LG G2 Kullanıcıları Kulübü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende 10d var.
telefonu Migros'tan almıştım. Radyo da var 10d de.

kamilsen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya mat ya da hiç. Parlak jelatinin iyisini bulmanız lazım. Yoksa parmağınız rahat etmez.

Bloother kardeşim bu konuda sana katılmıyorum. Ya saydam ya hiç bence. Zaten bu telefonları telefon yapan ekranları :) onu da soldurursak yazık olur. Ben gittigidiyordan saydam aldım bir tane. 20tl filandı. Hakikaten de darbe emici esnek bir yapısı var. Sert bir cisimle bastırınca bir iz oluşuyor, sonra zamanla kayboluyor iz. Yalnız tek sıkıntı çok kalın olduğu için dokunmatik hassasiyetini etkiliyor gibi :) siz yine de alacaksanız darbe emici özelliği olmayanından tercih edebilirsiniz. Ha bu arada ekran parlaklığına artısı var eksisi yok desem başım ağrımaz

deryop58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar biraz önce müzik dinlerken telefon birdenbire kapanıp açıldı. mesajlara girdim klavye dili çince olmuştu. ayarlardan değiştirdim ama neden böyle oldu anlamış değilim. fikri olan var mı acaba??

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bloother kardeşim bu konuda sana katılmıyorum. Ya saydam ya hiç bence. Zaten bu telefonları telefon yapan ekranları :) onu da soldurursak yazık olur. Ben gittigidiyordan saydam aldım bir tane. 20tl filandı. Hakikaten de darbe emici esnek bir yapısı var. Sert bir cisimle bastırınca bir iz oluşuyor, sonra zamanla kayboluyor iz. Yalnız tek sıkıntı çok kalın olduğu için dokunmatik hassasiyetini etkiliyor gibi :) siz yine de alacaksanız darbe emici özelliği olmayanından tercih edebilirsiniz. Ha bu arada ekran parlaklığına artısı var eksisi yok desem başım ağrımaz

Ben de aldım bi tane normal parlak jelatin, ancak kayganlığı yarıya indirdi. Parmağı sürüklerken çok farkediyor. Çıkarıp attım. Çıplak daha güzel.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu nasıl bi saçmalık? Asphalt 8 cihazımla uyumlu değilmiş?
juqu4ybu.jpg

kamilsen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de aldım bi tane normal parlak jelatin, ancak kayganlığı yarıya indirdi. Parmağı sürüklerken çok farkediyor. Çıkarıp attım. Çıplak daha güzel.

Evet haklısın. Ben de ilk aldığım jelatini söküp attım. Hatta onaa dağa fazla para vermiştim. Ama bu ona nispetle baya iyi. Tabi orjinsl kayganlığı asla bulamazsın o ayrı mesele. İşte benim şu an kullandığım bu http://urun.gittigidiyor.com/cep-te...g2-ultimate-buff-ekran-koruyucu-film-98186856

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bu nasıl bi saçmalık? Asphalt 8 cihazımla uyumlu değilmiş?
juqu4ybu.jpg
Bu sorunla karşılaşıyorsan hatanın giderilmesini beklemen gerek ya da apk sını bulabilirsen onu indirip yükle root a gerek olmuyor bu tür oyunlarda :)
Apkmania.com falan anladın sen :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu sorunla karşılaşıyorsan hatanın giderilmesini beklemen gerek ya da apk sını bulabilirsen onu indirip yükle root a gerek olmuyor bu tür oyunlarda :)
Apkmania.com falan anladın sen :)

Evet o yoldan çok uygulama indiriyorum ancak Türkiye romunda yüklediğim oyun Almanya romunda uyumsuz diyor orası garip.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Evet haklısın. Ben de ilk aldığım jelatini söküp attım. Hatta onaa dağa fazla para vermiştim. Ama bu ona nispetle baya iyi. Tabi orjinsl kayganlığı asla bulamazsın o ayrı mesele. İşte benim şu an kullandığım bu http://urun.gittigidiyor.com/cep-te...g2-ultimate-buff-ekran-koruyucu-film-98186856

İnternetten alışveriş yapmıyorum. bir yerde denk gelirsem alıp bi denerim.

ayti_QJ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar gece foto cekerken flas patlamiyo mu.aksam cekeyim dedim kapkaranlik cikti.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar gece foto cekerken flas patlamiyo mu.aksam cekeyim dedim kapkaranlik cikti.

