LG G2 Kullanıcıları Kulübü

bloodyslash

Asistan
20 Kasım 2014
180
2
18
beyler az önce gittigidiyorda g3 ü 1400 tl ye gördüm g2 mi satip g3 alcam 😄(bugüne kadar bana çok iyi hizmet ettin g2)

tanerim

Asistan
30 Temmuz 2009
101
1
18
Cynogenmod kullandım ben bir süre. G2 nin bütün özellikler ni kullanmıyor. Pil çok yavaş doluyor hızlı tüketiyor stock rom A geri döndüm.

SahabMert

Doçent
6 Şubat 2014
750
0
16
Arkadaşlar merhaba aylardır forum'a uğramıyorum ve bazı şeyleri unuttum bende şuan Almanya rom var ve eski orjinal rom a dönmek istiyorum fakat işlemin nasıl yapıldığını unuttum yardımcı olabilecek var mı ?

xmustafax

Öğrenci
24 Nisan 2015
1
0
1
Arkadaşlar bugün öğleden sonra 4 5 gibi vatandan aldığım 16gb g2 5.0.2 sürümüne pc suit üzerinden güncellendi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
EVET BEYLER BEKLENEN AN GELDİ !!! az önce lg nin firmware sayfasında gördüm türkiye için v30a sürümlü D802TR için olan lollipop resmen dağıtıma başlamıştır

ynsemre61

Asistan
31 Mart 2014
346
5
18
28
Beyler lg pc suite ile telefona yedekleme yaptım lolipop sürümüne güncelledikten sonra bu yedeklemeyi geri yüklersem yeniden 4.4.2 sürümüne geri mi alır ? Yoksa sadece içerikleri felan mı yedekliyor.

bloodyslash

Asistan
20 Kasım 2014
180
2
18
lollipop kurdum çok beğendim herkese öneririm şarjdada bir sıkintıya rastlamadım kitkatta neyse lollipop tada o

Ozzynight

Doçent
19 Şubat 2014
609
12
18
Lolipop Anroid 5.0.2 Genel Değerlendirme.
TEMİZ BİR KURULUM İÇİN GÜNCELLEMEDEN SONRA HARD RESET ATINIZ.Öncelikle her yazılım yada her rom tüm cihazlarda aynı etkiyi vermez bunu bilelim. Lolipopu bir ay bir haftadır kullanıyorum. Başlıca sorunlar;
1- Kilit ekranında ki Hava durumu ve animasyonlari sadece yağmurlu ve karlı da çalışıyor.
2-Bildirimleri okuyorsun sanki okunmamış gibi bildirim ledi yanıp sönüyor.Arada olan bir durum bu.
3-Boşta kalan ram kitkata göre daha az.
4-Kablosuz depolama yok.
5-Her şey yolunda giderken arada uygulamadan atıyor. en çok instagram ve facede karşılaştım. Son iki haftadır hiç denk gelmedim.
6-Şarj olduktan sonra şimşek işareti hiç gitmiyor.
7-Gps 10 üzerinden değerlendirme yaparsak 7 gibi bir değerle çalışıyor. En azından bir note 4 e göre benim cihazım böyle.
8-Bazen uygulamalar cevap vermeyebiliyor. Bende oluyordu. En son dün yada önceki gün oldu. Ondan önce ne zaman derseniz hatırlamıyorum bile.
9- Tarayıcıda gezerken sayfada link varsa arada tıklanmıyor gibi oluyor. Buda benim cihaza ait bi sorun olabilir. Chorome hiçbir zaman kullanmadım. O yüzden pek yorum yapamayacağım.
10- Bazı kullanıcılarda ekran kapanma efektinde sorunlar olduğu görülmüş.

