Kali Linuxda kaldım Windows 10'a geçemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218
Arkadaşlar ..... Kafama uyarak canım sıkıldığı için bilgisayarıma kali linux kurdum.Fakat kali Linux da rufus programı çalışmadığı için Win 10 format USB hazırlayamadım.Nasıl hazırlayacağım lütfen yardım edin

Mr Bean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Başka bir pc denyada bilgisayarcıdan usb ye windows 10 kurdut sonra yükle pc ye windowsu

Reaksiyon puanı
3,027
Gnome disks yazılımından flash belleği formatla, içine bir partition oluştur. Bunu fat32 olarak formatla. Ardından ISO dosyasını dd komutuyla yazdırman gerekiyor. Bunu internette araştırabilirsin.

567914

Asistan
Reaksiyon puanı
178
Buraya tıklayarak WoeUSB paketini indirin ve kurun, WoeUSB ile yazdırın ISO'yu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gnome disks yazılımından flash belleği formatla, içine bir partition oluştur. Bunu fat32 olarak formatla. Ardından ISO dosyasını dd komutuyla yazdırman gerekiyor. Bunu internette araştırabilirsin.

"dd" komutu bir işe yaramıyor Windows ISO dosyalarında.

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218
Onu yaptım fakat win 10 iso desteklemiyormuş dd komutu

Deneyeyim

Dd komutu ile yapmayı denedim şuan kali linux ekranında takılı kaldı :( ve açılmıyor

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Arkadaşlar ..... Kafama uyarak canım sıkıldığı için bilgisayarıma kali linux kurdum.Fakat kali Linux da rufus programı çalışmadığı için Win 10 format USB hazırlayamadım.Nasıl hazırlayacağım lütfen yardım edin
yine bir anlık gaz ile kali kurup pişman olan birisi. bari dualboot ile kursaydın ya be knk. neyse linux için olan usb/dvd yazma toolları var zaten. olmadı wine ile w10 media creation toolu açmayı deneyin. kesin çalışmayabilir bu yöntem ama denemeye değer.

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218
yine bir anlık gaz ile kali kurup pişman olan birisi. bari dualboot ile kursaydın ya be knk. neyse linux için olan usb/dvd yazma toolları var zaten. olmadı wine ile w10 media creation toolu açmayı deneyin. kesin çalışmayabilir bu yöntem ama denemeye değer.
Knk şuan nedense kali linux ekranında takılı kaldı kali linux logosu var

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Woe Usb ile Windows iso'sunu NTFS seçeneğini çekerek yazdır.

567914

Asistan
Reaksiyon puanı
178

Windows 10 ISO dosyası artık FAT32 dosya sistemine sığamayacak kadar büyüdü ayrıca. :)

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218
işletim sistemi olmayınca genelde böyle olur. başlatınca direkt boot edilecek aygıtı seçme menüsüne atar.
Haydaaa acaba kali linuxu bozdum yada sildim mi ama tek yaptığım dd komutu ile format USB yapmaya çalışmak tı

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Haydaaa acaba kali linuxu bozdum yada sildim mi ama tek yaptığım dd komutu ile format USB yapmaya çalışmak tı
bilgisayarı yeniden kapayıp açın ama bilgisayar açılırken shift tuşuna basılı tutun onarma menüsüne girebiliriz belki.

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Deneyeyim

Maalesef ki olmadı :(
yaptığınız sadece iso yazdırmaktı nasıl bozuldu ona şaşırdım.

bir internet cafe'ye gidip orda bulunan bir bilgisayara rufus indirip (2 mb falan boyutu) gpt olarak flash belleğinize yazdırın. w10 için flash boyutu minimum 8gb olmalıdır.

Son düzenleme: