HTC 10 - S7 edge?

Bu konuyu okuyanlar

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Biliyorum HTC ile çok karşılaştırmalı sorular sordum fakat ben bu telefonu 1 kere alacağım ve 3.5 yıldan fazla süre kullanmak istiyorum, kafam rahat etmeli, aslında HTC 10 alacaktım fakat forumlarda ki s7 edge övmelere ve HTC 10 pil ve ekran performansının s7 ve s7 edge göre baya geride kalması sebebiyle kafam bir hayli karıştı...

- HTC seçme nedenlerim: Tasarımı arkadan güzel, metal kasa, dayanıklı, drop testlerde s7 edge göre çok iyi.
Sesi çok güzel fakat ben o kadar yüksek sesle müzik dinlemiyorum orta olsa da fark etmezdi :)
Ön kamerası her cihazdan daha iyi fotoğraf çekiyor.
Arayüzü stabil, sağlam touchwiz gibi bir süre sonra kasacağını, sanmıyorum
Olumsuz yanları: arayüzü çok sade ve çirkin, pil ve ekranı kötü...

- s7 Edge (+) (-) yanları pil performansı HTC göre baya iyi, ekranı çok hoşuma gidiyor her ne kadar touchwiz sıkıntı yaratabilse de çok beğeniyorum özellikle menüleri göze çok hoş geliyor, oyun oynarken hoparlör kapandığı için ses nerdeyse duyulmuyormuş, arka kapak iz tutuyor, kılıf kullan diyeceksiniz o zaman da Edge ekran anlamı nerde kaldı... ve amoled ekran bir süre sonra sararma sorunu yaşatıyormuş? vs. vs

Kısacası 2.5 aydır bu soruyu yanıtlayamadım bir ara note 5 yöneldim fakat o telefon da ekran olarak s7 edge göre büyük zenfone 3 deluxe baktım o hepsine göre büyük bana hitap etmedi...

Bunca yorumdan sonra siz ne dersiniz? S7 veya s7 edge mi HTC 10 mu?
Tercih ettiğiniz telefonu alma sebeplerinizi ve diğer telefonu almama sebepleriniz varsa 5 - 7 madde halinde yazarsanız burda ki herkese cevap olmuş olur, biliyorum bu sorunun cevabını herkes merak ediyor...

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
3,5 yıldır galaxy s3 ten kanser olmuş biri olarak yazacağım bunları.

Ben s3 alırken htc yoktu. Yani amiral gemilerinden biri bile yoktu ya da ben görmedim. Her neyse arkadaşım M7 alınca benim htc ye karşı bir sempatim oluştu telefon çok ısınıyordu belki ama çok şıktı gerçekten şıktı ve ondan sonra ben gerçekten htc yi sevmeye başladım m8 ile çok güzel bir iş başardı ki tasarımı çok iyiydi m8'in. Ben M9 un da tasarımını çok beğendim ama pil performansı ve ısınma nedeniyle kötü bir cihaz oldu. Sonrasında A9 çıktı ve bence benim htc'de en çok değer verdiğim şeyi yani tasarımı bitirdiler diye düşündüm.

HTC 10'u çıkardıkları zaman ise benim için bir hayal kırıklığı oldu çünkü ben de bu sene yeni bir telefon almak istiyordum ve htc 10 da bu tercihlerimden en iyisi olacaktı ama ne yazık ki m9 ve a9 un karışımı bir tasarım ile çıktı karşımıza. Arkadan görünüşü harika olan telefonun arkasını biraz, önünü ise tamamen bozmuşlar ve bana göre hiç şık olmayan bir cihaz ortaya çıkarmışlar. M8 ve M9 bundan daha şık. S7 Edge ise bana göre çok şık bir telefon ama metal olmadıktan sonra çok da bir anlamı yok bana göre.