Şimdi geliştirilen diğer özellikleri anlatayım;
1- Arayüzdeki takılmalar gitmiş. Lolipopla cihaz çok iyi performans veriyor. Bazı arkadaşlarda neden olduğunu bilemediğim takılmalar ortaya çıkmış. Aklınızda bulunsun.
2- Kamerada %20 de olsa düşük ışık performansı artmış. Bu benim hissettiğim gözlemlediğim.
3- Pil konusunda ortada cihaz. Kullanıma göre fark ediyor. %50ye kadar 4 saat 15 dk ekran süresi aldığımda oldu 1 saat 30 dk aldığımda oldu. Bu tamamen size ve cihazın çekim gücüne bağlı olarak değişiyor.
4- Arayüz oturmuş. Alel acele yapılan bir çalışma değil. Eski optimus arayüzündeki vasat görüntü yerine gayet iyi renkler ve simgeler var.
5- Cihazın ısınması kitkata yada g3 romlarına göre gerçekten farklı. Cihaz ısınmıyor gibi. Tabi zorladığınızda ısınma oluyor. Ama 50 dereceyi görebileceğimden şüpheliyim. En fazla 43 dereceyi gördüm.
6-Arama geldiğinde zil sesi ekran bildirim ışığı üçlüsü aynı anda yanıyor. Kitkatta olan ekranın geç gelmesi yok. Üstelik ben bir aydan fazladır kullanıyorum o kadar dolu yazılımla bile ekran direk geliyor.
7- Herkes ART diyor ama cihaz hala dalvikte çalışıyor gibi. Tabi bu bizim işlemcilerin 32bit olmasından da kaynaklı olabilir bundan emin değilim. Cihazı 3 gün hiç kapatmadan boş ram göstergesine baktım 400 ile 600 arasında daha aşağısına düşmedi.
8- Hoparlör sesi güzel olmuş. Eskisine göre beğendim.
9- Aynı şekilde ahize seside gayet iyi olmuş. Hatta 3 diş kısıyorum sesi.
10- Mikrofon performansı olarak hiç kimseden şikayet almadım. Sıkıntı yok.
Dediğim gibi + larıda var, -leride var. Bence hava durumu olmalıydı. Ama çalışmıyor. Bu arada her yazılımda yaptığım gibi google play store, google oyunlar ve google veri servisleri hariç gereksizleri devre dışı bıraktım.. Her şeyden önce temiz kurulum gerçekten önemli. Bunları bilin. Ona göre işlem yapın. Sonrasında sürpriz yaşamayın. Herkese hayırlı olur inşallah

9438_10205568725888822_4449689471117982140_n.jpg

TechnoYoung

Müdavim
Müdavim
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Lolipop Anroid 5.0.2 Genel Değerlendirme.
TEMİZ BİR KURULUM İÇİN GÜNCELLEMEDEN SONRA HARD RESET ATINIZ.Öncelikle her yazılım yada her rom tüm cihazlarda aynı etkiyi vermez bunu bilelim. Lolipopu bir ay bir haftadır kullanıyorum. Başlıca sorunlar;
1- Kilit ekranında ki Hava durumu ve animasyonlari sadece yağmurlu ve karlı da çalışıyor.
2-Bildirimleri okuyorsun sanki okunmamış gibi bildirim ledi yanıp sönüyor.Arada olan bir durum bu.
3-Boşta kalan ram kitkata göre daha az.
4-Kablosuz depolama yok.
5-Her şey yolunda giderken arada uygulamadan atıyor. en çok instagram ve facede karşılaştım. Son iki haftadır hiç denk gelmedim.
6-Şarj olduktan sonra şimşek işareti hiç gitmiyor.
7-Gps 10 üzerinden değerlendirme yaparsak 7 gibi bir değerle çalışıyor. En azından bir note 4 e göre benim cihazım böyle.
8-Bazen uygulamalar cevap vermeyebiliyor. Bende oluyordu. En son dün yada önceki gün oldu. Ondan önce ne zaman derseniz hatırlamıyorum bile.
9- Tarayıcıda gezerken sayfada link varsa arada tıklanmıyor gibi oluyor. Buda benim cihaza ait bi sorun olabilir. Chorome hiçbir zaman kullanmadım. O yüzden pek yorum yapamayacağım.
10- Bazı kullanıcılarda ekran kapanma efektinde sorunlar olduğu görülmüş.

