İngilizcem mükemmel ötesi ancak cümle kurmakta zorlanıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Mr.E

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
haddimi aşmak gibi olmasın ama, üniversite mezunlarındanda birsürü kişi issiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

10sene sonra iyi bir iş bulunca bu konuya gelip yazacağım eğer işşiz kalırsamda yazacağım haddimi aşmayayım ama 10sene sonra görürüz kim haklıymış
En azından 1 sene işsiz kalırsın sonra bir tane iş bulursun ama okumazsan iş bulsan bile düşük maaş alırsın

konuş
Benim de Rus'çam mükemmel. Ama Rus'ça bilmiyorum.
konuşmayımı

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
6. sınıftasın çok bir şey bekleme İngilizce konusunda yurt dışında falan yaşamıyorsun cümle kurmakta zorlanıyorsan İngilizcen mükemmel değildir zaten kendi yaşıtındakilerden daha iyi olman veya derslerinde en başarılı senin olman İngilizce'nin mükemmel olduğunu göstermez kardeşim... Zaman geçtikçe okulda öğretecekler şimdilik İngilizce için yapabileceğin en iyi şey kelime öğrenmek ve beklemek okulda sana cümle kurmayı öğrettiklerinde dizi izlemeye başlayıp İngilizceni geliştirebilirsin.

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bol bol altyazılo film, önce Türkçe altyazı, zaman içinde İngilizce altyazı, senelerce böyle devam, kendiliğinden hallolacaktır.
aslına bakarsan mantıklı zaten kelimelerin %90'dan fazlasını oyunlardan öğrendim dediğin gibi :D

Tek yapman gereken konuşmak b2 seviyesinde İngilizcem var. Oyun oynarken İngilizce konuşarak gelişti cümle kurma yapım, akıcılığım. O yüzden sürekli ingilizce konuşmaya çalış oyun oynarken ingilizce oyna ingilizce konuş. Emin ol 6 aya kalmaz iyi bir speakinge sahip olursun
o da güzelmiş aklıma geldikçe yapıyordum önceden şimdi kendimi oyuna kaptırıyorum :( .

More and more adlı kitabı alabilirsin gayet güzel bir kitap
zaten var okulda da seçmeli dersimd onu kullanıyorlar

Bak benim okulum Kayseride en iyi devlet okulu sorular baya zor ve ingilizcem genellikle full çıkar ancak quiz lerde çok kötüyüm böyle oyunlarda türkçe yama değilde normal oynarsan çok iyi olur hikayeler oku cümle alıştırmaları yap knk işine yarar

Kaynakların neler
ne anlamda ?

Son düzenleme:

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Kucuk dostum senin hayat temelinde bir takım eksiklikler görüyorum.
12 yasinda bir cocugun İngilizcesi mukemmel otesi olmaz misal omru boyunca Amerika'da yasayan California valisi Arnold Schwarzeneger in İngilizcesi dahi mukemmel otesi degildir zaten mukemmel otesi olsa bu sorun ile karşılaşmazsın
cocukların ve gençlerin moral ve motivasyonunu arttirmak için guzel ovguler esliginde egitim veriyorlar lakin abartınca bu aşırılik hali daha sonrasında asagilik kompleksine donusen durumu beraberinde getiriyor

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Kucuk dostum senin hayat temelinde bir takım eksiklikler görüyorum.
12 yasinda bir cocugun İngilizcesi mukemmel otesi olmaz misal omru boyunca Amerika'da yasayan California valisi Arnold Schwarzeneger in İngilizcesi dahi mukemmel otesi degildir zaten mukemmel otesi olsa bu sorun ile karşılaşmazsın
cocukların ve gençlerin moral ve motivasyonunu arttirmak için guzel ovguler esliginde egitim veriyorlar lakin abartınca bu aşırılik hali daha sonrasında asagilik kompleksine donusen durumu beraberinde getiriyor
aslında mükemmeli niye yazdığımı ben de bilmiyorum :D

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Küçük arkadaşlar, yabancı dil artık olmazla olmaz bir hale geldi. Üniversitede İngilizce bölüm okumaya özen gösterin. Hazırlık sınıfını muhakkak okuyun. Bol bol İngilizce kitap okuyun. Ben İngilizce Bilgisayar Programcılığı bitirdim ve yine İngilizce Bilgisayar Mühendisliğine tamamlıyorum. Sadece yabancı dil bölümden mezun olacağım için birçok kişinin önüne geçebilme imkanım var. Ancak siz de cümle kurabilmeli ve konuşabilmelisiniz. Konuşmak için de grameri bilmek gerek. Kendinizi konuşabilmek için sürekli zorlayın. Bir gün akıcı bir şekilde konuşmaya başlayacaksınız ve aslında çok kolay olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü bisiklete binmeyi öğrenmekle eş değer bir durum.

Mr.E

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
aslına bakarsan mantıklı zaten kelimelerin %90'dan fazlasını oyunlardan öğrendim dediğin gibi :D

o da güzelmiş aklıma geldikçe yapıyordum önceden şimdi kendimi oyuna kaptırıyorum :( .

zaten var okulda da seçmeli dersimd onu kullanıyorlar

ne anlamda ?
konuşma olarak

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Biraz Fiyat Açısından Site Kurmak Daha Karlı Olabilir Birde Normal Olarak Satılıyor mu Bilmiyorum Ama Teen2Teen Var Çok İyi Öğretiyor Bize Bundan Aldırdılar

Bir de İstersen T2T 1 değil de 2 den Başla Kendine Güveniyorsan

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
6. sınıfa gidiyorum yaşım 12 ingilizce seviyorum ve ingilizcem çok iyi ama şu anlamda çok iyi,
çok fazla kelime biliyorum ancak cümle içinde nasıl kullanılacağını bilmiyorum .
yani anlayacağınız cümle kuramıyorum. ayrıca karşıdaki kişinin söylediklerini anlamakta hiç zorluk çekmiyorum.
lütfen yardım edin .
Cümlenin nasıl kurulduğunu öğren. Özne + Fiil + Nesne şeklinde sırala.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Bol bol altyazılı dizi ve film izle. İstersen Udemy'den İngilizce dersleri alabilirsin. Konuşmanı geliştirmek için eğer ailen ücretli eğitimlere izin verirse Cambly gibi ücretli sitelerde yabancı eğitmenlerle video konferans yaparak İngilizceni geliştirebilirsin.

Son mesajlar