İOS 5 Beta 6 Yayınlandı!

Bu konuyu okuyanlar

CalliOped

Asistan
Katılım
23 Mayıs 2010
Mesajlar
355
Reaksiyon puanı
4
Puanları
0
iOS SDK Release Notes for iOS 5.0 beta 6

GOOGLE ÇEVİRİ, ORJİNALİ ALTTA...

iOS 5.0 beta 6 için iOS SDK Sürüm Notları

Önemli Not: Bu bir API veya teknoloji geliştirme için bir ön belge. Bu belge, teknik doğruluk açısından gözden geçirilmiş olmasına rağmen, nihai program değildir. Apple Burada açıklanan teknolojileri ve programlama arabirimleri kabulü için bir plan yardımcı olmak için bu bilgileri sağlamaktadır. Bu bilgiler değişebilir ve bu belgeye göre uygulanan yazılım son işletim sistemi yazılımı ve son belgeler ile test edilmelidir. Bu belgenin yeni sürümleri API veya teknoloji gelecek tohumları ile sağlanabilir.

Giriş
iOS SDK 5.0 iOS uygulamalar geliştirmek için destek sağlar ve Xcode araçlar, derleyiciler ve çerçeveleri Bu araçlar Xcode IDE ve diğerleri arasında Instruments analiz aracı iOS ve Mac OS X uygulamaları yaratmak için komple bir set içerir.

Bu yazılım ile iPhone, iPad veya iOS 5.0 çalışan iPod touch üzerinde çalışan uygulamalar geliştirmek. Ayrıca iOS 5.0 destekler dahil iOS Simulator kullanarak uygulamaları test edebilirsiniz. Iki Xcode iOS SDK 5.0 görüntülerin, sonrası ya da Mac OS X 10.6.7 (Snow Leopard) çalıştıran bir Macintosh bilgisayara yüklemek için vardır, Mac OS X 10.7 (Aslan) çalıştıran bir Macintosh bilgisayara yüklemek için.

IOS bu sürümü sadece kayıtlı cihazların Apple'ın geliştirici programı ile kurulumu için tasarlanmıştır. Yetkisiz bir şekilde iOS bu sürümü kurmak için çalışılıyor kullanılamaz bir durumda cihazınızı koyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve ek destek kaynakları için, aşağıdaki adresi ziyaret edin:

http://developer.apple.com/programs/ios/

Hata Raporlama
Apple Geliştirici web sitesi (http://developer.apple.com/bugreporter/) Apple Bug Reporter kullanarak "Notlar ve Bilinen Sorunlar" bölümüne yer almayan herhangi bir hata rapor edin.Ayrıca, bu konuları tartışmak ve Apple Developer Forum iOS SDK 5.0: http://devforums.apple.com. Ayrıca geliştiriciler için icloud Beta hakkında daha fazla bilgi erişebilirsiniz http://developer.apple.com/icloud:

Notlar ve Bilinen Sorunlar
5.0 SDK kullanarak kod geliştirmek için aşağıdaki hususları ile ilgilidir.

Hesapları
Icloud hesap oluştururken, tam bir e-posta adresi ve bir MobileMe hesabı olarak sürece herhangi bir Apple kimliği kullanabilirsiniz. MobileMe hesabı varsa, icloud bu hesap taşıyabilirsiniz. Http://developer.apple.com/icloud: icloud üzerine daha fazla bilgi bulabilirsiniz
SABİT: kurulum asistanı kullanarak My iPhone bul bırakarak bir icloud ya da MobileMe hesabı kurarken, aslında kurulumdan sonra benim iPhone dönebilirdi. Ayarlar / Mail kontrol edin, Rehber, Takvim / iPhone bul YourAccount kurulum asistanı ayrıldıktan sonra yükseğe.
SABİT: Kurulum Yardımcısı icloud hizmetleri sağlamak her zaman doğru kaydedilmemiş olabilir. Kurulum Yardımcısı tamamladıktan sonra Ayarlar> icloud icloud hesap durumunu kontrol etmek için ziyaret etmeniz gerekir. Birden fazla icloud ya da cihaz üzerinde yapılandırılmış MobileMe hesap varsa Ayarlar her hesap doğrulamak> Mail, Kişiler, Takvim, bu hesapların her ziyaret etmelisiniz.
SABİT: Bu birden fazla hesap imleri devre dışı bırakmanız önerilir. Etkinse, sonuçları tanımlanmamış olabilir.
AirPlay
IOS 5 başlayarak, uygulama ve web sitelerinde video içeriği AirPlay varsayılan olarak etkin.
iOS AV Vakfı aracılığıyla 5 video AirPlay destekler.
Apple TV
Apple TV Yazılım beta AirPlay kullanarak bir Apple TV (2. nesil) için bir iPad 2 içeriğini yansıtmak için olanak sağlar. Bu beta yazılım ayrıca Apple TV Foto Akış kullanıcılar icloud saklanan fotoğraflara erişmek böylece sağlar. Apple TV Yazılım beta iOS 5 uygulamalar ve web siteleri ile son AirPlay işlevselliğini sınamak için sağlanmaktadır. Cihazınızda Apple TV Yazılım beta yüklemek isterseniz, ilk iOS Developer Program Portal UDID cihazınızın kayıt yaptırmak zorundadır.
Home Sharing üzerinden oynanan bir TV şovu çıkarken, Apple TV ana menüye dönmek olabilir.
Home Sharing ile müzik listelerini erişilemez.
İkili Uyumluluk
IOS 5.0 SDK karşı bağlantılı uygulamalar, kaydırma görünümü içerik uzaklıklar artık bir tutam hareketi sırasında ayrılmaz piksel yuvarlak olacaktır.
Takvim
Icloud.com web sitesi üzerinden veya Windows Doğum takvimler henüz mevcut değildir.Onlar, gelecekteki bir sürümde satışa sunulacak.
SABİT: Varsayılan takvim Kurulum Yardımcısı sırasında icloud hesabı kurma rağmen hala My iPhone takvimde. Geçici bir çözüm olarak, Ayarlar Kurulum Yardımcısı> Mail, Kişiler, Takvim> Default Calendar bittikten sonra varsayılan Takvim sıfırlayın.
SABİT: Pushing icloud Takvim veri iOS çalışma değildir. Icloud Takvim eşitlemek için, Takvim uygulaması başlatmak veya elle sol üst köşesinde Takvimler düğmesini kullanarak takvimler yenilemek.
Core Image
Beta 1 bu yana çeşitli filtreler eklenmiştir. CIAdditionCompositing, CIAffineTransform CICheckerboardGenerator, CIColorBlendMode, CIColorBurnBlendMode, CIColorControls, CIColorCube, CIColorDodgeBlendMode, CIColorInvert, CIColorMatrix, CIColorMonochrome, CIConstantColorGenerator CICrop, CIDarkenBlendMode, CIDifferenceBlendMode, CIExclusionBlendMode, CIExposureAdjust, CIFalseColor, CIGammaAdjust, CIGaussianGradient, CIHardLightBlendMode: güncel listesi şu filtreleri içerir , CIHighlightShadowAdjust, CIHueAdjust, CIHueBlendMode, CILightenBlendMode, CILinearGradient, CILuminosityBlendMode, CIMaximumCompositing, CIMinimumCompositing, CIMultiplyBlendMode, CIMultiplyCompositing, CIOverlayBlendMode, CIRadialGradient, CISaturationBlendMode, CIScreenBlendMode, CISepiaTone, CISoftLightBlendMode CISourceAtopCompositing, CISourceInCompositing, CISourceOutCompositing, CISourceOverCompositing, CIStraightenFilter, CIStripesGenerator, CITemperatureAndTint, CIToneCurve, CIVibrance , CIVignette ve CIWhitePointAdjust
GameKit
Maç tabanlı eşleşme dönüş için şu anda 4 KB veri sınırlı veri.
YENİ: bir dönüş bir maç yerine, yerli oyuncu sırası olur sadece zaman zaman Olaylar temsilci geçirilecek.
SABİT: Game Center giriş yaparken, parolayı temizleyin ve giriş tamamlamak olmayabilir.Ikinci kez yapmak, başarılı olacaktır.
SABİT: Bu beta, GameKit başarısız olabilir davet ediyor. Geçici bir çözüm olarak, cihaz yeniden başlatmayı deneyin.
iBooks
iBooks 1.2.2 kitaplarda bazı metin veya görüntüleri görüntülemek için başarısız olabilir. App Store iBooks 1.3 güncelleyin.
icloud Yedekleme
Bu beta yazılım olduğundan, herhangi bir kritik veri ya da bilgi saklamak için icloud hizmetleri kullanmamanız tavsiye edilir. Eşzamanlarken iTunes ile icloud yedekleme, otomatik yedekleme verirseniz devre dışı kalacaktır. Biz de el iTunes ile cihazınızı yedeklemenizi öneririz. IOS 5 beta önceki sürümleri ile yapılan Yedeklemeler yakında uyumsuz olacak ve artık kullanılamaz olacaktır. Bu cihazların yedeklenmesi devam etmek için bu iOS 5 beta sürümü için yükseltme şiddetle tavsiye edilir. Icloud içine imzalanmasından sonra bir saat daha fazla bir yedekten geri yükleme veya yedekleme sağlayan hatalarla karşılaşırsanız, Ayarlar icloud hesap silme ve geri ekleyerek deneyin.Sorun devam ederse, lütfen cihazınızı silme ve geri yükleme başlatarak tekrar deneyin.
icloud Depolama
YENİ: sizin konteyner soyundan bir yol ya stringByResolvingSymlinksInPath veya stringByStandardizingPath ararsanız, size sonucu, başarılı bir şekilde koordine okuma gerçekleştirmek için kullanmaya muktedir asla.
