İmam ve Tanrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Tanrı kelimesi genel bir kelimedir ve Allah da bir Tanrı'dır. Tanrı demekte bir sakınca yoktur. Nasıl ki "yaradan" diyorsan, Tanrı da diyebilirsin. Ha tabi Allah varken Tanrı demezler Müslümanlar çünkü senin de dediğin gibi Kur'an-ı Kerim'de Allah olarak geçer.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
"Neden hep din tartışma konusu oluyor bu ülkede? neden dinini insanlar içlerinde yaşamıyorlar?" bence bunu sorgulayın ve fıkraya gülün yada gülmeyin sonrada kapatın sayfayı ;)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
"Neden hep din tartışma konusu oluyor bu ülkede? neden dinini insanlar içlerinde yaşamıyorlar?" bence bunu sorgulayın ve fıkraya gülün yada gülmeyin sonrada kapatın sayfayı ;)

Katılıyorum. :) Fıkra güzeldi. Önceden SDN'de okumuştum ama. Yani konu burada mevcut.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Nasıl yok. Tanrı (Allah olmalı): Diyor ki; "SALAGA IKI TEKNE BIR HELIKOPTER GONDERDIK". Allah kendi kendine konuşuyor. Kuluna hakaret ediyor.
imam inancından dolayı ölüyor sonra Yaradana küsüyor.
Böyle saçmalık olur mu?

E iyi sen de o imam gibi boş boş otur gelen fırsatları kaçır sonra yardım etmedi de. Anlatılmak istenen buydu ama biri fıkrayı değiştirmiş. Asıl fıkranın imamlı olduğunu da düşünmüyorum zaten.

SaTa

Asistan
Reaksiyon puanı
9
dini inançla ne alakası var .. senin gibiler yüzünden bu forumdan uzaklaşıyorum girmek istemiyorum.:thumbdown:
okuma kardeşim o zaman.zorla kolundan tutup da okuttukmu. başlığı gördün fıkra olduğunu da anladın okuma o zaman

---------- saat 04:14 eklendi ---------- önceki mesaj saat 04:13 eklenmişti ----------

sana sonuna kadar katılııyorum:) ve kimseyede birşey ispat etmek zorunda değilsin. bırak istedikleri gibi yorum yapsınlar. fıkra da süperdi bu arada:)

Sonunda beni anlayan birisi çıktı..

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
E iyi sen de o imam gibi boş boş otur gelen fırsatları kaçır sonra yardım etmedi de. Anlatılmak istenen buydu ama biri fıkrayı değiştirmiş. Asıl fıkranın imamlı olduğunu da düşünmüyorum zaten.

Mesajlarımı okursan Tevekkül Ediniz yazmıştım. Tevvekkülün ne olduğunu bilmiyorsan google'a yaz öğren. Tevekkülle kaderciliği karıştırma.
Tevekkül: İnsanın elinden gelen herşeyi yapıp, gücü yetmediği konularda Allah'dan yardım dilemesidir.
Kadercilik ise: Herşeyi Allah'dan beklemektir.
Ben imam otursun beklesin demedim ki. Sen niye konuyu farklı yerlere çekiyorsun? Bun bu konunun benim inançlarıma ters düşen dialogları olduğundan bahsettim.

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Elestrinin hazmedilemedigi yerde hatalar surekli kendini tekrar eder. kaldiki bu fikrada din degil insanlarin dine carpik bakislari yerilmis.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Mesajlarımı okursan Tevekkül Ediniz yazmıştım. Tevvekkülün ne olduğunu bilmiyorsan google'a yaz öğren. Tevekkülle kaderciliği karıştırma.
Tevekkül: İnsanın elinden gelen herşeyi yapıp, gücü yetmediği konularda Allah'dan yardım dilemesidir.
Kadercilik ise: Herşeyi Allah'dan beklemektir.
Ben imam otursun beklesin demedim ki. Sen niye konuyu farklı yerlere çekiyorsun? Bun bu konunun benim inançlarıma ters düşen dialogları olduğundan bahsettim.

Konuyu yanlış yerlere çeken sensin. Şimdi konuyu tevekkül ve kaderciliğe çekmiş bulundun. Ne demek olduklarını biliyorum merak etme.

