Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
işleme konan kodlar arttıkca açık çıkması muhtemel oluyor düsünün 2+2 nin toplamasındamı çok yanlış çıkar yoksa sayfalar ca işlem yapılması gereken bilinmeyenli denklem çözümünde mi daha fazla yanlış çıkar. Sonucta kul yapısı

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
işleme konan kodlar arttıkca açık çıkması muhtemel oluyor düsünün 2+2 nin toplamasındamı çok yanlış çıkar yoksa sayfalar ca işlem yapılması gereken bilinmeyenli denklem çözümünde mi daha fazla yanlış çıkar. Sonucta kul yapısı
Kusursuz insanın bulunmaması gibi, insan üretimininde kusursuz olamayacağı gibi bir gerçek var. Ama bu bir mazeret olmamalı ve arkasına saklanılmamalı düşüncesindeyim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Microsoft, 14 Mart 2017'de güvenlik açığından etkilenen bir düzeltme yaması ile birlikte "Kritik" bir öneri yayımladı. ama mayıs ayında bu kritik güncellemeyi yapmayan güncelemeyi kapatan veya yapmayan (sizler gibi ) cihazları vurdu
"Sizler gibi" diyerek neyi ima etmeye çalışıyorsunuz bilmiyorum. Hem nereden biliyorsunuz benim güncellemeleri yapmadığımı? :oops:
Emin olabilirsiniz ki güvenlik açığı için gerekli önlemleri almıştım ben. ;)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Geçen gün bir konuda kendin söylediğini hatırlıyorum ben de. :)
Daha dün Windows 10 yükleyip güncellemeleri yaptım. Buradan @Mrtaltg 'a selam olsun. :D
1517081203932.png

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Forumda yazdığınız herşey bir gün aleyhinizde kullanılabilir :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Gelelim sadede linux kullanan insan meraklıdır kurcalamayı sever, linux kullanan insan birşey ler öğrenmeyi sever(bazı windows kullanan arkadaşlar da var ama ),linux kullanan arkadaşlar farklılık yapmayı sever ve en son olarak ne kullanırsan kullan sonuna kadar kullan

8993122290119

Öğrenci
Reaksiyon puanı
49
benim şu an linux tercihim sadece football manager 2018'in windows sürümünde bir hantallık sorunu var kasma sıkıntısı onu halledemediler. Linux'da o yok o yüzden linux kullanıyorum. Windows'um falan da orijinal. şu an windowsda yapıp burada yapamadığım bi şey olmadı. düz kulllanıcıyım zaten bir ekstram yok. hatta akıcılık açısından alışınca linux daha iyi bile diyebilirim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
benim şu an linux tercihim sadece football manager 2018'in windows sürümünde bir hantallık sorunu var kasma sıkıntısı onu halledemediler. Linux'da o yok o yüzden linux kullanıyorum. Windows'um falan da orijinal. şu an windowsda yapıp burada yapamadığım bi şey olmadı. düz kulllanıcıyım zaten bir ekstram yok. hatta akıcılık açısından alışınca linux daha iyi bile diyebilirim.
Minecraft'ın Win ile Linux kıyaslamalarını yapmanı tavsiye ederim ;)

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Minecraft ı benim bilgisayar kaldırmıyor ekran kartım ve işlemcim yetmiyor :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Linux'ta Minecraft oynamadım hiç, sahi iyi performans gösteriyor mu...
Tabi ki, normal olarak. Minecraft ekran kartı değil işlemci ve ram istiyor. Xfce kullanan bir dağıtım ile ne kadar ram tasarrufunda bulunuyorsun misal. Windows'un arkaplan işlemleri yok. Sence Linux'ta daha kötü mü verir, iyi mi verir ? :) Linux'ta oyun oynanamamasının 2 sebebi var;

1- Microsoft'un oyun şirketlerine çok sıkı dayatması, hatta geçmişte şantaj yapması. Hatta bugün Valve'ye kumpas kurup bizi Microsoft Windows Store'dan oyun almaya zorlamaya çalışıyor. Her Windows 10 güncellemesi ile Steam biraz daha bozulacak.

