Japon İsmail

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Japonya'da düzenlenen tüm uluslararası spor organizasyonlarında Türkiye'yi takip eden Sanoti Masta, kendi yaptırdığı dev Türk bayrağı ile Türkiye'yi destekliyor.

A Milli Bayan Voleybol Takımı'nın da yer aldığı 16. Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası, Japonya'nın Tokyo ve Nagoya kentlerinde devam ediyor.

TÜRKİYE'Yİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Karşılaşmalarda Türk Milli Takımı'na destek veren az sayıda Türk taraftarın yanı sıra tribünlerde elinde dev bir Türk bayrağı olan Japon Sanoti Masta da dikkati çekiyor. Japonya'da düzenlenen tüm uluslararası spor organizasyonlarında Türkiye'yi takip eden Masta, bu kez de tribünlerdeki yerini alarak (A) Milli Takım'ı yalnız bırakmadı.

ismail_2.jpg

JAPON İSMAİL

Türkiye'ye ve Türklere hayranlığı nedeniyle kendisine İsmail adını takan ve Müslüman olan Masta, okul yıllarında tarih kitaplarına çok meraklı olduğunu belirterek, "Türkiye ile ilgili ilk bilgilerimi o tarih kitaplarından edindim ve Türkiye'ye hayran kaldım. Türk toprakları, kentleri, kültürü ve tarihi çok ilgimi çekti" dedi.
"Japonum, ama sanki ruhum Türk, Türkleri çok seviyorum" diyen Masta, özellikle Samsun ve Safranbolu'ya karşı özel ilgisi olduğunu dile getirdi.

ATATÜRK TÜRKİYE'NİN BABASI

Masta, "Mustafa Kemal Atatürk'ü tanıyor musunuz? Japon tarihinde de böyle bir lider var mı?" sorusuna ise şöyle cevap verdi: "Atatürk ile ilgili çok şey biliyorum. O, Türkiye'nin babası ve kurucusu. Kendisini hiçbir Japon liderle karşılaştıramam. Japonya tarihinde şimdiye kadar öyle saygı duyulacak bir lider olmadı. Günümüzde Japon politikacı ve liderlerin Atatürk'ten öğrenecek çok şeyi var. Şimdikiler maalesef sadece kendileri için çalışıp, düşünüyorlar."

ismail_3.jpg

ÜMİT DAVALA HAYRANIYIM

Japonya'nın ev sahipliği yaptığı 2002 Dünya Futbol Kupası'nda da Türk Milli Takımı'nı tribünlerden desteklediğini anlatan Masta, şöyle devam etti:
"Alpay, Turgay, Bülent ve Ümit Davala hayranıydım. Ayrıca 2006'da Dünya Basketbol Şampiyonası, 2006 Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası, 2008 Dünya Grand Prix Finalleri'nde de Türk bayrağımla birlikte Türk takımlarını destekledim. Japonya'da yapılan tüm organizasyonlarda Türkiye'yi desteklemeye devam edeceğim."

TÜRKİYE'Yİ FİNALDE GÖRMEK İSTİYORUM

Türkiye'ye gitme fırsatının hiç olmadığını, ancak bunu çok istediğini kaydeden Masta, (A) Milli Voleybol Takımı'nı finalde görmeyi ümit ettiğini sözlerine ekledi.

En son haber

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Bu japonları oldum olası seviyorum ya nasıl desem cidden küçüklüğümden beri bir yanlış hareket yaptıklarını görmedim,duymadım okumadım ve de onlara karşı sıcak kanlı hissediyorum kendimi İstanbul'daki japon turistlerle çekildiğimiz fotoğraflar falan yani öyle dost ülke olmaz o derece güzel insanlar.Helal olsun diyorum.Ben de Türkleri çok seviyorum :D

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
ATATÜRK TÜRKİYE'NİN BABASI

Masta, "Mustafa Kemal Atatürk'ü tanıyor musunuz? Japon tarihinde de böyle bir lider var mı?" sorusuna ise şöyle cevap verdi: "Atatürk ile ilgili çok şey biliyorum. O, Türkiye'nin babası ve kurucusu. Kendisini hiçbir Japon liderle karşılaştıramam. Japonya tarihinde şimdiye kadar öyle saygı duyulacak bir lider olmadı. Günümüzde Japon politikacı ve liderlerin Atatürk'ten öğrenecek çok şeyi var. Şimdikiler maalesef sadece kendileri için çalışıp, düşünüyorlar."

Bizimkilerde Atatürk'ten bişeyler öğrenebilse keşke. Şu adamdaki Türk milliyetçiliği çoğumuzda yok. Yanarım ona yanarım.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Helal olsun sana:)

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
helal japon ismail