Eger gece modundan bahsediyorsan, özelliği o zaten. Flaşsız, bir ortamı çekmektir. Eğer flaş patlasaydı, yakınınızdakı ortam flaşla aydınlanacağı için karşısı görünmezdi.

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaslar bu telefonun arka kapagı acılmıyor diye birsey okudum sanki bir sayfada, bataryasını değiştirme imkanı varmı ilerleyen 1 yıl da örnegin? bir sorun cıktıgı halde?

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bu telefonun arka kapagı acılmıyor diye birsey okudum sanki bir sayfada, bataryasını değiştirme imkanı varmı ilerleyen 1 yıl da örnegin? bir sorun cıktıgı halde?

Kasa yekpare olduğundan bataryası çıkmıyor evet. Bataryasıyla ilgili bir sorun olduğunda da zaten garantiye gönderebilirsiniz.

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Muhakkak facebook kullanan vardir, ben facebook girmesemde bni girdi gosteriyor arkadaslar,hic acmasam bile saatlerce girmesemde 2d 10d yaziyor..arkadasin facebooktan bakiyorum goruyorum.. bunu nasil kapatirim bilen varmi.

Dark-Man

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de aranıza dün katıldım.Ürünü 32 gb olarak teknosa mağazasından inceleyerek aldım.Fiyatı indirimdeydi 1699 tl.İndirim bugün de devam ediyor.Bilginize...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Muhakkak facebook kullanan vardir, ben facebook girmesemde bni girdi gosteriyor arkadaslar,hic acmasam bile saatlerce girmesemde 2d 10d yaziyor..arkadasin facebooktan bakiyorum goruyorum.. bunu nasil kapatirim bilen varmi.

Facebook senkronizasyonunu kapatın.

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam oyle bi senk. Ayari yokki herkeste bu durum varmi

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaslar ne kadar yardımcı olabilecegim bilmiyorum G2 kullanıcısı degilim henüz fakat, ayarlarda sohbeti kapat olması gerek.

Kasa yekpare olduğundan bataryası çıkmıyor evet. Bataryasıyla ilgili bir sorun olduğunda da zaten garantiye gönderebilirsiniz.

Tesekkür ederim fakat aldıgımda 3 yıla kadar kullanma planım var düsncem bu yüzden.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tesekkür ederim fakat aldıgımda 3 yıla kadar kullanma planım var düsncem bu yüzden.

Dogru diyosun. 3 yil gibi bir kullanim planin varsa ve bir sorun cikarsa garanti değil de yine teknik servis yardimiyla ücretli olarak degisim yaptirabilirsin diye biliyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaslar ne kadar yardımcı olabilecegim bilmiyorum G2 kullanıcısı degilim henüz fakat, ayarlarda sohbeti kapat olması gerek.

Teknosa'dan kasko ile alırsanız garanti süreniz 3 yıla çıkıyor ve ilk yıl çalınma, kırılma, su geçirme vs. her türlü kullanıcı hatasına karşı sigortalı oluyor.

bgunduz26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mERHABA arkadaslar bir sorunum var ve sizinle paylaşmak istedim. Benim telefonum 32 gb lık tı daha önceleri root atıp custom romlar yüklemiştim. Sonra stock roma dönmeye karar verdim ve lg G2 firmware listesinden romu indirip kurdum fakat telefon hafızası 16 gb a düştü . ben romu indirirken 16 gb lıklar için olan romu indirmişim. daha sonra diğer romları indirip kurmama rağmen hafıza tekrar düzelmedi. Ayarlar/ telefon hakkında bölümüne girdiğimizde telefon 32 gb görunuyor ama hafıza olrak sadece 16 gb . bunu düzeltmenin bir yolu var mı ?.. SAYGILARIMLA

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Teknosa'dan kasko ile alırsanız garanti süreniz 3 yıla çıkıyor ve ilk yıl çalınma, kırılma, su geçirme vs. her türlü kullanıcı hatasına karşı sigortalı oluyor.

Teknosa düsünüyorum bu son kampanyasından dolayı fakat o dedikleriniz için ekstra bir ücret istemiyorlarmı?

