Messenger'a giremiyorum, yardım edin ?

Bu konuyu okuyanlar

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
iyi akşamşar SDN okuyucuları, çok acil yardıma ihtiyacım var, çok sinir olmuş durumdayım, 2-3 gündür, messenger 2011'e ve live mail açılmıyor hata kodu 8004840a, interneti altüst ettim çözümünü bulamadım, messenger'e girmeye çalıştığımda internete bağlı olduğunuzdan emin olun diye hata verip girmiyor, halbuki internet var, mail'e bağlanmıyor, ayrıca windows update'e güncellemeri denetlemeyip hata veriyor, güvenlik duvarı'nada baktım hepside izin ver seçeneğinde, Messenger'e kaç kez kurup kaldırdığımı hatırlamıyorum, durup dururken böyle bir hata vermesi deli etti beni, internetteki forumlarda tüm çözümler fayda göstermedi, kusura bakmayın biraz uzun oldu ama lütfen yardım edin.. :cursing:

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz?

Şimdilik tarayıcı ve bilgisayar önbelleğini temizleyip bir deneyin.
ebuddy gibi farklı yöntemler deneyin.

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
şimdilik başka bir program kur. Mesela pidgin. İşini gör ve biraz sakinleş, ondan sonra tekrar çözüm ararsın.
Bir ipucu daha bir de antivirüsü kaldır ve öyle dene.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
windows 7 ultimate 64 bit, sistemim cok stabil calisiyordu ya, birden boyle bir sorun vermeye basladi, norton kullaniyor sildim denedim ama yine ayni, herseyi denedim ama olmuyor temizlemedigim yer, degistirmedigim ayar kalmadi yaa off program tavsiyesi icin tesekjurler,
Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz?Şimdilik tarayıcı ve bilgisayar önbelleğini temizleyip bir deneyin.ebuddy gibi farklı yöntemler deneyin.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Command Prompt ile aşağıdaki komutları da verip bir dener misin? (Yönetici modunda çalıştırılmak isteyebilir)
ipconfig /release

ipconfig /renew

ipconfig /flushdns

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
pc basinda degilim suanda denicem bunu tesekkuler.
Command Prompt ile aşağıdaki komutları da verip bir dener misin? (Yönetici modunda çalıştırılmak isteyebilir)ipconfig /release ipconfig /renewipconfig /flushdns

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

yine olmadı kardeşim, messenger, mail, windows update çalışmıyor, sebep ise internete bağlı değilmişim tövbe yaa, windows sen nasıl bir sistemsinde böyle bir hata veriyosun yaa
Command Prompt ile aşağıdaki komutları da verip bir dener misin? (Yönetici modunda çalıştırılmak isteyebilir)
ipconfig /release

ipconfig /renew

ipconfig /flushdns

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Internet Explorer ayarlarına bakabilir misin?
Araçlar>İnternet Seçenekleri>Bağlantılar>LAN ayarları
Ayarları otomatik algıla seçeneğini pasif yap.

Düzelmezse:
Başlat>Çalıştır'a aşağıdaki komutları yaz ve Enter'a bas. Başarılı olduğunu belirtie mesaj gelene kadar bekle.
Her biri için aynısını tekrarla.
  • REGSVR32 softpub.dll​
  • REGSVR32 wintrust.dll
  • REGSVR32 initpki.dll​
  • REGSVR32 Rsaenh.dll​
  • REGSVR32 Mssip32.dll
  • REGSVR32 Cryptdlg.dll
  • REGSVR32 Dssenh.dll​
  • REGSVR32 Gpkcsp.dll​
  • REGSVR32 Slbcsp.dll​
  • REGSVR32 Sccbase.dll​

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
dediğin gibi ayarları otomatik al'ı pasif yaptım ama fayda etmedi arkadaşım, 2. sunduğun seçenekte ise teker teker hepsini yaptım 4 tanesi hata verdi (belirtilen modül bulunamadı) diye, diğerleri başarılı, yinede çözüm olmadı, hatalı olanlar :
  • REGSVR32 initpki.dll​
  • REGSVR32 Gpkcsp.dll​
  • REGSVR32 Slbcsp.dll​
  • REGSVR32 Sccbase.dll​
Internet Explorer ayarlarına bakabilir misin?
Araçlar>İnternet Seçenekleri>Bağlantılar>LAN ayarları
Ayarları otomatik algıla seçeneğini pasif yap.

Düzelmezse:
Başlat>Çalıştır'a aşağıdaki komutları yaz ve Enter'a bas. Başarılı olduğunu belirtie mesaj gelene kadar bekle.
Her biri için aynısını tekrarla.​
  • REGSVR32 initpki.dll​
  • REGSVR32 Gpkcsp.dll​
  • REGSVR32 Slbcsp.dll​
  • REGSVR32 Sccbase.dll​

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
konu güncel kalsın diye yazıyorum, çünkü hala sorunum çözülmüş değil, format falan atmak istemiyorum, yardımlarınızı bekliyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyiakşamşarSDN okuyucuları, çok acil yardıma ihtiyacım var, çok sinir olmuş durumdayım, 2-3 gündür, messenger 2011'e ve live mail açılmıyor adresimi şifremi yazıp gönderiyorum skype diye bişey yükleyin diyor bana acil yardım edebilirmisiniz

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
ohooo aylardır her yerde msn kapanıyor yazılarını okumadıysanız şimdi duymuş oldunuz, hayırlı olsun :) microsoft msn i öldürdü, skype kullanmak zorundasınız; ancak iyi haber şu ki msn adresinizle giriş yapabilirsiniz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim messenger açılmıyor e-postamı giriyorum yanlış diye açmıyor ne yapmam lazım:blushing: