LG G2 Kullanıcıları Kulübü

immortalsword

Asistan
5 Şubat 2008
392
17
18
Seste boğukluk yaşayanlardan değilim. Ki zaten yaşayanlarda sesi biraz kısık seviyede görüşme yaparsa boğukluk olmadığını anlayacaklardır. Ölü pixel şuana kadar 3 tane G2 gördüm arkadaşlarım ve bende olmak üzere, hiç birinde ve hatta G2 alan ve konuya yorum yapan arkadaşların hiç birinde ölü pixel var diye bir yorum yapan arkadaş göremedim. 32gb lık seçim bence süper olur. Eğer bir oyunseversen. Mesela 16 lık veriyosunu var bende telefonumda tüm sosyal ağlar yüklü 3 gb lık müzik arşivim var ve bir de GTA - San Andreas oyununu yüklediğim zaman 4 gblık bir hafıza bana geriye kalıyor. 16 gblık al derim pek oyun sever değilsen. Ama böyle bir telefon aldım oyun oynamak görevimdir dersen 32gb lık harika bir seçim :thumbup:

Hocam cok yardımcı oldun tesekkür ederim :)
bu son 1 yıldır falan hiç telefonda oyun oynamadım desem yeridir :D fakat yeni telefonlarda fotograflar 3-5mb arası yer kaplıyor ve videolarda buna oranlarda ciddi anlamda genis yer tutuyorlar. Telefona oyun dısında bir çok uygulama yüklüyorum zaten,1-2 tane oyun illaki atarım hiç yoktan olsun diyerek. yani 16 diyoruz 10 olarak acılıyor bize :) 10 gb da yetermi yetmezmi üstelik sd kart destegide olmayınca süpheye düsüyorum ve daha önceki yorumlarımdada okumustun uzun süreli kullanma planım var :)
illaki uygulama kurulur siilinir, oyunlar oynanır silinir, fotograflar yedeklenir fakat ben yinede kararsızım bu konuda :)

SuperMod

Asistan
26 Aralık 2013
419
0
0
Hocam cok yardımcı oldun tesekkür ederim :)
bu son 1 yıldır falan hiç telefonda oyun oynamadım desem yeridir :D fakat yeni telefonlarda fotograflar 3-5mb arası yer kaplıyor ve videolarda buna oranlarda ciddi anlamda genis yer tutuyorlar. Telefona oyun dısında bir çok uygulama yüklüyorum zaten,1-2 tane oyun illaki atarım hiç yoktan olsun diyerek. yani 16 diyoruz 10 olarak acılıyor bize :) 10 gb da yetermi yetmezmi üstelik sd kart destegide olmayınca süpheye düsüyorum ve daha önceki yorumlarımdada okumustun uzun süreli kullanma planım var :)
illaki uygulama kurulur siilinir, oyunlar oynanır silinir, fotograflar yedeklenir fakat ben yinede kararsızım bu konuda :)

Bak sana şunu söyleyeyim. Eğer 2 3 tane oyun yüklerim sıkılınca oynamak için dersen (Benim telefonumda da 1-2 tane var) ve 3 gb kadar da müzik arşivin varsa sadece bunlar için 16gb lık versiyon sana yetecektir. Ama ben telefonda oyun oynamam, otobüste metroda seyahatlerda film izlemeyi çok severim dersen, nerden baksan bir 720p film 1 gb 1.2gb yer kaplıyor. Doğal olarak 4 5 tane film attığında 6 7 gb dolmuş olacak. Müzik falan derken 16 lık yetmez bunun için 32 gblik versiyon uygun olur. Seçimini bu doğrultuda yaparsan başın ağrımaz diye düşünüyorum :thumbup:

T.Yapici

Öğrenci
19 Ocak 2014
34
0
6
Arkadaşlar bugün teknosadan siyah 16 gb lık versiyonu aldım telefon mükemmel ve çok çok seri :) alacaklara tavsiye ederim kesinlikle :)

Salih00

Asistan
10 Aralık 2013
140
0
0
Arkadaşlar ben eski telefondaki ses kayıtlarımı g2 ye attım fakat g2 de müzik bölümüne geldi atığım dosya ise sounds du müziklerin içinde seslerim varr nasıl değiştirebilirim ?