YENİ: KVS, başına anahtar limiti 64Kb (maç başına uygulaması sınırı) gündeme getirilmiştir; ve tuşları sayısı 256 olarak gündeme gelmiştir.
IOS 5 beta dönemi sırasında, sunucularda saklanan herhangi bir belge GM önce periyodik olarak tasfiye olabilir. Bu nedenle, herhangi bir kritik belgeler veya sunucuları hakkında bilgi depolamak olmadığını son derece tavsiye edilir.
Sağlama Profiller artık iOS Sağlama Portal icloud için etkin olması gerekir. Tüm yeni oluşturulan sağlama profilleri icloud için otomatik olarak etkinleştirilir. Bir kullanıyorsanız Xcode Takım Sağlama bilgileri yönetilen yeni bir icloud etkin profili elde etmek için Xcode Organizatör yenileme tıklatın. Icloud diğer tüm sağlama profilleri etkinleştirmek için, sadece iOS Sağlama Portal profilleri yeniden.
Uygulama NSMetadataQuery sınıfını kullanarak ise, yüklem kendisi yok olsa da, bir yüklem olarak ayarlamanız gerekir.
Bu beta, setSortDescriptors: NSMetadataQuery yöntemi desteklenmez.
SABİT: önce beta 5 icloud kullanmak için, hem de Mac OS X ve iOS projeler için bir Yetkileri dosya içinde çeşitli konteyner tanımlayıcıları (uygulama EkranÕ) elle belirtmek zorunda kaldı.
Uygulamalar içinde icloud depolama alanı sağlamak için, beta 5 başlayarak, sadece projeniz Özeti bölmesinde "Enable Yetkileri" onay kutusunu tıklatın. Xcode Takım ID otomatik olarak içeren bir proje için özel haklarını dosyası yaratacaktır. Bu uygulamanın gerektirdiği gibi ek icloud Konteyner değerleri ekleyebilirsiniz. (Icloud depolama alanı kullanmak için, ya Xcode ile veya iOS Sağlama Portal mevcut provizyon profilleri yeniden gerektiğini unutmayın.)
Icloud Key-Value Store veya icloud Konteyner hak değerleri için özel bir kimlik dizesi belirtirseniz, artık dize başında Takım ID başına gerekir. Xcode otomatik olarak bu girdileri Takım ID başına
URLForUbiquityContainerIdentifier geçmek konteyner kimlik dizesi: NSFileManager yöntemi dizenin başında takım kimliği ZORUNDADIR. Nil geçerse bir kolaylık olarak, Vakfı, app haklarını belirtilen ilk belge konteyner kimliği kullanır.
Cloud Storage belge API kullanarak veri bozulmasına yol açabilir korumalı veri ile birlikte sorunlar vardır.
SABİT: Bu beta, belge tabanlı uygulamalara her zaman dosyaları değiştirmek, taşımak veya altından silinir algılamak değildir.
Bu beta, dosya sunum (NSFilePresenter protokolü kabul nesneler), özellikle almak için zannediyorsunuz ki bazı mesajları almazlar:
presentedItemDidChange
presentedSubitemDidAppearatURL:
presentedSubitemDidChangeAtURL:
Yöntemi ve dosya sunum reacquires yazar aslında yazdı görmek için kontrol: relinquishPresentedItemToWriter uygulayarak geçici çözüm bu. Ayrıca dosya sistemi değişiklikleri gözlemek için FSEvents kullanabilirsiniz
Bu beta, bir dizindeki dosyalara değişiklikler hakkında mesajları NSFilePresenter protokolü kabul nesneleri teslim almak değildir.
Icloud depolama arabirimleri ile ilgili bir hata raporlama, hata ayıklama oturumu sırasında toplanan günlükleri ekleyin. Bu günlükler oluşturmak için, cihazınızın özel bir hata ayıklama profili yüklemeniz gerekir.
Hata ayıklama profili http://connect.apple.com elde edilebilir. Bu profil icloud depolama kullanırken herhangi bir sorun teşhis etmek için gerekli olan hata ayıklama günlükleri nesil sağlar. Günlükleri toplamak için talimatları vardır:
Profil yükleyin. (Bunu yapmanın en kolay yolu kendinize e-posta ve onların cihaz üzerinde eki açmak için.)
Yeniden hata.
Cihazı kapatın günlükleri çekmek için iTunes ile senkronize edin.
Hata raporu günlükleri takın. ~ / Library / Logs / CrashReporter / MobileDevice / DeviceName / DiagnosticLogs günlükleri bulabilirsiniz.
Bu günlükler çok hızlı bir şekilde büyüyebilir, sorunu yeniden ve hata raporu için günlükleri çekti sonra profilini çıkarmak gerekir.
Dosya adları OS X harf büyüklüğüne duyarsız ama iOS ihtimale karşı duyarlı. Bu ikisi arasında dosya senkronizasyonu sorunlara yol açabilir. IOS üzerinde isimleri, sadece dava ile farklı dosyaları oluşturma önlemek için adımlar atmalıdır.
IMessage
IMessage Beta 1, Beta 2 veya daha sonra IMessage kullanıcılar ile iletişim kurmak için mümkün olacak.
YENİ: Kurulum Yardımcısı IMessage, FaceTime için giriş AppleID şifre değildir.
Interface Builder
YENİ: autolayout kullanan bir belge üst düzey görüşleri genişlik ve yükseklik kısıtlamaları eklendi. Geçici çözüm bu kod istenen genişlik veya yükseklik sınırlaması elle ekleyebilirsiniz.
YENİ: autolayout ve Xcode üretir kısıtlar kullanarak Interface Builder belgelerde silinemez.Bekliyoruz davranış için bir kullanıcı kısıtlama oluşturarak bu kısıtlamaları "delete". Örneğin, siz bir düğmeye dışarı sürükleyin ve Xcode düğmenin superview bir lider kısıtlama üretir, ve sizin elle "Ekle Constraint => Superview için Constraint Firar" önde gelen kenar kaldırmak olurdu kullanarak bir yaratarak, superview kısıt arka kenar istedim eğer superview kısıtlama.
YENİ: eşit genişlikleri / yükseklikleri kısıtlamaları yeniden boyutlandırma penceresi bir kap doldurmak kez kırılmış olabilir bilinir. Pencereyi yeniden boyutlandırmak ve eşit genişliklere / yükseklik sınırlaması kırılırsa, yeniden ekleyerek düzgün bir şekilde kısıtlama karşılamak için pencere ayarlar.
YENİ: denetçisinde bir kısıtlama değer düzenleme, kısıtlama seçili kalır ve Anahat görünümünde seçili olarak kısıtlama göstermeye devam ediyor.
YENİ: XCode 4.2 kopyalama görünümleri (tek bir görünüm veya birden çok kez), hem de kullanıcı doğrudan seçilen kısıtlamalar tanımlanmış ve kullanıcı kopyalanan görünümleri arasında kısıtlamaları çalışma alanına kopyalanır tanımlanır.
YENİ: Kakao Otomatik Düzen kullanarak bir belge için Xcode 4.2, tuval artık düzenlenmiş bakış kısıtlamaları ve birleştirilmiş alt seçer "Tümünü Seç". Bir görünüm seçilirse, bu görüntüleri seçmek sadece. Bir kısıtlama seçilirse, tüm kısıtlamaları seçecektir "Tümünü Seç".
YENİ: "Otomatik", bir NSSegmentedControl segment stilini değiştirme Kakao Otomatik Düzen kullanarak belgeleri çökebilir. [NSSegmentedCell setSegmentStyle:] - Geçici sorunu gibi yuvarlak veya Dokulu olarak açık bir segment tarzı ve çalışma zamanında otomatik olarak kullanarak segment stilini değiştirmek için
iPod
SABİT: cihaz üzerindeki ses düğmelerini kullanarak, ya da kulaklık uygulamalar UI hacmi kaydırma ses seviyesi değişmiş olsa bile güncelleme olmayabilir.
iTunes
Beta 5 ile birlikte gelen iTunes sürümü beta 4 yazılım yüklü cihazlar senkronize edebilirsiniz.Bu sorunu önlemek için, aşağıdakileri yapın:
Beta 4 beta 4 ile gelen iTunes sürümü yüklü herhangi bir aygıt Sync.
Beta 5 ile birlikte gelen sürümü için iTunes yükseltin.
Aygıtı bağlayın ve beta 5 yazılımı yükleyin. (Aygıtı ilk bağladığınızda hata senkronize etmek için bir başarısızlık görebilirsiniz anlayın.)
Beta 5 yazılımı yükledikten sonra, 1. adımda yedekleme ve geri yükleme.
ITunes 10.5 AirPlay üzerinde 2. nesil Apple iTunes Store'dan satın alınan videolar oynamaz.
Posta
Ayarları bir e-posta hesabının host adını değiştirirken, boş mesajları birleşik gelen kutusu görülebilir. Geçici bir çözüm olarak, silebilir ve ana bilgisayar adını değiştirerek yerine hesabı yeniden ekleyin.
OTA Software Update
OTA yazılım güncelleme yapıyorsanız, iTunes ile fotoğraflarınızı yeniden senkronize etmek gerekir. "
Fotoğraflar
SABİT: fotoğraf kütüphaneleri iTunes yedekten geri yükleme, geri yükleme sonrasında bazı fotoğraflar Fotoğraflar uygulama görünmüyor olabilir. IOS Beta 5 güncellemeden önce fotoğraflarınızı yedekleyin Lütfen.
Hatırlatıcılar
YENİ: senkronizasyonu Yahoo hesabınız için hatırlatmalar etkin ve sunucu üzerinde hiçbir hatırlatmaları toplama mevcut ise, sürekli olarak telefon tarafından yeniden alacak. Yahoo sunucu hata nedeniyle, bu koleksiyon bir olay takvim olarak görünecektir.
Simülatör
Konum servisleri iOS 4.3 simülatörü Xcode 4.2 ile Mac OS 10.7 üzerinde çalışan işlevsel değildir.
Sıçrama tahtası
Itin ve yerel uygulamalar için bildirimleri iOS 5 yeni Bildirim Merkezi görünür. Bildirim Merkezi olarak kabul edilir bildirimleri görüntüler "okunmamış." Hayır "okunmamış" durumu var itme ve yerel bildirimleri karşılamak için, geliştiricilerin uygulama rozeti sayısı Bildirim Merkezi bildirimlerin takas tetiklemek için kullanabilirsiniz bir uygulama rozeti temizler (sıfır ayarlayarak) saymak, iOS 5 Bildirim Merkezi bildirimleri açık olacak.
SABİT: UIPrerenderedIcon tuşu (Info.plist dosya) bu beta layık değildir.
StoreKit
SABİT: In-App satın alma iTunes Sandbox ile geliştiriciler kendi uygulamaları test için işe yaramaz.
UI Otomasyonu
YENİ: UI Otomasyon komut performTaskOnHost API kullanarak bilinen bir sorun yoktur. API ile yapılmaktadır görev standart dışı ya da standart hata aşırı çıkışları (örneğin, metin satırları binlerce) zaman aşımı ulaşana kadar, görev ve bu noktada bir javascript istisna, kilitlenme olabilir.
UIATarget kilidi () ve unlock () fonksiyonları lockForDuration (<seconds>) fonksiyonu ile yerini almış.
IOS 5 beta 2 başlayarak, artık araçların aracını kullanarak iOS ana terminalden bir cihaz üzerinde bir UI Otomasyon komut dosyası yürütülmesine tetikleyebilir. Komut:
aletleri-w <Cihaz kimliği>-t <template> <application>
UI Otomasyon cli aletleri kullanırken, şimdi varsayılan Otomasyon Şablon hedef ve ortam değişkeni seçenekleri olarak araç içine script ve sonuçları yolu geçmek. Örneğin:
aletleri-w <Cihaz kimliği>-t <application>-e UIASCRIPT <script>-e UIARESULTSPATH yolu> <results
UIKit
IOS 5 beta 3 başlayarak, UIControl exclusiveTouch özelliği NO orijinal varsayılan değeri geri döndü.
ViewForHeaderInSection:: tableView nil dönersek yöntemi (ya da altbilgi eşdeğeri) artık bir başlık gizlemek için yeterli olacaktır. HeightForHeaderInSection:: tableView geçersiz kılmak gerekir ve bir başlık gizlemek için 0.0 dönün.
IOS 5 beta UITableView sınıfı bir satır tanımlanmış parametreler ile başka bir hücre taşımak için iki yöntem vardır. Bu API'ler şunlardır:
moveSection: toSection:
moveRowAtIndexPath: toIndexPath:
Şeffaf arka plan renk ayarı, Interface Builder UIWebView sınıfını kullanma iOS 5 mümkündür. Geliştiriciler yeni SDK karşı derleme UIWebView şeffaf ayarı için kendi XIB kontrol edebilirsiniz.
