Kızlarımız Bu Kadar mı Ucuzladı Artık?

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
11icsw9.jpg

Kızımız derken bu ülkenin ferdi vatandaşı anlamında dedim de bunlara kızımız bile demeyeceksin. İnsan yerine koymayacaksın bu ateist ve menfaatçi yaratıkları..

Ateist olduğunu nerden çıkardın?

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
K-c'ciğim anlatıyordu bana inanmadığını, tabiki bu konuşmada yok haliyle.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Öyle diyorsan öylesindir ben nerden bileyim.

Fikirlerin tükendiği nokta. :) Arkadaşım senin bu tabirin çocukların "ne dersen 10 katı sensin" şeklindeki tartışmalarına benziyor. Yahut da bir çocuğun her söylediğin şeyin sonuna "-sın, -sun" eki eklemesi gibi konuşmak yerine, en azından bir fikrin olmadığını belli etmemek için susmak daha erdemli olacaktır.

Her şey "bize ne" formatında geçiştirilecekse, buraya açılan bu konudan sana neydi de cevap yazdın? Yani buradaki insanların fikirlerinden sana ne. Dolayısıyla senin bakış açınla bakacak olursak sen kendi kendine de cevap vermiş oluyorsun.

Eğer bir "toplum"dan ve dolayısıyla bir toplum yaşamından bahsediyorsak, toplumu genel olarak ilgilendiren şeyler toplumda yaşayan hemen her bireyi de ayrı ayrı ilgilendirir. Çünkü sen kendinden sorumlu olduğun gibi, topluma yaptığın şeylerden de sorumlusun.

Aksi halde bu çocuksu ve anlamsız düşünce tarzıyla gidecek olursan, "uyuşturucu kullanan kendine kullanıyor, alan razı satan razı size ne" deyip uyuşturucu satışını serbest bırakman gerekir, fuhuşa karışmaman, tekellere göz yumman, sırf bir kaç hakimi satın almışlar diye bazı uyanık kurumların fahiş fiyatlarını savunman gerekir. Ya da kan davalarına karışmaman, töre cinayetlerini "aile meselesi" deyip geçiştirmen, meclisin tüm faaliyetlerinden bihaber ve bunlara bitaraf olman gerekir. Öyleyse sen niye yaşıyorsun sayın arkadaşım, her şeyden umursamaz isen?

Sanıyorum bu tür bir yaşam tarzı hoşuna gittiği için olsa gerek. Ama üzgünüm, içinde bulunduğun topluma uymuyor bu tarz düşünce. Hani hep benzer fikirdeki arkadaşların kullandığı bir tabir var; yani yine aslında bu tarz düşüncedeki insanların kendi kendilerine verdikleri bir cevap: "Beğenmiyorsan başka ülkeye git".

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Yasalara uygun bir şekilde isteyen istediği gibi yaşayabilir. Beğenmeyeni zorla tutmuyoruz:rolleyes:

Ayrıca; buradan genelleme yapmak doğru olmaz.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yasalara uygun bir şekilde isteyen istediği gibi yaşayabilir. Beğenmeyeni zorla tutmuyoruz:rolleyes:

Ayrıca; buradan genelleme yapmak doğru olmaz.

Ben zannediyordum ki bu konuda muhalif fikir belirten arkadaşlar genelde bazı "yasa"lara da muhalifler. Çünkü sürekli siyaset tartışmaları oluyor belli gruplar arasında. Bu da o anlama geliyor ki yasa dediğin sadece işimize gelince geçerli oluyor.

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben zannediyordum ki bu konuda muhalif fikir belirten arkadaşlar genelde bazı "yasa"lara da muhalifler. Çünkü sürekli siyaset tartışmaları oluyor belli gruplar arasında. Bu da o anlama geliyor ki yasa dediğin sadece işimize gelince geçerli oluyor.

Siyasetin konuyla ne alakası var? Sürekli olarak siyasi içerikli mesajlar yazıyorsunuz.

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Elmacik hangi yarana dokundum acaba çok merak ettim. Bana göre, onun örümcek kafalı olduğunu düşündüğümü idda etti bende kendisini tanımadığımı böyle bir iddiası varsa sen kendi hakkında nasıl düşünüyorsan öylesindir ben nerden bilebilirm dedim. Tabiri caizse sazan gibi atlamak deyimini geçekleştirmiş olmanızdan dolayı sizi tebrik ederim.

Konuda daha önce yazılanları dikkate almadan zart diye atlayınca tabi yazdıklarınız da sırıtıyor.

"Fikirlerin tükendiği nokta" dan çok tartışmayı devam ettirmeme gayreti içinde olduğumu fark edememiş olmanız ayrı bir muamma.
Her şey "bize ne" formatında geçiştirilecekse, buraya açılan bu konudan sana neydi de cevap yazdın? Yani buradaki insanların fikirlerinden sana ne. Dolayısıyla senin bakış açınla bakacak olursak sen kendi kendine de cevap vermiş oluyorsun.

Siz başkalarının hayatı hakkında yorum yapmayı dedi kodu - magazin yaşam tarzını seviyorum mu demek istiyorsunuz burada bir kişinin msn de yazdığı bir kişiselinden bahsediyoruz olayın ne kadar içeriğine hakim olduğunuzdan emin değilim.

Eğer bir "toplum"dan ve dolayısıyla bir toplum yaşamından bahsediyorsak, toplumu genel olarak ilgilendiren şeyler toplumda yaşayan hemen her bireyi de ayrı ayrı ilgilendirir. Çünkü sen kendinden sorumlu olduğun gibi, topluma yaptığın şeylerden de sorumlusun.

Bir kişinin yaptığı bir olay yüzünden tüm topluma mal edilmiş bir durum var ortada ve Türk kızlarına yapılan ters yakıştırmalar... Toplumdan bahsediyoruz gibi ama konu muaallakta. Bunun yanında hiç kimse ahlak polisi kesilmesin bu ülkede...

Lafı uzatıp giderim böyle ama kim uğraşacak....

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Cık cık cık...
Bu kız değil ki? Erkekde değil. İnsan değil

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@6. Burhan, arkadaşım, "belli gruplar arasında siyasi tartışmalar oluyor" demek, "sürekli siyasi içerikli mesajlar" yazmakla nasıl özdeşleşti acaba? Sanıyorum benim bütün mesajlarım içinde "Elmacık" ismi geçiyor diye Elma ile alakalı gibi görünüyor olmalı sana. :)

@tarumoloji, arkadaşım her mesajında söyleneni değerlendirmek yerine söylenmeyen şeyler üretiyorsun. Birisi kinaye yapıyor, "sen kendini öyle görüyorsun demek ki" diyorsun, eleştirirken kendin eleştirilince "hangi yarana dokundum" diyorsun, herkese "sana ne" derken aynı şeyin bir defa sana söylenmesine tahammül edemiyor ve alakasızca "magazin yaşam tarzını mı seviyorsun" diyorsun.

Tırnak içine aldığım bütün bu tepki şekillerinin 8-10 yaşları arasında kalmış olması gerekirdi. Dikkat edersen fikirleri tartışma noktasına gelemiyoruz bu ifade bozuklukları yüzünden.

Bütün bunlardan haricen, "ahlak polisi" anlayışı da yine benim mesajımla alaksız kalmakla birlikte (ki benim hiç sevmediğim bir anlayıştır), senin sahip olduğun fikirlerin kaynak noktalarında "bir olayı tüm topluma mal etme" anlayışını daha çok görüyoruz. Örneğin sahurda bir askerin zehirlenmesi sonucu askerde oruç tutmanın yasaklanması gibi, yahut da bir kaç kişiyi bahane göstererek tüm ülkede başını örtmenin yasaklanması gibi.. Örnekler çoğaltılabilir.