2- Oyun şirketlerinin ve donanım üreticilerinin yeterince bizi ciddiye almaması. Peki, bazı oyun şirketleri harbi ciddiye alıyor. Dying Light misal Linux ve Windows platformlarına aynı gün çıktı. Ama misal ne AMD ne de Nvidia adam gibi sürücü üretmiyor bizim tarafa. Yada oyun firmaları neden hala Direct X kullanıyorlar ? Vulkan yada OpenGL varken ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Tüh ya dünkü güzelim muhabbeti kaçırmışım şuan çok üzüldüm :(:(

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Tabi ki, normal olarak. Minecraft ekran kartı değil işlemci ve ram istiyor. Xfce kullanan bir dağıtım ile ne kadar ram tasarrufunda bulunuyorsun misal. Windows'un arkaplan işlemleri yok. Sence Linux'ta daha kötü mü verir, iyi mi verir ? :) Linux'ta oyun oynanamamasının 2 sebebi var;

1- Microsoft'un oyun şirketlerine çok sıkı dayatması, hatta geçmişte şantaj yapması. Hatta bugün Valve'ye kumpas kurup bizi Microsoft Windows Store'dan oyun almaya zorlamaya çalışıyor. Her Windows 10 güncellemesi ile Steam biraz daha bozulacak.

2- Oyun şirketlerinin ve donanım üreticilerinin yeterince bizi ciddiye almaması. Peki, bazı oyun şirketleri harbi ciddiye alıyor. Dying Light misal Linux ve Windows platformlarına aynı gün çıktı. Ama misal ne AMD ne de Nvidia adam gibi sürücü üretmiyor bizim tarafa. Yada oyun firmaları neden hala Direct X kullanıyorlar ? Vulkan yada OpenGL varken ?
Bir gün sistemime Minecraft kurarsam öyle görünüyor ki Xfce benim için kurtarıcı görevi görecek. Steam için bir ton ''OS'' projesi altında yayıma giren ve girmesiyle beraber stabilizeye sahip olan oyun var, listeye baktığımda biri demo olmak üzere dört tane seçenek gördüm Minecraft için. Fakat Windows ve Mac OS destekli görünüyorlar sadece. Ya da ben mi göremedim? yanlış olmasın. Microsoft dayatmalarına devam etsin, Linux'ta oyun oynanmaya devam ediliyor ve edilecek. Her gün var olan ve zaten bilinen oyunların Steam OS'a katılmasını izliyoruz... Windows DirectX'i seviyor, bizler ise OpenGL ile mutluyuz.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285

Çünkü hakikatten directx kolaylık sağlıyor. OpenGL ile uzun uzun uğraşmak yerine directx ile yarı sürede daha az maliyetle daha çok iş yapabiliyorlar. Yakında bu da kırılacak gibi, ekran kartı firmaları kendi kütüphanelerini yayınlamaya başladılar, artık işletim sistemi yerine donanımlar önemli olmaya başlar. Tabii Microsoft da eli boş durmuyor, elinden geleni yapsa da directxin sonu yaklaşıyor diyelim.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Çünkü hakikatten directx kolaylık sağlıyor. OpenGL ile uzun uzun uğraşmak yerine directx ile yarı sürede daha az maliyetle daha çok iş yapabiliyorlar. Yakında bu da kırılacak gibi, ekran kartı firmaları kendi kütüphanelerini yayınlamaya başladılar, artık işletim sistemi yerine donanımlar önemli olmaya başlar. Tabii Microsoft da eli boş durmuyor, elinden geleni yapsa da directxin sonu yaklaşıyor diyelim.
Ahh bir de şu Secure boot ismindeki Restricted boot özelliği de defolsa gitse ya ! Let's make computers great again ! :p
ef88cec183fc12545a16cd4d2b1f6410--loi-linux.jpg

Son düzenleme: