Karakterim çalındı !

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
İnternette fenomen olan Metin2 ile Knight Online oyunu oynayan yaklaşık 150 kişi, büyük paralar harcayarak güçlendirdikleri oyuncu karakterlerinin çalındığını belirterek şikayetçi oldu

21304667.jpg

Bir oyuncu, şikayet dilekçesinde “Oyuncumu güçlendirmek için 20 bin lira harcadım ama artık benim değil” dedi. Polis, son dönemde oyuncuları elinden alınan kişilerin şikayetlerinde ciddi artış olduğunu söyledi. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, son dönemde, sanal oyun karakterleri çalınan kişilerin akınına uğradı. Metin2 oyuncuları bu başvurularda başı çekiyor. Metin2’den sonra en fazla başvuru ise Knight Online sitesinde oyun oynayan kişiler.

70 KİŞİ GÖZALTINDA

Polise, son 3 ayda yaklaşık 150 kişi başvurdu. Polis öncelikle oyun sitelerini yöneten kişilerle temas kurdu. Polis, internette bilgisayarların IP adresleri ve forumlardan iz sürerek 150 kişiyi tespit etti. Aralarında hackerlerin de bulunduğu 70 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan bazıları suçlamaları kabul etmedi. Oyuncusu elinden alınan bir kişi, “Oyuncu karakterimi güçlendirmek için 20 bin lira harcadım ama artık karakterimle bağlantı kuramıyorum. Oyuncumu çalan kişiden şikayetçiyim” dedi.
Polis yetkilileri, sanal oyun sitelerine dadanan kişilerin farklı hedefleri olduğunu belirtti. Emniyet yetkilisi, “Bazı kişiler bu karakterleri ele geçirerek kendi oyuncuları haline getiriyor. Bazıları da karakterleri ele geçirerek başka oyunculara satıyor ve para kazanıyor” diye konuştu.

Hürriyet

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iyi olmuş dicem olmicak:)
en iyisi bişey demiyeyim:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Oyun için 20000 harcanır mı be :D

harcanır her ay 4-5 bin kazanıyorsanız rahat harcanır hemde ;) sadece oyuna para harcamak olarak görmeyin yatırım olarak görün yakında bunlara da vergiciler binerse şaşırmam oyun için içi alışveriş için adi şirket kurmak artık şart gibi :)

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
200 bin liraya araba alınır karakter güçlendirilmezki :) kişide karakter olmayınca oyun karakteri ne işe yarar bide öle bi durum var

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[video=youtube;BDVo_Xh-SiE]http://www.youtube.com/watch?v=BDVo_Xh-SiE[/video]

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Karakteriniz kadar konuşun desem ayıp olur mu?? :p
r416l.gif

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
böyle oyunlar tamamiyle bebeler için kurulmuş para tuzağı başka bir şey değil neden oyuna para verirler ki anlamıyorum değmez eninde sonunda o para boşa gidecek

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Ben de zannettim Ertan abi bu tip oyunları oynuyor da karakterini çaldırmış :D [MENTION=194661]eSa[/MENTION]

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Polisin bu şikayetleri ciddiye alıp 70 kişiyi gözaltına alması bile büyük birşey, Türkiyenin siber suç konusunda ilerlediğini gösterir.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Sen nasıl bir kadınsın.2 çoçuğun var.4 yıldan beri bu oyuna emek verdim diyorsun.kim bilir o çocuklar nasıl yetişti.Devlet Devlet olsa.senin elinden o çocukları alır.seni de akıl hastesine yollar.oyundaki zırhı çalınmış.Yazık.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bu tarz oyunlara kendini çok da kaptırmamak gerekli. Para kesinlikle harcanmamalı dikkat etmekte fayda var.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
harcanır her ay 4-5 bin kazanıyorsanız rahat harcanır hemde ;) sadece oyuna para harcamak olarak görmeyin yatırım olarak görün yakında bunlara da vergiciler binerse şaşırmam oyun için içi alışveriş için adi şirket kurmak artık şart gibi :)

saçmalama ya yorumundan 5-6 yaşında oldugun belli bunun ticareti mi olur

8 sene knight oynadım lanet edıyorum oynadıgım gune koxp var hile var karakter çalma var dahada para yatıranlar var

istersen 5 000 tl harca yınede 1 kuruş para harcamayan koxp kullanan kişiyi öldüremıyorsun , tek bi söz denir bu oyunun ben ........ boşlugu siz doldurun

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sen nasıl bir kadınsın.2 çoçuğun var.4 yıldan beri bu oyuna emek verdim diyorsun.kim bilir o çocuklar nasıl yetişti.Devlet Devlet olsa.senin elinden o çocukları alır.seni de akıl hastesine yollar.oyundaki zırhı çalınmış.Yazık.

Kesinlikle Haklısın .

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Biri şu serverları hacklesin. Aynı hastalık kuzenimdede var. 2.500 liraya yakın para harcadı oyuna.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
İstediğiniz kadar para harcayın ama sunucular kapandıktan sonra elinizde hiç bir şey kalmaz.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Steam oyunlari bunlar gibi değilki alır oynar bitirirsin ama online oyunlar bağımlılık yapıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

24300 € harcamış adam yuh hemde ne yuh.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bazı insanlar harbi salak. Hadi stemdan originden alırsın o kadar para verirsin anlarımda metin2 ne ?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Oyunda emek harcayıp hack yiyenlere gerçekten üzülüyorum. Zamanında bende Knight online oynadım, oynadığıma pişmanım fakat emek harcayıp sonunda soyulmak kadar kötü bir şey yoktur oyuncu için :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hesabi ele gecirmeden karakteri nasil caliyorlar peki? Bu tarz oyunlari oynamadim hic ( diablo haric ) o yüzden soruyorum.

-şerafettin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hey allaam ya... 5 yıl önce benim 21 lvl vardı, herifin teki bana altın arttırma şeysi verdi. güya. Meğersem bilgisayar kapanana kadar yazdığımı her yere kopyalıyormuş. MSN'ye de tıkladım. Herif 2 dakikada çaldı her şeyimi. Dostum sandığım birine söyledim. Onun öbür hesabıymış. Sonra ben de aynını başka birinde deneyeyim dedim bana "21 lvl zihinselliğimi çaldın" deyince sövüp saydım şerefsize.

Hesabi ele gecirmeden karakteri nasil caliyorlar peki? Bu tarz oyunlari oynamadim hic ( diablo haric ) o yüzden soruyorum.

Altın "arttırma hilesi" veriyorlar, sen oraya isim şifre yazınca bilgisayarı kapatana kadar kopyalıyor o yazıyı. Bir yazı çubuğuna tıklayıp bırak, isim şifre bırakıyor.

Ama eh be kadın. Senin evinde çocuğun var, sen onları doyursana. Neyine senin metin 2'lere para harcamak?

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yahu ben her kuruşunu hak edecek emeğe sahip Grand Theft Auto'ya bile 180 lira para veremedim. Kıytırık flash oyundan bozma bu oyuna insanlar 20.000 veriyorlar. Kraloyun'da bedava o oyunlar.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Steam oyunlari bunlar gibi değilki alır oynar bitirirsin ama online oyunlar bağımlılık yapıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

24300 € harcamış adam yuh hemde ne yuh.
steam de en azından bundle geliyor 100 dolar verip bir milyarlaık oyun alıyorsun