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
UndyingDarkness
Herkes kendi hayatını yaşar size ne diyebilir bazı arkadaşlar bana. Ama bu maalesef yayılıyor...

Tarumoloji
Herkes kendi hayatını yaşar size ne... (Aynen aldım.)

UndyingDarkness
Bunlardan doğan ne çocuğu olur? He pardon medeni olur. Biz örümcek kafalıyız.

Tarumoloji

Öyle diyorsan öylesindir ben nerden bileyim.

Tarumoloji
Ne idiği belli olmayan bir resimden ve bir kişinin yaptığı bir hareketten dolayı Türk kızlarının O**pu damgası yemesi de cabası...

UndyingDarkness
Ne olduğu belli olmayan bir resimin tartışmasına üç kez mesaj atmak zorunda da değilsin. Genellemeyi bu resim üstüne yapmıyoruz varolan genellemenin üstüne bu resimi ekliyoruz.

Tarumoloji

Hayırdır forumu mu parselledin, istediğim kadar mesaj atarım senin ne hattine. Konuyu senin açmış olman benim üzerimde herhangi bir hak idda etmene sebebiyet vermez. Hattimizi bilelim.

Sen tam tersini söylediğini söylüyorsun:

Ne idiği belli olmayan bir resimden ve bir kişinin yaptığı bir hareketten dolayı Türk kızlarının O**pu damgası yemesi de cabası...

Türk kızlarının O***pu olmasından dolayı ne idiği belirsiz bu resim ortaya çıktı.

gibi bir anlam orta çıkar; işler iyice karıştı değil mi.

UndyingDarkness
Yo işler hiç karışmadı. Nedir derdin? Niye savunmaya geçiyorsun? Bi akrabalığın mı var bu tiplerle?

Tarumoloji
Sen niye beni eleştiriyorsan bende o yüzden dolayı kendimi savunuyorum...

Ne senin ne benim başkalarının hayatına karışmaya hakkımızın olmadığı görüşünü savunuyorum ben. Kişilerin kendi görüş ve yaşam stilleri kendilerini bağlar.

Bu tiplerle seninde benimde akrabalığım olabilir nede olsa Türk kızları senin görüşüne göre öyle böyle...

Ve siz... ***

Olayın gidişatı böyle

Sizi gereksiz düşüncelerinizle baş başa bırakıyorum.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
"Başkalarının hayatına karışmamak" çok boşlukta kalıyor, dilersen çıplak bir şekilde sokağa çık ve "kimse benim hayatıma karışamaz" ilkesinin kanunlar karşısında ne anlam ifade ettiğini gör.

Aslında bir noktada aynı şeyi söylüyoruz fakat bakış açımız çok farklı. İkimiz de bazı kimselerin davranışları topluma mal edilemez diyoruz, fakat sen bunu herkes dilediğini yapabilir olarak algılıyorsun, bense kimse dilediğini yapabilmek adına topluma zarar vermek hakkına sahip değildir diyorum. Sen de topluma zarar gelmesini istemiyorsun fakat zarardan bütün anladığın fiziksel boyutlarda kalıyor, bense somut zararla birlikte soyut zararları da kastediyorum.

Zarar vermek sadece dayak atmak değildir, dile zarar vermek, anlamlı kültürü bozmak, bilgi manipülasyonu yapmak, ahlakı bozmak vb gibi sayılabilecek nice şeyler de topluma zarar vermektir. Bunların bir kısmı da kanunla düzenlenmiştir. Kısacası kanunlar ilkokul Türkçesi ile yazılmamışlar.

Ayrıca her mesaja "sana ne", "kime ne", "ne karışıyorsun" gibi cevaplar yazan birisi olarak "gereksiz düşünceler" yakıştırması da çok ilginç olmamış mı? :) Tartışmalarda fikirleri ele almak yerine "sana ne" türü anlamsız cevapları benimseyen bir kimsenin "gereksiz fikirlerinle başbaşa kal" demesi kişiliğe herhangi bir karizma katmıyor bence. :)