En İyi Firefox Eklentileri 1

Bu konuyu okuyanlar

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Günümüz tarayıcı pazarında gitgide yüzdelik dilimini büyüten Firefox'un en işe yarayan eklentilerini derledik. Bu eklentiler tarayıcınızı coşturacak.

Mozilla'nın popüler tarayıcısı Firefox için sayısız eklenti mevcut. Tarayıcının yeteneklerini katlayan bu eklentiler, kullanıcılar için birçok avantaj içeriyor. Peki ya bu içeriklerden hangilerini tarayıcınıza eklemelisiniz? Sizlere önereceğimiz bazı eklentiler var, bunlara mutlaka göz atın.

FlashGot

Firefox'un belki de olmazsa olmaz eklentilerinden Flashgot'u basitçe tarif edecek olursak, indirme yöneticisi demek yeterli olacaktır. Ancak onun asıl marifeti, sayfalardaki verileri kaydedebiliyor olması. Bunun anlamı şu: Flashgot ile örneğin bir video dosyasını bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

flashgot1274179820.jpg

Kullanım için video dosyasını açıp, mouse'un sağ tuşuna basarak, açılan menüde FlashGot Ortamı'na tıklamanız yeterli. Bu sayede dosyayı indirmeye başlayabilirsiniz.
Eklentiye ulaşmak için tıklayın.

kral05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim en sevdiğim eklenti tree style tab bütün tabları yukarıda değilde solda bir sütun içerisinde gösteriyo çok kullanışlı kesinlikle tavsiye ederim
bir de fission linke tıklayın ne olduğunu anlarsınız
bu da izlemekte olduğunuz videoyu indiren eklenti ant video downloader
download butonuna bastıktan sonra sayfadaki videolardan istediğinizi indirebilirsiniz
sayfayı kapatsanız da indirme devam eder
benim en beğendiğim eklentiler bunlar 3 ünü de kurun derim

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5890/

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
cooliris, FireGestures, No Script güzelmiş aldım bunları :)

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Üç tanede ben söyleyebilirim kulanacaklara:
Siteler arasında gezerken her flashı görmeye gerek olmadığını düşündüğümden bu eklenti birebir ve gezinti hızınızı artırıyorFlashblock

Parolalarınızı, kullanıcı adınızı veya üyelik isteyen forumlara her defasında giriş yapmak sıkıcı olabilir (BugMeNot forumlara üye olmadan girmek için eklenti kullanıcı adı girişinde sağ tuşa yerleşir) kısacası parola ve giriş yöneticisi:Sxipper :: Add-ons for Firefox

k4y4

Profesör
Reaksiyon puanı
34
benim en sevdiğim eklenti tree style tab bütün tabları yukarıda değilde solda bir sütun içerisinde gösteriyo çok kullanışlı kesinlikle tavsiye ederim
bir de fission linke tıklayın ne olduğunu anlarsınız
bu da izlemekte olduğunuz videoyu indiren eklenti ant video downloader
download butonuna bastıktan sonra sayfadaki videolardan istediğinizi indirebilirsiniz
sayfayı kapatsanız da indirme devam eder
benim en beğendiğim eklentiler bunlar 3 ünü de kurun derim
Tree style tab 3.Parti yazılım olduğu için firefox kurdurtmuyor bilginize...

fagum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Smart Bookmarks Bar: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4072/ bu eklentiye bayılacaksınız.Firefox penceresinde yer imi araç çubuğunuz çok doluysa onları bi güzel logolara dönüştürüp gösteriyor.bir nevi araç çubuğunu topluyor. tabiki standart herkesin kullandığı hayat kurtarıcı diyebileceğimiz :p video download helper, adblock plus ve qtl 'yi de unutmayalım. tabiki bir de rapidshare linklerini kontrol eden greasemonkey'i de unutursak bize küser :)))

denizkadarderin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben stumble, noscript ve cooliris eklentilerini beğendim hazırladığınız için çok teşekkürler...

kuunteer

Asistan
Reaksiyon puanı
9
şu eklentiyi bilen var mı acaba

herhangi bi linki sol klikle sağa sola hareket ettirerek yeni sekmede açabileceğimiz eklenti..

çok işime yarıyordu,formattan önce

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49

herhangi bi linki sol klikle sağa sola hareket ettirerek yeni sekmede açabileceğimiz eklenti..

Tam anlayamadım ama herhangi bir linki mouse tekerleğine tıklayıp yeni sekmede açabiliyoruz, yanlış anladıysam idare et artık veya sorunu biraz daha açarsan sevinirim :)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510

Text Link olabilirmi???... Web sayfalarındaki link özelliği olmayan URL lerin çift tıklanarak açılmasını sağlar...

kuunteer

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Tam anlayamadım ama herhangi bir linki mouse tekerleğine tıklayıp yeni sekmede açabiliyoruz, yanlış anladıysam idare et artık veya sorunu biraz daha açarsan sevinirim :)

benim mouse un tekerleği bozuk olduğundan senin yöntemi uygulayamıyorum..aradığım eklentide tam olarak şöyle çalışıyordu:

yeni sekmede açmak istediğim linki önce mousedan sol klik yaprak tutuyordum sonrasında mouse u hafif sağa sola hareket ettirip sol kliği bıraktığımda link yeni sekmede açılıyordu, tam olarak böyle çalışıyordu ve de o özelliği sdn de paylaşan bi arkadaşta görmüştüm..

bu arada Text Link özelliğinide denedim ama oda değilmiş

BaRoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim de 3 favori eklentim var
1. MailNotifier : bu eklenti ile tanımladığınız çoklu mailleri takip edebiliyorsunuz her zaman tum mail adresleriniz güncel olarak tutuluyor...
2. TabMixPlus : bu eklenti ile de cok fazla tab açtığımda birden fazla sütunda siteleri listeliyor. Saga yada sola kaydirarak açılan tabi bulma geregi kalmiyor...

3. NoScript bu zaten bahsedilmiş...

kral05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tree style tab 3.Parti yazılım olduğu için firefox kurdurtmuyor bilginize...

anlamadım , ben kurdum kullanmaktayım monitör de geniş olduğu için çok güzel ve pratik oldu
eklenti sayfasında mozilla tarafından gözden geçirilmemiştir yazıyo
yaklaşık 1,5 milyon da indireni var

k4y4

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Burada mozilla tarafından kontrol edilmediğini ve 3.parti yazılım olduğunu kurmamamızı istiyor yanlışta çevirmiş olabilirim :)

e7awj6.jpg

kral05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet tree tab aklentisinin mozilla tarafından gözden geçirilmediğini ve bilgisayara zarar verebileceğini söylüyo
ama çok güzel bi eklenti eskiden recommended (önerilir) yazıyodu galiba güncellendi de kontrol etmediler, indirilme sayısı da 1,5 milyon olunca fazla korkmana gerek yok
ben uzun süredir kullanmaktayım bir süre sonra alışınca sekmeler arasında çok hızlı geçiş yapıyosun