Klasörler exe oldu

ashill2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar arkimin pc var baya eski onun pc ye format attık benim harici dikten proram felen attık ama sonra benimm harici diskin her klasörün aynı isimden exe soyası var nasıl yapabilirim bunu lütfen bicimlendir demeyin 3 tb harddiskim 1 tb si dolu :(

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Arkadaşlar arkimin pc var baya eski onun pc ye format attık benim harici dikten proram felen attık ama sonra benimm harici diskin her klasörün aynı isimden exe soyası var nasıl yapabilirim bunu lütfen bicimlendir demeyin 3 tb harddiskim 1 tb si dolu :(
virüs programıyla tarat o .exe isimli klasörleri siler. orjinal klasörleri göremiyorsan "gizli dosya" olmuştur.
klasör seçeneklerinden gizli dosyaları gösteri seçtiğin halde yine görünmüyorsa
yeni metin belgesi aç içine bu kodu yaz farklı kaydet de ve örnek.bat isminde kaydet sonra kaydettiğin bu örnek.bat dosyasını senin haricinin içine at (ana dizine) çalıştır gizli dosyalar görünür.
Kod:
attrib -h -s -a -r /d /s

ashill2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özür dilerim morelim alt üst oldugu için acele ettim onun için biraz karışık yazdım.

Bu arada orjinal dosyaları görüyorum sadece her dosyanın exe si var :(

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
güncel bir antivirüsle tarama yap silinir onlar

Reaksiyon puanı
188
del *.exe /q /s komutu ile tüm exelerden kurtulabilirsiniz ama bu komut önüne gelen tüm exeleri sileceği için sistemde ya da programlarınızda bozulmaya yol açar. Daha fantastik çözümler üretebilirim ama standart bir kullanıcının bunu yapması neredeyse imkansız olduğu için size sadece virüs programları ile taramanızı önermem yeterli olacaktır...

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Virüs klasörleri gizleyip klasörlerle aynı adlı .exe dosyası oluşturuyor. Sonra bu dosyalar klasör zannedilip tıklanarak çalıştırılıyor. Böylece yayılıyor. Orjinal dosyaları görmek için Freecommander programını kullanabilirsin. Bu program gizli dosyaları ve klasörleri gösterebiliyor. Exe uzantılı klasör şeklindeki dosyaları sil. Antivirüs'te aynı işi görür.

Dosyaların veya klasörlerin kaybolmuş değil sadece gizli haldeler.

ashill2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş dosyalar zaten görüküyor ama avast ile tarattım hızlı tarama ile aynı duruyor exe li dosyalar :(

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Normalde antivirüsün silmesi lazımdı o exe dosyalarını.Normal klasörleri görebiliyorsan elleme madem işini hallet.Sonra bi ara başka bir çözüm bulursun.

ashill2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam hepsini denicem de kaspersky hangisini yükleyem?

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
combofix vardı sanırım ama onu da dikkatli kullanmak gerekir.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
dikkatli ve sabırlı

darkman1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"musallat.exe" çok sağlam bir virüstür (%99 bu, çünkü başıma gelmişti). O bahsettiğin exe dosyalarının hepsinin boyutu da aynıdır kesin.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Çok can sıkıcı bir virüstür. Kaspersky'yi dene o işini görecektir. olmadı combofix'i dene...

Bnezer bir konu da açılmış daha önce burayı da takip edebilirsin.

ashill2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim c de virüs yokmus hepsi d de ve tasınabilir harddiste imiş d de 300 taşınabilir harddiskte ise 1400 tane buldu hepside exe :D musallat harbiden musallat :) avast işimi gördü :)

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Avast 1 numaradır her ne kadar bana şu anda mse yetsede

darkman1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu virüs banim pc'ye girdiğinde microsoft security essential vardı, uyarı verdi sildim dedi flashı takınca ama girdi virüs :D Zone Alarm Antivirüs kullanıyorum şu an. İşin garibi security essential kullandığım zamana göre oyunlarda fps de arttı, mse'yi sistem harcamaz sanardım.

O flaşı temizlemek için NTFS'ye formatladım sonra geri fat32ye, virüs iyice gitsin diye. Sistem geri yükleme bile yapmıştım. Avastı silip mse yüklemiştim öncesinde avast kalsaymış uğraşmazdım ya :D