LG G2 Kullanıcıları Kulübü

/xo/

Dekan
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Belki Anakart değiştirmeden duzeltmenim bir yolu vardir internette bir araştır @Vikings in belki bu konuda bir bilgisi vardir varsa yardımcı olur sana

Yok hocam bunun çaresi yok. LG denilen saçmalığın neden alınmayacağını bir kez daha anladım ben.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir de pilinin bitmesini bekleyeceğiz gecenin bu saatinde, gıcık gıcık ses çıakrıyor açılış animasyonunda.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Ses kısma + Güç Logo gelince Ses açma + Ses kısma tuş kombinasyonunu deneyin, kitkatta ses kısma güç ve aynı tekrar değişti.

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Almanya 20d yi sorunsuz bir şekilde yüklediniz mi ? Eğer yüklediyseniz power tuşuna uzun süre basın siyah ekran gelince ses kısma + power logo gelince ses kısma + ses açma ya basp hard reset atn açılmıyor ise yine powera basılı tutup kapayn ve ses açmaya basarak pcye bağlayn download moddan yeniden 20d kurun.
Yok eğer yine olmazsa xda da bi konuda vardı cmd den kodlar ile açılıyodu ona bi bakın.

/xo/

Dekan
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Arkadaşlar cihaz kapanmıyor ki tuş kombinasoynu yapılsın. Zaten ilk kurduğumda da bootloopta kaldı, zar zor donload moda aldım da kurdum Almanya 20D, zar zor download moda almışken Yine 20D kurudm fakat bu sefer hard brick oldu. Hiçbir şekilde ne hard reset moduna ne de download moda alınıyor. Zaten güç tununa basılı tutuyorum, kapandığı gibi açılıyor tekrar.Anlaşılan anakart yandı. Ciiha paralel ithalat olduğu için de pek ellerini sürmezler diye umuyorum. Stok rom yüklemede böyle sıkıntı çıkıyorsa lanet olsun bu LG ye.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadaşlar cihaz kapanmıyor ki tuş kombinasoynu yapılsın. Zaten ilk kurduğumda da bootloopta kaldı, zar zor donload moda aldım da kurdum Almanya 20D, zar zor download moda almışken Yine 20D kurudm fakat bu sefer hard brick oldu. Hiçbir şekilde ne hard reset moduna ne de download moda alınıyor. Zaten güç tununa basılı tutuyorum, kapandığı gibi açılıyor tekrar.Anlaşılan anakart yandı. Ciiha paralel ithalat olduğu için de pek ellerini sürmezler diye umuyorum. Stok rom yüklemede böyle sıkıntı çıkıyorsa lanet olsun bu LG ye.

Anakart falan yanmadı.

Bu durumu yüzlerce defa yaşadım düzeltmek biraz tecrube istiyor, güç tuşunu basılı tuttuğunuzda telefona kapanır 1 veya 1.5 saniye sonra direk açılıyor siz açmasanız bile işte burası çok önemli burda elinizi hızlı tutucaksınız telefonu elinize alın işaret parmağınız güç tuşunda olsun sağ elinizdede bilgisayara takılı usb kablosu olsun.

Şimdi güç tuşuna işaret parmağınızla basılı tutun ve sağ elinizde ki kabloyu yuvaya sokun ama tam sokmayın aktif olmayacak şekilde ağızında tutun kabloyu, telefon kapandığı an direk işaret parmağını ses açma tuşuna basılı tutup kabloyu takın ve bunu bir kaç kez denedikten sonra olucak.

Sıkıntı tamamen bundan kaynaklı, telefon devamlı açıldığından ne hard reset nede download moda giremiyorsunuz tabi ben girebiliyorum çünkü zamanınca çok yaşadım bu sorunları hatta garantiye bile vermeyi düşünmüştüm fakat şu anda çocuk oyuncağı geliyor, bir kez kavradığınız zaman yapılışı her defa çok rahat yaparsınız.

