Forum hakkında bazı önerilerim var. :)

Sizce bu öneriler uygulanmalı mı?

• Evet, kesinlikle katılıyorum. SDN böyle çok daha iyi olabilir.

Kullanılan: 8 61.5%
  • Evet, çoğunluğuna katılıyorum. Katılmadığım maddeleri de cevap olarak bildiriyorum.

Kullanılan: 3 23.1%
  • Kısmen. Yarısına katılıyorum. Veya pek emin değilim.

Kullanılan: 1 7.7%
  • Hayır. Her şey böyle güzel.

Kullanılan: 1 7.7%
  • O değil de, bir çok şeyi unutmuşsun. Cevap yazayım da aydınlan az.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    13

Bu konuyu okuyanlar

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
SDN forumu kullanırken bazı ayrıntılar gözüme takılıyor ve sitenin daha da kullanışlı olabilmesi için önermeler yapmadan duramayacağım. :)

• Sevgi dolu ifadesinin adı Muhteşem ile değiştirilmelidir; Evet. Diğer üyeler de aynı fikirde olur mu bilmiyorum fakat genelde bir konuyu sevgi dolu değil muhteşem bulduğumuzda bu işareti atıyoruz :hearteyes:
  • Simgeler Twemoji ile yenilenmelidir. Twemoji bu simgeleri daha iyi hale getirebilir. :) Aynı zamanda ücretsizdir. Resmi sayfası: Twemoji
  • Google kullanan insanlara ve forumda konu içeriğini anlamayan benim gibi gezginlere daha iyi yardımcı olmak için kullanıcılara "Acil", "Bakar mısınız bi?", "Lütfen bakın", "Sizce neden" gibi konu hakkında hiçbir detay vermeyen başlıklar yasaklanmalı veya düzenlenmelidir.
  • Mesajınız birleştirildi uyarısı hem bildirim ile geliyor hem de cevap içerisinde çok kaba bir şekilde duruyor. Bildirimin gereksiz olduğunu düşünüyorum.
  • Forumda farkettiğim bir diğer özelliklerden biri ise imzalar bulunmuyor. İmza bölümü açılıp tek satır bile olsa izin verilebilmesi gerektiğini düşünüyorum. :)
  • XenForo'da yapılıyor mu bilmiyorum ama ben MyBB'de yapmıştım: "Yasaklı kullanıcılar" için "normal üyelerin ve ziyaretçilerin göremeyeceği" bir kategori açılabilir ve uzlaşmak, moderatör ile yöneticiler ile ortak karara varmak, hatta kullanıcı suçundan pişman ise özür dileyerek ceza indiriminden faydalanabileceği bir itiraz veya açıklama için kullanışlı bir kategori güzel durmaz mı? :) Böylece kullanıcı da aynı hatayı yapmamak için kendine dikkat edebilir.
  • Mesajlar daha uzun süreli düzenlenmelidir.
  • Rapor sisteminde açıklama kısmının zorunluluğu kaldırılmalıdır.
  • Bir kullanıcıyı etiketlediğimiz zaman tıklanabilir olmalıdır fakat burada böyle değil. XenForo bunu destekliyor. Önizleme: @Creative
  • Kullanıcı profillerinin altlarında ne kadar mesajları olduğu gösterilebilir.
Bu konuyu mutlaka ele alın derim. :) Kırmızı ile işaretlediğim madde bu forumun en kötü yanı olduğunu düşünüyorum.

Ve şunu da belirteyim ki ben yakın zamanda kendime ait bir forum açacağım. Ve bu maddeler hep aldığım tavsiyeler üzerine hazırlandı. Tabi bu maddelerdeki tavsiyeler uyulursa bu sitenin bağımlısı olacağım gibime geliyor.
(Bu forum sitesi SDN üzerinden paylaşılmayacaktır. Moderatörlerin veya yöneticilerin onayı olmadıkça iletişim adresi veya bağlantı istemeyin.)

