Yardım Kali linux açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Upi Land

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim bilgisayarımda windows 7 windows 10 ve kali linux var. Üçünü de yeri geldiğinde kullanıyorum. Bir projeyi tamamlamam için linuxu kullanmam lazım. Ancak dün buildozer ile paketlerken elektrikler kesildi ve tekrar linuxu açmaya çalıştığımda ekteki ekranla karşılaşıyorum. Grub ekranı geliyor. Seçenek seçiyorum. Sol üstte o çizgi yanıp sönüyor. Advanced optiondan recovery seçtiğimde kod yazma ekranı yani birnevi terminal açılıyor ancak ctrl D yaptığımda yine çizgili ekrana geri dönüyor. Yani hiç bir şekilde linux açılmıyor. Ama ctrl D yerine root şifresini yazdığımda komut yazma yetkisi veriyor. Internete de bağlı halde kod yazabiliyorum. Yani terminal ile düzeltebileceksem denemek isterim. Donanım ile de alakası yok çünkü diğer işletim sistemlerini denedim sıkıntısız girebiliyor. Tek sıkıntı linuxa girişte. Lütfen konuyla alakasız şeyler yazmayın. Acil linuxa ihtiyacım var. Sanal makine de olmaz çünkü projem linuxta ve projeyi dışarı çıkarmam pek mümkün değil. Ve format atmam hatta baştan kurmam pek mümkün değil, yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240118_205906_Gallery.jpg
    Screenshot_20240118_205906_Gallery.jpg
    16.2 KB · Görüntüleme: 39

Son mesajlar