Gerçekten Mağara Devri Varmıydı

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
fft5_mf221444.Jpeg

4U1F3P82390.jpg

neanderthal.jpg

800_mod_tas_devri-1.jpg1.jpg

arog_6.jpg

Çok merak ediyorum arkadaşlar

Acaba gerçekten Mağara devri,Taş devri,Cilalı taş devri,Yontma taş devri falan varmıydı

Yoksa bizi ilkokulda hep kandırdılarmı :mrgreen:

İslama göre ilk insan Hz.Adem Aleyhisselam olduğuna göre ve Hz.Adem aleyhisselam Peygamber olduğuna göre ve herşeyi önceden öğrendiğine göre ilkel olmamalıydı değilmi

Peki bu ilkel insan ırkı nerden geldi yoksa hiç yokmuydu

Amazonların derinliklerinde halen yaşamakta olan bi ilkel kavim bulumıuş diye duymuştum öyleki üstlerinde başlarında giysi bile yokmuş ve herşeyi uluorta yapıyorlarmış

0.jpg

0.jpg

78625940ws1.jpg

58440696xn2.jpg

87431967eg5.jpg

Bu konuda bilgisi yda fikri olan arkadaşlarım varsa paylaşım rica ediyorum

Gerçekten Mağara Devri varmıydı yokmuydu :blink:

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Mağara devrimi ? :D Valla ilk okulla ilgisi yok bunun yani bilim adamları araştırmış bize sunuyorlar. Yok diyebilmek için bir bilim adamı olup tezlerini çürütmek gerek aksi halde yalanlayamayız :D Bence vardı taş devri filan. Osmanlıda bile vardı ya Lale Devri :D

Proof.Web

Doçent
Reaksiyon puanı
21
Ben İnsanlığın İlk Yıllarında Varolduğuna İnanıyorum,Bence Mağara Devri Vardı :)

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
sadece insanı andıran bir maymun türü olduğu biliniyor insansı davranışlar içindelermiş ama yşamlarnı daha fazla sürdürememişler sanırım kel maymun olacaklar.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Rambo farkında mısın İslamın Adem inancı ile Bilimin eski insan kavramı çelişiyor.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bildiğim kadarıyla buzul çağı yaşanırken var olan insanlar mağaralarda yaşamışlar. hatta hayata kalmalarını sağlamıştır.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Çevremde bazı insan görünümlü farklı türleri görünce bunların nereden geldiğini düşünmeden edemiyorum:)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Vardı bence mağaralardaki resimlerden açıklanabilir.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
dünya, bitkiler ve hayvanlar insandan önce yaratılmıştır dolayısıyla önceleri insana benzeyen hayvan türleri olması mümkündür. zamanla bazı özelliklerini kaybetmiş olabilirler. örneğin orangutanlar ufak bir dalı kaşık gibi kullanarak karınca yerler. bazı nispeten zeki hayvan türlerinin belkide geçmişte daha zekilerdi.

tahmin ediyorum ki iddia edilen evrim teorisindeki hatalı, eksik ve fantezi kısımları çıkarabildiğimiz gün evrim teorisi ve islam örtüşecektir.

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Belki ilk insanlar ilkel değildi.. bizden önceki medeniyetlerin teknolojisi belkide bizden daha iyiydi.
bi felaket yahut savaş .. insanları ilkel yaşama zorlamıstır en baştan başlamışlardır belki.
düşünün bı adaya kaçsak elimizdede silah olmasa diğer insanlar bişekilde yaşamını yitirse biz de ilkel olmazmıydık?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yıllar ve yıllar önce İnsanlar ilk yaratıldığında çevrelerine bir baktılar... Boy Boy Renk Renk kimisi dubleks kimisi tripleks evler binalar var idi... Kimisinin havuzu kimisinin geniş bahçesi vardı... :D :D :D

trem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
100 tane yeni doğmuş bebeği balta girmemiş medeniyetten uzak bir ormana koyun ,bu bebeklerde beyaz ırktan olsunlar,anneleri babaları zeki,normal insanlar olsun,20 yıl sonra gelin bakın bakalım durumları nasıl,sayfanın başındaki afrika kabilelerinden bir farkı olmayacaktır.
Tam tersini o afrikalı ilkel kabilelerin çocuklarını bebekken alıp batıda yetiştirin,20 yıl sonra hepsi zeki,aklı başında modern insanlar olacaklardır,demek istediğim bu işlerin siyahı,zenci veya evrimle alakası yoktur,bazı medeniyetler yerinde sayar bazılar yükselir bu kadar basit ve taş devri denilen şey olmuş olabilir ama insanlar öküz,kıllı maymun gibi değildiler,o döneme ait çizilen bütün resimler hayal ürünüdür ki 40.000 yıllık fülüt bulunmuş mağaralarda ,bana yap deseler yapamam yani sıfırdan bir fülüt,bu da gösteririki o zamanda insanlar akıllı ve bizim gibiydi sadece medeniyet gelişime aşamasındaydı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence böyle bişey yoktur tarih belli bir yerden sonra saptırılmaktadır

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bilim adamlarının teori dedikleri şeyler neden gerçek olarak kabul ediliyor o ayrı bir muamma.

Bir de şöyle bir gerçekte yok değil tarihte Ilk Dört köşeli oda lı evler mezopotamyada yapılmış ilginç değilmi halbuki biz(bazılarımız) medeniyeti hep batıdan gelir zannediyor duk.

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
fft5_mf221444.Jpeg

4U1F3P82390.jpg

neanderthal.jpg

800_mod_tas_devri-1.jpg1.jpg

arog_6.jpg

Çok merak ediyorum arkadaşlar

Acaba gerçekten Mağara devri,Taş devri,Cilalı taş devri,Yontma taş devri falan varmıydı

Yoksa bizi ilkokulda hep kandırdılarmı :mrgreen:

İslama göre ilk insan Hz.Adem Aleyhisselam olduğuna göre ve Hz.Adem aleyhisselam Peygamber olduğuna göre ve herşeyi önceden öğrendiğine göre ilkel olmamalıydı değilmi

Peki bu ilkel insan ırkı nerden geldi yoksa hiç yokmuydu

Amazonların derinliklerinde halen yaşamakta olan bi ilkel kavim bulumıuş diye duymuştum öyleki üstlerinde başlarında giysi bile yokmuş ve herşeyi uluorta yapıyorlarmış

0.jpg

0.jpg

78625940ws1.jpg

58440696xn2.jpg

87431967eg5.jpg

Bu konuda bilgisi yda fikri olan arkadaşlarım varsa paylaşım rica ediyorum

Gerçekten Mağara Devri varmıydı yokmuydu :blink:

Hz Adem herşeyi önceden öğrenmiyor. İhtiyacı kadarı öğretiliyor. Bugün hala mağaralarda yaşayan ilkel kabileler mevcut. Zaman düzlemsel olarak ilerleyen bir şey değildir. Kimi zaman bir toplum çok ileri seviyelere erişmişken azgınlık gösterdiğinden ötürü maymunlaştırıldığına dair dini bilgiler mevcut. Buradaki maymun ya da hayvanlaştırmaktan kasıt artık iç güdüleriyle hareket etmektir. Yoksa maymundan gelme manasında değil. Devirlere gelince, onlara o ismin verilme nedeni kullanılan madenlerden ötürü ve böyle periyodik bir gelişim gerçekten de mevcut. Toplayıcı - Avcı toplumlardan geliyoruz. Çoğu dönem göçebe yaşayan insan ırkı çok sonraları yerleşik düzene geçmiştir. Son olarak mağara devri diye bir devir adı tarih literatüründe yok :)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Şimdi şunu söyleyeyim bilim ile mantık-din hep ters düşmüştür. Hatta tarih de ki bilim adamlarının çoğu ateisttir. Şöyle ki bilim adamları insanların maymundan geldiğini iddia eder ama ilk insan Hz.Adem Aleyhisselam maymun muydu tabi ki de değil eee öyleyse eğer Müslüman isen dine göre konuşacaksın :)

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
evet vardı bunun isbatıda ( ibrahim tatlıses )mağarada dunyaya gelmışti buda benim teorim uydur uydur söyle bilim hikaye uydururda harun uyduramazmı?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Modern bilim in moder saçmalıkları medeniyetin 20. yy dan sonra geliştiğini söyleyen o çok ileri görüşlü secularist bilim adamları hala mısır piramitlerine ,voynic el kitabının antik dönemden kala bir sürü mekanik parçanın bağdat bulunan pilin mısır hiyegroliflerindeki helikopter resimlere zaman yolculuğu ve türlü türlü saçmalıklar uydurmaları ap ayrı bir saçmalık konusu.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Hepsi palavra Dünya hiç bi zaman ilkel olmadı.. İlk insan olan Hz.Adem a.s. cennetten Dünya üzerie indirildi ve cennette muazzam şeyler muazzam yerler gördü bilmediklerinide Dünyada melekler vasıtasıyla Allahü teala Hz.Adem a.s. ma öğretti.. Bizim okullarımızdaki kitaplarımızda yazılanlar ve öğretilenler hep dış kaynaklı.. Dış kaynaklı oluncada tarih diye önümüze bunları sunuyorlar işte.. Sonuç olarak Dünya ve ilk insan ilkel değildi ama insanlar ilkel olabilir mi diye sorarsanız olur tabii ahmaklık parayla mı?..

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ne güzel konuymuş ya bende ara sıra tarih derslerinde düşünüyordum bunu tee 2010 da açmış adam konuyu
Bencede insan ilkel olmamıştır hatta dünya suan en ilkel dönemlerinden birini bile yaşıyor olabilir bence belkide biz uzaktaki bir insanla iletişim için çeşitli mekanik yolları kullanmak zorundayken çok eski bir devirde belki nuh tufanindan önce direkt telepatik yollarla iletişim kurabiliyordu yada ne bileyim mesela suan uçmak için insanlar binbir teknikle üretilen uçakları kullanırken acaba yok mudur desteksiz uçabilen alimler
Sacmaliyor olabilirim yada düşündüğümü tam aktaramamis uykusuzluguma verin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence mağara devri yoktu. çünkü mağara devri olsa peygamberler olmazdı.