Yardım Kali linux kurarken Flash bellegım bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

Darknice7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
kali linux kuruyordum rufus ile yazdırdım. Seçenekler çıkmıştı bende direk çalıştırı seçtim ondan sonra açıldı yavaş çalıştı sonra pc yı kapattım. Flash bellegi çıkardım daha kurmadıgım için kali linux flash bellegin içindeydi windows a geri dondum sonra flash bellege baktım ismi dalan degişmiş linuxla ilgili birşey olmuş sonra bu seferde Linux mint denedim ama rufustan biçimlendiremiyordum! sadece Kali Linux dosyasını biçimlendirebiliyorum :( sonra denedim kali linuxu tamamen boot olarak kurmayı hata verdi bende windows 7 de kaldım bilgisayarım eski bir linux dagıtımı indirmek istiyorum ama FLASH BELEK SADECE KALİ LİNUX DOSYASINI BİÇİMLENDİRİYOR ne yapmam gerek??? acil cevap lütfen

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    266.2 KB · Görüntüleme: 99

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
kali linux kuruyordum rufus ile yazdırdım. Seçenekler çıkmıştı bende direk çalıştırı seçtim ondan sonra açıldı yavaş çalıştı sonra pc yı kapattım. Flash bellegi çıkardım daha kurmadıgım için kali linux flash bellegin içindeydi windows a geri dondum sonra flash bellege baktım ismi dalan degişmiş linuxla ilgili birşey olmuş sonra bu seferde Linux mint denedim ama rufustan biçimlendiremiyordum! sadece Kali Linux dosyasını biçimlendirebiliyorum :( sonra denedim kali linuxu tamamen boot olarak kurmayı hata verdi bende windows 7 de kaldım bilgisayarım eski bir linux dagıtımı indirmek istiyorum ama FLASH BELEK SADECE KALİ LİNUX DOSYASINI BİÇİMLENDİRİYOR ne yapmam gerek??? acil cevap lütfen
Rufusta freedos seçeneğine tıkla biçimlendir.

Darknice7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Amacın Usb biçimlendirmek değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kali isosunu yazdırdıktan sonra Windowsta gözükmez zaten, çok normal.
amacım linux mint i flash bellege yazdırıp kurulum yapmak ama hata veriyor sadece kali linuxda hata vermiyor sanırım flash bellegim kali linux a ozel hale geldi ve kalı linux kurulmuyor o yüzden buradayım

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
amacım linux mint i flash bellege yazdırıp kurulum yapmak ama hata veriyor sadece kali linuxda hata vermiyor sanırım flash bellegim kali linux a ozel hale geldi ve kalı linux kurulmuyor o yüzden buradayım
Linux mint isosunu seçtiğinde ne hatası veriyor?

Darknice7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
işte budur

Ekli dosyalar

• denem1.PNG
    denem1.PNG
    11.4 KB · Görüntüleme: 95
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5.7 KB · Görüntüleme: 99

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,843
İlk önce flash belleği rufus ile sıfırlayın.
Sonrasında mint isosunu yazdırmayı deneyin .

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Sistemindeki SSL kütüphaneleri eksik veya güncel olmadığından Rufus internet bağlantısı kuramıyor. Rufusun indirmek istediği dosyaları kendin indirip çözmeyi deneyebilirsin. rufus-web/files at gh-pages · pbatard/rufus-web (syslinux dosyası)

Örnek çözüm videosu.

Darknice7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Aslında farkı bir olayda var şuan flash bellek bozuk gibi bisey ben İnternetten çözüm ararken flash bellegi sildim içindekileri değil tamamen sildim sonra kurcarayarak geri getirdim başka disk yazma programı ile denerken şuan içindeki GB i bile algılamiyor yeni bir flash bellek alabilirsem yapacağım

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
Aslında farkı bir olayda var şuan flash bellek bozuk gibi bisey ben İnternetten çözüm ararken flash bellegi sildim içindekileri değil tamamen sildim sonra kurcarayarak geri getirdim başka disk yazma programı ile denerken şuan içindeki GB i bile algılamiyor yeni bir flash bellek alabilirsem yapacağım
İçine disk yerleştirin hatası falan mı veriyor?

Darknice7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bu arada bende rufus files da gözükmüyor gözükse 3 saat önce çozmustum ya yeni bir flash alip yapicam yada CD ilede yapılıyor mu

İçine disk yerleştirin hatası falan mı veriyor?
Hayır

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,843
Disk yönetiminde flash gözüküyor mu ?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bu arada bende rufus files da gözükmüyor gözükse 3 saat önce çozmustum ya yeni bir flash alip yapicam yada CD ilede yapılıyor mu

Hayır

cmd üzerinde diskpart ile veya aomei partition assistant gibi programlar ile flash belleği boş haline biçimlendirebilirsin. Amacın mint yazmaksa rufus dışında araçlar kullanmayı dene. win32 image writer gibi.

Darknice7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
cmd üzerinde diskpart ile veya aomei partition assistant gibi programlar ile flash belleği boş haline biçimlendirebilirsin. Amacın mint yazmaksa rufus dışında araçlar kullanmayı dene. win32 image writer gibi.
az once denedim disk### olarak algılıyor ve seçemiyorum