Herkese en az 24 Megabit internet geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Muhtemelen sadece çok katı binalara verilecek.

xdexterx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bulgaristanda öğrenciyim burada birçok farklı firma var internet hizmeti veren biz n3 den 60mbps interneti kontratsız 35tl ye kullanıyoruz kontratsız olduğu için 25tl bağlantı ücreti vermiştik.Kota olayını zaten hiç duymadım.Birçok firma var ve hepsinin değişik tarifeleri var.Genelde apartmanlarda firmaların kutuları oluyor o kutudan dairenize 1adet kablo çekiyorlar o kabloyu router a bağlayıp interneti dağıtabiliyorsunuz.Ayın 1inden 3üne kadar faturayı peşin ödemeniz gerekiyor ödemediğinizde interneti otomatik kesiyorlar ancak kontrat olmadığı için kesilen ayın parasını istemiyorlar.Parayı ödediğinizde otomatik olarak açılıyor. İnşaallah bir gün Türkiyede de hızlı ve ucuz internet (problemsiz) kullanabiliriz.

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bakır kablolarlan 24 megabite kadar gibi bir tarife yapıp max 10 megabite çıkar. Aradıkmıda zaten 24 megabite kadar , sabit değil, arada görebilmekte derler.

nicknametr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
nerde o günler ben daha 16megabit'imi tama çekemiyorum. Üstelik İstanbul'un da tam ortasına otururken. Alt yapı yokmuş sözde..

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Bulgaristanda öğrenciyim burada birçok farklı firma var internet hizmeti veren biz n3 den 60mbps interneti kontratsız 35tl ye kullanıyoruz kontratsız olduğu için 25tl bağlantı ücreti vermiştik.Kota olayını zaten hiç duymadım.Birçok firma var ve hepsinin değişik tarifeleri var.Genelde apartmanlarda firmaların kutuları oluyor o kutudan dairenize 1adet kablo çekiyorlar o kabloyu router a bağlayıp interneti dağıtabiliyorsunuz.Ayın 1inden 3üne kadar faturayı peşin ödemeniz gerekiyor ödemediğinizde interneti otomatik kesiyorlar ancak kontrat olmadığı için kesilen ayın parasını istemiyorlar.Parayı ödediğinizde otomatik olarak açılıyor. İnşaallah bir gün Türkiyede de hızlı ve ucuz internet (problemsiz) kullanabiliriz.

Evet Polonyada da aynı şekil kullanmıştık biz interneti.15 mb 15 lira mı ne veriyorduk aylık. Türkiyem de internet hem yavaş hem de çok pahalı..
Zamanla düzelir umarım.

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
biz böyle koyun gibi adamların verdiği neti kullanmaya devam edersek sesimizi çıkarmazsak tepki göstermezsek adamda bizi istediği gibi sömürür. uyduruk 1 mbit nete 50 lira vermeye devam ederiz. 1 lt benzine 4küsür tl vermeye devam ederiz. ben o fiber interneti 2030 a kadar görebileceğimi tahmin etmiyorum.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Benim merak ettiğim adam 50mb 100mb hız veriyor 50 gb adil kullanımla sınırlıyor bu neyin sacmalıgı anlamıs değilim. Arkadasımın internet kafesi var adama 8mb interneti zor veriyorlar 25 bilgisayar düşünün eziyeti. Fibere gecmek istedi hızın 25 gb'dan sonra 1 mb'e düşer dediler ee ne yapacak şimdi adam?

--- Mesaj Güncellendi ---

Başvuru için aradım bina yada site olarak başvuru gerektiğini söylediler.

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
valla bunlara pek güvenmemek gerekir, kendi evimin hattında en fazla 8 mgbitin 2 mgbitini kullanabiliyordum arayıp söylediğimde de santral bu kadarını kaldırıyor demişlerdi yıllarca onu çözemediler kaldıki 24 mgbit oldu ttnet oldu :) . belirli kısımlardan çık artık heryerde yap bu gibi işlemleri!

