LG G2 Kullanıcıları Kulübü

ZENGİN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ya bu 4.4. rootladım ancak ben Philz touch yüklemek istiyorum. Fakat bir türlü bunu bulamadım. TWRP den ürktüm.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Öylede alışkanlık :D

Cıks yapan yanlış yapmış :D Normal tıkla aç olmadan olmaz :D
Arkadaş demek istiyor ki aslında, Knock code direkt telefonu açıyor. Ben belki telefonu açmak istemiyorum. Kilit ekranını açmak istiyorum. Sadece saate bakmak istiyorum. Kilit ekranındaki widgetları kullanmak istiyorum. Bunun için illa arkadaki tuşa basacaksam ne anlamı kalır knock on'un?
Ama işte gel gör ki, knock code'da da aynı kareye 2 kez tıklama kombinasyonu oluşturulabildiğinden telefon hangisini çalıştıracağını bilemez. Örneğin, Senin knock code'un sol üst köşeye çift tıklamayla başlıyorsa bu kısımda knock on devreye girer ve knock code'un iptal olur. Telefon bu ikisinin ayrımını yapacak kadar akıllı değil. :) knock on istiyorsan knock code kullanmayacaksın. Adamlar 2 alternatif sunmuş. Sistem gereği ikisini aynı anda çalıştırmak imkansız.

Ancak şöyle bir şey var. Telefonu rootlayıp Twrp kurduğunda ekran kapalıyken knock code çalışmıyor. Gizli ayar menüsünden touch update yaptığında da knock on devreye giriyor. Şöyle ki, ekran kapalıyken knock on ile ekranı açıp knock code ile şifreni giriyorsun. İkisini aynı anda ancak böyle kullanabilirsin. Burada knock code'un bi espirisi kalmıyor. Modelli kilite alternatif olmuş oluyor sadece.
Ya bu 4.4. rootladım ancak ben Philz touch yüklemek istiyorum. Fakat bir türlü bunu bulamadım. TWRP den ürktüm.

Philz touch, Twrp üzerinden flaşlanıyor ancak. Twrp flaşlayıp üstüne philz touch flaşlar, üstüne de dorimanx kernel flaşlarsan sıkıntın olmaz. Hem knock code çalışır hem de philz touch kernelin olur. Eğer yukarıda anlattığım gibi aynı anda knock on kullanmak istiyorum dersen dorimanx kernel'i flaşlamazsın olur biter.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaş demek istiyor ki aslında, Knock code direkt telefonu açıyor. Ben belki telefonu açmak istemiyorum. Kilit ekranını açmak istiyorum. Sadece saate bakmak istiyorum. Kilit ekranındaki widgetları kullanmak istiyorum. Bunun için illa arkadaki tuşa basacaksam ne anlamı kalır knock on'un?
Ama işte gel gör ki, knock code'da da aynı kareye 2 kez tıklama kombinasyonu oluşturulabildiğinden telefon hangisini çalıştıracağını bilemez. Örneğin, Senin knock code'un sol üst köşeye çift tıklamayla başlıyorsa bu kısımda knock on devreye girer ve knock code'un iptal olur. Telefon bu ikisinin ayrımını yapacak kadar akıllı değil. :) knock on istiyorsan knock code kullanmayacaksın. Adamlar 2 alternatif sunmuş. Sistem gereği ikisini aynı anda çalıştırmak imkansız.

Ancak şöyle bir şey var. Telefonu rootlayıp Twrp kurduğunda ekran kapalıyken knock code çalışmıyor. Gizli ayar menüsünden touch update yaptığında da knock on devreye giriyor. Şöyle ki, ekran kapalıyken knock on ile ekranı açıp knock code ile şifreni giriyorsun. İkisini aynı anda ancak böyle kullanabilirsin. Burada knock code'un bi espirisi kalmıyor. Modelli kilite alternatif olmuş oluyor sadece.

Philz touch, Twrp üzerinden flaşlanıyor ancak. Twrp flaşlayıp üstüne philz touch flaşlar, üstüne de dorimanx kernel flaşlarsan sıkıntın olmaz. Hem knock code çalışır hem de philz touch kernelin olur. Eğer yukarıda anlattığım gibi aynı anda knock on kullanmak istiyorum dersen dorimanx kernel'i flaşlamazsın olur biter.