IOS 5 beta, UINavigationBar UIToolbar ve UITabBar uygulamaları değişti ki drawRect: bir alt sınıfta uygulanan sürece yöntem bu sınıfların örneklerini adı değildir. DrawRect yeniden hayata geçirdik Apps: Bu sınıfların herhangi bir kategoride yöntemi çağrılır: drawRect olduğunu bulacaksınız. UIKit 5 iOS önce bağlantılı uygulamalar çağrıldığını yöntemi tutmak için bağlantı denetimi, ancak iOS 5 ya da daha sonra bu tasarım desteklemiyor.Uygulamalar bu dosyaların ikisini:
IOS 5 ve daha sonra, tercih edilen yol olduğunu barlar için özelleştirme API kullanın.
Alt sınıf UINavigationBar (veya diğer bar sınıflar) ve geçersiz kılma drawRect: alt sınıf.
IndexPathForRow: inSection: NSIndexPath, bölüm ve satır yöntemleri artık bu tür UITableView tanımlanan yöntemleri ile eşleşen, bu yüzden yerine NSUInteger NSInteger kullanabilirsiniz.
Dokunmatik olaylar UIImagePickerController cameraOverlayView özelliği görünümü iletilir almıyor.
AtScrollPosition: Biz scrollToRowAtIndexPath davranışı değişti animasyonlu: UITableViewScrollPositionTop ve UITableViewScrollPositionBottom contentInset özelliği, alt ve üst kısımları için ayarlamak.
YENİ: iOS 5.0 öncesi sürümlerde, UIPopoverController sınıf koşulsuz popover denetleyicisi içerik görünümü denetleyicisi görünümü denetleyicileri Otomatik yeniden maskeleri açardı.Bu aynı zamanda koşulsuz görünümü denetleyicileri görüşlerini Otomatik yeniden maskeleri popover denetleyicisi içeriğini görüntülemek denetleyici bir UINavigationController nesne üzerine itti ayarlayabilirsiniz.
IOS 5.0 UIPopoverController sınıfı artık bu iOS 5.0 ya da daha sonra bağlantılı uygulamalar için yapacak. Geliştiriciler Otomatik yeniden manzaralı maskeleri herhangi bir konteyner içinde keyfi yeniden boyutlandırılması için izin vermek doğru ayarlanmış olduğundan emin değil, sadece popovers. Bir maske (UIViewAutoresizingFlexibleWidth | UIViewAutoresizingFlexibleHeight) mantıksız olmaz.
SaveToURL tamamlanması işleyicisi: forSaveOperation: completionHandler: şimdi içine çağrılacak koordineli yazma blok dışında denilen ediliyor.
YENİ: autosaveWithCompletionHandler: yöntem artık, sadece dönem kaydeder olarak adlandırılan ve kaydetmeden dönmek için güvenli. ForSaveOperation: completionHandler: yöntemi çağrılır saveToURL durumunda olsa da, Belgeler, kaydetmeniz gerekir.
Safari ve WebKit
IOS 5, yeni bir CSS özelliği,-webkit-taşma kaydırma, miras kullanılabilir. Kaydırma elemanı: değeri touch web geliştirici bir taşma yerli tarzı kaydırmayı tercih sağlar. Bu özellik için varsayılan değeri, oto, ivme olmadan tek parmak kaydırma sağlar.
SABİT: beta 5, istemci tarafında SSL sertifikaları kullanan siteler erişen çalışmak değildir ve uygulamanın çökmesine neden olabilir.
WebKit çerçevesi Safari 5.1 yakından eşleşen yeni WebKit motorunu seçti. Bazı bölgelerde yeni WebKit iOS çerçeve ile haberdar olmak için:
Yeni bir HTML5 uyumlu ayrıştırıcı yoktur.
Metin düzen genişliği, kelime yuvarlama davranışı şimdi kayan nokta tabanlı hassas çünkü biraz değişebilir.
Çıkarmadan başındaki sıfırlar ve sayı biçimlendirme içeren <input type=number> form alanı, gelişmiş doğrulama vardır.
Dokunmatik olaylar şimdi giriş alanları desteklenmektedir.
window.onerror artık destekleniyor.
User Agent dize Yereli olmayan bir yeni kullanıcı ajan yoktur.
SABİT: URL'ler artık tüm küçük harf düzeni yaparak Normalleştirilmiş. Sahte bir URL yerel kod bir UIWebView geri bilgi aktarmak için kullanılır ise, düzeni her zaman küçük harf olduğunu emin olun, ya da yerel kod büyük-küçük harf duyarsız bir şekilde düzenini karşılaştırır.
Wi-Fi Eşzamanlama
IOS 5 beta 4 ve daha sonra, kablosuz senkronizasyon, Windows üzerinde de Mac gibi kullanılabilir. (Bu destek OS X 10.6.8 veya Lion gerektirir.) Kablosuz USB kablosu ile iTunes'a cihazınıza bağladığınızda senkronizasyon sağlamak için bir seçenek göreceksiniz.Bu ilk senkronizasyon kablosu ile cihazınızı restore edildikten sonra gerçekleştirmek tavsiye edilir.
Kablosuz senkronizasyonu Cihaz iktidara bağlı olduğunda otomatik olarak tetiklenen ve eşleştirilmiş bilgisayar aynı ağ üzerinde. Ya da, el, iTunes ya da Ayarlar> Genel> iTunes Sync (gerekli eşleştirilmiş bilgisayar aynı ağ) bir senk tetikleyebilir.
Uygulamaları, medya ve / veya cihazınıza senkronize fotoğrafları ile ilgili sorunlar bulursanız, resync sonra sıfırlayabilirsiniz. Settings> General> Reset, Tüm İçerik ve Ayarlar Sil seçin.Sonra iTunes yeniden ve tekrar senkronize edin.
SABİT: Bazı durumlarda, cihazınız iTunes yedekleme, rehber, takvim ve hesap ayarlarını senkronize etmek için başarısız, ya da olabilir. Bu durumda, cihazınızın ve yeniden senkronize yeniden başlatın.
Xcode
Bazı durumlarda, Xcode 4.2 Organizatör kurtarma modunda bir cihaz göstermez. Geçici bir çözüm olarak size geri yüklemek için iTunes'u kullanabilirsiniz.
IOS 5 beta 5, iOS Simulator yüksek uyumluluğu sağlamak için, son icloud Geliştirici Tohum güncelleme yapmanızı tavsiye edilir OS X için icloud Geliştirici Tohum önceki sürümleri ile uyumlu değildir.
iOS 5.0 SDK iOS 4.3 ve iOS 5.0 simülatörleri destekler.
SABİT: Xcode Sayfa tabanlı şablon oluşturmak için başarısız. Projenize Core Grafik çerçeve ekleyerek Bu soruna.

ORJİNAL.

Important:
This is a preliminary document for an API or technology in development. Although this document has been reviewed for technical accuracy, it is not final. Apple is supplying this information to help you plan for the adoption of the technologies and programming interfaces described herein. This information is subject to change, and software implemented according to this document should be tested with final operating system software and final documentation. Newer versions of this document may be provided with future seeds of the API or technology.

Introduction
iOS SDK 5.0 provides support for developing iOS applications and includes the complete set of Xcode tools, compilers, and frameworks for creating applications for iOS and Mac OS X. These tools include the Xcode IDE and the Instruments analysis tool among many others.

With this software you can develop applications that run on iPhone, iPad, or iPod touch running iOS 5.0. You can also test your applications using the included iOS Simulator, which supports iOS 5.0. There are two Xcode iOS SDK 5.0 images, one for installing on a Macintosh computer running Mac OS X 10.6.7 (Snow Leopard) or later, the other for installing on a Macintosh computer running Mac OS X 10.7 (Lion).

This version of iOS is intended only for installation on devices registered with Apple's developer program. Attempting to install this version of iOS in an unauthorized manner could put your device in an unusable state.

For more information and additional support resources, visit:

http://developer.apple.com/programs/ios/

Bug Reporting
Please report any bugs not mentioned in the “Notes and Known Issues” section using the Apple Bug Reporter on the Apple Developer website (http://developer.apple.com/bugreporter/). Additionally, you may discuss these issues and iOS SDK 5.0 in the Apple Developer Forums: http://devforums.apple.com. You can also access more information about iCloud Beta for developers at: http://developer.apple.com/icloud

Notes and Known Issues
The following issues relate to using the 5.0 SDK to develop code.

 • Accounts
 • When creating an iCloud account, you can use any Apple ID as long as it is a full email address and not a MobileMe account. If you have a MobileMe account, you can move that account to iCloud. You can find more information on iCloud at: http://developer.apple.com/icloud
 • FIXED: When setting up an iCloud or MobileMe account using the setup assistant and leaving Find My iPhone on, it might actually turn Find my iPhone off after the setup. Please verify in Settings/Mail, Contacts, Calendar/YourAccount that Find my iPhone is toggled On after leaving the setup assistant.
 • FIXED: Enabling iCloud services in Setup Assistant may not always be saved correctly. After completing Setup Assistant you should visit Settings > iCloud to verify the state of the iCloud account. If you have multiple iCloud or MobileMe accounts configured on the device you should also visit each of those accounts in Settings > Mail, Contacts, Calendar to verify each account.
 • FIXED: It is recommended that you disable Bookmarks on multiple accounts. If they are enabled, the results might be undefined.
 • AirPlay
 • Starting in iOS 5, video content in applications and websites are AirPlay-enabled by default.
 • iOS 5 supports AirPlay of video via AV Foundation.
 • Apple TV
 • Apple TV Software beta enables users to mirror the contents of an iPad 2 to an Apple TV (2nd generation) using AirPlay. This beta software also enables Photo Stream on Apple TV so users can access photos stored in iCloud. Apple TV Software beta is being provided to test the latest AirPlay functionality with your iOS 5 apps and web sites. If you wish to install Apple TV Software beta on your device, you must first register your device UDID in the iOS Developer Program Portal.
 • Apple TV may return to the main menu when exiting a TV show played via Home Sharing.
 • Music playlists are inaccessible via Home Sharing.
 • Binary Compatibility
 • On applications linked against the iOS 5.0 SDK, scroll view content offsets will no longer be rounded to integral pixels during a pinch gesture.
 • Calendar
 • Birthday calendars are not currently available via the icloud.com website or in Windows. They will be available in a future release.
 • FIXED: The default calendar is still the On My iPhone calendar despite setting up an iCloud account during Setup Assistant. As a workaround, reset the default Calendar after finishing Setup Assistant in Settings > Mail, Contacts, Calendar > Default Calendar.
 • FIXED: Pushing iCloud Calendar data is not working in iOS. To sync your iCloud Calendar, launch the Calendar app or refresh the calendars manually using the Calendars button in the top left corner.
 • Core Image
 • Several filters have been added since beta 1. The current list now includes the following filters: CIAdditionCompositing, CIAffineTransform, CICheckerboardGenerator, CIColorBlendMode, CIColorBurnBlendMode, CIColorControls, CIColorCube, CIColorDodgeBlendMode, CIColorInvert, CIColorMatrix, CIColorMonochrome, CIConstantColorGenerator, CICrop, CIDarkenBlendMode, CIDifferenceBlendMode, CIExclusionBlendMode, CIExposureAdjust, CIFalseColor, CIGammaAdjust, CIGaussianGradient, CIHardLightBlendMode, CIHighlightShadowAdjust, CIHueAdjust, CIHueBlendMode, CILightenBlendMode, CILinearGradient, CILuminosityBlendMode, CIMaximumCompositing, CIMinimumCompositing, CIMultiplyBlendMode, CIMultiplyCompositing, CIOverlayBlendMode, CIRadialGradient, CISaturationBlendMode, CIScreenBlendMode, CISepiaTone, CISoftLightBlendMode, CISourceAtopCompositing, CISourceInCompositing, CISourceOutCompositing, CISourceOverCompositing, CIStraightenFilter, CIStripesGenerator, CITemperatureAndTint, CIToneCurve, CIVibrance, CIVignette, and CIWhitePointAdjust
 • GameKit
 • Match data for turn based matches is currently limited to 4 KB of data.
 • NEW: Events will be passed to the delegate whenever a turn is made on a match, instead of just when it becomes the local player's turn.
 • FIXED: When logging in to Game Center, the password may clear and login may not complete. Trying a second time will succeed.
 • FIXED: In this beta, GameKit Invites may fail. As a workaround, try restarting the device.
 • iBooks
 • iBooks 1.2.2 may fail to display some text or images in books. Please update to iBooks 1.3 in the App Store.
 • iCloud Backup
 • As this is beta software, it is recommended that you do not use the iCloud services to store any critical data or information. If you enable iCloud Backup, automatic backup with iTunes when syncing will be disabled. We also suggest that you manually back up your device with iTunes. Backups made with earlier versions of iOS 5 beta will soon become incompatible, and will no longer be available. It is strongly advised you upgrade to this version of the iOS 5 beta in order to continue backing up your devices. If you encounter errors restoring from a backup, or enabling a backup more than one hour after signing into iCloud, try deleting your iCloud account from Settings and adding it back. If errors persist, please try erasing your device and initiating the restore again.
 • iCloud Storage
 • NEW: If you call either stringByResolvingSymlinksInPath or stringByStandardizingPath on a path descended from your container, you'll never be able to use the result to successfully perform a coordinated read.
 • NEW: On KVS, the per-key limit has been raised to 64Kb (to match the per-app limit); and the maximum number of keys has been raised to 256.
 • During the iOS 5 beta period, any documents stored on the servers might be purged periodically before GM. Therefore, it is highly recommended that you do not store any critical documents or information on the servers.
 • Provisioning Profiles no longer need to be enabled for iCloud in the iOS Provisioning Portal. All newly generated provisioning profiles are now automatically enabled for iCloud. If you are using an Xcode managed Team Provisioning Profile, click refresh in the Xcode Organizer to obtain a new iCloud-enabled profile. To enable all other provisioning profiles for iCloud, simply regenerate your profiles in the iOS Provisioning Portal.
 • If your application is using the NSMetadataQuery class, you must set a predicate, even though the predicate itself is ignored.
 • In this beta, the setSortDescriptors: method of NSMetadataQuery is not supported.
 • FIXED: To use iCloud prior to beta 5, you had to manually specify various container identifiers (your application’s Display set) within an Entitlements file for both of your Mac OS X and iOS projects.
 • Starting in beta 5, to enable iCloud storage within your apps, simply click the “Enable Entitlements” checkbox in the Summary pane of your project. Xcode will create a custom entitlements file for your project that automatically includes your Team ID. You can add additional iCloud Container values as required by your application. (Note that you must regenerate your existing provisioning profiles, either with Xcode or in the iOS Provisioning Portal, to use iCloud storage.)
 • If you specify a custom identifier string for your iCloud Key-Value Store or iCloud Container entitlement values, you no longer need to prepend your Team ID to the beginning of the string. Xcode will prepend your Team ID to these entries automatically
 • The container identifier string you pass to the URLForUbiquityContainerIdentifier: method of NSFileManager MUST include the team ID at the beginning of the string. As a convenience, if you pass nil, Foundation uses the first document container ID specified in your app’s entitlements.
 • There are issues using the Cloud Storage document API in conjunction with protected data which can lead to data corruption.
 • FIXED: In this beta, document-based applications cannot always detect when files change, move, or are deleted out from underneath them.
 • In this beta, file presenters (objects that adopt the NSFilePresenter protocol) do not receive some of the messages that they're supposed to receive, especially:
  presentedItemDidChange
  presentedSubitemDidAppearatURL:
  presentedSubitemDidChangeAtURL:
 • You can workaround this by implementing the relinquishPresentedItemToWriter: method and checking to see if the writer actually wrote when your file presenter reacquires. You can also use FSEvents to observe file system changes
 • In this beta, messages about changes to files in a directory are not getting delivered to objects that adopt the NSFilePresenter protocol.
 • While reporting a bug related to the iCloud storage interfaces, please include the logs collected during your debugging session. To generate these logs, you must install a special debug profile on your device.
 • The debug profile can be obtained from http://connect.apple.com. This profile enables the generation of debug logs that are needed to diagnose any problems using iCloud storage. The instructions to collect the logs are:
  Install the profile. (The easiest way to do this is to mail it to yourself and open the attachment on their device.)
  Reproduce the bug.
  Sync with iTunes to pull the logs off your device.
  Attach the logs to your bug report. You can find the logs in ~/Library/Logs/CrashReporter/MobileDevice/DeviceName/DiagnosticLogs.
 • These logs can grow large very quickly, so you should remove the profile after you have reproduced the problem and pulled the logs for the bug report.
 • File names are case-insensitive in OS X but case-sensitive in iOS. This can lead to problems when syncing files between the two. You should take steps on iOS to avoid creating files whose names differ only by case.
 • iMessage
 • iMessage beta 1 will be unable to communicate with iMessage users on beta 2 or later.
 • NEW:Setup Assistant does not input AppleID password in for FaceTime of iMessage.
 • interface Builder
 • NEW:The top-level views in a document that uses autolayout cannot have width and height constraints added. To workaround this you can add desired width or height constraint manually in code.
 • NEW:In Interface Builder documents using autolayout and constraints that Xcode generates cannot be deleted. You can "delete" these constraints by creating a user constraint for the behavior you are expecting. For example, if you drag out a button and Xcode generates a leading constraint to the button's superview, and you wanted a trailing edge to the superview constraint, creating one manually using "Add Constraint => Trailing Constraint to Superview" would remove the leading edge to superview constraint.
 • NEW:It is known that equal widths/heights constraints can be broken on views that fill a container when resizing the window. If you resize the window and a equal widths/height constraint is broken, re-adding it will properly adjust the window to accommodate the constraint.