Şimdi tasarım mevzusunu bitirdiğime göre performansa. İnanın youtube'da izlemediğim video kalmadı. Birçok karşılaştırma testlerini izledim işte batarya hız vs.. Farklı kaynaklardan videoları sürekli izledim. HTC 10'un uygulama açılış hızları S7 Edge'ye göre gerçekten yavaş kalıyor bariz bir yavaşlık var fakat s7 edge de birazcık ısınan bir telefon. O birazcık ısınmaya katlanabilirim diyorsan s7 edgeyi tercih edebilirsin. Ama ben hiç gelemem öyle şeylere derse htc 10 daha ''serin'' kalacaktır. Ve iki telefonun da herhangi bir oyunda kasma yaşatacağını zannetmiyorum. (Ne kadar s7 edge web browsing, htc 10 gaming için dense bile bir fark olmayacaktır.) Ama şunun da altını çizmek lazım ki htc 10 un arayüz konusunda samsungdan daha iyi olduğu aşikar.

Ekran konusuna gelirsem s7 edgenin harika bir ekranı var bunu gerek youtubedaki videolardan gerek mağazadaki kısa izlenimimden yola çıkarak söylüyorum. Bana kalırsa s7 edgenin gerçek olmayan renkleri htc 10 un gerçek olan renklerinden çok daha çekici.

Kamera konusunda ise bana s7 edge yine önde çünkü renklerin canlılığı iyi olmasa bile gerçekten hızlı odaklama yapan bir cihaz ve çözünürlüğü de gayet yeterli zaten htc 10 la aynılar. Ön kamerada ise htc 10un ois desteğinin dışında çok bir şeyi yok.

Ses... Ses benim için en önemli şeylerden biri. HTC 10 un buna ayrı bir önem verdiğini görünce çok heyecanlanmıştım. Çünkü tidal veya spotify gibi servislerle çok haşır neşirim (Tidali s3'ten dinlemiyorum merak etmeyin). S7 edge ise htc 10 a göre vasat kalıyor bana göre.

Bataryada ise s7 edgenin bariz üstünlüğü bulunuyor. PCMark testind 2-2,5 saat fark attığını görüyoruz ki bu hiç azımsanacak bir değer değil.

Dayanıklılıkta ise bariz olarak htc 10 un üstünlüğü var.

S7 edge'de ise suya ve toza karşı dayanıklılık var fakat bana göre darbedeki sağlamlık suya ve toza karşı dayanıklılığa göre daha önemli bence.

Bana soracak olsan ben de şu an için hangisini alacağımı bilemem. Dikkatli kullanırım telefonu hiç düşürmem, birazcık ısınma beni rahatsız etmez, touchwiz'in artık pek sorun çıkarmayacağını düşünüyorum ve bana göre kamera ses performansına göre daha önemli, benzini çabuk bittikten sonra ferrariyi napayım vs.. diyorsan s7 edgeyi seç aksi durumlarda htc 10

Ekran: Samsung
Kamera: Samsung
Batarya: Samsung
Tasarım: Samsung
Hız: Uygulama açılışlarında Samsung, akıcılıkta ise HTC
Ses: HTC
Dayanıklılık: HTC bir adım önde
Arayüz ve RAM Kullanımı: HTC

Ben HTC almak isterim fakat HTC 10 un S7 Edge yanında alınmaya değer olduğunu düşünmüyorum fakat ihtiyaçlara göre durum farklılık gösterebilir. S7 Edge ise HTC'nin bazı çekiciliklerinden (metal kasa, ses ve arayüz) dolayı alınası gelmiyor. O yüzden ben M8 alır sonraki yıllardaki duruma göre o yılın amiral gemisini tercih ederim. Benim bu yıl yapacağım bu ama sen şu an illa da bu yılın amiral gemilerinden alacağım dersen benim tavsiyem S7 EDGE

Biraz karşık olmuş olabilir k.bakmayın :D

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Bundan sonra ne seçerseniz seçin üzeceğini sanmıyorum sizi. İkisi de güzel cihazlar.

S7 Edge

+
*Kamera konusunda geçen senenin G4'ü. Rakipsiz şu anda.
*Bataryası kayda değer derecede iyi. 3600 mAh.
*Touchwiz daha akıcı halde. Zaten Galaxy Alpha/ Note 4 zamanından beri toparlanmaya başladı S7'de de son haline geldi. Ama Sense 8.0> Touchwiz şu durumda.
*Always ON güzel bir özellik.
*Her ne kadar sevmesem de SLCDye nazaran daha iyi Super Amoled.