Sabırlı olup tekrar tekrar deneyin elbet olucaktır, telefondan hard reset penceresini veya download mode penceresini silme kaldırma gibi bir durum söz konusu olamaz o modlar her zaman telefonda olur sadece böyle durumlarda o modlara almak biraz zorlaşabilir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada custom romun üzerinde wipe yapmadan rom kurarsanız Lg logosunda kalır, full wipe yapıcaksınız ondan sonra twrp recoveryden sağ altta ki seçeneye tıklayıp power off'a tıklayıp do not install diyeceksiniz böylece sistem silinmiş ve telefon kapanmış olucak lg logosunda takılı kalmayacak çünkü telefon kapalı olucak kabloyu ses açma tuşuna basılı tutarak taktığınzıda otomatik download moda gitmiş olucak. '' Bir daha romlarla uğraşırken bu tavsiyeme uyun ''

/xo/

Dekan
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Bu durumu hiç yaşamadın sen. Cihaz kapandığı gibi anında açılıyor. Senin dediğin durumu ben de yaşadım dün akşam. Dün normal kurulum yaptım, bootloopta kaldı. Tekrardan girebilyiordu donwloada ama şu anda girmiyor. Pili bitti şu anda ve tekrar 20D flashlayayım dedim. Zaten pil yok, cihaz kapalı taktım download moda girdi. Yine yükleme yaptım ve yine bootloopta kaldı cihaz. Aynısı Samsung'da da başıma gelmişti, anakart değişimi olmuştu.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Bu durumu hiç yaşamadın sen. Cihaz kapandığı gibi anında açılıyor. Senin dediğin durumu ben de yaşadım dün akşam. Dün normal kurulum yaptım, bootloopta kaldı. Tekrardan girebilyiordu donwloada ama şu anda girmiyor. Pili bitti şu anda ve tekrar 20D flashlayayım dedim. Zaten pil yok, cihaz kapalı taktım download moda girdi. Yine yükleme yaptım ve yine bootloopta kaldı cihaz. Aynısı Samsung'da da başıma gelmişti, anakart değişimi olmuştu.

Hard reset atmayı dene o zaman, hard reset penceresine girebilirsen biraz zor olucaktır hard reset at büyük ihtimal düzelir, 2-3 dakika lg ekranında bekler ve başlar.

mu86

Asistan
5 Temmuz 2013
355
1
18
Hard reset atmayı dene o zaman, hard reset penceresine girebilirsen biraz zor olucaktır hard reset at büyük ihtimal düzelir, 2-3 dakika lg ekranında bekler ve başlar.
Anakartin yansa lg logosunu dahi goremezsin sadece ekranda isik olur o kadar galaxy gio nun anakartini yakmistim ordan biliyorum bende dun cok ugradmstim custom romdan sonra telefonu acmak icin sonunda yaptim hard reset atarak tum verilerim gitti tabi telefonu kurtardim..sadece dowload menude rooted yazisini kaldiramadim onu cozmeye calisiyorum..

/xo/

Dekan
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Arkadaşlar şimdi şöyle bir şey var ki cihaz pili bitince download moda girebiliyor. 20D yüklü ve üzerine 20D yükleyince yine bootloop oluyor. Acaba 20F yüklesem mi? Bir fark olur mu sizce?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
G2 de telefon 3G ile internete bağlanıp sonrada bunu hot spot ile wireless i açıp, telefon üzerinden laptop ile internete çıkarken aynı zamanda da konuşma yapmak istedim ancak belli süre 3g yi kapattı. Konu hakkında tecrübesi olan var mı?

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadaşlar şimdi şöyle bir şey var ki cihaz pili bitince download moda girebiliyor. 20D yüklü ve üzerine 20D yükleyince yine bootloop oluyor. Acaba 20F yüklesem mi? Bir fark olur mu sizce?

