General Mobile 4G Kullananlar Kulübü | Teknik Özellikleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonda şebeke üzerinden
Görüntülü görüşme yapabiliyormuyuz.

yasinayaz23

Asistan
19 Aralık 2014
375
1
0
ES Dosya yöneticisini kur. Sonra zil sesi ayarina tıkla karşına hangisiyle açılsın seçeneği çıkacak ES D. Y. işaretle. Böylece zil sesini değiştireceksin. Sonra sil yöneticiyi.

Yukarda soran arkadaşım oyun oynadım müzik dinledim wp face aklına gelebilecek her şeyi yaptım. Ona rağmen 8 saati gördü. Aynı kullanımda günde 3 kez şarj ederdim 5s'imi ama bu aynı yoğunlukta 1 günü fazlasıyla çıkarıyor.

Arka kamera haricinde bir eksik göremedim cihazda.

Ekran parlaklığım %40 ayrıca ve olabildiğince güneş ışığında dahi parlak. Şaşırttı beni bu cihaz.
Ekran goruntusu nerde ? 2 kez sarj etmis olmayasiniz cihazi yada full video izlemissinizdir ?

iogeben

Öğrenci
24 Mayıs 2015
5
0
0
6
gündür kullanıyorum

Olumlu yönleri

1- Tasarım gayet iyi ince şık
2- Ekran beklediğinden iyi güneş Işığı altında basarili tek elle kullanımı guzel
3- Batarya çok fazla oyun haricinde rahat 1 günü çıkarıyor
4- Yazılım çok iyi akıcı sade gereksiz yazılım yok 2 yıl güncelleme sorunu yok
5 - ısınma sorunu kesinlikle yok
6 - sar değeri 0.288 ile gayet düşük
7- ahize sesi iyi
8- on camera gayet yeterli
9 - 2 RAM gayet fazla

Olumsuz yönleri
1 - arka kamere 13 ile 8 MP aralığında ama aksam performansı düşük
2 - dış hoparlör tek şekilde altta oyun sırasında kapatilabiliyor

Sonuç
Kamerasindan cok fazla beklentisi olmayan kullanicilar icin 699 TL gibi fiyata 2 yıl boyunca güncelleme garantisi alacak bir telefon için kesinlikle pişman olmayacaksınız. Günlük işlerinizi rahatlıkla yapabilecek bütçesi fazla olmadan saf adroid tecrübesi yasamak isteyenlere taysiye ederim.

SARKAT

Profesör
8 Mayıs 2008
3,778
68
228
İllaki zincir mağazalarda aramayın. Bugün Teknosa, Bimeks filan kalmamış. Gittim Turkcell bayinden aldım aynı fiyata. Hiç olmazsa garanti yönünden muhatabım onlar.

Ya arkadaşlar bide sim kar benim büyük geldi, sim yuvasına girmiyor. Çokta zorlamak istemedim. Sim in kırılmasıda gerekmiyor gibi geldi ama anlayamadım. Ya da S4 lerdekin farklı bir krıma şekli mi var ki?

Böyle bi sıkıntı yaşayan var mı acaba?

nebula79

Öğrenci
4 Nisan 2014
48
0
6
İllaki zincir mağazalarda aramayın. Bugün Teknosa, Bimeks filan kalmamış. Gittim Turkcell bayinden aldım aynı fiyata. Hiç olmazsa garanti yönünden muhatabım onlar.

Ya arkadaşlar bide sim kar benim büyük geldi, sim yuvasına girmiyor. Çokta zorlamak istemedim. Sim in kırılmasıda gerekmiyor gibi geldi ama anlayamadım. Ya da S4 lerdekin farklı bir krıma şekli mi var ki?

Böyle bi sıkıntı yaşayan var mı acaba?

Microsim kesilmesi lazım

cemcapar

Öğrenci
10 Nisan 2010
9
0
1
Bence android tabanlı orta sınıf telefonların en iyisi hatta Apple, Samsung' dan LG'yi zorlayan en iyi telefon bence

SARKAT

Profesör
8 Mayıs 2008
3,778
68
228
Bildirim panelindeki saate veya varsa ana ekrandaki saate bas orda hocam :D

Eyvallah. Bi soru daha soru sorayım şu açılan şu sağdaki kare tuşa basılı tuttuğumuzda açılan uygulalama pencerelerini hep tek tek mi kaldırabiliyoruz. Topluca samsunglardaki gibi kaldıramıyor muyuz?

Ya bide bilmemiz gereken bişeyler olursa yazın ya enterasan bi özellik filan olur :D

Elusive

Dekan
2 Eylül 2012
8,627
260
243
Eyvallah. Bi soru daha soru sorayım şu açılan şu sağdaki kare tuşa basılı tuttuğumuzda açılan uygulalama pencerelerini hep tek tek mi kaldırabiliyoruz. Topluca samsunglardaki gibi kaldıramıyor muyuz?