Şimdi geliştirilen diğer özellikleri anlatayım;
1- Arayüzdeki takılmalar gitmiş. Lolipopla cihaz çok iyi performans veriyor. Bazı arkadaşlarda neden olduğunu bilemediğim takılmalar ortaya çıkmış. Aklınızda bulunsun.
2- Kamerada %20 de olsa düşük ışık performansı artmış. Bu benim hissettiğim gözlemlediğim.
3- Pil konusunda ortada cihaz. Kullanıma göre fark ediyor. %50ye kadar 4 saat 15 dk ekran süresi aldığımda oldu 1 saat 30 dk aldığımda oldu. Bu tamamen size ve cihazın çekim gücüne bağlı olarak değişiyor.
4- Arayüz oturmuş. Alel acele yapılan bir çalışma değil. Eski optimus arayüzündeki vasat görüntü yerine gayet iyi renkler ve simgeler var.
5- Cihazın ısınması kitkata yada g3 romlarına göre gerçekten farklı. Cihaz ısınmıyor gibi. Tabi zorladığınızda ısınma oluyor. Ama 50 dereceyi görebileceğimden şüpheliyim. En fazla 43 dereceyi gördüm.
6-Arama geldiğinde zil sesi ekran bildirim ışığı üçlüsü aynı anda yanıyor. Kitkatta olan ekranın geç gelmesi yok. Üstelik ben bir aydan fazladır kullanıyorum o kadar dolu yazılımla bile ekran direk geliyor.
7- Herkes ART diyor ama cihaz hala dalvikte çalışıyor gibi. Tabi bu bizim işlemcilerin 32bit olmasından da kaynaklı olabilir bundan emin değilim. Cihazı 3 gün hiç kapatmadan boş ram göstergesine baktım 400 ile 600 arasında daha aşağısına düşmedi.
8- Hoparlör sesi güzel olmuş. Eskisine göre beğendim.
9- Aynı şekilde ahize seside gayet iyi olmuş. Hatta 3 diş kısıyorum sesi.
10- Mikrofon performansı olarak hiç kimseden şikayet almadım. Sıkıntı yok.
Dediğim gibi + larıda var, -leride var. Bence hava durumu olmalıydı. Ama çalışmıyor. Bu arada her yazılımda yaptığım gibi google play store, google oyunlar ve google veri servisleri hariç gereksizleri devre dışı bıraktım.. Her şeyden önce temiz kurulum gerçekten önemli. Bunları bilin. Ona göre işlem yapın. Sonrasında sürpriz yaşamayın. Herkese hayırlı olur inşallah

9438_10205568725888822_4449689471117982140_n.jpg
Pek kötü olmasada lolipopun - lerinden 2 tanede ben yazıyım g3 te oldug gibi 3 parmak ozelligi kalktı (gereksiz zaten) , tak ve çalıştır kalktı buna üzüldüm.

bloodyslash

Asistan
20 Kasım 2014
180
2
18
5.1.1 i bekliyorum ben duzeltilmesi gereken seyler var ama sistem kotu deil ama ram sarj sorunu var yinede sorun deiller 1 gunu fazlasyla cıkarıor. LG 5.1.1 i verip bitirir insallah.

Ben şahsen şu an çok rahatsız edici durumlarla karşılaşmadım hatta rahatsız edici durumlarla karşılaşmadım bence lg iyi yapmış ama eminim düzeltme güncellemesi ile telefon şaha kalkar

TechnoYoung

Müdavim
Müdavim
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Ben şahsen şu an çok rahatsız edici durumlarla karşılaşmadım hatta rahatsız edici durumlarla karşılaşmadım bence lg iyi yapmış ama eminim düzeltme güncellemesi ile telefon şaha kalkar
Bende bunu demek istiyorum duzeltme yada 5.1.1 vermeli gerisini verip vermemesi onemli deil cihaz zaten iyi ki LG nin 600 tl lik telefonu bile hızlı çalışıyor.

Kuvvetmira

Müdavim
Müdavim
29 Nisan 2013
2,462
38
228
Cihaza root attık güncelleme geldi, gncelleme yapabilir miyim rootlu cihaza yapmazsam nasıl kaldırırım ?

hsnklc

Asistan
21 Ekim 2013
419
1
16
Bekle bekle bi hal oldum Türkiye bile aldı taiwan hala yollamadı 5.0.2 yi acaba ispanya italya yada türkiye den kursam mı ne yapsam.

hsnklc

Asistan
21 Ekim 2013
419
1
16
Demekki rootluymus kardes yada root atılmış geri kaldıramamislar doğru düzgün orda oyle yaziyor

Trghoul

Öğrenci
3 Ocak 2015
66
0
6
bloodyslash tr lolipop romunun kdzsi nette var demişsin baktım ama bulamadım rica etsem link atarmısın bide ben şuan cm12 kullanıyorum hiç rootu falan kaldırmadan direk kdzyi flashlasam yinede olur değilmi?

Trghoul

Öğrenci
3 Ocak 2015
66
0
6
şimdi bakınırken tr 30c romunu buldum ama bu 30c romu 16gb lık modeller içinde uygunmu

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şimdi bakınırken tr 30c romunu buldum ama bu 30c romu 16gb lık modeller içinde uygunmu