Kullandığınız Firefox Eklentileri ?

monochrome

Asistan
Reaksiyon puanı
4
eklenti-1a3a312.png

:)
colorzilla - bi web sayfasındaki renklerin kodunu almaya yarar.
autofill - otomatik form doldurur.
download helper - youtube gibi sitelerden video indirmeye yarar.
faviconizetab - sekmeler birbirine girdiğide sadece faviconunu gösterir.
fission - adres çubuğunda sayfa yüklenme göstergesi.
measureıt - sayfada pixel olarak ölçüm yapmayı sağlar
tv-fox - tüm dünya kanallarını firefox üzerinden izleye bilmenizi sağlar.

diğerlerinden haberim yok :) bi kaç tanesini burdan aldım.arkadaşlar tanıtmış:clap:

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
arkadaşlar eklentilerinizin ne işe yaradığını yazarsanız iyi olacak. bazı eklentilerin adlarından ne işe yaradığı anlaşımıyor. eğer resimle açıklama yapacaksanız böyle bir konu var zaten. oraya ekleyebilirsiniz.

benim amacın eklentilerin ne işe yaradığının herkes tarafından öğrenilmesi. amacım gövde gösterisi değil yani.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
yokmu başka bilinmeyen herkesin bilmediği fakat çok yararlı firefox'u otomatik hale getiren başka eklentileriniz yokmu.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
evet arkadaşlar bugün çok güzel bir eklenti daha buldum. benim işimi baya kolaylaştırdı.

IMDB Preview -> imdb linklerinin üzerine geldiğinizde ufak bir kutucuk açılıyor farenin yanına. burda imdb puanını, oylama sayısı, vb. birkaç özellik gösteriyor. torrentcilerin işine çok yarayacaktır :D

18400851.png

versamax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bu güzel eklentilere bir kaç ekleme yapayım:
Bugmenot:Üyelik isteyen forum sitelerine barındırdığı anonim şifreler ile sadece bir sağ tıkla üye girişi yapabiliyorsunuz.
Lastpass: Tüm şifrelerinizi otomatik olarak saklayan ve siteye giriş yapmanızı sağlayan bir eklenti.
MinimizeToTray:Firefox pencerenizi minimize yaptığınızda sistem tepsisine atan eklenti.

Bunun dışında bir eklenti daha vardı ama ben bulamadım. Anlamını bilmediğiniz bir kelimenin mouse ile üzerine geldiğinizde anlamını veren bir eklenti. Bilen arkadaşlar eklerse iyi olur.

versamax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet bu eklentiyi sonunda buldum. Bir çok özelliği ile çok gelişmiş bir eklenti olan Babelfish bu işi çok güzel yapıyor.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Adblock Plus > Reklamları engelliyor.

DownloadHelper
> YouTube gibi sitelerden video indirmeye yarıyor.

FireGestures
> Farenizle sağ tuşa basılı tutarak şekiller çiziyorsunuz ve tarayıcıyı böyle kontrol ediyorsunuz. Örneğin, sağ tuşa basılı tutup imleci önce yukarı sonra sağa çekip, sağ tuşu bırakırsanız, sağdaki yani bir sonraki sekmeye geçiyor. İlk yüklediğimde pek kullanamıyordum ama zamanla alıştım, gerçekten kullanışlı.

Flagfox
> Adres çubuğunun sonunda, çok küçük bir bayrak görüntüleniyor, görüntülediğiniz sitenin hangi ülkede barındığını gösteriyor.

Flashblock
> Açık olduğu zaman flash tabanlı içeriğin yüklenmesine izin vermiyor.

Google Icon
(Son sürümle uyumlu değil.) > Google'da arama yaptığınızda adreslerin solunda, eğer varsa sitenin logosunun küçücük bir halini gösteriyor.

IE Tab
(Son sürümle uyumlu değil.) > Bulunduğunuz sayfayı Firefox'un içinde çalışan bir Internet Explorer ile açabilirsiniz.

Tab Scope
> Bulunduğunuz sekme dışındaki sekmelerin üzerine gelince, küçük bir önizlemesini gösteriyor.

Text Link > Link halinde bulunmayan linkleri, yani sadece yazı halindeki linklerin üstüne çift tıkladığınızda yeni sekmede açıyor. Kopyala yapıştır yapmaktan veya linki seçip sağ tıklamaktan kurtuluyorsunuz.

Undo Closed Tabs Button
> Tarayıcınıza bir tuş ekliyor. Bu tuşa bastığınızda en son kapattığınız sekme açılıyor.

URL Fixer
> Diyelim "google.com" değil de "google.con" yazdınız, kendi otomatik olarak düzeltiyor.

Flagfox u çok beğendim