Ya bide bilmemiz gereken bişeyler olursa yazın ya enterasan bi özellik filan olur :D

Saf Androidde o yok hocam ancak sonradan mod ile eklenebilir onun için de root lazım falan uğraşmak gerekiyor yani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
20 mayıstan bu yana kullanıyorum telefonu ön kameraya 10 tam puan veririm arka kamera 8,5 puan eder bence ekran ise parlaklık olsun güneş ışığındaki görüntü netliği olsun son derece iyi kulaklık maalesef dandik sesim karşıya net gitmiyor sayfalar arası geçiş akıcı hızlıal sitesinden aldım 20 tl indirimli aldım 679 tlye geldi şarj sabah sekizden akşam yatana kadar gece 12 tam yetiyor bana kullanmaya göre değişir tabi yandex navigasyonu kurdum onu test ettim ben başarılı buldum antutu benchmark v5.7.1 ile teste tuttum 21722 puan aldı fiyat performans olarak gayet başarılı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon kapalı halde şarja takıldığında ekran ışığı hafiften yanıyor. Diğer kullanan birkaç arkadaşın telefonunda da denedim aynı. Bu halde şarj olması sakıncalı değil mi? Firmaya gm destek üzerinden hata raporu gönderdim, firma bana fabrika ayarlarına dön düzelir diye mesaj gönderdi. Adamların sattığı telefonun yazılımından haberleri yok. oysa tüm telefonlarda aynı. Fabrika ayarlarına dönsen de düzelmiyor. Bunun için yazılım güncellemesi mi bekleyeceğiz( GM anlarsa sorunu tabi), yoksa başka bir yoşu var mı sorunu çözmenin?

wolkhy1903

Profesör
6 Haziran 2008
2,379
79
228
kardeşime aldık ama telefon formatlarken yada fabrika ayarlarına dönerken baya bir zaman alıyor. bir ara telefon dondu açılmayacak zannettim. ekranın sol alt tarafında ışık sızması var. ama yinede samsung a5 e 1350 tl vericeğimize 700 tl verir bunu alırım.

muratakyol

Öğrenci
29 Mayıs 2015
5
0
0
Sırf bu soruyu sormak için siteye üye oldum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Bu telefonu almayı düşünüyorum ancak dokunmatik hassasiyetinin önemsiz derecede rahatsız etmeyecek kadar kötü olduğu ancak yoğun kullananlarda bu sorunun arttığı ve zamanla hiç ekran dokunmatiği algılamadığı söyleniyor.Sizlerin görüşü nedir acaba bu konuda? Almak istiyorum telefonu ancak general mobilenin soket arızalı ilk telefonlarından sonra bunda da ekran sorununun kronik olduğundan korktuğumdan hala alamadım..

iogeben

Öğrenci
24 Mayıs 2015
5
0
0
Dostum her markanın çok farklı sorunları var 2000 TL verip sorunlu telefonu alınca insana koyuyor. Burada ne kadar bütcen olduğu önemli 699 TL güncellemesi devamlı gelecek saf adroid kullanmak istersen kaçırma 2 RAM artısı kamerası 8 MP düşün on kamera 5 in hakkini veriyor artik karar senin

muratakyol

Öğrenci
29 Mayıs 2015
5
0
0
anladım ama ekranın dokunmatiği tamamen gitmiş bazılarının yani kamerayı falan nasıl kullanacağız:( belki bu br kaç kişiyle sınırlı tesadüftür. o yüzden sizlerin deneyimlerini merak ettim.

Calvados

Öğrenci
21 Nisan 2015
84
0
6
Fiyat performans açısından olağan üstü bir telefon, google tarafından direkt güncellenecek olması da cabası.

SARKAT

Profesör
8 Mayıs 2008
3,778
68
228
Evet ekran dokunmatiği üst seviye samsunglar gibi filan değil ama o kadar da kötüde değil hani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet ekran dokunmatiği üst seviye samsunglar gibi filan değil ama o kadar da kötüde değil hani.
peki normal kulaklıkla ses kalitesi nasıl? bildirim seslerinde bile kulaklıktayken hışırtı sesi geliyormuş bir de bass lı müziklerde telefon ses kısıyormuş doğru mu? mesela bende lg p760 var 800 tl almıştım (nerdeyse aynı fiyat sayılır) ama ne dokunmatiği kötüydü (parmağımın ucuyla hafif dokunsam algılıyor) ne de müzik kalitesinde böyle şeyler yok.sizce lg g3 beat mi galaxy s3 neo mu yoksa bu mu?

SARKAT

Profesör
8 Mayıs 2008
3,778
68
228
peki normal kulaklıkla ses kalitesi nasıl? bildirim seslerinde bile kulaklıktayken hışırtı sesi geliyormuş bir de bass lı müziklerde telefon ses kısıyormuş doğru mu? mesela bende lg p760 var 800 tl almıştım (nerdeyse aynı fiyat sayılır) ama ne dokunmatiği kötüydü (parmağımın ucuyla hafif dokunsam algılıyor) ne de müzik kalitesinde böyle şeyler yok.sizce lg g3 beat mi galaxy s3 neo mu yoksa bu mu?

Bende S4 var. Senin telefonları bilmiyorum. Ses kalitesi olarak çok fark yok bence. Çok müzük dinlemem ama son ses bir iki parça dinledim kulaklığını beğendim, fena değil. Normal ses çıkışı da orta düzey.

Dokunmatik olayıda telefona alışınca sıkıntı olmaz. Sonuçta çok farklı bir telefondan geçiş yapıyorsun normal bence