Dogru diyosun. 3 yil gibi bir kullanim planin varsa ve bir sorun cikarsa garanti değil de yine teknik servis yardimiyla ücretli olarak degisim yaptirabilirsin diye biliyorum.

tesekkür ederim hocam, yanlız piyasada lg g2 için batarya fiyatlarıyla ilgili bir bilgi varmı cünkü 100tl ye kadar bu bir noktada desteklenebilir lg g2 gibi bir telefon için fakat üstü degersiz olur :)
ben uzun bir planlama yapmak durumundayım cünkü ögrenciyim ilerde yarı yolda bırakırsa sıkıntı olur benim için :)

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tesekkür ederim hocam, yanlız piyasada lg g2 için batarya fiyatlarıyla ilgili bir bilgi varmı cünkü 100tl ye kadar bu bir noktada desteklenebilir lg g2 gibi bir telefon için fakat üstü degersiz olur :)
ben uzun bir planlama yapmak durumundayım cünkü ögrenciyim ilerde yarı yolda bırakırsa sıkıntı olur benim için :)

Ebay'da araştırdığın zaman G2 yle ilgili batarya sonuçları çıkacaktır. Ben bir göz gezdirdim de -tabi orjinalliği tartışılır-uygun fiyatlara var. Eğer değiştirebilirsen, yani kasayı açabilirsen harici bataryaları Ebay'da bulabilirsin. ;)

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaslar forumda geriye dogru okudugumda pembelesme veya gıcırtı gibi yorumlar gördüm? cihazda bu tip sorunlarmı cıkıyor ? kontrolü nasıl yapılmalı? Eğer cihazla ilgili bu tip sorunlar varsa performansı ne kadar güzel olsada sorunsuz bir telefona yönelmeyi tercih ederim.

ses boğukluğu ve ölü pixelde varmıs sanırım heves ettim bu cihazı almak için ama forumlarda bu tarz sorunlarla genel olarak karsılastım, siz ne diyorsunuz bu konuda?

mucho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ebay'da araştırdığın zaman G2 yle ilgili batarya sonuçları çıkacaktır. Ben bir göz gezdirdim de -tabi orjinalliği tartışılır-uygun fiyatlara var. Eğer değiştirebilirsen, yani kasayı açabilirsen harici bataryaları Ebay'da bulabilirsin. ;)

Benim bildiğim LG'deki batarya sistemi sizin samsungda gördüğünüz gibi tekpare bir batarya değil, zaten o yüzden çıkarılamaz bir sistem var. Batarya teknolojilerini araştırırsanız daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim bildiğim LG'deki batarya sistemi sizin samsungda gördüğünüz gibi tekpare bir batarya değil, zaten o yüzden çıkarılamaz bir sistem var. Batarya teknolojilerini araştırırsanız daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kasa yekpare olduğu için zaten bir sorun olursa nasıl değiştirebiliriz diye sormuş arkadaş. Eğer arka kapağını çıkarabilirse harici bir bataryayla karşılaşabilir. O bataryayı da çıkarabilir. Alttaki videoda da değişimin nasıl yapılacağını gösteriyor.

[video=youtube;qBrXRs9j5jY]http://www.youtube.com/watch?v=qBrXRs9j5jY[/video]

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Teşekkürler hocam batarya tamamdır :) kalan sorunlar kafamı karıstırıyor, aksam saatlerine kadar bir büyügümünde bilgisine basvurucma eger karar verebilirsem gidip bugün alabilirim :) pembelesme veya sesde bogukluk, ölü pixel gibi sorunları olmasa düsünülmeden 32gb lık alınacak bir telefon

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler hocam batarya tamamdır :) kalan sorunlar kafamı karıstırıyor, aksam saatlerine kadar bir büyügümünde bilgisine basvurucma eger karar verebilirsem gidip bugün alabilirim :) pembelesme veya sesde bogukluk, ölü pixel gibi sorunları olmasa düsünülmeden 32gb lık alınacak bir telefon

Seste boğukluk yaşayanlardan değilim. Ki zaten yaşayanlarda sesi biraz kısık seviyede görüşme yaparsa boğukluk olmadığını anlayacaklardır. Ölü pixel şuana kadar 3 tane G2 gördüm arkadaşlarım ve bende olmak üzere, hiç birinde ve hatta G2 alan ve konuya yorum yapan arkadaşların hiç birinde ölü pixel var diye bir yorum yapan arkadaş göremedim. 32gb lık seçim bence süper olur. Eğer bir oyunseversen. Mesela 16 lık veriyosunu var bende telefonumda tüm sosyal ağlar yüklü 3 gb lık müzik arşivim var ve bir de GTA - San Andreas oyununu yüklediğim zaman 4 gblık bir hafıza bana geriye kalıyor. 16 gblık al derim pek oyun sever değilsen. Ama böyle bir telefon aldım oyun oynamak görevimdir dersen 32gb lık harika bir seçim :thumbup: