Google play bağlantı yok sorunu çözümü

Bu konuyu okuyanlar

yusufbyhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar .

google play store eğer size bağlantı yok tekrar deneyiniz gibi bir uyarı veriyor ise internet bağlantınız yoktur. :clap:

YOOOK benim internetim var eminim diyorsanız eğer tam yerindesiniz .. :thumbup:
:thumbup1: - ilk olarak dediğim gibi cihazın internet bağlantısı olduğundan emin olun . daha sonra yine de aynı hatayı aldıysanız şu adımları izleyelim ;

1. yol :Ayarlar>Uygulamalar>İndirilenler>Google Play Store>Ön Belleği Temizle>Verileri Temizle> yine aynı şekildee .. Ayarlar>Uygulamalar>İndirilenler>Google Play Store>Güncellemeleri Kaldır.

:dil: İŞLEMDEN SONRA CİHAZI YENDEN BAŞLATMAYI UNUTMAYIN !

2.yol :Cihazınızın Saat tarih ayarlarını Kontrol edip yalnış ise düzeltin.

EĞER TÜM BUNLARA RAĞMEN YİNEDE OLMUYORSA FORMATLAYIN YADA .. :hammer::hammer::hammer::hammer::hammer:

başka bir sorununuz olursa sorunn https://twitter.com/yusufbyhn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dediklerini yaptım olmadı formatta attım öylede olmadı :(

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler yusuf önbellği temizleyince düzeldi reset atmadan

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ek bilgi*
Telefonunuz rootlu ise ve freedom yuklemisseniz goggle play acilmaz. Freedom u silip , root explorer ile sistem dosyalarina girin. ecc dosyasini bulun ve dosyanin icindeki "hosts" dosyasını silin.(telefonunuzun rootlu olmasi gerekiyor)
Yardım edebildiysem ne mutlu :thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
güncellemeleri kaldırıp önbellekle verileri temizle dedim Sunucu hatası yazdı.Şimdi napabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi ben rootu kaldırmıştım önceden saydığın herşey vardı bende şimdi rootu tekrar yükleyip o host umu silmem lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş sistem dosyalarını nerden bulcam o porogramı da indirdim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usta hosts dosyasını bulup sil dediğimizde silinemez diyor ne yapabiliriz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler host dosyasını değiştiren bir uygulama var ben reklamları engellemek için onu kullanıyorum. host dosyasını silip yeniden başlatınca düzelmesi lazım. AdAway programı kullananlar programa girip reklam engellemesini kaldır demeleri yeterli oluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok teşekkür ederim kaç gündür giremiyordum google playe sağolun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş benim tel rootlu root explorleri nerde bulabilirim ? :confused1:

yusufbyhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
googleye yaz arat yüzlerce kaynak çıkar karşına :sleep:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb ben aziz bendede gm discovery var google playa girmiyo herşeyi yaptım olmuyo ayarlara girip dediklerinizi yapıyorum fakat indirilenlerde uygulama yok yazyo telefonu formatladım internet te var 2 tane hat var ikisindede paketi açıyorum lmuyo wifi ye baglanıyorum gene olmuyo bana yardım edermisiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dediklerinizi yaptım ama google play kaldırıldı telefonumdan. Nasıl geri getirlir yardımcı olurmusunuz??

yusufbyhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yeni bir rom yükleyin derim ama ondan önce bi recovery modda format atın google de bunları arastırıp daha derin bilgiye sahip olabilirsiniz..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Dediklerinizi yaptım ama google play kaldırıldı telefonumdan. Nasıl geri getirlir yardımcı olurmusunuz??
telefona format atmalısın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İlk önce wifi kapatın pilini çıkarın modemi kapatıp açın modem tamamen kullanılır hale gelince telefonu açabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben telefonumu unroot yapdiktan sonra play storee giriyorum , acilmiyor ne yapa bilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ARKADAŞLAR İYİ DİNLEYİN

AYARLAR>GİZLİLİK> FABRİKA AYRLARI SIFIRLA> Ondan sonra telefon kapanır açın ve dilinizi türkçe yapın google hesabı kurun TAMAMDIR ŞİMDİ OLDU

barmanbek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba. benim samsung galaxy tab 3 üm de aynı sorun var. asılında düne kadar yoktu, dün root yaptım tabletime, root yaptıktan sonra root unstaller adlı bir programla gereksiz dosyaları kaldırmak istedim,bu arada play store tabi çalışıyordu bir çok programı seçtikten sonra kaldırdım. kaldırdıktan sonra tabletim programı tam hatırlamıyorum ama "çalışmayı durdu" hatası verdi, durumu görünce root unstaller programının çöp kutusunda kaldırdığım tüm programları geri yükledim, ama nafile "çalışmayı durdu" hatası almaya devam ettim. son seçenek olarak root u kaldırıp wipe ettim.wipe ederken yanlışlıkla menüde wipe a gelmeden bir çok yere girdim çünkü ses tuşları ikişer ikişer atılıyordu wipe seçeneğini seçemiyordum sonra tuşların ikişer atlamadığını ekranda öyle gözüktüğünü öğrendim ama bunu öğrenene kadar listede seçtiğim ne olduğunu bilmediğim bir kaç işlem yaptım. en sonunda wipe edebildim tableti aktif ettikten sonra "google+ çalışmayı durdu" hatası aldım, sonra playstore a girmeye çalıştım olmadı sonra gmailime baktım "google+ erişimi engellendi" gibi bir mail gelmişti, oradaki ayarlamayı yaptım sonra "google+ çalışmayı durdu" hatası almadım. ama google play store "bağlantı yok" hatası almaya devam ettim. onuda araştırdım ve wlan daki dns ayarını değiştirmekten tutun, tarih değiştirme , uygulama belleğini silme,fabrika ayarına döndürme her yöntemi denedim ama her seferinde "bağlantı yok " sorunu aldım başka mail hesaplarıyla denedim yine aynı sonuç. en sonunda tekrar root edip etc klasöründeki host dosyasını sildim yine olmadı. google play store apk sı indirip kurdum yine olmadı. olmadı da olmadı her yöntemi denedim "bağlantı yok" hatası aldım hepsinde evet modemin fişini çekip takıp öyle tableti bağladım yine olmadı. kısacası olmuyor "bağlantı yok " diyor ne yapıcağımı bilmiyorum bana yardı edin. Acaba wipe seçeneğini seçmeden önce seçtiğim seçeneklerin birinden mi kaynaklı bu sorun bilemedim o seçenekleri seçtiken sonra 2 defa wipe ettim yine aynı ne yapabilirim. freedom uygulamasını hiç yüklemedim