Soru iPhone'un son serilerinde pil ve ısınma sorunu devam ediyor mu? Garanti kapsamları neler?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

floex

Öğrenci
5 Haziran 2024
1
1
1
iPhone'larda daha önce sıkça duyduğum bir sorun olan; pilin hızlı eskimesi ve hızlıca tükenmesi sorunu devam ediyor mu? 15 Pro almayı düşünüyorum fakat burada kullanan varsa danışmak istedim.

Son düzenleyen moderatör:
26 Ekim 2020
5,277
4,475
1,358
35
iPhone'larda daha önce sıkça duyduğum bir sorun olan; pilin hızlı eskimesi ve hızlıca tükenmesi sorunu devam ediyor mu? 15 Pro almayı düşünüyorum fakat burada kullanan varsa danışmak istedim.
O çözüldü diye biliyorum ama size önerim 16 çıkma arefesinde 15 pro almayın derim 3-4 ay içinde 16 çıkacak ve iOS 18 ile çıkacağı için bu çok önemli düz 16 tercih edin ama o paraya 15 pro dahi almayın derim 👍

Constantin87

Profesör
1 Aralık 2013
3,443
1,949
358
Bu sorundan dolayı 15 serisine geçmedim bende, abim geçti o da ısınma sorununda eskisi kadar olmasa da şikayet ediyor. Nedense pilin daha hızlı tükendiğini söylüyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,093
8
25,462
8,958
Pilin hizli eskimesi ve tukenmesi gibi bir sorun yok iPhone'larda. Pil sagligini dogrudan sistemin kendisinden gorebildigin icin insanlarda boyle bir onyargi olusuyor sanki Android cihazlardaki pil farkli bir materyalden (Magic 6 pro vs. haric) yapiliyormus gibi. Kaldi ki 15 serisinde pil dongusu 500'den 1000'e cikarildi.

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
4 Aralık 2017
6,107
5,098
1,708
29
Bu sorundan dolayı 15 serisine geçmedim bende, abim geçti o da ısınma sorununda eskisi kadar olmasa da şikayet ediyor. Nedense pilin daha hızlı tükendiğini söylüyor.
Pilinin daha hızlı tükendiğini söylüyorsa ayarlarını yeterince iyi yapmamış olmalı.
İphone 14 kullanıyorum, ve 8 saate yakın açık ekran süresi veriyor. İphone 15'te A16 var yani.
Ayarlarını kontrol etmeli.

irsuya

Profesör
Emektar
10 Ocak 2022
2,953
7
3,163
358
Pilinin daha hızlı tükendiğini söylüyorsa ayarlarını yeterince iyi yapmamış olmalı.
İphone 14 kullanıyorum, ve 8 saate yakın açık ekran süresi veriyor. İphone 15'te A16 var yani.
Su her konuda bahsettiginiz degerli ayarlari gorebilir miyiz? iPhone'da acik olmasi gereken tum ayarlar zaten stok olarak acik geliyor, otesinde deneyiminden feragat edersin (bkz: beyaz dengesi kisma.)

27 Eylül 2018
7,326
6
8,078
1,708
22
Sizin dediğiniz sorunlar iPhone 8'de düzeldi ki. Son ısınan ve pili lak diye biten model 7 serisiydi.
O çözüldü diye biliyorum ama size önerim 16 çıkma arefesinde 15 pro almayın derim 3-4 ay içinde 16 çıkacak ve iOS 18 ile çıkacağı için bu çok önemli düz 16 tercih edin ama o paraya 15 pro dahi almayın derim 👍
Tanıtılır tanıtılmaz telefonu alamıyorsunuz. Ekim veya Kasım ayı gibi satışa çıkacak. Yani 4 5 ay var kafadan. İlla son model olsun diye 5 ay beklemeye gerek yok. 15 Pro şu an piyasadaki en iyi telefonlardan bir tanesi. Seneye düz 16 alacağına 15 Pro almalı. Şu an da 15 almak yerine 14 Pro alanların memnun kalması gibi.

26 Ekim 2020
5,277
4,475
1,358
35
Sizin dediğiniz sorunlar iPhone 8'de düzeldi ki. Son ısınan ve pili lak diye biten model 7 serisiydi.

Tanıtılır tanıtılmaz telefonu alamıyorsunuz. Ekim veya Kasım ayı gibi satışa çıkacak. Yani 4 5 ay var kafadan. İlla son model olsun diye 5 ay beklemeye gerek yok. 15 Pro şu an piyasadaki en iyi telefonlardan bir tanesi. Seneye düz 16 alacağına 15 Pro almalı. Şu an da 15 almak yerine 14 Pro alanların memnun kalması gibi.
Dediğin doğru ama 16 İOS 18 ile çıkacak ve tahminimce yapay zeka düz 16 larda da olacak direk fabrika çıkışıyla entegre olarak bu önemli birşey.

