HTC One M8 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Youtube uygulaması uzerinden video izlerken ScreenShoot çekebiliyor musunuz?
Deneyebilir misiniz ?
3fe8524fe2ead0003013315bd47c299c.jpg

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar z3 compact ve Htc one m8 arasında kaldım. Hangısını onerırsınız? Sebepleriyle açıklarsanız sevınırım. Cok buyuk ekranlı ıstemıyorum ama m8'ın ekranı enıne daha dar ve ele ıyı oturuyor. Compacttan da tasarım olarak bır tık ustte ve daha stabıl sankı. Sizce deger mı?

Asteriks

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar z3 compact ve Htc one m8 arasında kaldım. Hangısını onerırsınız? Sebepleriyle açıklarsanız sevınırım. Cok buyuk ekranlı ıstemıyorum ama m8'ın ekranı enıne daha dar ve ele ıyı oturuyor. Compacttan da tasarım olarak bır tık ustte ve daha stabıl sankı. Sizce deger mı?
Her ikiside stabil ve hızlı ama Z3 Compact 720p olduğu için daha hızlı olabilir.
Aralarındaki fiyat farkınıda göz önünde bulundurursak Z3 Compact daha iyi diyebilirim.
Ama fiyat önemli değil diyorsan bence HTC One M8.
Kaybedeceğin şeyler sadece su geçirmezlik ve daha iyi bir kamera.

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ikiside stabil ve hızlı ama Z3 Compact 720p olduğu için daha hızlı olabilir.
Aralarındaki fiyat farkınıda göz önünde bulundurursak Z3 Compact daha iyi diyebilirim.
Ama fiyat önemli değil diyorsan bence HTC One M8.
Kaybedeceğin şeyler sadece su geçirmezlik ve daha iyi bir kamera.
Fiyat pek onemlı degıl ya aldım mı 2-3 sene sorunsuz kullanmak ıstıyorum. M8 biraz buyuk cebımde falan tasınması zor olur mu? Ellerım de ufak bıraz ama z3 compactın arayuzu ve ekranı ıtıcı gelıyor bana.

Asteriks

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Fiyat pek onemlı degıl ya aldım mı 2-3 sene sorunsuz kullanmak ıstıyorum. M8 biraz buyuk cebımde falan tasınması zor olur mu? Ellerım de ufak bıraz ama z3 compactın arayuzu ve ekranı ıtıcı gelıyor bana.
İkiside 2-3 seni rahatlıkla götürür.
HTC One M8 büyüklüğünün ben pek sıkıntı yapacağını sanmıyorum.
Z3 Compact ekranı M8'e göre daha iyi bence.
Şuan ikiside sana uygun ama M8 daha tarz ve farklı bir telefon.
Z3 Compact ise su geçirmezliği telefona farklılık katıyor.

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İkiside 2-3 seni rahatlıkla götürür.
HTC One M8 büyüklüğünün ben pek sıkıntı yapacağını sanmıyorum.
Z3 Compact ekranı M8'e göre daha iyi bence.
Şuan ikiside sana uygun ama M8 daha tarz ve farklı bir telefon.
Z3 Compact ise su geçirmezliği telefona farklılık katıyor.
Telefonu zaten suyun altına sokabileceğimi sanmıyorum. Bir de yandaki kapakçıklar deforme olunca waterproof özelliği de kayboluyor. Tasarım olarak m8 cok önde sanki ya. xperianin arayüzünden midir nedir oyuncak gibi duruyor. Bu arada htclerdeki sense olayı noluyor?

Asteriks

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Telefonu zaten suyun altına sokabileceğimi sanmıyorum. Bir de yandaki kapakçıklar deforme olunca waterproof özelliği de kayboluyor. Tasarım olarak m8 cok önde sanki ya. xperianin arayüzünden midir nedir oyuncak gibi duruyor. Bu arada htclerdeki sense olayı noluyor?
O zaman HTC One M8.
Büyüklüğü sıkıntı yapmayacaktır emin ol.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Sense, HTC arayüzüne verilen isimdir. Samsung da bu TW yani Touchwizz olarak adlandırılır. Arayüz nedir diye sorarsan saf Androide, üreticinin kattığı malzeme, yazılım, imza ve makyajlar topluluğu denilebilir.
Dünyada modifiye Android cihazlarda en stabil arayüz Sense seçilmiştir internette araştırabilirsin.
M8 anlat diyorsun ama, M8 i kullanmadan ne sen anlayabilirsin ne de ben anlatabilirim.
Farkı bilenler biliyor. Bundan emin olabilirsin. :)
Prestij istiyorsan biraz bütçeden ödün vermen gerekecektir. Ancak sana HTC one serisinin Android dünyasının iPhone u olduğunu çok rahat söyleyebilirim.