-
*Exynos 8890, S820'nin gerisinde.
*Isınıyor rahatsız edici derece olmasa da
*S6 serisine nazaran daha kalın. Ama bataryanın büyümesi de buna etken.
*Type C yok

10

+
*Kamera rakiplerinin seviyesinde. İyi bir konumda.
*Boomsound, anlatmaya gerek yok.
*3000 mAh batarya sonunda prize bağımlı kalmayan bir hTC cihazı.
*Bloatwareden arınmış bir sense.

-
*Super LCD 5 ekranı.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
3,5 yıldır galaxy s3 ten kanser olmuş biri olarak yazacağım bunları.

Ben s3 alırken htc yoktu. Yani amiral gemilerinden biri bile yoktu ya da ben görmedim. Her neyse arkadaşım M7 alınca benim htc ye karşı bir sempatim oluştu telefon çok ısınıyordu belki ama çok şıktı gerçekten şıktı ve ondan sonra ben gerçekten htc yi sevmeye başladım m8 ile çok güzel bir iş başardı ki tasarımı çok iyiydi m8'in. Ben M9 un da tasarımını çok beğendim ama pil performansı ve ısınma nedeniyle kötü bir cihaz oldu. Sonrasında A9 çıktı ve bence benim htc'de en çok değer verdiğim şeyi yani tasarımı bitirdiler diye düşündüm.

HTC 10'u çıkardıkları zaman ise benim için bir hayal kırıklığı oldu çünkü ben de bu sene yeni bir telefon almak istiyordum ve htc 10 da bu tercihlerimden en iyisi olacaktı ama ne yazık ki m9 ve a9 un karışımı bir tasarım ile çıktı karşımıza. Arkadan görünüşü harika olan telefonun arkasını biraz, önünü ise tamamen bozmuşlar ve bana göre hiç şık olmayan bir cihaz ortaya çıkarmışlar. M8 ve M9 bundan daha şık. S7 Edge ise bana göre çok şık bir telefon ama metal olmadıktan sonra çok da bir anlamı yok bana göre.

Şimdi tasarım mevzusunu bitirdiğime göre performansa. İnanın youtube'da izlemediğim video kalmadı. Birçok karşılaştırma testlerini izledim işte batarya hız vs.. Farklı kaynaklardan videoları sürekli izledim. HTC 10'un uygulama açılış hızları S7 Edge'ye göre gerçekten yavaş kalıyor bariz bir yavaşlık var fakat s7 edge de birazcık ısınan bir telefon. O birazcık ısınmaya katlanabilirim diyorsan s7 edgeyi tercih edebilirsin. Ama ben hiç gelemem öyle şeylere derse htc 10 daha ''serin'' kalacaktır. Ve iki telefonun da herhangi bir oyunda kasma yaşatacağını zannetmiyorum. (Ne kadar s7 edge web browsing, htc 10 gaming için dense bile bir fark olmayacaktır.) Ama şunun da altını çizmek lazım ki htc 10 un arayüz konusunda samsungdan daha iyi olduğu aşikar.

Ekran konusuna gelirsem s7 edgenin harika bir ekranı var bunu gerek youtubedaki videolardan gerek mağazadaki kısa izlenimimden yola çıkarak söylüyorum. Bana kalırsa s7 edgenin gerçek olmayan renkleri htc 10 un gerçek olan renklerinden çok daha çekici.

Kamera konusunda ise bana s7 edge yine önde çünkü renklerin canlılığı iyi olmasa bile gerçekten hızlı odaklama yapan bir cihaz ve çözünürlüğü de gayet yeterli zaten htc 10 la aynılar. Ön kamerada ise htc 10un ois desteğinin dışında çok bir şeyi yok.

Ses... Ses benim için en önemli şeylerden biri. HTC 10 un buna ayrı bir önem verdiğini görünce çok heyecanlanmıştım. Çünkü tidal veya spotify gibi servislerle çok haşır neşirim (Tidali s3'ten dinlemiyorum merak etmeyin). S7 edge ise htc 10 a göre vasat kalıyor bana göre.