Constantin87

Profesör
1 Aralık 2013
3,443
1,949
358
abim standart kullanıcı 14 pro max ekstra bir ayarı yoktu yani şarj tüketimini azaltmak için özel bir çabası, bunda da öyle ama pilden yana dertli.

27 Eylül 2018
7,326
6
8,078
1,708
22
Dediğin doğru ama 16 İOS 18 ile çıkacak ve tahminimce yapay zeka düz 16 larda da olacak direk fabrika çıkışıyla entegre olarak bu önemli birşey.
Yapay zeka zaten 15 Pro'da destekli olarak çıkış yaptı. Yani 15 Pro ailesiyle 16'da olan yapay zeka birebir aynı olacak. O kadar para vermişken malzeme kalitesi anlamında kaliteli bir şey kullanmalısın. Doğal olarak düz 16 almak saçmalıktan ibaret olur. Eğer bütçesini de arttıracaksa o süreçte 16 Pro ailesini alsın daha iyi.

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
4 Aralık 2017
6,107
5,098
1,708
29
abim standart kullanıcı 14 pro max ekstra bir ayarı yoktu yani şarj tüketimini azaltmak için özel bir çabası, bunda da öyle ama pilden yana dertli.
Yanlış anlamayın ama İphone 14 Pro Max kullanıp pilinden dert yanması normal değil işte.
İphone 14 Pro Max kullandım bende ne olduğunu biliyorum, pil konusunda sorun yaşatmaz kolay kolay.
Ayarları mutlaka kontrol edilmeli. Standart kullanıcı olduğunu anladım zaten. :)

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9 Ağustos 2018
19,454
35
19,178
5,258
19
Yanlış anlamayın ama İphone 14 Pro Max kullanıp pilinden dert yanması normal değil işte.
İphone 14 Pro Max kullandım bende ne olduğunu biliyorum, pil konusunda sorun yaşatmaz kolay kolay.
Ayarları mutlaka kontrol edilmeli. Standart kullanıcı olduğunu anladım zaten. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Göremezsin, ben genelde özelden destek oluyorum.
Konuya yazmak zorundasınız çözümleri. TeamViewer'dan yardım etseniz bile.

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
4 Aralık 2017
6,107
5,098
1,708
29
Konuya "ayarları kontrol etmeli" yazıp, o ayarları paylaşmamak nedir? Özelden yardımcı olmak forum kurallarına aykırı, bilgine.
"Ayarları mutlaka kontrol edilmeli." yazmışım. Bir şeyi de tam yaz!
Kurallara aykırı ise bu üyelere bildirilmeli. Çünkü bir çok insan bu forumda sorun yaşadığında benimle özelden iletişime geçti. Umarım anlamışsındır.

Konuya yazmak zorundasınız çözümleri. TeamViewer'dan yardım etseniz bile.
Hocam o zaman genel bir bilgilendirme yapmanız gerekecek. Bana o kadar insan bana özelden ulaştı ki konu açılmadı bile.
Nerede paylaşacaktım çözümü?

irsuya

Profesör
Emektar
10 Ocak 2022
2,953
7
3,163
358
Kurallara aykırı ise bu üyelere bildirilmeli. Çünkü bir çok insan bu forumda sorun yaşadığında benimle özelden iletişime geçti. Umarım anlamışsındır.
Ha ''ayarları kontrol etmeli'', ha ''ayarları mutlaka kontrol edilmeli'' demişsin, ne fark ediyor dostum?
Kurallara aykırı ise bu üyelere bildirilmeli.
Oldu, ben de küfür edeyim sonra bildirmediniz diyeyim o zaman. Foruma kayıt olurken kabul ettiğin anlaşmalarda kurallara tabii olduğun geçiyor, yani foruma kayıt olduktan sonra sana kimsenin kuralları anlatma gibi bir yükümlülüğü yok.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9 Ağustos 2018
19,454
35
19,178
5,258
19
Kurallara aykırı ise bu üyelere bildirilmeli. Çünkü bir çok insan bu forumda sorun yaşadığında benimle özelden iletişime geçti. Umarım anlamışsındır. Bana böyle bir uyarı yapmak yerine bilgi verin o zaman kardeşim!

Hocam o zaman genel bir bilgilendirme yapmanız gerekecek. Bana o kadar insan bana özelden ulaştı ki konu açılmadı bile.
Nerede paylaşacaktım çözümü? Konu açıldığında elimizden geldiğince nasıl çözümlediğimizi de aktarıyoruz. Ya da yapılması gerekenleri adım adım anlatıyoruz. Ama adam konu açmadan özelden direkt bana soru yönelttiyse konu açmadıysa nasıl paylaşabilirim???
O farklı bir şey. Senin yazdığından biz konulardaki kişilere özelden yazdığını ve konuya cevabı yazmadığını zannettik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...