LG G2 Kullanıcıları Kulübü

Barış1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Meselea ekrandadir sorun 400 falan garantide her garantide fiyat ayni olmayabilir kartadir o farkli ona gore mesela benim ki ekrana goruntu gelmiyordu ama cihaz calisiyordu orayi temizlendi iste haloldu 10 dk da haleti verdi

R

Ray Allen01

SDN Okuru
Beyler ben lg g2 yi alalı 3 ay olmuştur hep sol mikrofon kulaklığı tarafında sorun yaşıyorum bazen çalıyor bazen calmiyor servise yollayabilir miyim öyle bi olanağım varmı

azzylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler cloudy g2 romunu yüklemeye calısırken fastboot moda gecti telefon.download moddan stock roma gecmeye calısıyorum ama flash tool telefonu görmüyormu artık bilmiyorum ama yükleme yapmıyor.yardımcı olur musunuz

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
beyler cloudy g2 romunu yüklemeye calısırken fastboot moda gecti telefon.download moddan stock roma gecmeye calısıyorum ama flash tool telefonu görmüyormu artık bilmiyorum ama yükleme yapmıyor.yardımcı olur musunuz

Benim tel hiç fastboot olmadı bu yüzden bilmiyorum ama bir alıntı yapiyim senin içn belki işine yarar.

Sorunu çözdüm. Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olcaktır umarım.
İlk olarak bu dosyayı indiriniz: Zippyshare.com - FASTBOOT.7z
NOT: İşlemler LG G2 D802 modeli için geçerlidir.
1. ADB google driveri kurun: Google USB Driver | Android Developers
2. adb klasörünü C:\ sürücüsüne atın.
3. Ses kısma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağladığınız usb kablosunu telefona bağlayın.
4. Başlat > Çalıştır > cmd yazıp Tamam'a basın. (windows 7)

Sol alt köşedeki windows simgesine sağ tık > Çalıştır > cmd yazıp Tamam'a basın. (windows 8.1)
5. Karşınıza gelen cmd komut penceresinde aşağıdaki her adımı sırası ile onaylayarak takip edin. (Her adımdan sonra Enter'a basın.)

cd c:\adb
fastboot erase cache
fastboot erase recovery
fastboot erase laf
fastboot flash laf laf.img
fastboot reboot

6. Tekrar fastboot ekranı gelecektir. Korkmayın.
7. USB kabloyu çektikten sonra güç tuşuna telefon tamamen kapanana kadar basılını tutun.
8. Ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlı olan usb kablosunu telefona takın.

9. Download Mode ekranı karşınıza gelecektir.

[çözüldü] LG G2 Fastboot mode started udc_start() Sorunu

azzylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim tel hiç fastboot olmadı bu yüzden bilmiyorum ama bir alıntı yapiyim senin içn belki işine yarar.

Sorunu çözdüm. Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olcaktır umarım.
İlk olarak bu dosyayı indiriniz: Zippyshare.com - FASTBOOT.7z
NOT: İşlemler LG G2 D802 modeli için geçerlidir.
1. ADB google driveri kurun: Google USB Driver | Android Developers
2. adb klasörünü C:\ sürücüsüne atın.
3. Ses kısma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağladığınız usb kablosunu telefona bağlayın.
4. Başlat > Çalıştır > cmd yazıp Tamam'a basın. (windows 7)

Sol alt köşedeki windows simgesine sağ tık > Çalıştır > cmd yazıp Tamam'a basın. (windows 8.1)
5. Karşınıza gelen cmd komut penceresinde aşağıdaki her adımı sırası ile onaylayarak takip edin. (Her adımdan sonra Enter'a basın.)

cd c:\adb
fastboot erase cache
fastboot erase recovery
fastboot erase laf
fastboot flash laf laf.img
fastboot reboot

6. Tekrar fastboot ekranı gelecektir. Korkmayın.
7. USB kabloyu çektikten sonra güç tuşuna telefon tamamen kapanana kadar basılını tutun.
8. Ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlı olan usb kablosunu telefona takın.

9. Download Mode ekranı karşınıza gelecektir.

[çözüldü] LG G2 Fastboot mode started udc_start() Sorunu

bu download mode acmak icin herhalde denemedim bu cozumu ama ben download moda alabiliyorum telefonu ancak flash tool ile stock rom yükleyemiyorum cunku download modda iken usb yi tanımıyor bilgisayar.twrp yide acabiliyorum orada usb tanıyor bilgisayar ama twrp den restore yaptım işe yaramadı yine fastboot ekranı geliyor.

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bu download mode acmak icin herhalde denemedim bu cozumu ama ben download moda alabiliyorum telefonu ancak flash tool ile stock rom yükleyemiyorum cunku download modda iken usb yi tanımıyor bilgisayar.twrp yide acabiliyorum orada usb tanıyor bilgisayar ama twrp den restore yaptım işe yaramadı yine fastboot ekranı geliyor.