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Teknosada yaptıracağın kasko ücreti 280TL'dir. Ben yaptırdım kafam rahat. Zaten teknolojinin huyudur, güvenceye alınca hiç sıkıntı çıkarmaz. Ama kaskosuz al, yarın bozulur.
Ses boğukluğu karşı taraftan da kaynaklanabilir. Telefonun bir özelliği var, ortam sesine göre daha yüksek ses veriyor ahizeden. Bu özelliği kapatırsanız rahatça konuşursunuz. Zaten normal hali bile çok net ve gerçekçi ses veriyor.
Pembeleşme olayı HTC One cihazlarında var. G2'lerde böyle bir sorun yoktur.
16GB alıp yanında bir de OTG Kablo ve 32GB flash bellek alırsanız. Filmlerinizi, fotoğraflarınızı kısacası çok sık kullanmadığınız dosyalarınızı flash bellekte tutup ihtiyacınız olduğunda OTG kablo ile telefona bağlayabilirsiniz. Bu şekilde 16GB'tan kalan 10.6GB'lık alan size yetebilir. Ama videolarım, filmlerim, müziklerim, fotoğraflarım her an telefonda olmalı, şak diye ulaşmalıyım, yanımda ekstra bellek, kablo taşıyamam diyorsanız, 32GB alın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g2 asphal 8 yüklen miyor ithalat urun oldugu için mi goldden alındı..

tesir

Öğrenci
2 Haziran 2011
83
0
6
Ben istanbul bilişimden aldım. En uygun fiyat orda var. Ama şahsen 16 yerine 32 almanı öneririm. Değer yani aradaki farka.

bügün teknosada 32 gb aldım kampanyadaydı 1699 tl teşekkür ederimönerileriniz için..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

lg g2 asphal 8 yüklen miyor ithalat urun oldugu için mi goldden alındı..
şu an oynuyorum bir sorun yok...

kamilsen

Asistan
15 Ekim 2013
114
0
16
Ben hem film çok izlerim hem de işim gereği çok farklı yerlerde bulunduğum için fazlaca foto ve video çekerim. O yüzden benim aslında 32lik versiyonu almam gerekiyordu. Otg kablosuyla 16gblık flash kullanıyorum ve o bile full dolu şu an :) beni aslında harici hdd keser. Ama denediğimde 500gb hdd yi okudu, 1tb ı okumadı. Piyasada da 500gb hdd bulamıyorum. 1tb ı da uymaz korkusuyla alamıyorum. Öyle arada kaldım dostlarım...

SuperMod

Asistan
26 Aralık 2013
419
0
0
Ben hem film çok izlerim hem de işim gereği çok farklı yerlerde bulunduğum için fazlaca foto ve video çekerim. O yüzden benim aslında 32lik versiyonu almam gerekiyordu. Otg kablosuyla 16gblık flash kullanıyorum ve o bile full dolu şu an :) beni aslında harici hdd keser. Ama denediğimde 500gb hdd yi okudu, 1tb ı okumadı. Piyasada da 500gb hdd bulamıyorum. 1tb ı da uymaz korkusuyla alamıyorum. Öyle arada kaldım dostlarım...

Bloother dostum 1 tb hard diski taktigini soylemisti yanilmiyorsam.

TURKER

Profesör
4 Eylül 2013
1,114
11
0
Teşekkürler hocam batarya tamamdır :) kalan sorunlar kafamı karıstırıyor, aksam saatlerine kadar bir büyügümünde bilgisine basvurucma eger karar verebilirsem gidip bugün alabilirim :) pembelesme veya sesde bogukluk, ölü pixel gibi sorunları olmasa düsünülmeden 32gb lık alınacak bir telefon

Ya kardeşim telefonda bir sorun yok sen sağlam guvendiğin bir yerden al hiçbir sorun çıkmaz ya boşuna dert ediyosun.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36

1TB HDD :
junedeny.jpg

640GB HDD :
amajyty4.jpg

UYARI!
YÜKSEK KAPASİTELİ HARDDİSKLER BATARYANIZI ÇOK HIZLI TÜKETİR. BU TÜKETİM; DAKİKADA %2'Yİ BULABİLİR!

Dark-Man

Öğrenci
27 Ekim 2013
37
0
0
Şarjım çok az gidiyor var mı önerisi olan.2 gün önce aldım hemen garantiye yollamak istemiyorum.

NikeSteeL

Dekan
13 Mart 2009
8,420
131
243

Dosya Sisteminizi FAT32'ye Çevirmelisiniz NTFS Dosya Sistemini Okumaz ..

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Dosya Sisteminizi FAT32'ye Çevirmelisiniz NTFS Dosya Sistemini Okumaz ..

FAT32 ya da ExFAT olmalı. ExFAT formatını tavsiye ederim.

Aynen bende de yuklen miyor

Birde kimse cevap vermemis. Ben eski telsen seslerimi yukledim g2 ye sounds a aktardim pcden ancak muziklerin icinde cikiyor bunu nasil duzeltebilirim

Sekmelerden filtreleyebilirsiniz.

Salih00

Asistan
10 Aralık 2013
140
0
0
Arkadaşlar ben yeni LG PC Suite yi kurdum sizlerde ingilizce mi türkçe mi bende ing. nasıl türkçe yapabilirim birde kurcalarken 10C sürümünü yüklemişim bu ne sürümü :) ?