Bataryada ise s7 edgenin bariz üstünlüğü bulunuyor. PCMark testind 2-2,5 saat fark attığını görüyoruz ki bu hiç azımsanacak bir değer değil.

Dayanıklılıkta ise bariz olarak htc 10 un üstünlüğü var.

S7 edge'de ise suya ve toza karşı dayanıklılık var fakat bana göre darbedeki sağlamlık suya ve toza karşı dayanıklılığa göre daha önemli bence.

Bana soracak olsan ben de şu an için hangisini alacağımı bilemem. Dikkatli kullanırım telefonu hiç düşürmem, birazcık ısınma beni rahatsız etmez, touchwiz'in artık pek sorun çıkarmayacağını düşünüyorum ve bana göre kamera ses performansına göre daha önemli, benzini çabuk bittikten sonra ferrariyi napayım vs.. diyorsan s7 edgeyi seç aksi durumlarda htc 10

Ekran: Samsung
Kamera: Samsung
Batarya: Samsung
Tasarım: Samsung
Hız: Uygulama açılışlarında Samsung, akıcılıkta ise HTC
Ses: HTC
Dayanıklılık: HTC bir adım önde
Arayüz ve RAM Kullanımı: HTC

Ben HTC almak isterim fakat HTC 10 un S7 Edge yanında alınmaya değer olduğunu düşünmüyorum fakat ihtiyaçlara göre durum farklılık gösterebilir. S7 Edge ise HTC'nin bazı çekiciliklerinden (metal kasa, ses ve arayüz) dolayı alınası gelmiyor. O yüzden ben M8 alır sonraki yıllardaki duruma göre o yılın amiral gemisini tercih ederim. Benim bu yıl yapacağım bu ama sen şu an illa da bu yılın amiral gemilerinden alacağım dersen benim tavsiyem S7 EDGE

Biraz karşık olmuş olabilir k.bakmayın :D
çok güzel bir yazı olmuş s7 edge ne kadar ısınıyor ben ısınan telefonu hiç istemem ama htc 10'da ısınıyormuş?

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Bundan sonra ne seçerseniz seçin üzeceğini sanmıyorum sizi. İkisi de güzel cihazlar.

S7 Edge

+
*Kamera konusunda geçen senenin G4'ü. Rakipsiz şu anda.
*Bataryası kayda değer derecede iyi. 3600 mAh.
*Touchwiz daha akıcı halde. Zaten Galaxy Alpha/ Note 4 zamanından beri toparlanmaya başladı S7'de de son haline geldi. Ama Sense 8.0> Touchwiz şu durumda.
*Always ON güzel bir özellik.
*Her ne kadar sevmesem de SLCDye nazaran daha iyi Super Amoled.

-
*Exynos 8890, S820'nin gerisinde.
*Isınıyor rahatsız edici derece olmasa da
*S6 serisine nazaran daha kalın. Ama bataryanın büyümesi de buna etken.
*Type C yok

10

+
*Kamera rakiplerinin seviyesinde. İyi bir konumda.
*Boomsound, anlatmaya gerek yok.
*3000 mAh batarya sonunda prize bağımlı kalmayan bir hTC cihazı.
*Bloatwareden arınmış bir sense.

-
*Super LCD 5 ekranı.
HTC 10 göre ne kadar daha fazla ısınır s7 edge bir de ön kamerada HTC 10 en iyisi değil mi? çok güzel çekiyor

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
S7 edgenin ne kadar ısındığını kullanıcılar kulübündeki arkadaşlar söylemiş mobil veride ısınmalar oluyormuş kimi çok ısınıyor diyor kimisi biraz ısınıyor diyor. tabi kimin gerçekçi kimin iyimser olduğu belli değil.

htc nin önden güzel çekmesi sadece ois ile ilgili. onun dışında s7 edgenin arka kamerasını beğenen önünü de beğenir. ois bildiğim kadarıyla sadece titremeyi azaltan bir fonksiyon. s7 edgeyi de titretmeyin yani ne diyeyim titretmedikçe bir sorun yok :D

