iPhone 5s Kullananlar Kulübü

eskiyaoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler elimde bi iphone 5s var ve sürekli anakart ile alakalı sıkıntı çıkırıyor başına gelen varsa bi yardımcı olursa sevinirim

Kutsalagro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
beyler elimde bi iphone 5s var ve sürekli anakart ile alakalı sıkıntı çıkırıyor başına gelen varsa bi yardımcı olursa sevinirim

Muhtemelen senin telefonuna özgü bir problemdir.Şuana kadar anakartla ilgili sorun yaşayanı duymadım. Telefonculardan veya bayilerden destek alabilirsin. :)

erdiguler97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba sayın forum üyeleri 1200 1300 arası bütçem var. Iphone 5s e sıcak bakıyorum sizin yorumlarınız önemli tabiki. Şuan discovery kullanıyorum. Iphone 5 ilk çıktığında kullanmıştım. Belki o zamanların en iyisi olduğu içindir bilmiyorum ama sonrasında discovery e geçince ios aşkı kabardı. Şu an alınır mı? Alınmaz derseniz başka cihaz önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Merhaba sayın forum üyeleri 1200 1300 arası bütçem var. Iphone 5s e sıcak bakıyorum sizin yorumlarınız önemli tabiki. Şuan discovery kullanıyorum. Iphone 5 ilk çıktığında kullanmıştım. Belki o zamanların en iyisi olduğu içindir bilmiyorum ama sonrasında discovery e geçince ios aşkı kabardı. Şu an alınır mı? Alınmaz derseniz başka cihaz önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
Bende telefon almak istiyorum, benim de aklımda 5S var. 1200 TL civarında en iyi ürün bu bence. Diğer telefonlar Zenfone 2, Vibe P1, GM 5 Plus, Xperia XA filan hiç içime sinmedi. Ama 5S'in de biraz eski olmasından dolayı biraz aklıma yatmayan kısımları var. 4.5G desteği yokmuş mesela. Biraz daha para ekleyip SE alma ihtimalin var SE al bence. Ben öyle yapabilirim. Almışken biraz daha iyisini al 3 sene yerine 4-5 sene kullanırsın.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İphone 5s ios 10 kesilmez kesin bilgi.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bende telefon almak istiyorum, benim de aklımda 5S var. 1200 TL civarında en iyi ürün bu bence. Diğer telefonlar Zenfone 2, Vibe P1, GM 5 Plus, Xperia XA filan hiç içime sinmedi. Ama 5S'in de biraz eski olmasından dolayı biraz aklıma yatmayan kısımları var. 4.5G desteği yokmuş mesela. Biraz daha para ekleyip SE alma ihtimalin var SE al bence. Ben öyle yapabilirim. Almışken biraz daha iyisini al 3 sene yerine 4-5 sene kullanırsın.
4.5 g desteği yok 300 mbps ye kadar ama 150 yeterlidir.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
5s 100 Mbps indirme 50 mbps yükleme hızına sahip. Fazlası göz çıkarmaz ama çok yeterli.

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Yerim bulunsun, farklı bir alette karar kılmazsam bu ay kendisine sahip olacağım :)

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
iphone se fiyatı düşebilir yeni iphoneların çıkışı ile birlikte 5s kullanmama rağmen bu saatten sonra alınmaması gerektiği taraftarıyım
iphone se ise sizi 3-4 sene daha götürecektir.

Fundikap

Asistan
Reaksiyon puanı
16
bende 1 ay kadar önce aldım inşallah 3 sene kadar kullanmatı düşünüyorum hadi bakalım bana kolay gelsin

Son düzenleme:

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
İlk iOS 10'a geçtiğimde bir çok sorun vardı doğal olarak beta sürümü olduğu için zamanla düzeldi, şuanda bir sorunum yok, gelecek güncellemelerle daha iyi olacağını umuyorum. Arayüzde bir çok değişiklik var, özellikle yıllardır "kilidi açmak için ekranı kaydırın" yazısını görmeyeceğiz, bunun yerine kilidi açmak için ana ekran tuşuna basıyoruz.

IMG_9605.PNG
IMG_9603.PNG

IMG_9601.PNG
IMG_9600.PNG
.

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
İlk iOS 10'a geçtiğimde bir çok sorun vardı doğal olarak beta sürümü olduğu için zamanla düzeldi, şuanda bir sorunum yok, gelecek güncellemelerle daha iyi olacağını umuyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 9828 Ekli dosyayı görüntüle 9829
Ekli dosyayı görüntüle 9830 Ekli dosyayı görüntüle 9831 .

Hmm sağolun, o zaman fazla sıkıntı yaratmaz gibi. en çok anılar özelliği birde bildirimleri toplu silebilme özelliği içi ios 10 bekliyorum :)

dogukankrblk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Beyler konu dışı olabilir ama iosta instagramdan biri beni takip edince takip etti bildirimi gelmiyor.genel bir sorunmu acaba?

Emil555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba. sizce iphone-nu itunesle guncellemek daha iyi yoksa cihazdan guncellemek? yani hangisi daha uygun

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Merhaba. sizce iphone-nu itunesle guncellemek daha iyi yoksa cihazdan guncellemek? yani hangisi daha uygun

İtınes üzerinde güncellemek daha sağlıklı. Apple bizzat bunu tavsiye ediyor.

bgrhnhtbgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende yeni aldım 5s i her ne kadar küçük ekran karşıtı olsamda şu an android kelimesini duymak ve okumak istemiyorum :D

Serkan Atakan

Shiftdelete Forum Yöneticisi
Admin
Reaksiyon puanı
161
Ben de bu telefonu kullanıyorum. Güzel bir cihaz GM Discovery sapıtınca almıştım.

Cabarello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar benim telefonun hafızası 16 gb. 1 gb yerim vardı hiçbirşey yüklemeden kendi doldu. Bişeyler sildim sonra tekrar kendi doldu. Neden böyle oluyor? Önbellek temizleme uygulamasıda bulamadım appstore da

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Arkadaşlar benim telefonun hafızası 16 gb. 1 gb yerim vardı hiçbirşey yüklemeden kendi doldu. Bişeyler sildim sonra tekrar kendi doldu. Neden böyle oluyor? Önbellek temizleme uygulamasıda bulamadım appstore da

Ayarlar>Genel>Saklama Alanı/İcloud Kullanımı buradan hangi uygulama ne kadar alan kullanıyor görebilirsiniz.

Cabarello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ayarlar>Genel>Saklama Alanı/İcloud Kullanımı buradan hangi uygulama ne kadar alan kullanıyor görebilirsiniz.
Aslında benim sorunum o değil. Uygulamaların oluşturduğu gereksiz alanı temizleyemiyrdum. Onuda önbellek temizleme programı indirip hallettim. Sizede tavsiye ederim 500 mb yer açıldı telefonumda.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Aslında benim sorunum o değil. Uygulamaların oluşturduğu gereksiz alanı temizleyemiyrdum. Onuda önbellek temizleme programı indirip hallettim. Sizede tavsiye ederim 500 mb yer açıldı telefonumda.

Saklama alanıyla şuanlık sorun yaşamıyorum aslında birde hunharca kullanırım öyle her gördüğümü indiririm silmem felan şimdilik sıkıntı yok.