G2'nin Güzellikleri ve İnce Detayları

Bu konuyu okuyanlar

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
IPS ekran dahi iyi bir ekran.

Artıları= daha parlak, daha gerçek renk, çok daha iyi görüş açısı, çok daha net, daha keskin ve daha kaliteli.
Eksileri= Amoled'ten biraz fazla güç tüketiyor ama orta seviye telefondakiler. ( LG'nin geliştirdiği yeni panaller daha az enerji tüketiyor.)

Samsung kendi teklenojisi olan amoled ekranı, lg kendi teklenojisi olan IPS ekranı kullanıyor. IPS daha iyi ki çoğu kullanıcı bu ekranı kullanıyor. Bu açık ve net bir kanıdır. Bunu kurcalamaya gerek yok. ( IPS profesyonel bir paneldir.)

G3'ün fiyatına gelirsek daha ortada özellikleri denen bişey yok çıkmışsa da ben biliyorum. Ama G2 yi bu fiyata çıkarmışsa G3 üde o dönemdeki telefonlara kıyasla ucuz piyasaya sürecektir diye düşünüyorum.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
WP8 li bir telefon kullanıyorum ama bunu almasaydım androidli alacağım ilk telefon G2 olurdu kesinlikle. Tasarımına ve görüntüsüne bayılıyorum. Sadece arkadaki sertifika şeyleri görüntüyü bozuyor o kadar

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
IPS mi Amoled mi diye sormaya bile gerek yok piyasadaki en gerçekçi ekran zaten bu ikisi arasında Ips.
Ama Igzo paneller gelsin ortada ıps falan da kalmayacak :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
IPS mi Amoled mi diye sormaya bile gerek yok piyasadaki en gerçekçi ekran zaten bu ikisi arasında Ips.
Ama Igzo paneller gelsin ortada ıps falan da kalmayacak :)

TFT nasıl TFT :D aslında TFT fena bir panel değil Sony tv lerde ve laptoplarda kullanırken gayet iyiydi ama nedense telefonda çok büyük sıkıntı:( aslında ekranda kötü değil görüş açısı düşük ve çok şarj yiyor konuyu dağıttığım için özür dilerim:(

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
TFT nasıl TFT :D aslında TFT fena bir panel değil Sony tv lerde ve laptoplarda kullanırken gayet iyiydi ama nedense telefonda çok büyük sıkıntı:( aslında ekranda kötü değil görüş açısı düşük ve çok şarj yiyor konuyu dağıttığım için özür dilerim:(

Yalnız başına tft elbette kaliteli olmaz ama sadece tft değil mbe2 var artı olarak. Haa bir bravia engine koyunca çoook kaliteli olmaz ama fena da değil. :)
Hele şu sharp ın ıgzo su telefonlarda kullanılmaya başlansın işte o zaman ekranın kralını görcez. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Burada tartışmayalım bu konuları arkadaşlar =))

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşlar OSP ile ilgili bir tüyo vereyim. OSP kullanırken ekran parlaklığını 0(sıfır)'a indirin. Ekran parlaklığı pc ekranındaki görüntüyü etkilemez. Sanki parlaklık %100'deymiş gibi kullanırsınız ve şarjınız daha fazla dayanır. =)

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ah be kardeşim bir de şu frame atlamaları olmasa cillop gibi kullanıcaz yemin ediyorum :D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ve bir şey daha. Eğer laptop'ınızın touchpad'inde multi-touch özelliği varsa, bu özelliği de telefon üzerinde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca mouse'unuzun tekerleğini de OSP ile kullanabiliyorsunuz.

yeniçeri99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler benim kulakligim bozuldu. Sol taraf ses vermiyo. Nasil duzeltebilirim. Mikrofona bastirinca ses biraz yukseliyo. Tabi sag kulakligimda sorun yok. Yardimlarinizi bekliyorum. Lg g3 tayfa ses ver! :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Beyler benim kulakligim bozuldu. Sol taraf ses vermiyo. Nasil duzeltebilirim. Mikrofona bastirinca ses biraz yukseliyo. Tabi sag kulakligimda sorun yok. Yardimlarinizi bekliyorum. Lg g3 tayfa ses ver! :)

Dostum burası yardım bölümü değil. Bu tarz sorularınızı kullanıcı kulübünden sorunuz lütfen.