Usb driverları tekrar yükler misiniz ve birde usb yi başka portlara takmayı deneyin bende 3 port var bir tanesinde bazen saçmalıyor.

azzylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usb driverları tekrar yükler misiniz ve birde usb yi başka portlara takmayı deneyin bende 3 port var bir tanesinde bazen saçmalıyor.

driverları da denedim 3 port var bende de hepsinde aynı sorun,calısmıyor.yapamayacagımı anlayınca telefoncuya verdim artık pes ettim yani :)

propisyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cm13 yükleyecek arkadaşlar:
Kurduğum ilk 6 saatte çok keyif aldım. 5.0.2 den sonra oldukça akıcı, görsel olarak güzel bir rom olduğunu düşünürken felaketler zinciri arka arkaya geldi.
İlk olarak playstore dan temalar denerken yanlışlıkla cm11 uyumlu bir tema kurdum ve sistem arayüzü çöktü ve ben bir pc yanına gelene kadar telefonumu açamadım. Sonra bir şekilde romu güncelledim. Ama bu sefer wifi problemi başladı. 5 saniyede bir bağlantım kopmaya başladı.
Sonunda cloudyg2 3.3 kurdum. Şu an için gayet memnunum. Oldukça stabil çalışıyor.

6.0 için çekilecek çile değilmiş: sonsöz

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Cm13 yükleyecek arkadaşlar:
Kurduğum ilk 6 saatte çok keyif aldım. 5.0.2 den sonra oldukça akıcı, görsel olarak güzel bir rom olduğunu düşünürken felaketler zinciri arka arkaya geldi.
İlk olarak playstore dan temalar denerken yanlışlıkla cm11 uyumlu bir tema kurdum ve sistem arayüzü çöktü ve ben bir pc yanına gelene kadar telefonumu açamadım. Sonra bir şekilde romu güncelledim. Ama bu sefer wifi problemi başladı. 5 saniyede bir bağlantım kopmaya başladı.
Sonunda cloudyg2 3.3 kurdum. Şu an için gayet memnunum. Oldukça stabil çalışıyor.

6.0 için çekilecek çile değilmiş: sonsöz
Selam ben CM 13 kullanıyorum 1 2 hafta oldu ve 0 problem . Cm 11 teması yüklerseniz sistem kafayı yer ya da 12.1 çünkü yaşadım . üstünede dirty flash yapmışsınız ondandır yoksa sistem oldukça güzel . Bu arada 12.1 ile arasında cok fark yok yani android 5.1.1 ile 6 arasnda fark yok android 5.2 olmalıydı . Doze modu filan hikaye en güzel yanı arka tusa 2 defa basınca G4 teki gibi kamera acılması ki kamera arayuzu berbat google ın .

adanali0142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir internet sitesinde faturasız ve garantisiz 650tlye satılıyor fikriniz nedir almalı mıyım

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
1d4c824184cdbca6aedc5192991bdfd6.jpg

Dori 7.8 kullanan var mı ? Çok güzel diyorlar .

Barış1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de lollipop icin olaninin ilk 1.0 surumu ciktigindan beri onden oncesi 4.4.4 kernelini kullaniyorduk dori adamdir surekli de destek veriyor umariz birakmaz daha uzun bir sure

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
UX 4.0 + romu geliyor arkadaslar :) cok fark olmasada farkli deneyim her zaman iyidir

Barış1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Su ses degistirirken cikan sey neyse iste onu degistirmek icin bildiginiz bir xposed var mi

Barış1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fcb690b14bfcc777638c78aa9e0a0034.jpg
14e7f8a3395bf02e1b638d2e5bad2e6a.jpg
ayrica sunu da gosteriyim stock lollipop kullananlar bilir saf android gore multitask kismi ve bildirim cubugu biraz kotu gecisler direk animasyonsuz onun icin bu xposed oneririm resimlerde gormusunuzdur blurred sytem ui ismi

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
fcb690b14bfcc777638c78aa9e0a0034.jpg
14e7f8a3395bf02e1b638d2e5bad2e6a.jpg
ayrica sunu da gosteriyim stock lollipop kullananlar bilir saf android gore multitask kismi ve bildirim cubugu biraz kotu gecisler direk animasyonsuz onun icin bu xposed oneririm resimlerde gormusunuzdur blurred sytem ui ismi
Evet arkasi bugulu olması her zaman guzel hatta durum cubugu filanda seffaf oluyordu tabi ben 4.4.2 de kullanmstm

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
[MENTION=358451]Barış1234[/MENTION] Avast Battery Saver'ın gerçekten bi' faydasını gördün mü? :)