Hangi İşi Tavsiye Edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Anlamadınız mı, konu sahibi sizden iş önerisi istemiyor. Onun istediği cevapta iş önerisi yok. Bunu anlamak çok zor olmamalı.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Bilgisayar programlarına hakimsen BiOnluk vs. tarzı yerlerde freelancer işler yapabilirsin.
1- O siteler kayıt olurken para istiyor üyelik için, onu verecek para yok zaten.

2- O işlerin sürekliliği var mı? 1 gün 50- 100₺ para kazanıp 20 gün boş duracaksak pek anlamı yok.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
Abicim alt tarafı bi kaç ay çalışıp para biriktireceğim, mesele kariyer değil para lazım. Sırf para lazım diye memur mu olayım, mağaza falan soruyorum.
Başlığa hangi işi tavsiye edersiniz yazdığın için devamlı iş olarak düşündüm lise mezunu olmak yeterli olur bence.

Son düzenleme:

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Otelde çalışabilirsiniz uygunsa size. (Tabi şartları oluyor bakmanız lazım)

Kasiyerlik olabilir farketmez marketler vs. aklınıza gelen herşey.

Domino's pizza tarzı yerler olur.

Aklıma geldikçe yardımcı olmaya çalışırım :)

MustiRG07

Profesör
Reaksiyon puanı
1,798
Kurye ol bu arada simitçi ol su sat felan demeyin suriyelimi aw

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Madem mağazaların vb. yerlerin iş şartlarını soruyorsunuz, o zaman enden konuda ve başlıkta "Hangi işi tavsiye edersiniz?" yazıyor?

Direk bunu sormak daha mantıklı değil mi?
Sence öyle sorsam millet anlayacak mı? Açıklama yazıyor zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kurye ol bu arada simitçi ol su sat felan demeyin suriyelimi aw
Her her kurye dolu. Bunlar motor kullanmayı nerden öğreniyor yav, ehliyet yok ki almazlar zaten.

Bu arada bilgisayar bozulmuş. Yani internetten zaten olmaz şu an.

Son düzenleme:

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Köyler arasında ciddi fiyat farkı oluyor. Bir köyde ucuza aldığını diğer köyde daha pahalıya satabilirsin. Bizzat kendim yaptığım bir şey.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Sevdiğin işi yap, Hayatın boyunca çalışma (!) derler, Onun için sevdiğin işi ve hakkını vererek yap...
Abi sevdiğim işi para getirecek seviyeye gelmeden nasıl yapayım?

Atıyorum ben kafe işletmekten hoşlanıyorum diyelim. "Aaa! ama ortada işleteceğim bir kafe yok."

Demek ki az - çok sermaye gerekli. Sermaye için de para kazanmak lazım. Para biriktirmek için hangi işi yaparım, onu soruyorum.

Köyler arasında ciddi fiyat farkı oluyor. Bir köyde ucuza aldığını diğer köyde daha pahalıya satabilirsin. Bizzat kendim yaptığım bir şey.
Abi köyü nerden bulayım. Bizim köyde bunak dedemlerden başka kişi kalmadı?

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Kitap yaz geçen günkü otobiyografini zevkle okudum

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
İş beğenmiyorsunuz, düzgün öneri yapmıyorlar diyorsunuz. Bu gün bim bile minimum lise diploması istiyor. Üniversite okuyup bimde çalışan tonlarca kişi var.

Ortaokul mezunu birinin yapabileceği en kolay meslek, sanayide çalışmak. "Yok burası şöyle, yok burası böyle, yok burayı beğenmedim." gibi şeyler söylemek, sizin şartlarınızda mümkün değil. Özgeçmişiniz yok, üniversiteyi geçtim, lise bile okumamışsınız.

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Oyun geliştirmeni öneriyorum ama sakın büyüklerine işini anlatma.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Gıda sektörünü tavsiye etmem şahsen, aşırı leş bir şey.
Şu konuya adam akıllı mesaj atan tek kişisin. Yok "iş beğenmiyorsun", yok "lise mezunu bile değilsin"

Domino's'ta çalışmıştım harbiden leş. Peki sen neden leş dedin merak ettim?

İş beğenmiyorsunuz, düzgün öneri yapmıyorlar diyorsunuz. Bu gün bim bile minimum lise diploması istiyor. Üniversite okuyup bimde çalışan tonlarca kişi var.

Ortaokul mezunu birinin yapabileceği en kolay meslek, sanayide çalışmak. "Yok burası şöyle, yok burası böyle, yok burayı beğenmedim." gibi şeyler söylemek, sizin şartlarınızda mümkün değil. Özgeçmişiniz yok, üniversiteyi geçtim, lise bile okumamışsınız.
İyi kanka sen çalış o zaman, ben beğenmiyorum.

Oyun geliştirmeni öneriyorum ama sakın büyüklerine işini anlatma.
Oyun yapmak ayrı mesele de, oyunu bitirince para gelmiyor ki. Onun pazarlaması falan var. 2012 - 2014 yılında olsak yapardım ama artık profesyonelleşti, tıpkı YouTube gibi.

Son düzenleme:

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Photoshop, Illustrator bilgin varsa Bionluk hesabı aç. Freelancer olarak çalış.
Hesabı açmak için para lazım. Ben kredi kartı, internet kartı alamadığım için iş arıyorum zaten ? (Yakın zamanda bilgisayar da bozuldu)

Dışardan bir iş şart. Belki ordan aldığım parayla boş zamanlarımda feeelancer işler de yaparım.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Hesabı açmak için para lazım. Ben kredi kartı, internet kartı alamadığım için iş arıyorum zaten ? (Yakın zamanda bilgisayar da bozuldu)

Dışardan bir iş şart. Belki ordan aldığım parayla boş zamanlarımda feeelancer işler de yaparım.
Papara alabilirsin, papara şuan bionluk ile iş yapıyor.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Sana bağlı. Bionlukta 10TL ye basit yapan da var, 1.000TL profesyonel hazırlayan da var.
Photoshop'u iyi düzeyde biliyorum. Illustrator'da biraz öğrenmem lazım. Premiere Pro anlıyorum. Onun dışında müzik prodüksiyonu biliyorum.