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Elestrinin hazmedilemedigi yerde hatalar surekli kendini tekrar eder. kaldiki bu fikrada din degil insanlarin dine carpik bakislari yerilmis.

Fıkrayı okumadın herhalde. İnsanların dine çarpık bakışları ahirette mi geçiyor?

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Ya artık şu herşeye SET kurma mantığından bir vazgeçin ALLAH aşkına ya..

ELHAMDULILLAH Bizde sizin kadar MÜSLÜMAN OĞLU MÜSLÜMANIZ..

Yahu forumda nereye, hangi konuya göz atsam aynı yazılar aynı uyarılar aynı ikilemler dönüp duruyor..Güzel kardeşlerim ama hakkaten artık ters tepki yaratmaya başlıyor bu tavırlarınız...Bu tavırları, bu hassasiyeti yeri geldiğinde göstermeniz bence çok daha doğru olacaktır.

Kardeş bir fıkra görmüş, beğenmiş, gülmüş ve paylaşmış...Herkesin düşünceleri, yaptıkları ve paylaştıkları hakkında bir art niyet arama, nedendir anlamış değilim..

GÜLÜN biraz ya..Buzağı aramak yerine, biraz gülün..Çok zor olmasa gerek..

Hepinize iyi Pazarlar..

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7

Yahu forumda nereye, hangi konuya göz atsam aynı yazılar aynı uyarılar aynı ikilemler dönüp duruyor..Güzel kardeşlerim ama hakkaten artık ters tepki yaratmaya başlıyor bu tavırlarınız...Bu tavırları, bu hassasiyeti yeri geldiğinde göstermeniz bence çok daha doğru olacaktır.

Kardeş bir fıkra görmüş, beğenmiş, gülmüş ve paylaşmış...Herkesin düşünceleri, yaptıkları ve paylaştıkları hakkında bir art niyet arama, nedendir anlamış değilim..

Hepinize iyi Pazarlar..
Kardeşim sende Müslümansın, Elhamdülillah bende Müslümanım. İnanç düzeylerimiz, inandığımız değerler ise farklı. ben nasıl senin doğrularına saygı gösteriyorsam sende bana görtereceksin. saygı göstermek senin tekelinde değil, buna mecbursun. Yarın bende kendim bir fıkra uydururum, "papaz ile bilmem kimin annesi" diye. O zaman yaygara yaparsınız hakaret var diye.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Büyütmeden gülebilsek ne güzel olur :)

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37

Hepinize iyi Pazarlar..

+1 ..

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Fıkrayı okumadın herhalde. İnsanların dine çarpık bakışları ahirette mi geçiyor?

bunun fikra oldugunu unutuyorsunuz galiba. ayrica ahirete obur dunyaya hic bir hakaret saygisizlik icermiyor.
her seyi tabu yasak hyapiyorsunuz ondan sonra dinin icine hurafeler girip tartisilmadan dinin parcasi oluyorlar. biraz elestiriye tartismaya acik olun.

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bunun fikra oldugunu unutuyorsunuz galiba. ayrica ahirete obur dunyaya hic bir hakaret saygisizlik icermiyor.
her seyi tabu yasak hyapiyorsunuz ondan sonra dinin icine hurafeler girip tartisilmadan dinin parcasi oluyorlar. biraz elestiriye tartismaya acik olun.

Din konusunda eleştiriye açık olamam. sana ne hurafeyse veya değilse. ben senin gibi rahat değilim bu konuda. Fıkra olması ayıbını örtmez. Senin ailenle ilgili bir fıkra üretseler hoşuna gider mi.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Kardeşim sende Müslümansın, Elhamdülillah bende Müslümanım. İnanç düzeylerimiz, inandığımız değerler ise farklı. ben nasıl senin doğrularına saygı gösteriyorsam sende bana görtereceksin. saygı göstermek senin tekelinde değil, buna mecbursun. Yarın bende kendim bir fıkra uydururum, "papaz ile bilmem kimin annesi" diye. O zaman yaygara yaparsınız hakaret var diye.