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aynı zamanda yetkililer dışında diğer kullanıcılar da fikirlerini paylaşabilirler. :)

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
  • Sevgi dolu ifadesinin adı Muhteşem ile değiştirilmelidir; Evet. Diğer üyeler de aynı fikirde olur mu bilmiyorum fakat genelde bir konuyu sevgi dolu değil muhteşem bulduğumuzda bu işareti atıyoruz :hearteyes:
gereksiz

• Simgeler Twemoji ile yenilenmelidir. Twemoji bu simgeleri daha iyi hale getirebilir. :) Aynı zamanda ücretsizdir. Resmi sayfası: Twemoji
güzel olur

• Google kullanan insanlara ve forumda konu içeriğini anlamayan benim gibi gezginlere daha iyi yardımcı olmak için kullanıcılara "Acil", "Bakar mısınız bi?", "Lütfen bakın", "Sizce neden" gibi konu hakkında hiçbir detay vermeyen başlıklar yasaklanmalı veya düzenlenmelidir.
O tarz başlıklara gereken yaptırımlar yapılıyor.

• Mesajınız birleştirildi uyarısı hem bildirim ile geliyor hem de cevap içerisinde çok kaba bir şekilde duruyor. Bildirimin gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Mesajınızda gözükmesini istemiyorsanız automerge yazısı var onu silebilirsin.

• Forumda farkettiğim bir diğer özelliklerden biri ise imzalar bulunmuyor. İmza bölümü açılıp tek satır bile olsa izin verilebilmesi gerektiğini düşünüyorum. :)
İmza sistemi forumun sadeliğini korumak adına gelmiyor.

• XenForo'da yapılıyor mu bilmiyorum ama ben MyBB'de yapmıştım: "Yasaklı kullanıcılar" için "normal üyelerin ve ziyaretçilerin göremeyeceği" bir kategori açılabilir ve uzlaşmak, moderatör ile yöneticiler ile ortak karara varmak, hatta kullanıcı suçundan pişman ise özür dileyerek ceza indiriminden faydalanabileceği bir itiraz veya açıklama için kullanışlı bir kategori güzel durmaz mı? :) Böylece kullanıcı da aynı hatayı yapmamak için kendine dikkat edebilir.
Xenforo'da böyle bir şey mümkün değil diye biliyorum.

• Mesajlar daha uzun süreli düzenlenmelidir.
süresi bence normal

• Rapor sisteminde açıklama kısmının zorunluluğu kaldırılmalıdır.
bunun hakkında bir fikrim yok

• Kullanıcı profillerinin altlarında ne kadar mesajları olduğu gösterilebilir.
1614163815196.png

şu kısımı kastediyorsunuz. Bunu ben de isterim.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
1- Katılıyorum daha iyi olur,
2- Olabilir,
3- Zaten yapılıyor diye biliyorum,
4- Bence de çok kalın, düzenle denip silinebiliyor,
5- Belki,
6- Mümkünse iyi olabilir,
7- Sınırsız olması gerektiğini düşünüyorum,
8- Bence bu haliyle daha iyi,
9- ---- ,
10- Olabilir.

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Mesajların birleştirilmesi olayına bende katılıyorum örneğin tam sorun çözülecekken bir sorun çıkıyor birdaha mesaj yazıyorum ve bildirim gitmiyor bundan dolayı konudan kimsenin haberi olmuyor

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
  1. Gereksiz.
  2. Olabilir.
  3. Bunun için kural var zaten.
  4. ??‍♀️
  5. İmza özelliğinin gelip gelmeyeceği belli değil.
  6. Mümkünse bile gereksiz. Mail ile ulaşabilirsiniz.
  7. Süre yeterli.
  8. Raporlama sistemi bu hâliyle iyi. Boş raporlarla uğraşmaya gerek yok...

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Kısmen. Yarısına katılıyorum veya emin değilim. :D

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
  • Gereksiz bence.
  • Gereksiz.
  • Zaten yapılıyor.
  • Denendi daha önceden ama karışılık oldu, böyle daha iyi.
  • Olabilir.
  • "Ne söylemek istersin" bölümü zaten onun için var.
  • Kötüye kullananlar olabilir ki bu kısa sürede bile çok kez kötüye kullananı gördüm.
  • Moderatörlerin işini zorlaştırır.
  • Zaten var.
  • Profile girilip de bakılabilir.

Son düzenleme: