Google play bağlantı yok sorunu çözümü

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:confused1::confused1::confused1::confused1::confused1::confused1:ben yanlışlıkla google play store hizmetlerini silmişim . Dediklerini yaptım olmadı sunucu hatası diyor ????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fabrika ayaralrına döndürün düzelir hiç uğraşmayın bence ben öyle yaptım hiçte sıkıntı yok butun prğramları ındırıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon rootlu daha once "SOLID EXPLORER" la denedım sılmemıstı "ROOT EXPLORER" da sılmedı sıstem dosyası hatası verıyo ayrıca daha once yanlıslıkla system ın ıcne muzık attım onu bıle sılmıyo neyapmam gerekıyo arkadasım telefon "GALAXY Y":angry::angry:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ek bilgi*
Telefonunuz rootlu ise ve freedom yuklemisseniz goggle play acilmaz. Freedom u silip , root explorer ile sistem dosyalarina girin. ecc dosyasini bulun ve dosyanin icindeki "hosts" dosyasını silin.(telefonunuzun rootlu olmasi gerekiyor)
Yardım edebildiysem ne mutlu :thumbup:

eyvallah düzelltim kardesim cok sagol :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler root atın fredom yüklü ise silin
root browser yükleyin ona girin
etc dosyasını bulup ona girin onun içinde
host dosyasını bulup silin root olmadan asla yapılmaz !!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş allah razı olsun yemin olsun çok hayra geçti valla. dediklerini yaptım google player çalışıyor şimdi :))
goole yazın root expoler sonra sistem dosyası içinden ETC onun içinde host sil tekrar başlat işlem tamamdır :))

bruce19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar.. Ben galaxy s4 gtı 9500 telefonuma root attım 1 ay sonra falan bağlantı yok muhabbeti demeye başladı ama bağlanılamıyor derken google hesabım açıktı telefonumda format atayım düzelir dedim. Formatı attım hesap açamıyorum google play e. İnternetim olduğu halde internet bağlantınız yok diyor bir çok bağlantıda denedim evimde olsun işyerimde olsun hepsini denedim. Root explorer indirdim apk olarak etc den hosts dosyasını silemiyorum. telefonunuzda root yok gibi bir hata veriyor. Root atıyorum olmuyor yine bana kesin çözüm ulaştırabilirseniz çok sevinirim gerek skype tan falan konuşur hallederiz yardıma ihtiyacım var şimdiden teşekkürler..

you-sufe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda başka bi sorunum var, rootlu cihaz freedom yüklü.

Sorun şu ki; freedom aktif değilken twitter instagram facebook messenger gmail gibi uygulamardan bildirim alamıyorum, telefona düşmüyor uygulamaya girince görebiliyorum neler olduğunu-whatsapta sorun yok-.
freedom açıkken yani bildirim alanında freedom varken, hepsinde ne olmuş ne bitmiş hepsi birlikte gelmeye başlıyo güncelleme varsa filan başlıyo cart curt.

Bende host dosyasına dikkat ettim, freedom kapalıyken hosts dosyasında sadece "127.0.0.1 localhost" kaydı var.
freedomu aktif edip tekrar hosts doyasına bakınca ;
"127.0.0.1 localhost127.72.4.100 android.clients.google.com mtalk.google.com" kayıtları oluyo. çıkamadım bu işin içinden, bilen tecrübesi olanlardan yardımlarını bekliyorum, takipteyim konuyu.

#Redfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazı Root'lu olan arkadaşlar bu yolu deneyerek kesin çözüme ulaşabilirler:thumbup: Çözüm İçin Teşekkür Ederim :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Root Explorer ile /system/etc/ içine girip hosts dosyasını siliyoruz. Telefonu yeniden başlatıp Google Play'i kontrol ediyoruz.*

Çözüm için teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardesim benim tel rootlu ama root explorer yok superuser var ne yapabilirum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede öyle oldu herşeyi denedim şimdide sunucu hatsaı diyip duruyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ek bilgi*
Telefonunuz rootlu ise ve freedom yuklemisseniz goggle play acilmaz. Freedom u silip , root explorer ile sistem dosyalarina girin. ecc dosyasini bulun ve dosyanin icindeki "hosts" dosyasını silin.(telefonunuzun rootlu olmasi gerekiyor)
Yardım edebildiysem ne mutlu :thumbup:
Sağol senin değiin gibi yaapınca oldu freedomdan olmuş heralde

acacia_ce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim sorunum freedom isimli uygulama yüzündenmiş. freedom uygulamasına girip stop dedim ve play store uygulamam çalıştı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes benım bluestacksda internet acılmıyor google hesabını giriyorum hata verıyo ileri diyince wifi yerıne giriyo wifi acılmıyor kablosuz aglar aranıyor diyo öyle kalıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes benım bluestacksda internet acılmıyor google hesabını giriyorum hata verıyo ileri diyince wifi yerıne giriyo wifi acılmıyor kablosuz aglar aranıyor diyo öyle kalıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
okul tabltimde google play store ye girip güncllmlri kaldır ddim v bidaha googl play store girmedi nası düzeltirim bi yardımcı olur musunuz lütfen acilll

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar gm2 e-posta kurulumunda adresi ve şifreyi yazdıkdan sonra kullanıcı adı veya şifre yanlış diyor sucunu hatası veriyor google de hep kurulumu gösteriyor ama demekki hiç hata vereni yok bunn bi bendemi oldu ne anlamadım işin enteresan tarafı ise telefonu yaklaşık 3 aydır kullanıyordum böyle bi sıkıntı yoktu kendi kendine nasıl kapandıda şimdi bu hatayı veriyor onuda anlamış değilim 2. sorunum ise telefonun dokunmatik hassasiyetine ve hızından şikayetim yok ama yazarken gezerken kitlenme yapıyor tuş kilidini kapatıp tekrar acınca düzeliyor serwis bunu düzeltebiliyormu bilginizz warmı şimdiden tşk ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Iyi günler kolay gelsin benim bir sorunum var play storeyi acıyorum bi oyun indircem boyutu 70 mb indir dedigimde sadece wifi uzerinden indir secenegi cikiyo mobil veri kullanarak indiremiyorum kafayi yicem internet paketim oldugu halde napicagima karisiyo bi yardim edin allah rizasi icin