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu yazı neden buraya açıldı Troy dostum?
Komik Yazılar forumunda olmalıydı.
:D

cihat52.5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul'un göbeginde 1mbps kullanıyorum var mı bundan ötesi... sallamasınlar bize lütfen ya lütfen hem de gözümüzün içine bakarak Arıyorum santraliniz 1mpps kadarını desteklemekte gibi bir cevap alıyorum ama 8mbps kullananla aynı parayı ödüyorum soruyorum bunun adalet neresinde??...(k.çekmece-sefaköy-inönü mah.)

TheJoker

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İstanbul'un göbeginde 1mbps kullanıyorum var mı bundan ötesi... sallamasınlar bize lütfen ya lütfen hem de gözümüzün içine bakarak Arıyorum santraliniz 1mpps kadarını desteklemekte gibi bir cevap alıyorum ama 8mbps kullananla aynı parayı ödüyorum soruyorum bunun adalet neresinde??...(k.çekmece-sefaköy-inönü mah.)

Halkalı'daki evimde 8mbit kullanırken hiç sıkıntı yaşamadım.inönü mah. ile aramızda bildiğiniz üzere en fazla 1-2 km :D

exkenan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

oranın şartlarında asgari ücretin 300 tl civarı olduğunu düşündüğümüzde çok'ta ucuz sayılmaz.

emrekuscu21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Süperonline fiber kullanırken modem üzerime zimmetliydi. Verdiği modem on numaraydı piyasa değeri 189 avro + kdv. 2 yılı doldurunca modemi geri iade ediyordum. Ya da fiyatını ödeyip satın alıyordum. Muhtemelen ttnet'te bu kadar güzel bir modem olmasa da şöyle 100 avroluk bir modem bize kitler gibime geliyor.

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben ttnette şöyle orta düzey bir yönetici olsam şu konuyu görünce intihar ederim biz beceremiyoruz bu işi diye ama ttnet bu yüzümüze bakarak yalan söyleyen bi firma bunları okuyup üzerine bile alınmaz

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
merhaba @antiateist,

aşağıdaki sorunun bakır kablo ile alakalı. Ama bu sefer bambaşka bir teknoloji geliyor. Bence dediklerini yapacaklar mı bekleyip görelim derim.

Bu kadar sabit fikirli olmayalım. Adamlar rakamlar veriyorlar, birazdan daha detaylı bir makale yayınlayacağım yetiştirebilirsem.

Orada da ne yaptılar ne vaat ediyorlar hepsini detaylı anlatacağım.

Ondan sonra verelim notumuzu. Nasıl olsa bu mesajlar kalıcı ;)

yapmayın etmeyin,ben artık kendimden şüphelenir hale geldim,karşımdakine meramımı ifade edemiyorum diye kafayı yiyeceğim:(

benim yazdığım sorunların pek o kadar kablolarla alakası yok,direkt ttnet-telekom çalışanlarının iş bilememesi,umursamazlık vs. gibi sebepleri var.

benim modem diyor ki,siz rahatlıkla 8mb hızı stabil alabilirsiniz,ama ttnet sabitlemiş 2mb,o kadar telefon bir türlü düzelttiremedim.telefondaki parazitleri kesmeleri,yaklaşık 15 telefon görüşmesi ve 5 e-mail yazmam sonucu zoraki yaptılar. YANİ SORUN BAKIR KABLOLAR DEĞİL,BAKIRIN İCAD EDİLDİĞİ GÜNLERDE YAŞADIĞINI SANAN ÇALIŞANLARINDA.

xdexterx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oranın şartlarında asgari ücretin 300 tl civarı olduğunu düşündüğümüzde çok'ta ucuz sayılmaz.

Şöyle birşey var burada daha ucuz paketlerde var var tabiki onlarda kotasız sadece hızı düşük 10mbps en düşük paket sanırım.Türkiyede de 600tl civarı yani yaklaşık iki katından biraz fazla ancak kimse 60mbps interneti iki katından biraz fazlaya kullanamıyor :)

Reaksiyon puanı
31
8 mb interneti 1 megabit zor veren bir kuruluş sadece gülüyorum :)

cebeci88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fiber demek altyapıyı yenilemek demek
yeniden yolları delik deşik edip milyonlarca TL yatırım
ve tüketiciye masraf demek
bağlantı ücreti ve moden ücretini yüksek oluyor bunu tüketiciye kitleyecekler
altyapı döşeme ücretini ilçe belediyelesi ve il belediyesi aralarında sorun haline getiriyor firmalar yanaşmıyor
adsl modemler fiberi desteklemez yeni modemler şart olacak
*sınırsız* kotayı kesinlikle koyarlar.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Çalışmalar ve açıklamalar umut verici inşallah hayırlı olur

