Galaxy Note 5 batarya problemi

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Herkese selamlar. 4 senedir kullandığım Samsung Galaxy Note 5 telefonumda, batarya inanılmaz hızlı bitiyor. (2 saat ekran süresi)
Technopat Sosyal'de bir arkadaş, "genişletilmiş batarya alabilirsiniz" yazmıştı. Bende batarya arayışına girdim. En uygun olarak, 175 gram (benim telefondan 4 gram fazla) Samsung Galaxy S10+'ın bataryasını buldum. (4100 mAh. Benimki 3000)
Uzun lafın kısası, S10+'ın bataryasını bizim Note 5'e uydurabilir miyiz?

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Hayır. Anı boyutta daha geniş kapasiteli bataryalar bulabilirsiniz ama bataryanın sağlığının geç azalmasından başka hiçbir faydası olmaz. Telefonun özel editli kernel kullanmadığın sürece o ekstra kapasiteyi kullanamaz.

Ayrıca önerim custom stock ROM atmandır. Batarya ve performanstaki farkı hemen göreceksin.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Hayır. Anı boyutta daha geniş kapasiteli bataryalar bulabilirsiniz ama bataryanın sağlığının geç azalmasından başka hiçbir faydası olmaz. Telefonun özel editli kernel kullanmadığın sürece o ekstra kapasiteyi kullanamaz.

Ayrıca önerim custom stock ROM atmandır. Batarya ve performanstaki farkı hemen göreceksin.
Hocam bende onu diyorum. Aynı boyutta daha geniş kapasiteli batarya arıyorum. Model olarak da S10+'ın bataryasını buldum.

Reaksiyon puanı
10,325
Herkese selamlar. 4 senedir kullandığım Samsung Galaxy Note 5 telefonumda, batarya inanılmaz hızlı bitiyor.
Demek ki sizinle aynı zamanda almışız Note5'leri. Ve ben de tıpkı sizin gibi hala kullanmaktayım. Lakin ben geçen yıl bataryasını değiştirdim. Normal kullanımda bir güne yakın bir ekran süresi alabiliyorum. Ama ben cihazı öyle pek gereksiz -oyun falan gibi- kullanmıyorum. İnterneti açıp kullandığımda ise süre biraz hızla düşüyor tabii.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
batarya değiştir

Noktawn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bende aynı sorunu yaşıyordum sana tavsiyem paran varsa ya orijinal ya da sahte batarya alıp kullanman olur. Ancak bir başka telefonun bataryası bir diğer başka telefona takmanı tavsiye etmem çünkü telefonun sağlık açısından önemli bir unsur.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Yetkili servislerde Note5 bataryası ne durumda