HTC 10 - S7 edge?

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
2 gün pil ömrü dediğiniz htc nin kendi söylediği. Gerçekte öyle mi?

Samsung geçen sene olduğu gibi saçma sapan (s6) çıkarsaydı alınacak telefon tereddütsüz htc 10 olurdu. Ama samsung htc den çok daha ileride bir telefon yapmış tek eksiği metal kasa. illa da müzik dinlemek için htc 10 alıyorsanız htc 10dan çok daha kaliteli ses verebilecek sony walkmanler var. s7+walkman de güzel bir seçenektir bana göre :D
müzik için almıyorum s7 edge kırılgan bir yapıda olduğu, htc 10 göre ısıyı hissettirdiği için htc yöneldim malzeme kalitesi htc çok iyi tasarımını da seviyorum ben ısınan telefona uzak duruyorum ne yazık ki birçok kişi de bu yüzden htc 10 demiştir snapdragon 820 farkından ve metal kasanın ısıyı yaymasından dolayı ses için diyen de çok olabilir ama benim için orta şeker ses yeter ki s7 edge'de oyun oynarken ses çıkmıyormuş

tengribizmenemen

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
485
müzik için almıyorum s7 edge kırılgan bir yapıda olduğu, htc 10 göre ısıyı hissettirdiği için htc yöneldim malzeme kalitesi htc çok iyi tasarımını da seviyorum ben ısınan telefona uzak duruyorum ne yazık ki birçok kişi de bu yüzden htc 10 demiştir snapdragon 820 farkından ve metal kasanın ısıyı yaymasından dolayı ses için diyen de çok olabilir ama benim için orta şeker ses yeter ki s7 edge'de oyun oynarken ses çıkmıyormuş
2 sene sonra Samsung Kullanıcıları hangi Romu kurayım diye kara kara düşünürken siz sense arayüzü sayesinde 3 sene garanti kullanacaksınız.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
2 sene sonra Samsung Kullanıcıları hangi Romu kurayım diye kara kara düşünürken siz sense arayüzü sayesinde 3 sene garanti kullanacaksınız.
efsane bir arayüz sadece birazcık soluk kalıyor hafif renk katılsa tadından yenmez :)

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Ben ona değer demedim dikkatini çekerim. :) Isınma problemini kullanıcısı olan birinden mi duydun , öğrendin ?
evet cihazla içli dışlı bir ilişkim olmadı bir kaç kişi böyle söyledi ona göre yorum yapıyorum htc 10'da aynı şekilde :) yorumlara göre bakıyorum :D kullanmadım

Fëanor_Enes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Uzun süreli kullanımda Htc çok daha iyi htc 10 büyük ihtimalle android 9a kadar alır s7 android 7yi alır 8i bi buçuk sene bekler htc 10 da ise en az 2 ay daha erken alırsın her güncellemeyi. Bi de ram yönetimi filan var htcnin önde olduğu

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Uzun süreli kullanımda Htc çok daha iyi htc 10 büyük ihtimalle android 9a kadar alır s7 android 7yi alır 8i bi buçuk sene bekler htc 10 da ise en az 2 ay daha erken alırsın her güncellemeyi. Bi de ram yönetimi filan var htcnin önde olduğu
teşekkürler başka yorum yapmak isteyen varsa yapabilir :)

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Hangi telefonu alacaksın?Bir karar veremedin mi?bu arada müzik için telefon almayacak bile olsan HTC 10 sana müzik dinlemeyi sevdirir diye düşünüyorum.
htc 10 alacağım karar verdim sadece telefonu kullananların yorumlarını bekliyorum ya da başka yorum yapanlar olursa da bu konuyu okuyanlar için fikir olsun diye yorum yapın dedim yoksa htc 10 kararım :)

