İşletim Sisteminizi Yanınızda Taşıyın - Slax Linux

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Nereye giderseniz gidin. Bundan sonra işletim sisteminiz hep yanınızda olacak. 256 MB’lık USB belleğe bile kurulabilen SLAX her türlü PC sistemini emrinize amade ediyor.

Herhangi bir bilgisayar sisteminde kendi işletim sisteminizi çalıştırmaya ne dersiniz. Hatta ofis uygulamasından tutun mültimedya yazılımlarına kadar geniş bir desteğe sahip bir işletim sistemi ile. Olmaz demeyin. Çünkü Linux tabanlı SLAX işletim sistemi ile her şey mümkün. İşin güzel tarafı ise bunun için de en az 256 MB kapasiteli bir USB belleğe ihtiyaç duymanız.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Ana sayfadaki tanıtımı okudum. Süper bir şey bu asında.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
denemek lazım güzel bi şeye benziyor

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Slax biliyorum bunu linux live dağıtımı.Linux denemek isteyen için öneririm.

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
slax indiriyorum şimdi deneyelim bakalım, çok merak ettim :)

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Video çok esprili ve bilgilendirici olmuş :) teşekkürler.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Linux bu işte gerçi pardus daha kolay ama kulanım sırası ne kadar kolay hem pardus alışan cd aynı iş yapabiliryor.

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
her usb ye olur. usb ye bootable yapar. usb boot olan anakartlarda sorunsuz kullanırsın. çöken sistemlerin verilerini kolayca kurtarabilirsin ve en ihtiyaç duyduğun zaman sistemin çökmesi sonucu can yeleğin olur.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
"unetbootin" ile pardus'u usb'ye kurabilir miyiz? (biraz kullanışsız ve bekletici olabilir tabi)

bir de bu SLAX'ın cd'si yerine USB dlaşdisk için yapılmış şeklini indirirsek unetbootin'e gerek kalmıyor...

ram'den çalışma hızına bakmak için indiriyorum..merak işte :)
-
-
-

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Troyun bilgisayarına girmişler..:D

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu arada o indirdiğiniz filmler yasal mı? Herşeyiniz kanun dışı:)))

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Özellikle çöken işletim sistemlerinden ve enfekte olmuş sistemlerden veri kurtarmak için biçilmiş kaftan :icon_:

shlmgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar burada en dikkat edilecek husus neymiş ?
demekki
1- Kimsenin setup ayarlarını değiştirmemesi için setup girişine ( eğer önemli bilgileriniz varsa) mutlaka şifre koyackmışız.
2- Birincil açılış diskini (First Boot Device) HDD olarak seçecekmiş
Eğer bunları yaparsak kimse flaş diskinde slax linux ta olsa siteme giremeyecek. inşallah yardımcı olabilmişimdir (meraklısına)

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
eğer slax'da masaüstünü göstermez de ekranda "Frequency is out of range" yazısı çıkarsa Ctrl+Alt+(+) tuşlarına aynı anda basın...

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
keşke önceki sistemimde ntldr dosyasını silince sistemin açılmadığını gördüğümde:helpsmilie: böyle bişeyin varlığından haberim olsaydı.. :D ne yıllardı yaa gençlik işte =) 17 yaşında çocuktan ne beklersin:innocent::innocent: (geçen seneydi:sweatdrop:)

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
"unetbootin" ile pardus'u usb'ye kurabilir miyiz? (biraz kullanışsız ve bekletici olabilir tabi)

bir de bu SLAX'ın cd'si yerine USB dlaşdisk için yapılmış şeklini indirirsek unetbootin'e gerek kalmıyor...

ram'den çalışma hızına bakmak için indiriyorum..merak işte :)
-
-
-

Pardus listede görünmüyor. Ama ben iso dosyasından yine listede görünmeyen Elive isimli dağıtımı yüklüyorum şimdi taşınabilir belleğime. Ondan sonra da Pardus'u deneyeceğim. Eğer olursa her seferinde cd'ye yazmaktan kurtulurum en azından :) haftada en azından 3-4 tane dağıtım denediğim için bazen cd'ler batıyor bana :)

enteresan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Müsaadenizle 2 adet sorum olacak Ecevit Bey'e
1- Su pro'yu 1 GB'lık bir Flash Bellekte bir dosya içerisine kursak çalışır mı? Yani bellekte başka dosyalar da bulunsa sorun olur mu.

2- Pardus kurulu bir bilgisayarda nasıl çalıştırabilirim....

Saygılar..

Achilleus16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. evet çalışır benim belleğimde sürekli duruyo slax
2. işletim sisteminin önemi yok aynı şekilde çalışır..
Ben bu slax in portable versiyonunu kullanıyorum.kurulum falanda istemiyo.yaklaşık 4 aydır bellekte duruyo.çook işe yarıyo:) ve acayip hızlı çalışıyo akıllara zarar:D

Achilleus16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada bikaç tane oyunu falan da var internetten indirebilirsiniz:)

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
4 gb usb belleğim var. Buna bu yöntemle slax vb kurduktan sonra belleğimi normal şekilde kullanabilirim, değil mi? Yani günlük kullanışım içindeki boot dosyalarına falan zarar vermez bence, yanılıyor muyum? Bilgilendirirseniz sevinirim.

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
4 gb usb belleğim var. Buna bu yöntemle slax vb kurduktan sonra belleğimi normal şekilde kullanabilirim, değil mi? Yani günlük kullanışım içindeki boot dosyalarına falan zarar vermez bence, yanılıyor muyum? Bilgilendirirseniz sevinirim.

kullanabilirsin tabi, ayrı bi klasör açıp dosyalarını onun içine atarsın sorun olmaz.

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ademaktekin, çok teşekkür ederim...
buzzle-de, sana da selamlar...

F-rekans

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Gerçekten harika kota sorunum yüzünden deneyemiyorum ama bir kaç gün sonra elimden kurtulamaz... :D

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Pardus listede görünmüyor. Ama ben iso dosyasından yine listede görünmeyen Elive isimli dağıtımı yüklüyorum şimdi taşınabilir belleğime. Ondan sonra da Pardus'u deneyeceğim. Eğer olursa her seferinde cd'ye yazmaktan kurtulurum en azından :) haftada en azından 3-4 tane dağıtım denediğim için bazen cd'ler batıyor bana :)

Arkadaşım pardusu denedin mi? Sonuç nedir.

Slax'ı indirdim. Türkçe yoktu sadece ingilizce vardı. Türkçe için ayrı bir dosya mı indirmem gerekiyor. Kablosuz'u çalıştıramadım.

Aslında bu işletim sisteminden bir cacık olmaz. Disk bölme yazılımı bile içinde gelmiyor. sonradan kurmaylada uğraşmak istemiyorum. Pardusu USB diske kurarım daha iyi.

Buradaki bomba Flash diske yazan program.:D