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
1742091367.png

ben çok rahat alıyorum bu hızı eminim ki bi gün 24mbit hız da gelicek :D

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
telekoma 3500 metre uzakta olduğum için 8 mbiti 2-3 mbit olarak kullanıyorum. Yarın buna da 24 mbite kadar derler çıkarlar işin içinden. Şehir merkezlerinde telekoma yakın yerlere verip gerisini salladıktan sonra bir anlamı yok.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114

Kablosuz bağlantı modemle aramda 2 oda var :D Superonline 44TL .

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk önce adam akıllı ADSL hizmeti versinler.

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bugün asansöre bindim, cama bir duyuru yapıştırmışlar: Türk Telekom fiber optik altyapı yapılandırmamız tamamlanmıştır.

Bu iş ne zaman başlıyor tam olarak? Ne zaman aramalıyım TTNET'i? :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
zaten superonline fiber kullanıyorum 20mbit download / 10mbit upload ama ne yazıkki tüm şirketlerde adil kullanım sınırı var bence asıl önce bunun çözülmesi lazım .
TTNET en büyük şirket olduğu halde en kazıkçı ve en geriden gelen şirket olmak zorundamı_?
Parayı başka nasıl kazanacak ki?

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ttnet fibernet paketleri açıklanmış. Herkese 24 mbit falan yok. 20, 50 ve 100 mbit lik paketler var. Fiyatları da ona göre anlayın. Ayrıca netlimitsiz abonelerin hiçbir fark ödemeden bu hızlardan birini alacağı hakkında da hiçbir bilgi yok.

dds91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya beyler röpörtajda 24mbps birde fiyat farkı yoktu ttnet in sitesinde öle deil ama 20mbps ve +15 tl fiyat farkı var niye??????????

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Troy TTnet'ten bu haberi yayınlamak için herhangi bir ücret almadın değil mi?

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
modem degikligine gerek yok binalara kurulacak sistemle binanızın girişine kadar fiber kablo ile gelecek ancak evlere cat5 veya bakır kablo cekildigi için modem degiştirmenize gerek yok.Eger tüm bina içi tesisat fiber olursa ozaman modem degişir.şimdilik degişmesine gerek yok

telekoma 3500 metre uzakta olduğum için 8 mbiti 2-3 mbit olarak kullanıyorum. Yarın buna da 24 mbite kadar derler çıkarlar işin içinden. Şehir merkezlerinde telekoma yakın yerlere verip gerisini salladıktan sonra bir anlamı yok.

.
dostum 20 mbit veriliyor bunun için tüm binalara veya 4-5 bina birleştirilerek saha dolabından besleniyor boylese mesafe 300-500 metreye düşüyor ilk etapda şehir merkezleri faydalanacak.şanslı isen senın mahallene sitene veya binana kurulumda öncelik olur şanslı olursun :)

Bugün asansöre bindim, cama bir duyuru yapıştırmışlar: Türk Telekom fiber optik altyapı yapılandırmamız tamamlanmıştır.

Bu iş ne zaman başlıyor tam olarak? Ne zaman aramalıyım TTNET'i? :)
.
ozaman hemen faydalanabilirsin.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
merhaba @antiateist,

aşağıdaki sorunun bakır kablo ile alakalı. Ama bu sefer bambaşka bir teknoloji geliyor. Bence dediklerini yapacaklar mı bekleyip görelim derim.

Bu kadar sabit fikirli olmayalım. Adamlar rakamlar veriyorlar, birazdan daha detaylı bir makale yayınlayacağım yetiştirebilirsem.

Orada da ne yaptılar ne vaat ediyorlar hepsini detaylı anlatacağım.

Ondan sonra verelim notumuzu. Nasıl olsa bu mesajlar kalıcı ;)

Bahsedilen bakır kablolar yani 0 100 yağlı kablolarla 100mb'e kadar download hızı sağlanabildiğini bugün santraldeki teknik elemanlar söylediler.

Son mesajlar