İnanç düzeylerimiz arasındaki farkı RAbbim'den başkası kimse bilemez...
IMAN ve PARAnın kimde olduğu bilinmez derler..Doğru da demişler..

Söylenen herşeyi üstümüze alıp Dine yapılmış bir hakaret olarak kabul edersek diğer insanlarla nasıl iletişimde olabiliriz, nasıl ISLAM DİNİNİN bir HOŞGÖRÜ dini olduğunu anlatabiliriz orasını da sen söyle ki bizde senin dediğine uyalım..

Neyse sonuçta hepimiz kardeşiz burda sana cevap vermeye ya da seni susturmaya niyetim yok haddim de değil zaten.Ama bence biraz hoşgorülü olsak çok daha güzel olur diye düşünüyorum sadece.Kurban olduğum Peygamber Efendimiz (S.A.V.) 'in hoşgörüsü olmasa TAIF Dağı o müşriklerin başına yıkılmıştı..O'ndan öğrenecek çok şeyimiz var..

Hepinize kolay gelsin

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
Fıkradır bu güldürürken düşündürür
hiç düşündünüz mü? Allah'tan o kadar çok şey istiyoruz ama nasıl ve hangi şekilde bizim karşımıza getiriyor daha hayırlsını?
Fıkranın verdiği düşünce bu
Her zaman bizim isteklerimize cevap verir
ama A yı vermezde B yi verir çünkü o daha hayırlıdır

Bu fıkradaki çıkartılabilcek sonucu es geçip olayı yine farklı yönlere vuran arkadaşlar çoğunlukta (Çoğunlukta olmasa 5 sayfa dolusu mesaj gelmezdi)

erzali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
allah hıdayet nasıb eylesın dıyorum başka da soze gerek yok ınsanları guldureceğim derken farkında olmadan büyük yanlışa dusuyosrsunuz. bunun şakası bile düşünülemez..

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
İnanç düzeylerimiz arasındaki farkı RAbbim'den başkası kimse bilemez...
IMAN ve PARAnın kimde olduğu bilinmez derler..Doğru da demişler..

Söylenen herşeyi üstümüze alıp Dine yapılmış bir hakaret olarak kabul edersek diğer insanlarla nasıl iletişimde olabiliriz, nasıl ISLAM DİNİNİN bir HOŞGÖRÜ dini olduğunu anlatabiliriz orasını da sen söyle ki bizde senin dediğine uyalım..

Neyse sonuçta hepimiz kardeşiz burda sana cevap vermeye ya da seni susturmaya niyetim yok haddim de değil zaten.Ama bence biraz hoşgorülü olsak çok daha güzel olur diye düşünüyorum sadece.Kurban olduğum Peygamber Efendimiz (S.A.V.) 'in hoşgörüsü olmasa TAIF Dağı o müşriklerin başına yıkılmıştı..O'ndan öğrenecek çok şeyimiz var..

Hepinize kolay gelsin

Her söylenene eyvallah dediğimiz için, Amerika'da ve diğer batı ülkelerinde müslümanlara terörist muamelesi yapılıyor. Hatırlayınız; italya-Fransa dünya kupası final maçında italyan materazzi, sırf müslüman diye dünyanın en büyük futbolcularından biri olan zidane'na ne demişti. Siz yorulmayın ben söyleyeyim "Fa..şe teröristin oğlu,....." bunun üzerine kafayıda yemişti.
Başka bir olay; Bu zamana kadar izlediğiniz komedi dizilerinde hiç dürüst imam gördünüz mü?
Kutsal aylarımız Recep, Şaban, Ramazan;
Şaban Ayı, Kemal sunal filmleriyle ne hale geldi,
Diğer bir kutsal ayımız Ramazan da yine filmlerle manevi tahribata uğratıldı.
Tam diyordum ki elimizde bir Recep ayı kaldı, onuda recep ivedik ile mahvettiler.
Sizce bunlar tesadüf müdür?

Dipnot: İslam Dininde tesadüf diye bir kavram kabul edilmez.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Konu amacını aşmış arkadaşlar daha fazla kırıcı yorumlar olmadan konuyu yoruma kapatmak en güzeli.

Sevgilerle.

KİLİT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...