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sense, HTC arayüzüne verilen isimdir. Samsung da bu TW yani Touchwizz olarak adlandırılır. Arayüz nedir diye sorarsan saf Androide, üreticinin kattığı malzeme, yazılım, imza ve makyajlar topluluğu denilebilir.
Dünyada modifiye Android cihazlarda en stabil arayüz Sense seçilmiştir internette araştırabilirsin.
M8 anlat diyorsun ama, M8 i kullanmadan ne sen anlayabilirsin ne de ben anlatabilirim.
Farkı bilenler biliyor. Bundan emin olabilirsin. :)
Prestij istiyorsan biraz bütçeden ödün vermen gerekecektir. Ancak sana HTC one serisinin Android dünyasının iPhone u olduğunu çok rahat söyleyebilirim.
Üstat harbiden eline saglık cok guzel özetledin. Peki telefonun z3 compact ya da m7'dr oldugu gibi kronik sorunları var mi? Sonuçta telefon ıcın o rakamı gözden çıkarınca beklenti yüksek oluyor. Güncelleme alma konusunda durumu ne? Bir de Çekilen fotoğraf yakinlastirilinca fotoda bozulma oluyor mu?

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Üstat harbiden eline saglık cok guzel özetledin. Peki telefonun z3 compact ya da m7'dr oldugu gibi kronik sorunları var mi? Sonuçta telefon ıcın o rakamı gözden çıkarınca beklenti yüksek oluyor. Güncelleme alma konusunda durumu ne? Bir de Çekilen fotoğraf yakinlastirilinca fotoda bozulma oluyor mu?
Ne kamerada ne de sistemde kronik bir sorun var. Telefon adeta yağ gibi akıyor. Kasıp kasmayacağını test etmek için bazen arka planda oyunları açık bırakıp başka oyunlara giriyorum cihaz bana mısın demiyor. M7 de olan kamera sorunları tamamen şans. Teknoloji şans işi. Her zaman söylerim. Dün M7 de olan pembelesme sorunu yarın Z3C de neden olmasın. Şu An Z3 un kamerasıyla pembelesme şikayetleri gelmeye başladı bile. Güncelleme konusuna gelirsek daha samsung cihazlarına ne zaman güncellemeyi vereceğini açıklamaz iken HTC geçen ay başında 90 içerisinde Android L yi dağıtacağına söz verdi. Bu cihazda olabilecek tek kronik sorun diğer Android lerin bir zaman sonra kasmaya başlaması aksine HTC ONE her zaman ilk gün ki gibi. Belki bu alışılagelmiş bir şeydir :)

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

Z3 Compact'ın da M7'nin de büyük kronik problemleri yok. M7'nin ilk serisinde bir takım, kullanıma engel teşkil etmeyen problemler vardı, bunlar da giderildi. Bu saatten sonra alacağın M7'de de bu problemler olmaz. Ancak bizim milletin ısrarla anlamak istemediği bir şey var, kendi telefonuna bir şey olunca dünyaları yıkıyor, vay anam bu pişmanlıktır bundan ne çektim ben gakguk zart zurt.
Telefonlar haketmedikleri paralara satılıyorlar, özellikle Türkiye gibi vergilendirmenin vatandaşı soymak için yapıldığı bir ülkede bu daha da yüksek boyutlara ulaşıyor, ama bu yüzden de beklentinizi anlamsız seviyelere çıkartmayın. Elektronik bu, bozulur mu bozulur, seri üretim cihazlar kullanıyorsunuz. 750bin TL'ye araba alıyorsun, onda da bir problem çıkabiliyor, bırak telefonun 2bin TL olmasını. Onu yaşayan ne yapsın? Mercedes'e BMW'ye falan "boktan" dese ya çıkıp biri? Mercedes'in çok sorunlu otomobilleri de oldu. O yüzden bu işler şanstır, kendinizi kasmayın da üzmeyin de.