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Merhabalar, her iki telefonda başarılı, şartları daha net öne çıkarmak için nacizane önerilerim şunlar olacak,
Telefonda ses kalitesinin başarılı olması bir önceliktir.(Ses konusunda htc10 öneriyorum)
Yine bir telefonda kamera performası önemli, bunu sadece fotoğraf çekimi olarak düşünmeyelim, günümüzde artık görüntülü görüşmeye olanak sağlamayan bir program kalmadı ve kameranın sadece arkada olanı değil önde olanınında önemli olduğunun altını çizmek istiyorum.(OIS özelliğine sahip htc10 bu konuda yinede önde diye düşünüyorum. )
Bir başka önemli konu ise yazılım desteği konusu, bilindiği üzere htc yazılım konusunda en hızlı güncellemeyi alan cihazlardan birisi, ayrıca Sense arayüzü android cihazlarda en hızlı arayüz olması yine htc10'u cazip kılan bir sebep.
Htc10'un kalite ve sağlam bir kasaya sahip olması çok aktif ve elden düşürmeyen kullanıcalar için yine pozitif bir etken.
Ve son olarak siz cihazı satmak için mi alacaksınız yoksa uzun vadede ihtiyaçlarını giderecek şekilde kullanmak için mi?(Yine fiyat konusunda telefon pahalı olabilir eğer imkanınızda varsa dışarıdan bir tanıdığınıza getirtirebilirseniz açtırma ücreti vs. düşüldükten sonra zaten 1800-2100tl gibi bir fiyattan telefona sahip olabilirsiniz.)
İki telefonu da kullanmadım sadece dışarıdan gözlemlediğim kadarı ile kendim için önemli olan ayrıntılara göre size tavsiyede bulundum.Yine size nacizane tavsiyem sizde kendiniz için önemli olan özellikleri belirleyip ona göre seçiminizi yapın lütfen.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
evet cihazla içli dışlı bir ilişkim olmadı bir kaç kişi böyle söyledi ona göre yorum yapıyorum htc 10'da aynı şekilde :) yorumlara göre bakıyorum :D kullanmadım

Son dönemki Samsung cihazları bu sorunu aştığı için özellikle sordum yanlış anlaşılmasın. :) 1 aylık bir note 5 deneyimim oldu ve ne kadar oynasam da cihaz zerre ısınmadı.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Merhabalar, her iki telefonda başarılı, şartları daha net öne çıkarmak için nacizane önerilerim şunlar olacak,
Telefonda ses kalitesinin başarılı olması bir önceliktir.(Ses konusunda htc10 öneriyorum)
Yine bir telefonda kamera performası önemli, bunu sadece fotoğraf çekimi olarak düşünmeyelim, günümüzde artık görüntülü görüşmeye olanak sağlamayan bir program kalmadı ve kameranın sadece arkada olanı değil önde olanınında önemli olduğunun altını çizmek istiyorum.(OIS özelliğine sahip htc10 bu konuda yinede önde diye düşünüyorum. )
Bir başka önemli konu ise yazılım desteği konusu, bilindiği üzere htc yazılım konusunda en hızlı güncellemeyi alan cihazlardan birisi, ayrıca Sense arayüzü android cihazlarda en hızlı arayüz olması yine htc10'u cazip kılan bir sebep.
Htc10'un kalite ve sağlam bir kasaya sahip olması çok aktif ve elden düşürmeyen kullanıcalar için yine pozitif bir etken.
Ve son olarak siz cihazı satmak için mi alacaksınız yoksa uzun vadede ihtiyaçlarını giderecek şekilde kullanmak için mi?(Yine fiyat konusunda telefon pahalı olabilir eğer imkanınızda varsa dışarıdan bir tanıdığınıza getirtirebilirseniz açtırma ücreti vs. düşüldükten sonra zaten 1800-2100tl gibi bir fiyattan telefona sahip olabilirsiniz.)
İki telefonu da kullanmadım sadece dışarıdan gözlemlediğim kadarı ile kendim için önemli olan ayrıntılara göre size tavsiyede bulundum.Yine size nacizane tavsiyem sizde kendiniz için önemli olan özellikleri belirleyip ona göre seçiminizi yapın lütfen.
çok başarılı bir yazı olmuş ben ve benim gibi iki telefon arasında kalanlara büyük yardımı oldu teşekkürler