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
S7 edgenin ne kadar ısındığını kullanıcılar kulübündeki arkadaşlar söylemiş mobil veride ısınmalar oluyormuş kimi çok ısınıyor diyor kimisi biraz ısınıyor diyor. tabi kimin gerçekçi kimin iyimser olduğu belli değil.

htc nin önden güzel çekmesi sadece ois ile ilgili. onun dışında s7 edgenin arka kamerasını beğenen önünü de beğenir. ois bildiğim kadarıyla sadece titremeyi azaltan bir fonksiyon. s7 edgeyi de titretmeyin yani ne diyeyim titretmedikçe bir sorun yok :D
ne kadar ısınıyor ki ben hiç istemiyorum ısınan ayrıca sdn yaptığı testlerde htc ön kamera fotoğraf performansı s7 edge göre iyi dedi

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Bence Htc 10
Artıları (+)
Ön kamerasında OIS olması gerçekten büyük avantaj zaten dünyada bir ilk
Sense 8.0 kullanması
Piksel yoğunlugunun daha fazla olması (s7 edge 534 PPI-Htc 10 564 PPI)
Eksileri (-) (S7 Edge ye göre)
5.2 inç ekran (S7 Edge 5.5 inç)
Daha ağır 161 gram (s7 Edge 157 gram)
4 çekirdek olması (s7 Edge 8 çekirdek)
CPU frekansı 2.2 GHz olması (s7 Edge 2.3 GHz)
Bataryanın 3000 mAh olması (S7 Edge 3600 mAh)
!!! SAR değerinin 0.417 olması (s7 Edge 0.264)(SAR=başımıza gelen radyasyon)
Corning Gorilla Glass 3 (s7 Edge Corning Gorilla Glass 4)
Suya dayanıklı olmaması
Toza dayanıklı olmaması
Always On-Screen olmaması
Temel Donanım Özellikleri
Yonga Seti (Chipset) Samsung Exynos 8 Octa 8890 s7 edge Htc 10 Qualcomm Snapdragon 820
CPU s7 edge Quad-core 2.3 GHz Exynos M1 Htc 10 Quad-core 2.2 GHz Kryo
Antutu Puanları (v6)
130.000 Puan S7 Edge
140.300 Puan Htc 10
Tasarım
Kalınlık s7 Edge 7.7 mm Htc 10 9 mm (Htc daha kalın fakat kenarlarının törpülenmesinden dolayı ele kalın hissi vermiyor)
En ince nokta 3 mm Htc 10
Kapak S7 Edge Cam Htc 10 Yekpare Alüminyum
Çerçeve S7 Edge Alüminyum Htc 10 Metal
Ortak Özellikler
12 MP kamera çözünürlüğü
32 GB dahili depolama
4 GB Ram
1440x2560 (QHD) Pixel ekran çözünürlüğü
2160p (Ultra HD) 4K video kayıt özelliği
Parmak izi sensoru

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
S7 edge her özelliğiyle ezer kardeşim 9 saat ekran süresi alan kişiler var! Hangi amiral bu kadar süre verebilir. 6 saati geçemez htc 10. Ha sen bana sadece müzik dinlemek için alırım dersen htc tabikide bu işte çok başarılı. Ama yinede htc nin bildiğimiz gibi piyasası yok. Samsungu daha kolay satarsın. Şöyle bir örnek vereyim. Ford focusun mu daha çok alıcısı vardır yoksa cruzu nmu? Bu da böyle birşey. Bilmiyorum exynos un 8890 ı nasıl snapdragon 820 den geri görüyorlar!
Edit: exynos işlemci pil konusunda snapdragon dan daha iyidir her zaman. Ayriyetten S7 nin hem snapdragon 820 li hemde exynos 8890 li versiyonu mevcut ikisinin de karşılaştırması var. Exynos tokatlıyor haberiniz olsun.