Güncelleme alma konusu da yine özellikle Türkiye'de abartılan konulardan biri ama artık uzun uzadıya açıklamaktan sıkıldım ve malesef de HTC bu beklentileri tatmin edecek bir adım atıp HTC Advantage programını duyurdu, yeni değil bu bir süredir var. Bu program kapsamında "seçilmiş" olan cihazlar (piyasaya sunuldukları dönemlerin civarında (burası ucu açıktır unutmayın) iki yol boyunca bu programa dahil olacaklar ve) Google yeni bir versiyonun finalize edilmiş kodunu ulaştırdıktan sonra 90 gün içinde bu cihazları güncelleyecekler. Bu kapsamda M7 ve M8 tahmini Ocak ayı içerisinde 5.0'yı almış olacak. Mart gibi yeni bir HTC telefonun çıkacağını düşünürsek, Google'nin güncelleme sıklığına da bakarsak, M8 muhtemelen en son 5.2'yi alacaktır, üzerine de (eğer HTC bu 90 gün olayı yüzünden eski alışkanlığını değiştirmek zorunda kalmazsa) 1 ya da 2, versiyon yükseltmeyen iyileştirici güncelleme gelecektir. Ancak yine de söylemeden edemeyeceğim, sizin için avantajlı olan, iyi olan en son versiyonu çalıştırması değil, mevcutta sahip olduğu versiyonla uyumlu şekilde çalışabilmesidir. Şimdi benim M8'im ömür billah 4.4.4'te kalsa ve süper stabil olsa ben ne kaybedeceğim Allah aşkına? Biri bana çıksın ve desin ki şundan bundan mahrum kalacaksın, hiç bişey yok aslında kaybedilecek.

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kamerada ne de sistemde kronik bir sorun var. Telefon adeta yağ gibi akıyor. Kasıp kasmayacağını test etmek için bazen arka planda oyunları açık bırakıp başka oyunlara giriyorum cihaz bana mısın demiyor. M7 de olan kamera sorunları tamamen şans. Teknoloji şans işi. Her zaman söylerim. Dün M7 de olan pembelesme sorunu yarın Z3C de neden olmasın. Şu An Z3 un kamerasıyla pembelesme şikayetleri gelmeye başladı bile. Güncelleme konusuna gelirsek daha samsung cihazlarına ne zaman güncellemeyi vereceğini açıklamaz iken HTC geçen ay başında 90 içerisinde Android L yi dağıtacağına söz verdi. Bu cihazda olabilecek tek kronik sorun diğer Android lerin bir zaman sonra kasmaya başlaması aksine HTC ONE her zaman ilk gün ki gibi. Belki bu alışılagelmiş bir şeydir :)
Ne kadar tarafsız bir yorum bilemem tabii. Ama sagolun iyi açıkladınız. LG g2 z3 compact ve m8 arasında kalmıştım. Sanırım tercihimi m8'den yana kullanacağım. Peki m9 ne zaman çıkacak? Üstüne fazla bir sey katarlar mi? Yılbaşında alacağım umarım fiyatlar biraz aşağı iner.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Ne kadar tarafsız bir yorum bilemem tabii. Ama sagolun iyi açıkladınız. LG g2 z3 compact ve m8 arasında kalmıştım. Sanırım tercihimi m8'den yana kullanacağım. Peki m9 ne zaman çıkacak? Üstüne fazla bir sey katarlar mi? Yılbaşında alacağım umarım fiyatlar biraz aşağı iner.
Bu yorumları sana neredeyse tüm markaların üst modellerini kullanan biri olarak söylüyorum. Basında da söyledim kullanmadan anlayamazsın diye o yüzden bu anlattıklarımı sübjektif olarak görmen çok normal.

M9 Mart ayında duyurulur 2500 den çıkar. Donanım olarak muhtemel S805 kullanır Max 3GB ram olur. Dilersen beklenebilir uzun bir süre değil.

