LG G2 Kullanıcıları Kulübü

seyithan42

Asistan
18 Mart 2014
111
0
0
Merhaba,

Ram konusunda android biraz sabıkalıdır kısaca Wp ve İos'a göre çok fazla ram tüketimi yapıyor.

Unutmamak gerekirki ram tüketimi iyiye işarettir, boşta olan 500mb ram yeterde artar, 350 boşta olan ram bile yeterlidir sonuçta telefon ram kullanıyorsa çalıştığına işarettir bu sorun değil + dır.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hayır olmaz.
Eyvallah

inVolVe

Asistan
16 Haziran 2014
278
4
18
b70120050b57e88a5b7e1cc0665e82e9.jpg
romu tekrar flahlamdan yapmanin cozumu yok mu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon dns ayarlarıyla oynadıysan bundan kaynaklı olabilir ben bir ara telin dns ayarını değiştirdim wifi actığım zaman pc den web sayfası bile acamıyodum ama telde sorun yoktu ;)

telefonun dns ayarlarının nerde olduğunu bile bilmiyorum.. bu arada telefona reset attım, problem yine sürmekte :(

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Hard resette tel zaten sifirlanmiyo mu

Hard reset, Fabrika ayarlarının daha kapsamlı yöntemidir, evet her şey gidiyor telefonu yeni almış gibi oluyor.

cm modları lg g2ye tam uyumlu deil stabil deil die duydum

Uyumludur tabikide, LG G2 D802 için üretilmiş Cyanogenmod romunu alıpta farklı bir telefona yükleyemezsiniz, her telefon ve modeli için ayrı rom tasarlanıyor.

therammsteiner

Öğrenci
4 Temmuz 2014
50
0
0
Hard reset, Fabrika ayarlarının daha kapsamlı yöntemidir, evet her şey gidiyor telefonu yeni almış gibi oluyor.

Uyumludur tabikide, LG G2 D802 için üretilmiş Cyanogenmod romunu alıpta farklı bir telefona yükleyemezsiniz, her telefon ve modeli için ayrı rom tasarlanıyor.

tabiki sürümlerini gördüm ama kararlı bi sürümü yok...

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Kurulumu OptimusG3 ile aynı di mi hocam.

Biraz farklı, Cm romunu flashladıktan sonra GApps'ı flashlayacaksınız.

Googleye yazın çıkar GApps.

GApps, Google Apps yani googlenin uygulamalarıdır eğer GApps flashlamazsanız google play store falan olmaz telefonda.

Stock GApps indirin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu telefon zaten S4 kıvamında bir telefon s4 iphone4 ve htc nin one serisine karşılık olarak çıkmıştır. özellikler olarak diğerleri ile kıyasladığınızda ya kafa kafaya yada 1 adım öndedir.
alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ve bir tane de şuda olsaymış dediğim bir özellik olmadı.
almayacak yada başka telefon kullanan arkadaşlar var isede gitsin kullansınlar bilmedikleri telefona bo. atmasınlar.
Lg G2 D802 benimde kafamda olmayan bir telefondu fakat aldıktan sonra bir çok arkadaşıma da önerdim hepsi memnun.
parası diğer telefonlara göre biraz daha ucuz ve kalitesi diğerlerinden daha iyi benim düşüncelerim bunlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar ben bir şey soracaktım. Dünden önceki gün yatmadan şarjıma baktım %89'du sabaha kadar hiç düşmedi.
Ama dün şarjıma baktım %95'ten %92'ye düşmüş.
Arka planda program bırakmıyorum. Wifi mobil veri kapalı. Her şeye dikkat ediyorum. Neden olabilir ?

dgknbgs

Öğrenci
26 Ağustos 2011
52
0
0
arkadaşlar lg g2 stock rom kullanıyorum ama şöyleki galaxy ace gibi donuyor sürekli donuyor oyunlarda donuyor boş ram hep 100 mb görünüyor bugun antutu yaptım 25 bin zor aldı arkadaşlar önereceğiniz rom var mı cm 11 çok hızlı diyorlar kamerasıda daha iyiymiş yada stock romda nasıl düzeltirim bu ram olayını

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
arkadaşlar lg g2 stock rom kullanıyorum ama şöyleki galaxy ace gibi donuyor sürekli donuyor oyunlarda donuyor boş ram hep 100 mb görünüyor bugun antutu yaptım 25 bin zor aldı arkadaşlar önereceğiniz rom var mı cm 11 çok hızlı diyorlar kamerasıda daha iyiymiş yada stock romda nasıl düzeltirim bu ram olayını

Stock rom donmaz, ram 100'a indirmeniz biraz zor ben en fazla 350'ye indirdim zar zor.

G2nin kamerasının en iyi çalıştığı rom Stock romdur, custom romların çoğu aynı kaliteyi vermez.

Optimus V1.2 'de Stock kamera uygulaması var orjinali ile hemen hemen aynı.

alihsyin

Öğrenci
12 Ocak 2014
77
1
8
İyi akşamlar arkdaşlar , bi konuda yardım istiyorum . Telefon wifiye başarılı bi şekilde bağlanıyor full çekiyor wifi ama erişim sağlayamıyorum erişim bazen geliyor bazen gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim

dgknbgs

Öğrenci
26 Ağustos 2011
52
0
0
mesela bak şeyde var arkadaşımın note 3 ile karşılaştırdık powercam veya camera 360 retrica gibi uygulamalarda benim kamera bulanık çekerken renkleri birnirne katarken note 3 cam gibi çekti