Kasperskydan anlayanlar ?

Bu konuyu okuyanlar

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar dünden beri pcmde şöyle bi sorunla karşılaşıyorum lütfen yardım edin dün bi ara kaspersky programım anti hacker bölümünden bi uyarı geldi engelle yada izin ver diye butonları vardı bende engelle dedim dediğim gibi internet explorerım iptal oldu hiç bi siteye giremedim baktım olmadı bende anti-hacker bölümde tüm ağ faaliyetlerini izin verildi butonu olan tümüne izin ver seçeneğini tıkladım baktım ki internet erişimi düzeldi bide bunun yanında hep şöle bi sorunla karşılaşıyorum sanırım port denen şeylerden saldırıya uğruyorum lütfen yardım edin ne yapacam ben.... http://img70.imageshack.us/img70/9383/ksprskyya7.png ilginize şimiden teşekkürler pc başında cevaplarınız bekliyorum...

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Resim düşük çözünürlüklü olduğu için yorum yapamayacağım ama bu internet security programları bazen böyle yapıyor.Bendede ağdaki bilgisayarlardan biri yazıcıya erişmeye kalkınca,paylaşımdaki dosyalara girince hack uyarısı veriyor.Ayrıca şimdi sen söyleyince baktım gamevideos.com adresinede böyle yapmış o_O . 1600 nolu porta giriş yapmaya kalkmışlar :R :O

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bende niye yok Anti-Hacker
Kaspersky antivirüs mü bu Security mı?

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaspersky internet security 6,0

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ben KİS 7.0 kullanyorum ama anti hacker diye bişey göremedim ...benmi gmreniyorum yahu ...:(

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neysee çözüm sizde değil anlaşıldı ilginize teşekkür ederim yinede

AC/DC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Neden panik yaptın ki? : ) zaten sen şimdiki internet ortamında sürekli saldırı altındasın... senin şu antvirüs'ünde öekmediğin kalmadı.. lisanslamasını nasıl yaptın programın? legal mi illegal mi?
"burası değilmiş" gibi bir tabir kullanırsan haksızlık yaparsın... bir önceki ile paralel bu programda yaşadıkların

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
cathlack dedi ki:
Ben KİS 7.0 kullanyorum ama anti hacker diye bişey göremedim ...benmi gmreniyorum yahu ...:(
bizde firewall var aynı şey ben avast pro edition kullanıom kis7 kullandım ama senin pc de virüs var galiba...

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Şimdi şunu söylemek istiyorum.Eğer orada yazan ipler sizin değilse bir şekilde bilgisayarınıza birisi hack saldırısı yapıyor ve bu kişi Türkiyeden.Bunuda bir exploit aracılığıyla yapıyorlar.Bilgisayarınızı tam bir virüs taramasına tutmanızı tavsiye ederim.

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sayın ac/dc benim siteye falan laf ettiğim yok sadece bu konuyu açtığımda ilk yardımı dokunan cathlack adlı kullanıcı yardım etmeye çalışmıştı baktım soru soruluyo o kişiyle konuşmaya başlamış gibi oldum baktım çözüm bulamıyo bende dediim anlaşıldı çözüm sizde değil diye bi tabir kullandım mecburen siz diye hitab ettim ama sayın ac/dc yanlış anlamışsınız bu durumda bi özürü hakediyorum sanırım yargısız infazınız yüzünden... benim siteye falan ettiğim yok anlayacağınız

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
gölgenim birazn kuralları oku alt alta 3 mesaj yazmak mümkün değil forum kralları no:10

Reaksiyon puanı
23
Anti-Hackerın basit hatalarından bu eğer öyle bir şey varsa dikkatli olarak deny ve alow seçeneklerini kullan.Herkese sizde cavb yok diyip yok olma ortalıktan.

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu seferde exploid var dio, galiba biraz tehlikeli sitelerde dolaşıyoruz ne dersin ?

Reaksiyon puanı
23
Kesinlikle.Exploaid açık anlamınada gelir.Sex,Hack vb sitelerde dolaşımıyla ortaya çıkabilir.

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
msn discovery kullanıyorum ondan gelebilir mi çünkü ne zaman tarasam onun içeriğinde program files/msndiscovery/kill... falan bfilan diye bişey buluyo silim mi diye soruyo acab o programın yönlendirdiği bişey olabilir mi bu vede zararı var mıdır

Reaksiyon puanı
23
Msn Discovery Live reklamlarıyla ünlüdür.Kaspersky ona uyarı vermiştir.Sistemi online virüs taramasından geçir bakalım zarar çıkcak mı?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
msn discovery değil de, p2p programları yani kazaa emule ares limewire bearshare gibi dosya paylaşım programları bu uyarıya sebep olabiliyo, uyarı gelirken bu programlardan yada bu tür programlardan çalışan varsa onu kapatmayı dene.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Forum kurallarına dikkat edelim. Mesajlar silindi. !!!

TakeOne

Doçent
Reaksiyon puanı
5
yok güzelim bir sorun yok rahat ol kasper yeri geliyor msn i bile tehdit olarak algılıyor.

T-rex

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaşım saldıran portu yasaklılara al ip den bende kullanıyorum ama bana pek saldfırmıyorlar saldırılan porttan saldıran ip i yasakla ;)