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Arkadaslar m8 almak istiyorum
372e3252b50f7fa3e256f5a35d87960d.jpg
ancak.klavye olarak kullanamiyorum.m8in asagida fotodaki gibi tlfon klavyesi varmi acaba.ekran göruntusu yollarmisiniz yukarda kaldi foto :))
Birde guik memo olayi lg g3teki gibi kolay ve düzenleme yapilabiliyormu'beni bu konuda aydinlatirmisinz.merakta kaldimda

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Arkadaslar m8 almak istiyorum
372e3252b50f7fa3e256f5a35d87960d.jpg
ancak.klavye olarak kullanamiyorum.m8in asagida fotodaki gibi tlfon klavyesi varmi acaba.ekran göruntusu yollarmisiniz yukarda kaldi foto :))
Birde guik memo olayi lg g3teki gibi kolay ve düzenleme yapilabiliyormu'beni bu konuda aydinlatirmisinz.merakta kaldimda
78df3fc4b8b8cd441c95304338af671f.jpg

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Tesekkur ederim.ekran göruntu alma islemi nasl oluyor peki

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar z3 compact ve HTC one m8 arasından M8 almaya karar verdim. Sizce doğru bir karar midir?

onat81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende yakın zaman içinde HTC One M8 aldım.Telefonu incelediğimde ise gerek hız gerekse ergonomik olarak oldukça memnun kaldım.Herhangi bir sorun bulamamakla birlikte gözüme çarpan tek noksanlık;telefona kullanmış olduğum programlardan bildirim veya cevapsız bir arama geldiğinde telefon 3-5 sn.de bir titreşim+ses yoluyla siz bildirime veya cevapsız çağrıya bakana kadar uyarı veriyor.Ayarlar sekmesinden sadece bildirim sesini kapattığımda ise telefon buseferde sadece titreşimle sizi uyarıyor.Bu sorunun şimdilik tek çözümü ise RAHATSIZ ETME moduna almakta buldum fakat bununda en önemli dezavantajı telefon eğer önünüzde değilse dışardan arama ya da mesaj geldiğinde bakmadığınız sürece katiyen haberiniz olmuyor.Bu sorundan sadece ben mi muzdaribim yoksa aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mıdır?

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Bende yakın zaman içinde HTC One M8 aldım.Telefonu incelediğimde ise gerek hız gerekse ergonomik olarak oldukça memnun kaldım.Herhangi bir sorun bulamamakla birlikte gözüme çarpan tek noksanlık;telefona kullanmış olduğum programlardan bildirim veya cevapsız bir arama geldiğinde telefon 3-5 sn.de bir titreşim+ses yoluyla siz bildirime veya cevapsız çağrıya bakana kadar uyarı veriyor.Ayarlar sekmesinden sadece bildirim sesini kapattığımda ise telefon buseferde sadece titreşimle sizi uyarıyor.Bu sorunun şimdilik tek çözümü ise RAHATSIZ ETME moduna almakta buldum fakat bununda en önemli dezavantajı telefon eğer önünüzde değilse dışardan arama ya da mesaj geldiğinde bakmadığınız sürece katiyen haberiniz olmuyor.Bu sorundan sadece ben mi muzdaribim yoksa aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mıdır?
O muhakkak degsiyodur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
O muhakkak degsiyodur.
Merhaba Nilgün Hnm.
Bahsetmiş olduğum sorunla alakalı olarak HTC Destek birimiyle yazışmamda ve buna istinaden yapmış olduğum telefon görüşmemde böyle telefonda böyle bir özellik olmadığını söylediler ama bence kendileride telefonun özelliklerinden bihaber......

onat81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O muhakkak degsiyodur.
Merhaba Nilgün Hnm.
Gerek HTC ile yapmış olduğum online yazışmamda gerekse telefonda destek birimiyle yapmış olduğum görüşmemde telefonda böyle bir sorun olmadığını çünkü telefonda böyle bir özellik olmadığını söylediler.Yani HTC'nin kendiside çıkarmış olduğu telefondan bihaber.Maalesef soırun bu derece traji komik.....