Bence yeni bir guncellemeyle dediginiz ozellik eklenebilir knock on ve knock code birlikte calisabilir cok zor olmadigini dusunuyorum

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Güncelleme ile knock code geldi ama knock on gitti :( Code aktif edilince on gidiyor :D

Dostum zaten knock kelimesi tıklatma demek. Sen neye tıklarsın? Mesela kapalı bir kapıya tıklarsın değil mi? Bu işin espirisi de burdan geliyor. Kapalı ekrana tıklandığı için knock ismi verilmiş. Neden aynı anda çalışmadığının detayını da üst mesajımda anlattım. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bence yeni bir guncellemeyle dediginiz ozellik eklenebilir knock on ve knock code birlikte calisabilir cok zor olmadigini dusunuyorum

Maalesef bahsettiğim gibi ikisini aynı anda çalıştıramaz. Ancak şöyle bir sistem düşünülebilir. Ekranın yarıdan yukarısı knock on için, yarıdan aşağısı knock code için ayrılır. Ancak sınırları göremediğimiz için sağlıklı çalıştıramayız. Yani bu iş biraz sıkıntılı. O yüzden geliştiriciler de bu sıkıntı çıkaracak ihtimalleri arındırarak bu sistemleri geliştiriyorlar. Yani istedikten sonra elbette her şey olur. Ama sıkıntı yaşarsın.

sithicus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben almanya 20D kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yok gps'te. Benim cihazım teknosadan alınma TR cihazı. Aldıktan hemen sonra Almanya romu kurdum. Ve Almanyaya verilen her güncellemeyi de takip edip yükledim. Ben cihazda üreticiye minnet etmeyi sevmem. Sonuçta Almanya'ya verilen de aynı firmadan aynı cihaza geliyor. Haa garanti bozuluyor falan dersen yükseltme hatalarını geri yükle diyince tertemiz oluyor cihazın. Seninki biraz da armut piş ağzıma düş oluyor dostum.

Senin sorununa gelirsek, yükseltme hatalarını geri yükle dersen düzelme ihtimali yüksek. Muhtemelen güncellerken bir sıkıntı olmuştur. Güncelleme sağlıklı yüklenmemiştir.
ben de arkadaşla aynı derdi paylaşıyorum. iphone 5 vardı kardeşime verdim onda gps canavar gibiydi başka akıllı tel kullanmadım.g2 google mapste düz yolda sağa bakıyor gösteriyor otobanda giderken nereye sapacağını şaşaırıyor insan ve sürekli bu şekilde.eğer bi bende böyleyse garantiye bile verebilirim şu an

danyko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Merhaba arkadaşlar. Telefonumda kulaklık takılı olmadığı halde simge çıkıyor. Telefon çalarken ses çıkıyor ama arama yaptığım zaman kulaksız sesi hiçbir şekilde duyamıyorum. Kulaklık takıp çıkarttım fakat değişen birşey olmadı. Yardımcı olur musunuz ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
ben de arkadaşla aynı derdi paylaşıyorum. iphone 5 vardı kardeşime verdim onda gps canavar gibiydi başka akıllı tel kullanmadım.g2 google mapste düz yolda sağa bakıyor gösteriyor otobanda giderken nereye sapacağını şaşaırıyor insan ve sürekli bu şekilde.eğer bi bende böyleyse garantiye bile verebilirim şu an

Sağa sola bakma olayı herkeste aynı. Android ile alakalı sanırım. Genel olarak android cihazlarda google haritalar yönü tam veremiyor. Note 3'te bir bakayım eğer o da aynıysa geneldir. Değilse G2'nin yazılımındandır. Bir de o yönün net olması için telefonu yere paralel tutmanız gerek. Pusula gibi düşünün. Pusulayı dik tutarsan çalışmaz. Belki kalibrasyon hatası da olabilir.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sağa sola bakma olayı herkeste aynı. Android ile alakalı sanırım. Genel olarak android cihazlarda google haritalar yönü tam veremiyor. Note 3'te bir bakayım eğer o da aynıysa geneldir. Değilse G2'nin yazılımındandır. Bir de o yönün net olması için telefonu yere paralel tutmanız gerek. Pusula gibi düşünün. Pusulayı dik tutarsan çalışmaz. Belki kalibrasyon hatası da olabilir.

Bunu yazdıktan sonra bir kontrol edeyim dedim de sorun yokmuş. Açık alandayım gerçi. Demekki bu gps sinyal gücü ile alakalı. İşte aldığım capsler. 3 farklı yöne döndüm ve ok her zaman telefon doğrultusunda.

qypegavy.jpg

humepebe.jpg

any4y3aj.jpg

Önemli not: bunun için sağ alt köşedeki gps işaretine bir kere bastığınızda mavi olacak ve konumunuzu ekranın ortasına getirecek. Tekrar bastığınızda ise o işaret pusula işaretine dönecek ve yönünüzü gösterecek şekilde haritayı çevirecek.

Şu şekilde.

İlk önce şöyledir:
4y7ede8u.jpg

Bastığınızda şöyle olur:
pybadu3y.jpg

Tekrar basarsanız şu şekilde olur ve yönünüze göre haritayı yol doğrultusunda çevirir.
ujyja4an.jpg

Sizin sorununuzun sebepleri ise:
Ya bu şekilde basmamışsınızdır.
Ya sinyal gücünüz zayıftır.
Ya da yazılımsal bir sıkıntınız vardır.