Romdan kaynaklı olduğunu sanmıyorum, 4.2.2 jelly bean yüklemeyi deneyin almanyanın eğer olursa lg pc suiteden yhgy yaparak stock kitkat roma dönebilirsiniz.

mu86

Asistan
5 Temmuz 2013
355
1
18
Kardesim cihazi kapatma tusuna uzun basarak kapat elini hic cekmezsen kapanir eger 20d yuklu ise once ses kisma power tusuna bas lg logo gelinceye kadar gelince ses acma ve ses kismqya bas hard reset gelecektir denemekten vaz gecme bende dun cok sikinti yasadim

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Kardesim cihazi kapatma tusuna uzun basarak kapat elini hic cekmezsen kapanir eger 20d yuklu ise once ses kisma power tusuna bas lg logo gelinceye kadar gelince ses acma ve ses kismqya bas hard reset gelecektir denemekten vaz gecme bende dun cok sikinti yasadim

Arkadaş zaten bunları biliyor denedide, telefonu download moda alabiliyor sadece ve rom attıktan sonra bile halen lg logosunda takılı kalıyor, hard reset at diyoruz her iki tuş kombinasyonunuda denemiş sanırım fakat factory reset ekranı gelmiyor kısaca lg ekranında takılı kalmış.

/xo/

Dekan
3 Haziran 2013
6,131
226
243

Abicim gelmiyor diyorum neden anlamıyorsunuz ben mi anlatamıyorum :D Akşam ilk yüklememde yapabiliyordum ama şu anda sadece download mida giriyor. Sizin dediğiniz gibi power a basılı tutunca kapanacağını biliyorum ama yeniden açılıyor kapanınca. 20F deneyeceğim, olmadı Jelly Bean artık. Zaten download moda da sadece pili bitince girebiliyorum.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Download modda Roted yazisini nasil kaldirabilirim cihazda root yok hala oyle gösteriyor..

IMEI'ne kayıtlı olmayan yani Türkiyeden alınmışsa ve içinde Türkiye romu yoksa farklı bir ülkenin stock romu yüklü ise Rooted yazar ve cihazın rootsuz olsa bile yazar, ama bu endişelenicek bir durum değil sonuçta cihaz rootsuz ve size bir zararı yok garantiye gidincede sorun çıkartmaz, sonuçta lgnin ürettiği romu kullanıyorsun illa Türkiye romunu kullanacaksın diye şart koyulmamış.

mu86

Asistan
5 Temmuz 2013
355
1
18
IMEI'ne kayıtlı olmayan yani Türkiyeden alınmışsa ve içinde Türkiye romu yoksa farklı bir ülkenin stock romu yüklü ise Rooted yazar ve cihazın rootsuz olsa bile yazar, ama bu endişelenicek bir durum değil sonuçta cihaz rootsuz ve size bir zararı yok garantiye gidincede sorun çıkartmaz, sonuçta lgnin ürettiği romu kullanıyorsun illa Türkiye romunu kullanacaksın diye şart koyulmamış.
Valla icimi rahatlattin tr romu kurunca rooted yazisi gider diyorsun yani birde yukseltme hatalarini gider dersem tr romu mu kuracaktir cihaza?

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Valla icimi rahatlattin tr romu kurunca rooted yazisi gider diyorsun yani birde yukseltme hatalarini gider dersem tr romu mu kuracaktir cihaza?

Yükseltme h.g.y yaparsanız veya Lg Mobile Support Tool programı ile IMEI numaranızı girip romu indir derseniz telefonunuza kayıtlı Rooted yazmayan UNROOT yazan romu indirip kurucaktır.

Yükseltme h.g.y yapmak en kolayı.

mu86

Asistan
5 Temmuz 2013
355
1
18
Yükseltme h.g.y yaparsanız veya Lg Mobile Support Tool programı ile IMEI numaranızı girip romu indir derseniz telefonunuza kayıtlı Rooted yazmayan UNROOT yazan romu indirip kurucaktır.

Yükseltme h.g.y yapmak en kolayı.
Cok sagol kardesim allah razi olsun hayirli gunler..

murat0671

Öğrenci
8 Kasım 2013
87
0
0
Arkadaşlar ekranın sağ üst köşesinde tam saatin olduğu yerde sarı leke çıktı .. LG Türkiye garantili servis ekran değişecek dedi garanti kapsamında, telefonu versen mi bilemedim sarılık büyür mu. Ona göre verecem servise

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadaşlar ekranın sağ üst köşesinde tam saatin olduğu yerde sarı leke çıktı .. LG Türkiye garantili servis ekran değişecek dedi garanti kapsamında, telefonu versen mi bilemedim sarılık büyür mu. Ona göre verecem servise

Tabiki de verin ekran sorunlu ve orjinali ile değiştirip yenisini teslim etmeleri gerekiyor.

