Kendi Geliştirdiğim Oyun: Spacia: Andromeda Life Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Hocam Windows güvenlik duvarı oyunu engelliyor haberiniz olsun

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
indirdim fakat windows specia2.exe dosyasını arıyor diyor ?
Tekrar indirin.

Yakın zamanda deneyeceğim
Çok sağ olun.

Hocam Windows güvenlik duvarı oyunu engelliyor haberiniz olsun
O her şeyi engelliyor zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Spacia: Andromeda Life Avrupa Sürümü Ertelendi peki neden bunu erteleme gereksinimi duyuyorum, sana ondan bahsedeceğim?

Oyunumu diğer oyunum olan, Masao no Bouken oyunum gibi sürekli ertelemeyeceğim. Gerçi o başka günün konusu olacak ama bu oyunu erteleme nedenlerimi bahsedecek olursam grafiksel düzenleme, renk değişimi, menü sisteminin değişimi ve son olarak yeni bir dil Fransızca gelecek.

Veriler Internetteydi​

spacia-2-gl-menu-14.12.2020.png

Son birkaç gündür, yaşadığım mahallede genel bir bakım yapılıyordu ve bakım bittiğinde, benim oturduğum evin bölgesinde yanlış bir bağlantı yapılmasından dolayı internete erişimim yok idi.

Internetin, bu şekilde olacağını ön görebilseydim. Bölgesel farklılıklarının olduğu yazıyı kopyalardım bilgisayarıma, o şekilde oyunun içeriğini rahatça yapardım ama onu ön göremeyince internetim gittiği zaman, ekrana mal mal baktım. Hal böyle olunca, oyunu geliştiremedim. Yaptıklarımı bile beğenmedim desem yeridir.

Grafiksel, Menüsel ve Renksel Değişiklikler​

spacia-2-gl-language-select-14.12.2020.png

Oyunumun renklerini, grafiklerini ve menü sistemini çok sevdiğimi söylemem mümkün değil. Gıcık kapmıyorum ama daha iyisini yapmak istiyorum. Bu yüzden oyunun görünümünü tamamen değiştireceğim veya bazılarına da ciddi anlamda düzenlemek istiyorum.

Menüsel olarak değiştireceğim ilk şey, yazı yerine resimli bir menüye geçireceğim ve bunu yine eski sistemi olan ok özelliğini koruyacağım ama yeri ve görünümü tamamen değiştireceğim. Yeniliğe biraz ayak uyduracağım ve hatta yapabilirsem, NES oyunlarındaki gibi bir açılış kodlayacağım, bu açılış sadece 10 saniyelik bir demo koymak olacak ve oyunculara oyunu tam anlamıyla göstermektir. O demo için 40 saniye beklemen gerekecektir.

Renksel olarak değiştireceğim ilk şey, siyahın üzerine yakışacak ama gözü yormayan açık renkler veya o renklere yakın bir renk seçeceğim. Eski tüm renklerin hepsi değişecek ve hatta oyunum logosununda renklerini de bu değişikliğe katacağım. Böylelikle daha iyi ama en azından, daha göz dostu bir renkler seçmiş olacağım.

Epilepsi Hasta Dostu​

spacia2-warning.png

Yukarıdaki metin yerine, daha iyi bir çözüm üreteceğim demiştim ama daha iyi bir fikrim var. Oyunun flash etkisini kaldıracağım, patronları, vurulduğunda 3 saniyeliğine gözükmeyecek ve daha sonra geri gelecek. Eğer gemin vurulursa oyun duracak ve kaç canın kaldığın gözükecek ama başlaman için oyun senden emir bekleyecek. O ekranda;

• Oyuna Devam Et,
  • Menüye Dön

Oyun hala kendini kaydetmiyor olacak. Oyun için bir güzel öneri daha koyacağım, oyun içinde 2 saati geçtiğini anladığında, sana lütfen 5 dakika ara ver diyecek ve onu yaparsan gemine 40 can yüklenecek. Onun dışında bir şey olmayacak ama ben sona yaklaşıyorum diyorsan, o zaman direktman devam edeceksin ama 1 ödülün bile olmayacaktır.

Yeni Tarihi: 01 Ocak, 2021​

Son düzenleme:

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Bugün oyunda olan tüm menülerini değiştirdim.

spacia-lang-select-18.12.2020.png

spacia-menu-18.12.2020.png
spacia-pause-18.12.2020.png

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Oyunumun ana gemisini, düşmanlarını ve patronunu değiştirdim. Tabii ki ana menüde değilsen ve menü alanındaysan ESC tuşuna basmak seni menüye atacak. Son olarak yıldız nesnesini kalıcı olarak oyundan çıkardım.

spacia-level-1-21.12.2020.png
spacia-menu-21.12.2020.png

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Oyunun ayarları yazıldı.

spacia-options-22.12.2020.png

Oyunun gizli seviye seçim ekranına menüye dön nesnesi eklendi.

spacia-levelselect-22.12.2020.png

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
spacia-andromeda-life-23.12.2020.png

Oyunun hikayesi böyle.

sethengmas

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Cihazınıza zarar verebileceği için engellendi diyor indirirken virüs olmaya?