Yazılımsal ise LG mobile support tool ile yükseltme hatalarını geri yükle diyin. Görüldüğü gibi benim gps sorunsuz çalışıyor. Saniyesinde konum belirliyor. Ve pusulası da kusursuz çalışıyor.
__
Kendimi bir an kullanım klavuzu gibi hissettim. :p

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554

Merhaba arkadaşlar. Telefonumda kulaklık takılı olmadığı halde simge çıkıyor. Telefon çalarken ses çıkıyor ama arama yaptığım zaman kulaksız sesi hiçbir şekilde duyamıyorum. Kulaklık takıp çıkarttım fakat değişen birşey olmadı. Yardımcı olur musunuz ?
Bende de durum aynı hard reset attım yükseltme hatalarını giderme işlemi yaptım ama nafile sanırım bu sorun donanımsal kulaklık yeri bozulmuş büyük ihtimal servise yollamak lazım yapacak bişey yok maalesef bende haftaya yollayacam garantiye sen de yolla.

danyko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de durum aynı hard reset attım yükseltme hatalarını giderme işlemi yaptım ama nafile sanırım bu sorun donanımsal kulaklık yeri bozulmuş büyük ihtimal servise yollamak lazım yapacak bişey yok maalesef bende haftaya yollayacam garantiye sen de yolla.

İşin ilginci telefon servise gitti mi gelmiyor. Bakalım bende biraz bekleyeceğim, araştırıyorum aynı sorunla karşılaşanların çoğu sorunu giderildi ama bu heralde kalıcı benimkisi. Servise yollamaktan başka çare yok anlaşılan.

CihanErcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar bi sorum olacak ilk android relefonum lg g2 oldu.alali 2 gun oldu ve bataryasi. Sizinkinin nasil gidiyor,mesela benimki sahah 8 de 100 du 2 saat oyin oynadim parlaklik %50 ve wifi hep acikti su an bataryam %70 sizce nasil0 tel kitkat bu arada

ata1996

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaslar bi sorum olacak ilk android relefonum lg g2 oldu.alali 2 gun oldu ve bataryasi. Sizinkinin nasil gidiyor,mesela benimki sahah 8 de 100 du 2 saat oyin oynadim parlaklik %50 ve wifi hep acikti su an bataryam %70 sizce nasil0 tel kitkat bu arada

Benimkinden iyi,hatta çok iyi.

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0

paralel ithalat mı aldınız? Eğer öyle ise hangi firma garantili? Merak ettiğimden sordum :) Saygılar :p

CihanErcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gold dan 1500 e 16 gb aldim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu gun turuncu indirim var teknosada bakmanizi tavsiye ederim

ata1996

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ilk androidim dun sabah 8 de basladim.saat 23,40 da sarji %3 olmustu wifi hep acik ve en az 1.30 saat oyun, yarim saat muzik dinleyerek ama su an sarji %67 olmus peki 12 saat sarj etmek gerekirmi

Şarj süper daha ne olsun:) hiçbir şey yapmana gerek olduğu gibi kullan yalnız %100 olduktan sonra şarj simgesi içindeki elektrik işareti gidene kadar(yaklaşık yarım saat) şarjda tutmaya devam et şarjın daha çok gidecek.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
İşin ilginci telefon servise gitti mi gelmiyor. Bakalım bende biraz bekleyeceğim, araştırıyorum aynı sorunla karşılaşanların çoğu sorunu giderildi ama bu heralde kalıcı benimkisi. Servise yollamaktan başka çare yok anlaşılan.

Sizin sorununuz donanımsal. Kulaklık girişiniz oksitlenmiş olabilir. Telefonu kapatın. Sentetik tinerle ya da kolonya ile kulaklık girişinin içini silin. İnce bir kulak çöpü ya da kürdanın ucuna bir pamuk tutturarak yapın. Sorun düzelmezse garantiye gönderin. Dikkat edin içinde pamuk kalmasın :)

ZENGİN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sizin sorununuz donanımsal. Kulaklık girişiniz oksitlenmiş olabilir. Telefonu kapatın. Sentetik tinerle ya da kolonya ile kulaklık girişinin içini silin. İnce bir kulak çöpü ya da kürdanın ucuna bir pamuk tutturarak yapın. Sorun düzelmezse garantiye gönderin. Dikkat edin içinde pamuk kalmasın :)
Ben knoc code kullanmak istemiyorum. yanlız sıkıntım ekranı açmam için power tuşuna basılı tutmam gerekiyor. Bunun kolay yolu yok bu işi sevmedim. Sizin açıklamanızı okudum bir şey anlayamadım. eski yöntemle telefonu nasıl açabilirim?

Hwoarang55

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben knoc code kullanmak istemiyorum. yanlız sıkıntım ekranı açmam için power tuşuna basılı tutmam gerekiyor. Bunun kolay yolu yok bu işi sevmedim. Sizin açıklamanızı okudum bir şey anlayamadım. eski yöntemle telefonu nasıl açabilirim?

Ayarlar/kilit ekrani/ekran kilidi menusunden knock code harici baska birsey secin.