Hwoarang55

Asistan
5 Mart 2014
285
0
0
Arkadaslar stock romda fotograflari duzeltme olayi vardi yani telefonun kendi ozelliklerini kullanarak fotograflari shoplayabiliyoduk fakat g3 romunda ben bunu goremedim,g3 romu kullanip bunu yapan var mi ? Yoksa bunu yaoabilecegimiz en iyi program nedir ? Ucretli ucretsiz farketmez.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar slm bende g2 kullanıcısıyım..
16 gb bir telefon sahıbım ve oldukca memnunum..
buaralar tek sorunum yer olmasına ragmen ekranımın ustunde depolamada yer ıkaz uyarısı..
oysabyeterlı alanım mevcut..
yardımcı olursanız cok sewınırım...
ayrıca telefonumda resım ve videolarımı farklı programlar aracılıgı ıle kopyalama yapabılırmıyım..ancak bunu yaparken resim ve vıdeolarımı telefon hafızasında degılde programın ıcınde tutmak istiyorum ve istenıldıgınde erısmek ıstıyorum saygılar..

Ozzynight

Doçent
19 Şubat 2014
609
12
18
Arkadaşlar bazı Sound programlar yükleyerek 32 gb Siyah Lg G2 me test yaptım kendi müzik çaları beş para etmez sesi boğuk ve tizli veriyor JetAudio plus v4.2.1 sizlere tavsiye ederim ses daha net ve stabil çalışıyor kulaklık müzik dinlerken daha iyi ses geliyor deneyin farkı görün.

Liquido

Doçent
26 Haziran 2014
963
14
18
arkadaslar slm bende g2 kullanıcısıyım..
16 gb bir telefon sahıbım ve oldukca memnunum..
buaralar tek sorunum yer olmasına ragmen ekranımın ustunde depolamada yer ıkaz uyarısı..
oysabyeterlı alanım mevcut..
yardımcı olursanız cok sewınırım...
ayrıca telefonumda resım ve videolarımı farklı programlar aracılıgı ıle kopyalama yapabılırmıyım..ancak bunu yaparken resim ve vıdeolarımı telefon hafızasında degılde programın ıcınde tutmak istiyorum ve istenıldıgınde erısmek ıstıyorum saygılar..
Belli bir miktar yer kaldimi sistem depolama alani az diye uyari veriyordur yani bu normal resim ve videolarınizida dropbox gibi uygulamalar indirerek bulut hesabına kaydedebilirsin

spinowa

Öğrenci
4 Ağustos 2014
3
0
0
LG G2 Model ile güvencelenmiş Kilit Ekranında saate bir kez dokununca "Uygulamayı Başlatmak İçin Deseni Çizin" şeklinde bir yazı çıkmakta, bu özelliknedir nasıl çalışır. Kendimize göre uygulamalara desen atayıp doğrudan o şekilde başlatmamıza mı yarar ? Bu konuda bilgisi olanlar ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklayabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.

phoenix_

Doçent
19 Temmuz 2012
728
0
0
Arkadaşlar bazı Sound programlar yükleyerek 32 gb Siyah Lg G2 me test yaptım kendi müzik çaları beş para etmez sesi boğuk ve tizli veriyor JetAudio plus v4.2.1 sizlere tavsiye ederim ses daha net ve stabil çalışıyor kulaklık müzik dinlerken daha iyi ses geliyor deneyin farkı görün.
ben poweramp almayı düşünüyordum, hangisinin ses kalitesi daha iyi acaba fikri olan? bir de jetaudio basic var ücretsiz onda neler eksik?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba ben Lg g2 almayı düşünüyorum 2 sorum olucak

Ekrandaki sanal tuşlar dendiği kadar rahatsız edici mi?
Bu ekran ısınmasından dolayı oluşan sarı leke herkesde oluyor mu zamanla?