puanı
0

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Arkadaşlar cm 13 official bugun yayinlandı kullanıyorim bug hissetmedim.

Barış1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sonunda official cikmis adam akilli 6.0 yoktu nasil bende kurmayi dusunuyorum ama sunlar sart kamera 4k kendi kamerasi cloudy 3.3 deki iste xposed sart bug olmasin ufak buglar sorun degil hallederler bir de sarj suresi ve fast charge olmali varsa hemen geciyorum

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Sonunda official cikmis adam akilli 6.0 yoktu nasil bende kurmayi dusunuyorum ama sunlar sart kamera 4k kendi kamerasi cloudy 3.3 deki iste xposed sart bug olmasin ufak buglar sorun degil hallederler bir de sarj suresi ve fast charge olmali varsa hemen geciyorum
Anlamadım google camera var bunda . Hiç buga denk gelmedim hoş güzel çalışıyor.

Barış1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neyse sagolasin ben xda bir bakayim 6.0 kernel yazan ciksa o da cok iyi olur da hadi hayirlisi artik orda ne diyorlar ona gore soylerim artik gorduklerimi

Barış1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaparsan burda faydali olabilir artik bir sey sorcaktim dpi oynamadan romun sadece tuslari nasil kuculturuz bu rom icin soyluyorum normalde cloudy flashlancak bir suru sey var yada romun ayarlarinda bu var mi ?

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Hocam clean flash nasıl oluyor uygulamalar siliniyor mu cm 12.1 deyim şuan uygulamalar felan silinmeden geçme şansım var mı ?

Bu arada romu yüklemek isteyenler için şuan en anlaşılır bu videoyu buldum.

https://www.youtube.com/watch?v=fg3DzXTZyFY&feature=youtu.be
Clean flash tertemiz adı üstünde internal hariç tüm wipeları yapıyorsun . Yükseltme şansın olduğunu sanmıyorum 5 den 6 ya oluyor çünkü olsa bile kafayı yer .

Custom recovery (either TWRP or CyanogenMod)KitKat (KK) bootloader (included in the lg-devs LP bootstack)
KitKat (KK) bootstack minimum; Lollipop (LP) bootstack is recommended
Gerekenler kısmında bu yazıyor fakat ben direkt CM 12.1'den yükleyebildim yani 12.1 yükleyebildiğiniz her durum bunuda yükleyebilirsiniz .

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Clean flash tertemiz adı üstünde internal hariç tüm wipeları yapıyorsun . Yükseltme şansın olduğunu sanmıyorum 5 den 6 ya oluyor çünkü olsa bile kafayı yer .

Custom recovery (either TWRP or CyanogenMod)KitKat (KK) bootloader (included in the lg-devs LP bootstack)
KitKat (KK) bootstack minimum; Lollipop (LP) bootstack is recommended
Gerekenler kısmında bu yazıyor fakat ben direkt CM 12.1'den yükleyebildim yani 12.1 yükleyebildiğiniz her durum bunuda yükleyebilirsiniz .

Peki hocam şu olay var mı bir bakar mısınız ?

https://www.youtube.com/watch?v=UjcYuZsSXiQ

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Peki hocam şu olay var mı bir bakar mısınız ?

https://www.youtube.com/watch?v=UjcYuZsSXiQ
2e56b30d294708d88690df9b77213905.jpg

Varmıs :)