Kendi Geliştirdiğim Oyun: Spacia: Andromeda Life Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

NESDelisi

Profesör
Cezalı
Oyunun içine gizli seviye seçimi kodladım.
Screenshot_2.png

Meâli
Level 1: World (Dünya)
Level 2: Hellpobb (Cehennem Pobu)
Level 3: Ice Heaven (Buz Cenneti)
Level 4: Gradius's Awaken (Gradius'un Uyanışı)
Level 5: Lost The Space (Uzayda Kaybolma)
Level 6: Spacia

2. bölümü yaptım.

Screenshot_3.png

NESDelisi

Profesör
Cezalı
Selamlar, Spacia: Andromeda Life'ın yayım gününü kararlaştırmaya karar verdim. Cümleye bak, neyse. Ciddileşeyim, bu oyunun Japonca sürümü 12 Aralık, 2020 olacak. Oyunun avrupa sürümüyse, 22 Aralık, 2020 günü bedava yayımlanacaktır. Oyunun kaynak kodunuysa 23 Aralık, 2020 günü herkese açık ama 100$ gibi bir fiyatla yayımlayacağım.

NESDelisi

Profesör
Cezalı
spacia2.png

Oyunun sadece ana menüsünde hata keşfettim. Sorunun sorumlu kodu arrow değerine bağlıdır. Yani sorun arrow değerini 0 çekmesini engelliyor ve yukarı ok tuşuna basına arrow'dan -1 değer değiştiriyor ama o ekrandaki bir hatadan dolayı değeri değişmesini engelliyor. Yani o tuşa basman bir şeyi değiştirmesini engelleyerek değer arrow 1'de kalıyor. Onu tetikleyen sorumlu kodu bulacağım, çözemezsem odayı sıfırdan yeniden yaparım gibi görünüyor. Sorunum kabaca böyledir.

spacia-level-3-03.12.2020.png

Bölümlerin yerleri kaydırıldı.

NESDelisi

Profesör
Cezalı
Arkadaşlar bugün oyuna çok fazla yenilik yaptım. Oyunun ana menüsündeki sorunu giderdim ve oyundaki gemiyi değiştirdim. Yeni gemiyi menüden görebilirsiniz.

spacia-2-menu-04.12.2020.png

Oyunun yeni bölümünü de göstereyim.

spacia-2-level-1-04.12.2020.png

NESDelisi

Profesör
Cezalı
spacia-2-07.12.2020.png

Açıkçası çok değişiklik yapmadım ama yine de bahsetmeye değer şeyler var. Oyuna normal çalıştırılmıyorsa yani verilerine dışarıdan erişilmesine karşın ufak önlemler aldım.

NESDelisi

Profesör
Cezalı
Gelecwk güncellemelerde yeni bölümler de gelsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Müzik te among us taki gibi gerilim müziği tarzı bişey çekebilirim gitar veya org ile.
Yapabilirsen oyuna eklerim.

Oyun için yeni bir bölüm planım yok ama kaynağını 20$ fiyatla satacağım. Alan dileyen aldığı zaman istediği bölüm yapabilir.

Adam Japonyaya acilmak istedigini belitrmis belki ilerde planlari Japonyada yasamak calismak. :)
Yep. ^^