HP laptop'umun üzerine su döküldü kalbur çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

InsaneHercules

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Laptopun klavyesine su döküldü. Klavye çalışmıyor
fakat PC açılıyor herşeyi çalışıyor sadece klavye gidik hiç çalışmıyor
harici klavye ile kullanıyorum ne yapmalıyım. Laptopumun klavyesinin aynisini satıyorlar onlardan alsam düzelir mi ?

Lütfen yardım edin ne yapmam gerek ?
Şimdiden teşekkürler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynı olay kuzenimin başına geldi. Dediğin gibi aynı modelin klavyesinden satın aldı sorun düzeldi ki büyük ihtimalle senin sorunun da düzelecektir.

InsaneHercules

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Aynı olay kuzenimin başına geldi. Dediğin gibi aynı modelin klavyesinden satın aldı sorun düzeldi ki büyük ihtimalle senin sorunun da düzelecektir.
Bı de açma tuşu ilk basmada açılmıyor yani 8-10 kere basıyorum ondan sonra açılıyor.
Bazen de kuvvetlice bastırınca açılıyor ?
Buna ne yapmak gerek

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bı de açma tuşu ilk basmada açılmıyor yani 8-10 kere basıyorum ondan sonra açılıyor.
Bazen de kuvvetlice bastırınca açılıyor ?
Buna ne yapmak gerek
Bilgisayarın altını açıp iyice söktükten sonra power tuşunun olduğu kısmı kuru bez ile güzelce temizleyip hava almasını sağlayın düzelebilir.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
Bilgisayarın altını açıp iyice söktükten sonra power tuşunun olduğu kısmı kuru bez ile güzelce temizleyip hava almasını sağlayın düzelebilir.

Kendine güveniyorsan hazır açmışken bütün takımı elden geçirebilirsin , nasıl açacam diyorsan internette bir çok modelin nasıl söküldüğünü gösteren videolar mevcut kendi laptobununkini bulabilirsin. Ama genellikle çıkarması zor parçalar klavyeler.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Daha önce laptop sökmediysen bulaşma çünkü söküp geri toplayıp bilgisayarı açamayanlar var..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
keşke açmadan çocuk bezi yada pirinç içinde tutsaydın bozulma şansı en aza inerdi (=