Son düzenleme:

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Güzel yorum fakat S7 Edge her özelliği ile ezer demen yanlış iki amiral gemi de kendi alanlarında başarılı S7 edge ezer gibi kelimeler kullanman yanlış.Mesela ben müzik dinlemek internette gezinmek ve fotoraf çekilmek istiyorum s7 edge benim için onemsiz Htc 10 un içinde olduğu özellikler için bence Htc 10 tabi senin fikrin ama yinede ezer gibi kelimeler yanlış

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Dediğim gibi htc 10 sadece ses konusunda ve kasa kalitesinde önde başka bi özellik göremiyorum S7 edgeyi geçen. Bir kere edge ekranın görünüşü kendi başına büyük bir özellik (hangi firmada öyle bir teknoloji var). Ön kamerada OIS çokta işe yaramıyormus inceleyen kesimler öyle diyor.
Edit : zaten şu zamanda hiçbir amiral üzmez. Böyle arada derede kalanlar gidip eline alıp incelesin hoşuna gideni alsın

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Şu an shiftdelete forumunda olduğunu biliyorum ama şunu da burda söylemek istiyorum. Shiftdelete de dahil çoğu inceleyenler bana göre firmaların söylediklerine göre yorum yapıyor. Şimdi söyleme OİS in ön kamerada olduğunu fark etmezler bile. Söyleme ses kalitesinin hifi kulaklıkların üst düzey olduğunu, kaç tanesi anlayacak bunu. O yüzden incelemecilerin dediklerine çok takılma burdaki yazılanlara da cok takılma sadece telefonlardaki sorunlar hakkında bilgi alsan bile yeter bence.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Arkadaşlar tam bu konu hakkında shift delete ailesi bize Bir karsilastirma videosu hazırlamış Htc 10 vs Samsung s7 edge karşılaştırmasıni güzel Bir şekilde hazırlamışlar.Shift delete ailesine teşekkür ederim.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Arkadaşlar tam bu konu hakkında shift delete ailesi bize Bir karsilastirma videosu hazırlamış Htc 10 vs Samsung s7 edge karşılaştırmasıni güzel Bir şekilde hazırlamışlar.Shift delete ailesine teşekkür ederim.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Arkadaslar bu senenin amiral gemilerinin çoğu çok güzel hepside kendi alanında iyi kendiniz telefonu ne için kullanacağınıza göre seçmenizi öneririm

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
S7 edge her özelliğiyle ezer kardeşim 9 saat ekran süresi alan kişiler var! Hangi amiral bu kadar süre verebilir. 6 saati geçemez htc 10. Ha sen bana sadece müzik dinlemek için alırım dersen htc tabikide bu işte çok başarılı. Ama yinede htc nin bildiğimiz gibi piyasası yok. Samsungu daha kolay satarsın. Şöyle bir örnek vereyim. Ford focusun mu daha çok alıcısı vardır yoksa cruzu nmu? Bu da böyle birşey. Bilmiyorum exynos un 8890 ı nasıl snapdragon 820 den geri görüyorlar!
Edit: exynos işlemci pil konusunda snapdragon dan daha iyidir her zaman. Ayriyetten S7 nin hem snapdragon 820 li hemde exynos 8890 li versiyonu mevcut ikisinin de karşılaştırması var. Exynos tokatlıyor haberiniz olsun.
s7 edge htc 10 göre bir hayli fazla ısınıyor diyorlar bu kafamı karıştırdı...

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
ben bunu izledim ama uzun kullanım test bekledim gelmedi

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
HTC nin çektiği resimleri daha çok beğendim. Videoda sanki Samsung daha iyi gibi.

Son düzenleme:

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Ne yaptığına bağlı. Snapdragon 801 li benim cihazım mobil veride ısınmaya başlıyor mesela. WiFi ısınma yok. Oyun da daha çok ısınıyor. WhatsApp! İnstagram, twitter vs. Dir ısınmaz bence. Isınmayı şimdi burda duyuyorum. Genelde htc cihazları daha çabuk ısınır.(metal çabuk iletir ısıyı)

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Benim Telefonum Snapdragon S1 ama pek ısınmıyor Müzik açıp mobil veri ile dolaşırken şarjda ısınıyor sadece o da bayağı yükseliyor ya 43 falan oluyor herhalde