Scarface28

Öğrenci
12 Aralık 2013
37
0
0
arkadaşlar LG G2 32 GB modelini geçen pazar teknosadan 1700'e aldım 1800'den 100 tl düşmüştü sizce normal bir düşüş mü bu?

ystipi

Asistan
1 Ocak 2011
135
5
18
Arkadaşlar yakında LG G2 alacağım ve LG G2'de Usb haricinde (Telefon'u bilgisayar'a bağlayınca usb üzerinden her defasında sarj oluyormuş ve beni gerçekten bu rahatsız eder, bataryaya birşey olmaz demeyin ben yine de bu konuda pinpirikliyim ) bu yüzden usb haricinde dosyalarımı bilgisayardan telefona atabileceğim bir yol var mı diye araştırdım forumda da bazı arkadaşlar sağolsun yardımcı oldular ve kablosuz depolama'yı önerdiler. Bu konuyla ilgili şunu soracaktım. Kablosuz depolamayı kullanabilmem için sanırım telefonun driverlar'ını bilgisayara yüklemem gerekiyor ama şunu bilemiyorum yinede bu aşamada telefonu bir kezlikte olsa usb ile bilgisayara takmak zorunda mıyım? Ben hiçbir zaman takmak istemiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Aşağıdaki driver'ı yükleyeceğim:

http://www.lg.com/tr/telefon-destegi/lg-LGD802

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Arkadaşlar yakında LG G2 alacağım ve LG G2'de Usb haricinde (Telefon'u bilgisayar'a bağlayınca usb üzerinden her defasında sarj oluyormuş ve beni gerçekten bu rahatsız eder, bataryaya birşey olmaz demeyin ben yine de bu konuda pinpirikliyim ) bu yüzden usb haricinde dosyalarımı bilgisayardan telefona atabileceğim bir yol var mı diye araştırdım forumda da bazı arkadaşlar sağolsun yardımcı oldular ve kablosuz depolama'yı önerdiler. Bu konuyla ilgili şunu soracaktım. Kablosuz depolamayı kullanabilmem için sanırım telefonun driverlar'ını bilgisayara yüklemem gerekiyor ama şunu bilemiyorum yinede bu aşamada telefonu bir kezlikte olsa usb ile bilgisayara takmak zorunda mıyım? Ben hiçbir zaman takmak istemiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Aşağıdaki driver'ı yükleyeceğim:

İlk defa usb fobisi olan birini görüyorum. Ben defalarca bağlayıp çıkarıyorum korkmayın bir şey olmaz. Atalarımızın bir sözü var: Sakınan göze çöp batar. =)

NSIndestructibL

Asistan
4 Ekim 2013
235
0
0
Ben günde 2 kez şarja takıyorum bide telefon dolu malum pc tamirde ayrıca yetmiyor bide bazen flash bellek bağlıyorum dokunmatikten sıkılınca mause bağlıyorum sadece gıcırdama oluyor onun dışında bir sıkıntı olmadı hiç.Daha önce gmd kullandım 1 ayda temassızlık olmaya başladı.Bu kadar takıntıya gerek yok hakikaten ancak doğru takmaya dikkat etmek lazım zaten tam giriş yeri üzerinde usb işareti var o üste geliyor hep bunu bildinmi sorun yok.Bu arada aldığım quickwindow kılıf kaba duruyo diye üst kapağinı kestim daha şık ve kullanışlı oldu :) Ama kötü olan flaşlı fotoğraf çekince kılıfa çarpıyo ışık ve resmi bozuyor.

NikeSteeL

Dekan
13 Mart 2009
8,420
131
243

Öncelikle Selamlar [MENTION=115088]Ystipi[/MENTION] Kablosuz Depolama için Herhangi Bir Driver yüklemen Gerekmiyor . Zaten Paylaşımın Mantığı Aynı ağ Üzerinden Yapılan Transferde Telefonunu Ağdaki Bir Cihazı Gibi Görüyor Dolayısıyla Aynı Wifi Ağında Olmanız Ve Kablosuz Depolama'nın Size Verdiği IP Adresini girmeniz Yeterlidir ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu mcafee security programını nasıl kaldırabil,irim telefonumdan bir bilgisi olan varmı ?

AneztesiPardusu

Asistan
16 Mart 2013
417
1
18
halen tek sinirlendiğim nokta Teknosa ve diğer Tekno Magaza ve marketlerdeki fiyatların düşmemesi 16 GB 1599 TL Teknosada tamam sağlam vs ama alınmaz bu fiyata sakın almayın gidin istanbul bilişim magzasından alın istanbulda leventteki daha iyi aynı garanti oda veriyor

Şuan LG Türkiye 'nin önerdiği satış fiyat 16 GB için 1299-1200 TL arası
32 GB için 1300-1500 arası
halen 16 GB 1600 tl satmak kazıklamaktır