 • NEW: When editing the value of a constraint in the inspector, the constraint remains selected, and the outline view continues to show the constraint as selected.
 • NEW:In XCode 4.2 when copying views (either a single view or multiple views), both the user defined constraints directly on the selected view and the user defined constraints between the views being copied are copied to the pasteboard.
 • NEW:In Xcode 4.2 for a document using Cocoa Auto Layout, "Select All" in the canvas no longer selects the constraints and subviews of the edited view. If a view is selected, it will only select views. If a constraint is selected, "Select All" will select all constraints.
 • NEW:Changing the segment style of an NSSegmentedControl to "Automatic" might crash in documents using Cocoa Auto Layout. To workaround the issue use an explicit segment style such as Round or Textured, and at runtime, change the segment style to automatic using -[NSSegmentedCell setSegmentStyle:]
 • iPod
 • FIXED: When using the volume buttons on the device, or on headphones, the volume slider in the UI of applications may not update even though the volume level has changed.
 • iTunes
 • The version of iTunes that comes with beta 5 cannot sync devices that have the beta 4 software installed. To avoid this problem, do the following:
  Sync any devices that have beta 4 installed to the version of iTunes that came with beta 4.
  Upgrade iTunes to the version that comes with beta 5.
  Connect the device and install the beta 5 software. (Understand that you might see a failure to sync error when you first connect the device.)
  After installing the beta 5 software, restore from your the backup you made in step 1.
 • Videos purchased from the iTunes Store do not play on a 2nd generation AppleTV over AirPlay with iTunes 10.5.
 • Mail
 • When changing the host name of an email account in settings, blank messages may be seen in the unified inbox. As a workaround, delete and re-add the account instead of changing its host name.
 • OTA Software Update
 • If you are doing an OTA software update, you will need to re-sync your photos with iTunes."
 • Photos
 • FIXED: When restoring photo libraries from an iTunes backup, some photos may not appear in the Photos application after restore. Please back up your photos before updating to iOS Beta 5.
 • Reminders
 • NEW: If reminders syncing is enabled for a Yahoo account and there is no reminders collection on the server, it will continually get recreated by the phone. Due to a Yahoo server bug, that collection will show up as an event calendar.
 • Simulator
 • Location services are not functional in iOS 4.3 simulator running on Mac OS 10.7 with Xcode 4.2.
 • Springboard
 • Push and local notifications for apps appear in the new Notification Center in iOS 5. Notification Center displays notifications that are considered "unread.” In order to accommodate push and local notifications that have no "unread" status, developers can use their application badge count to trigger a clearing of notifications from Notification Center. When an application clears its badge count (by setting it to zero), iOS 5 will clear its notifications from Notification Center.
 • FIXED: The UIPrerenderedIcon key (in the Info.plist file) is not honored in this beta.
 • StoreKit
 • FIXED: In-App purchase will not work for developers testing their apps with the iTunes Sandbox.
 • UI Automation
 • NEW: There is a known issue when using the performTaskOnHost API in a UI Automation script. If the task being performed with the API outputs excessively (say, thousands of lines of text) to standard out or standard error, the task may deadlock until the timeout is reached, at which point it will throw a javascript exception.
 • The lock() and unlock() functions of UIATarget have been replaced with the lockForDuration(<seconds>) function.
 • Starting in iOS 5 beta 2, you can now trigger the execution of an UI Automation script on an iOS device from the host terminal by using the instruments tool. The command is:
  instruments -w <device id> -t <template> <application>
 • When using the cli instruments for UI Automation you can now target the default Automation Template and pass the script and results path into the tool as environment variable options. For example:
  instruments -w <device id> -t /Developer/Platforms/iPhoneOS.platform/Developer/Library/Instruments/PlugIns/AutomationInstrument.bundle/Contents/Resources/Automation.tracetemplate <application> -e UIASCRIPT <script> -e UIARESULTSPATH <results path>
 • UIKit
 • Starting in iOS 5 beta 3, the exclusiveTouch property of UIControl has returned to its original default value of NO.
 • Returning nil from the tableView:viewForHeaderInSection: method (or its footer *****alent) is no longer sufficient to hide a header. You must override tableView:heightForHeaderInSection: and return 0.0 to hide a header.
 • In the iOS 5 beta, the UITableView class has two methods to move one cell from one row to another with defined parameters. These APIs are:
  moveSection:toSection:
  moveRowAtIndexPath:toIndexPath:
 • Using the UIWebView class in Interface Builder, setting transparent background color is possible in iOS 5. Developers compiling against the new SDK can check their XIB for the UIWebView transparent setting.
 • In the iOS 5 beta, the UINavigationBar, UIToolbar, and UITabBar implementations have changed so that the drawRect: method is not called on instances of these classes unless it is implemented in a subclass. Apps that have re-implemented drawRect: in a category on any of these classes will find that the drawRect: method isn't called. UIKit does link-checking to keep the method from being called in apps linked before iOS 5 but does not support this design on iOS 5 or later. Apps can either:
  Use the customization API for bars that in iOS 5 and later, which is the preferred way.
  Subclass UINavigationBar (or the other bar classes) and override drawRect: in the subclass.
 • The indexPathForRow:inSection:, section, and row methods of NSIndexPath now use NSInteger instead of NSUInteger, so that these types match with methods defined on UITableView.
 • Touch events are not getting forwarded to the view in the cameraOverlayView property of UIImagePickerController.
 • We have changed the behavior of scrollToRowAtIndexPath:atScrollPosition:animated: such that UITableViewScrollPositionTop and UITableViewScrollPositionBottom now adjust for the top and bottom portions of the contentInset property.
 • NEW: In releases prior to iOS 5.0, the UIPopoverController class would unconditionally set the autoresizing masks of view controllers which were the content view controller of the popover controller. It would also unconditionally set the autoresizing masks of the views of view controllers pushed on to a UINavigationController object which was the content view controller of the popover controller.
 • In iOS 5.0, the UIPopoverController class will no longer do this for applications linked on iOS 5.0 or later. Developers should ensure that the autoresizing masks of views are set properly to allow for arbitrary resizing within any container, not just popovers. A mask of (UIViewAutoresizingFlexibleWidth | UIViewAutoresizingFlexibleHeight) would not be unreasonable.
 • The completion handler for saveToURL:forSaveOperation:completionHandler: is now being called outside of the coordinated write block, where it used to be called inside.
 • NEW: The autosaveWithCompletionHandler: method is now called only for period-based saves and it is safe to return without saving. Documents must save, though, if the saveToURL:forSaveOperation:completionHandler: method is invoked.
 • Safari and WebKit
 • In iOS 5, a new inherited CSS property, -webkit-overflow-scrolling, is available. The value touch allows the web developer to opt in to native-style scrolling in an overflow:scroll element. The default value for this property is auto, which allows single-finger scrolling without momentum.
 • FIXED: In beta 5, accessing sites that use client side SSL certificates does not work and may cause the application to crash.
 • The WebKit framework has picked up a newer WebKit engine, which closely matches Safari 5.1. Some areas to be aware of with the new WebKit framework on iOS:
  There is a new HTML5-compliant parser.
  Text layout width may change slightly because word-rounding behavior now has floating-point-based precision.
  There is improved validation of the <input type=number> form field, which includes removing leading zeros and number formatting.
  Touch events are now supported on input fields.
  window.onerror is now supported.
  There is a new user agent that does not have locale information in the User Agent string.
 • FIXED: URLs are now canonicalized by making the scheme all lowercase. If a fake URL is used to pass information from a UIWebView back to native code, make sure that the scheme is always lowercase, or that the native code compares the scheme in a case-insensitive manner.
 • Wi-Fi Syncing
 • In iOS 5 beta 4 and later, wireless syncing is now available on Windows as well as the Mac. (This support requires OS X 10.6.8 or Lion.) You will see an option to enable wireless syncing when you connect your device to iTunes with the USB cable. It is recommended you perform your initial sync with a cable after restoring your device.
  Wireless syncing is triggered automatically when the device is connected to power and on the same network as the paired computer. Or, you can manually trigger a sync from iTunes or from Settings > General > iTunes Sync (same network as paired computer required).
  If you find issues with apps, media and/or photos synced to your device, you can reset then resync. From Settings > General > Reset, choose Erase all Content and Settings. Then reconnect to iTunes and sync again.
 • FIXED: In some cases, your device may fail to sync contacts, calendars and account settings, or back up to iTunes. If this happens, reboot your device and re-sync.
 • Xcode
 • In some cases, Xcode 4.2 Organizer does not display a device that is in restore mode. As a workaround you can use iTunes to restore.
 • In iOS 5 beta 5, iOS Simulator is not compatible with previous releases of the iCloud Developer Seed for OS X. It is highly recommended that you update to the latest iCloud Developer Seed to ensure compatibility.
 • iOS 5.0 SDK supports both iOS 4.3 and iOS 5.0 simulators.
 • FIXED: Xcode fails to build a Page-based template. You can work around this issue by adding the Core Graphics framework to your project.
 • KAYNAK: http://www.redmondpie.com/ios-5-beta-6-to-be-released-on-august-18th/

 
Üst