Soru İçimdeki fazlasıyla üzülme duygusu

Bu konuyu okuyanlar

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,316
Arkadaşlar içimde fazlasıysa bir üzülme duygusu var. Örnek verirsem bugün öğlen saatlerinde okulda 8'ler ile basketbol maçı yaptım. Aralarında Adnan adında bir çocuk vardı. Galiba hastaydı(zihinden). Hatta diğerleri bu çocuk oynayamaz anlamında kaş göz yaptılar. O zaman çok takmadım. Ama çocuk oyunda topa koşamıyordu ve buna çok üzüldüm. Sonra çocuğu karşı takıma yani güçlü olan takıma verdiler bize de bir tane güçlü oynayan çocuk verdiler. Adnan ise karşı takıma geçmek istemedi fakat diğerleri sen geç sen geç deyince geçti. Fakat ben o kadar bizim takımda kalsın demiştim. Şimdi Adnan'a çok üzülüyorum. Bu his neden olur? Bundan nasıl kurtulurum? Cevaplarınızı bekliyorum... @James Howlett @Nixc0r

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Çok abartmadığın sürece bu insanda olması gereken bir şey. Ama iş kendini üzüntüden parçalamaya gelirse sıkıntı var demektir.

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,316
Çok abartmadığın sürece bu insanda olması gereken bir şey. Ama iş kendini üzüntüden parçalamaya gelirse sıkıntı var demektir.
Bende bir sıkıntı var ama yok. Yarı yarıya.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Arkadaşlar içimde fazlasıysa bir üzülme duygusu var. Örnek verirsem bugün öğlen saatlerinde okulda 8'ler ile basketbol maçı yaptım. Aralarında Adnan adında bir çocuk vardı. Galiba hastaydı(zihinden). Hatta diğerleri bu çocuk oynayamaz anlamında kaş göz yaptılar. O zaman çok takmadım. Ama çocuk oyunda topa koşamıyordu ve buna çok üzüldüm. Sonra çocuğu karşı takıma yani güçlü olan takıma verdiler bize de bir tane güçlü oynayan çocuk verdiler. Adnan ise karşı takıma geçmek istemedi fakat diğerleri sen geç sen geç deyince geçti. Fakat ben o kadar bizim takımda kalsın demiştim. Şimdi Adnan'a çok üzülüyorum. Bu his neden olur? Bundan nasıl kurtulurum? Cevaplarınızı bekliyorum... @James Howlett @Nixc0r
Bu histen kurtulmak istemen hata.
Bu hislere sahip daha fazla insan lazım.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Her şeye aldırış etme. Takma.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Dediğim gibi umursama, takma.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Duyarlı olman senin için güzel. Fakat her an bunu düşünüp için içini yiyorsa kendini rahatlatmak adına bir uğraş bulmalısın.

Ayrıca tavsiyem şudur ki Adnan'a üzülmüş olsan bile Adnan'a onun için üzüldüğünü hissettirme. Onunla gülerek oyna, arkadaşı ol. O mutlu olursa sen de mutlu olursun, ona her şeyin normal olduğunu hissettir. Bunun yerine ona farklı şekilde davranırsan, her konuda onun engelini düşünürsen o kendini kötü hisseder.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Bu o kadar fazla değil. Yaşı ilerledikçe azalacak zaten bu duygu. Hiç bir şeye üzülmemekten iyidir.
Bir basketbol maçındaki ufak olay yüzünden bu saate kadar üzülüp onu düşünmesi ve burada konu açması ileri derece olduğunu gösteriyor. Normal değil.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
İnsanız olağan bir durum bazen ufacık bir olaya bile saatlerce düşünebiliyoruz.

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,316
Spor vb. şeyleri çok yaparım. Normalde takmamam gerek. Galiba @Suiela haklı. Bu normal değil?.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
O yaşlarda duygular çok yoğun yaşanabiliyor sıkıntı olmaz.
Değişik... ben 8.sınıfta iken hayatı iplemezdim. Kedimin ölmesi bile etkilememişti. Yıllar sonra üzdü...
11.sınıftayım, geçen yılda 11'dim sınıfta kaldım. Artık öyle değilim o yıllar hiçbir şeyi umursamazdım. Dozunda umursamamak lazım.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Değişik... ben 8.sınıfta iken hayatı iplemezdim. Kedimin ölmesi bile etkilememişti. Yıllar sonra üzdü...
11.sınıftayım, geçen yılda 11'dim sınıfta kaldım. Artık öyle değilim o yıllar hiçbir şeyi umursamazdım. Dozunda umursamamak lazım.
İnsandan insana değişiyor ancak genelde bu yaşlar duyguların yoğun yaşandığı yaşlardır. Mutluluk, sinir ve üzüntü öne çıkar özellikle.

• Beğen
Reactions: Rei

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,316
Bu arada ben 6'ya gidiyorum.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Daha bu duygular için erken değil mi?

Son mesajlar