Laptop Soğutucular İşe Yarıyor mu ?

Marcelo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 liralık 10 liralık işe yaramaz arkadaşlar. Kendisine hayırı yok onların. Alıcaksanız zalman nc1000 'i tavsiye ederim. Gelişmiş soğutucularda ses ayarları mevcuttur. Her soğutucunun dönme hızı vardır buna göre etkisi fazla olur...

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
alta koyulan soğutcu laptopu kaldırınca bile farkı belli oluyor genelde ısınıyor.

exportal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 30tl kadar fiyatı olan orta halli bir soğutucu aldım amd işlemcili bir dizüstü bilgisayarım var. Soğutucudan önce bir sayfadan diğerine geçerken saniyelerce beklemem gerekebiliyordu. Şimdi çok memnunum ve herkes soğutucular için hava üflüyor demiş aslında tam tersi mantıkla çalışıp sıcak havayı emerek soğutuyor.

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
size en dogru yorumu yapıyımmı ????

eğer yüksek boyutlu 2012-2013 oyunlarını oynuyorsanız sogutucuyu takın oynamıyorsanızz hiçççççç gerek yok benim bilgisayarım pes 2013 oynarken bile çok az ısınıyor sadece call of duty de ısınıyor işte o zamna lazım normal günlük kullanımlarda hiç lazımlık bişe değil...

Shıftdelete

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sogutucu kadar saçma bişey yok :) bilgisayarın hareket alanını kısıtlıyor. Sürekli aynı yerde masaüstü bilgisayar durur , laptop durmaz . Bi odadan bi odaya geçtiğimde elimde sogutucuylamı gezicem, Bilgisayarının fanı iyi soğutuyorsa gerek yok.Temizliğine dikkat et 3 ayda 1 o yeter

MrFantastic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende Cooler Master Notepal Serisi var alüminyum olanlardan 87 tl ye almıştım bilgisayarım o kadar rahat çalışıyor anlatamam laptop soğutucu laptop için çok gerekli bir aksesuar cooler master ve zalman serilerini incelemenizi öneririm.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
önce konu başlığını okudum ve biraz güldüm :D birde laptop soğutmadan nasıl çalışır anlam veremedim düşüncelerimi zorladım faket bulamadım bende soğutucu demek işe yarıyor diye karar verdim ve yola çıktım grşrz :D

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bu tecrübelerinizi konu açıldıktan 791 gün sonra bizimle paylaştığınız için fazlası ile müteşekkiriz.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
elbette bu kadar zamandır yazmam neden çünkü konu hiç güncel olmamış

kapce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu çok eski ama güncel bir konu olduğuna inanarak şuan fiyat / performans olarak orta halli arkadaşların alabileceği maximum en güzel notebook soğutucu : CL-N0015 MASSIVE23 LX

çok işinize yarayacak.

berfuokdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zalman zm-ns2000 17" 200mm soğutucu aldım yaklaşık 130 tl civarı çok aşırı ısınıyordu ve leptop kapanıyordu.Bu cihazı aldım çok ama çok rahatladım tek eksi yönü elektiriği biraz çok çekiyor ama yinede makul tavsiye ederim.Fiyat çok gelicek olursa Akasa Quasar var arkadaşımda o da iyi diyor yaklaşık 60 tl flan olucak o da.Bunlardan birini almıyacaksanda tek fanlı ve büyük olmasını tercih ederim.

Giresunlu282834

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sizce işe yararmı
5 fanlı , 6x ayarlanabilir hız kontrolü
Orta fan 12 cm köşedekiler 7 cm
11-17" 2 usb portlu
Bir sitedeki kullananların yorumlarına baktım %90 olumlu fakat sizlerde sormak istedim
Lütfen cevap verin
Şimdiden teşekkürler

Ürün adı : XT ERGO 500 laptop soğutucu

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
227
Performansa nasıl bir katkı bekliyorsun?

Bu tür soğutucular adı üstünde soğutucu...

Laptop'un fanının yetersiz kaldığı yerlerde takviye amaçlı kullanılıyor...

İşlemciyi çok zorlayan ve sürekli kullanan işler yapıyorsan

Video İşleme gibi, Uzun Saatler Oyun Oynama gibi...

O zaman işlemcinin aşırı ısınmasını önlemek için yardımcı olur...

Yoksa normal bir kullanımda zaten laptobun kendi fanı işlemciyi normal değerlerde tuttuğu için artı bir performans sana getirmez...

Adam düzgünce sorusunu sormuş verdiğin cevaba bak bari haklı olsan. Laptoplarda soğutma parçalar kadar önemlidir.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
85 TL'ye büyük tek fanlı bi soğutucu aldım, çok memnunum laptop hiç ısınmıyor ama modelini unuttum :(:(:confused::confused:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Laptop soğutucu sadece eğer laptop'unun soğutması yetmiyorsa tavsiye edebilirim ama çok dikkatli seçmelisin, sonucu pis olabiliyor anladığım kadarı ile. Özellikle yazı yazarken tak diye o raf bir anda aşağı giderse hard diskine ve bütün verilerine veda et. SSD'de bir şey olmaz ama iyi bir model seçmen hem soğutma, hem de sağlamlık/güvenilirlik açısından akıllıca olacaktır. Eğer bilgisayarın çok ısınıyorsa tavsiye ederim.

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Alttan yukarı üfleyenler pek farketmiyor derecesinde ama fanın yanına vakumla takılanlar var onlarda 6 7 derece oynuyor fanın dönüş hızını etkilediği için fan bozuluyor zamanla tarafımca test edilmiştir