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bence Htc 10
Artıları (+)
Ön kamerasında OIS olması gerçekten büyük avantaj zaten dünyada bir ilk
Sense 8.0 kullanması
Piksel yoğunlugunun daha fazla olması (s7 edge 534 PPI-Htc 10 564 PPI)
Eksileri (-) (S7 Edge ye göre)
5.2 inç ekran (S7 Edge 5.5 inç)
Daha ağır 161 gram (s7 Edge 157 gram)
4 çekirdek olması (s7 Edge 8 çekirdek)
CPU frekansı 2.2 GHz olması (s7 Edge 2.3 GHz)
Bataryanın 3000 mAh olması (S7 Edge 3600 mAh)
!!! SAR değerinin 0.417 olması (s7 Edge 0.264)(SAR=başımıza gelen radyasyon)
Corning Gorilla Glass 3 (s7 Edge Corning Gorilla Glass 4)
Suya dayanıklı olmaması
Toza dayanıklı olmaması
Always On-Screen olmaması
Temel Donanım Özellikleri
Yonga Seti (Chipset) Samsung Exynos 8 Octa 8890 s7 edge Htc 10 Qualcomm Snapdragon 820
CPU s7 edge Quad-core 2.3 GHz Exynos M1 Htc 10 Quad-core 2.2 GHz Kryo
Antutu Puanları (v6)
130.000 Puan S7 Edge
140.300 Puan Htc 10
Tasarım
Kalınlık s7 Edge 7.7 mm Htc 10 9 mm (Htc daha kalın fakat kenarlarının törpülenmesinden dolayı ele kalın hissi vermiyor)
En ince nokta 3 mm Htc 10
Kapak S7 Edge Cam Htc 10 Yekpare Alüminyum
Çerçeve S7 Edge Alüminyum Htc 10 Metal
Ortak Özellikler
12 MP kamera çözünürlüğü
32 GB dahili depolama
4 GB Ram
1440x2560 (QHD) Pixel ekran çözünürlüğü
2160p (Ultra HD) 4K video kayıt özelliği
Parmak izi sensoru
Bende sıralayayım:
HTC 10 Corning gorilla glass 4 kullanıyor
Çekirdek hiç önemli değil
GHz açısından 0.1 daha fazla ama HTC daha performanslı.
4 gr ağırlıktan birşey olmaz,daha dayanıklı kasaya say onu.Elini ağrıtmaz kağıt üzerinde fark edersin sen onu.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
başka fikri olan varsa dinlemek isterim?

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Bende sıralayayım:
HTC 10 Corning gorilla glass 4 kullanıyor
Çekirdek hiç önemli değil
GHz açısından 0.1 daha fazla ama HTC daha performanslı.
4 gr ağırlıktan birşey olmaz,daha dayanıklı kasaya say onu.Elini ağrıtmaz kağıt üzerinde fark edersin sen onu.
sen hangisini alırdın

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Yeni Bir fikir ortaya atmak gerekirse
Özçekim kamerasina önem veriyorsanız Htc 10 u tercih etmeni öneririm.Htc nin içinden çıkan kulaklık gerçekten kaliteli bunu da geçmemek lazım S7 edge sağlamlık konusunda sana büyük sıkıntılar yaratabilir.Zaten bu farklar kağıt üstünde olanlar farkına bile varmazsin

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Ben Htc Wildfire S kullanıyorum gerçekten eski olmasına rağmen içinden çıkan kulaklık Bir harikaydı hatta g4c satın alan abim takas etti benimle.Sağlamlık konusunda da başarılı birgün koşarken cebimden çıkan telefon ayağıma çarpti duvarlara vurdu döndü falan ama neredeyse hic hasarı yoktu.Kesinlikle cam o kazadan sağlam çıkamazdı

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
htc 10 gorilla glass 4 değil 3 kullanıyor. 3 mü kaldı gm5 plus bile 4 kullanıyor saçma.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
başka fikri olan varsa dinlemek isterim? neden almalıyım ya da neden almamalıyım HTC 10? mesela şarjı su gibi gidiyor diyorlar

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
@tolgacem ve @Kerem Enginar incelemesini izledim ve HTC 10 u gerçekten beğendim uzun kullanım testinin bir an önce gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Gerçekten güzel bir telefon. Alacak arkadaşlara hayırlı olsun ;)