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181

Sadece htc 10'un önde olduğu kısımları ele alarak yorum yapmışsınız. Sanki s7 edge her konuda gerideymiş gibi. batarya süresini ekran canlılığını dayanıklılık özelliklerini vs söylememissiniz.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
her yorumumda da var zaten s7 edge ekran ve bataryada çok iyi fakat ısınma, sağlamlık, oyun oynarken telefondan gelen ses, güncelleme desteği gibi konularda geride burda sana en uygun olanı seçeceksin bende htc 10 karar verdim

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
her yorumumda da var zaten s7 edge ekran ve bataryada çok iyi fakat ısınma, sağlamlık, oyun oynarken telefondan gelen ses, güncelleme desteği gibi konularda geride burda sana en uygun olanı seçeceksin bende htc 10 karar verdim

Ben zaten üstteki arkadaşın yorumu için bunları yazmıştım. Hayırlı olsun sana da.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Siz olsaydınız telefonu mediamarkt, vatan bilgisayar, teknosa, bimeks vs. hangisinden alırdınız bu mağzaların garantisinde fark olur mu? olursa ne gibi farklar olun bilen varsa yazabilir mi?

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Çok bi fark olacağını sanmam ama en güven verenler teknosa ve vatandır mümkünse bu mağazaları tercih et

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
HTC 10 alırsan bir zaman sonra tasarımından dolayı S7 Edge almadığına pişman olursun bu garanti.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Aynı risk HTC 10 için de geçerli. Aslında ben HTC markasını Samsung markasından fazla severim ancak S7 Edge açık ara telefon dünyasının hem tasarım hem donanım açısından en iyi ürünü. Samsung'un bu telefon için ürettiği oldukça estetik kılıfları var. Kılıfsız hiç bir telefonu kullanmanızı tavsiye etmem. Hangi ürünü tercih edecek olursanız olun şimdiden hayırlı olsun.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ben zaten üstteki arkadaşın yorumu için bunları yazmıştım. Hayırlı olsun sana da.
Ben her iki cihazında başarılı olduğunu vurguladım zaten, dikkatli okursanız eğer ben burada kullanacak olan arkadaşımızın yerinde olsam hangi kiriterlere önem verirdim onları vurgulayarak yardımcı olmaya çalıştım sadece.Bu arada bende arkadaşımıza katılıp htc10 alacağım inşallah hayırlısı olur.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Ben her iki cihazında başarılı olduğunu vurguladım zaten, dikkatli okursanız eğer ben burada kullanacak olan arkadaşımızın yerinde olsam hangi kiriterlere önem verirdim onları vurgulayarak yardımcı olmaya çalıştım sadece.Bu arada bende arkadaşımıza katılıp htc10 alacağım inşallah hayırlısı olur.

Nedense sadece htc 10'un önde olduğu kriterlere önem vermişsiniz, sizin için bataryanın bir önemi yok sanırım.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Hocam bak ben atarlı giderli falan bir insan değilim ama bir konuyu 3. kez 4. kez açmazsan sevinirim. Yahu aynı soruyu kaçıncı soruşun kardeşim zaten 3 ay sonra alacaksın birazcık sabırlı ol lütfen. Ha değilsen de 3. 4. kez açmanın bir manası yok aç bir tane konu oradan devam et anlamış değilim amacını.

BerkAyDo575

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
HTC 10 nun fiyatı max 2.500 bence onu alacağına s7 edge çok daha iyi bir seçim olacaktır (samsung fanı değilim)

BerkAyDo575

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beyler saçma saçma konuşmayın yaa arkası cam diye şimdi htc 10 mu alacak
TASARIM ÇALINTI
FİYAT YÜKSEK
ŞİRKET BATTI BATICAK