Yazmışken de cevap vereyim, kulaklık bozulduysa yapılacak bir şey yok. Garantiye gönderin belki değişirler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar okurken dayanamadım ve yazıyorum benimde sabah ilk işim bi mağazaya gidip G2 almak olacak. HTC fanatiğiydim fakat G2 yi gördükten sonra hemde bu fiyata başka telefon alınmaz diye düşündüm. Değinmek istediğim nokta şu! Onun kamerası güzel bunun kamerası güzel olayı şudur; Bazı telefonlar Fotoğraf çektiğinizde otomatik olarak herşeyini ayarlar ve size o şekilde sunar ekstradan bir programla oynmadıkça fotoğraf değişmez. Ama bazı telefonlar da G2 gibi fotoğrafı çekerken her türlü ayarı sizin elinize bırakır. Eğer biraz fotoğraf bilginiz de varsa muhteşem kareler ortaya çıkar. Kameranın güzelliği çektiğiniz fotoğrafa telefon ekranından bakarak belli olmaz. Çünkü her telefonun ekran çeşidi, piksel yoğunluğu, çözünürlüğü ve renk yoğunluğu farklıdır. Bu yüzden 3mp lik bir kamerası olan telefon ile çekilmiş fotoğraf 8mp'lik bir telefonla çekilmiş fotoğraftan bile güzel gözükebilir. Kameranın güzelliği; çekilmiş bir fotoğrafı bilgisayara atıp baktıktan sonra belli olur. Samsungların da kamerasının güzel görünmesinin sebebi amoled ekrandır. Başka hiç bir açıklaması yoktur ki zaten samsung Amoled ekranına güvenerek kamerasına özen göstermemektedir. Nokia Lumia 1020 de 41mp'lik bir kameraya sahip fakat piksel yoğunluğu da ekran çözünürlüğü de düşük fakat gerçek renkleri yansıtıyor. Bilgisayara atmadan detayı anlayamazsınız. O yüzden kamera tartışması yapmayalım ;) LG G2 nin kamerası çoğu telefona göre güzel ama en iyisi değil tabiki. Çok iyi kamera istiyorsanız fotoğraf makinesi almanızı tavsiye ederim ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet bu özelliği kullandim ve işe geç kalma sorununu çözdüm :) lg g2 nin tasarimi yeter abi

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Başarılı çalışma olmuş, katkısı olanların ellerine sağlık. Esas mesele şu sanırım bunların kaçını günlük hayatta habire debire kullanıyoruz? Mesela Samsung'un S4'e koyduğu dokunmadan kullanma özelliği ya da Xperia serisinin göz bebeği IP sertifikaları. Yine de her halukarda LG'nin yazılım mühendisleri işi ciddi ciddi çözmüş gözüküyorlar. Google ya da HTC mühendisleri kadar stabil yazılım hazırlıyorlar, üstelik içine bir sürü şey ekleyerek.

Yakında HTC bölümünde tarafımca açılmış böyle bir konu görürseniz şaşırmayın. :)

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Başarılı çalışma olmuş, katkısı olanların ellerine sağlık. Esas mesele şu sanırım bunların kaçını günlük hayatta habire debire kullanıyoruz? Mesela Samsung'un S4'e koyduğu dokunmadan kullanma özelliği ya da Xperia serisinin göz bebeği IP sertifikaları. Yine de her halukarda LG'nin yazılım mühendisleri işi ciddi ciddi çözmüş gözüküyorlar. Google ya da HTC mühendisleri kadar stabil yazılım hazırlıyorlar, üstelik içine bir sürü şey ekleyerek.

Yakında HTC bölümünde tarafımca açılmış böyle bir konu görürseniz şaşırmayın. :)

Cogunu kullaniyorum. Htc bolumune actigin konuda bizim ilgimizi pek cekmez sanirim :)

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Cogunu kullaniyorum. Htc bolumune actigin konuda bizim ilgimizi pek cekmez sanirim :)

Sizin ilginizi çeksin diye söylemedim zaten. "Diğer telefonlar için de yapılsa güzel olur." diyenler için söyledim. Teknolojiye merakı olanların ilgisini çekecektir.

Bir de ekleyeyim sizin çoğunu kullanmanız ortalama bir kullanıcının çoğunu kullandığı anlamına gelmez. Tartışma başlatmaya bu kadar can atmayın bence naçizane tavsiyemdir. İyi forumlar. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sizin ilginizi çeksin diye söylemedim zaten. "Diğer telefonlar için de yapılsa güzel olur." diyenler için söyledim. Teknolojiye merakı olanların ilgisini çekecektir.

Bir de ekleyeyim sizin çoğunu kullanmanız ortalama bir kullanıcının çoğunu kullandığı anlamına gelmez. Tartışma başlatmaya bu kadar can atmayın bence naçizane tavsiyemdir. İyi forumlar. :)

Dostum benim burada paylaştıklarım hemen hemen her kullanıcının kullandığı ve kullanmak için can attığı, hatta 3. parti yazılımlar kurduğu özelliklerdir. Gereksiz şeyleri burada paylaşmıyorum..

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Dostum benim burada paylaştıklarım hemen hemen her kullanıcının kullandığı ve kullanmak için can attığı, hatta 3. parti yazılımlar kurduğu özelliklerdir. Gereksiz şeyleri burada paylaşmıyorum..

Yanlış olmasın ben zaten G2'nin yazılımını beğeniyorum ama basit bir örnek mesela, gerçi şimdi onu mu buldun diyeceksiniz, müzik çalardan YouTube'a atması gibi falan artık abartı ekstreme kaçan özellikler için dedim ben onu. Atıyorum çalar saatteki puzzle olayı falan çok güzel. Uygulama açması da aynı şekilde.

He bana kalsa ben mesela koymam bunu telefona. Neden? Birincisi bunu kullanmayacak adamın telefonuna ekstra yük olur o app, ikincisi kullanmak isteyen indirir. Hatta HTC Apps diye bir olay 4.3'le geldi sanırım tam olarak bu bahsettiğim olay için yapılmış; "İlla istiyorsan al sana indir." demek adına ama maalesef ülkemizde kullanamıyoruz.

Gerçi şöyle bir durum da var; yazılımda yük olur diyorum da cihazda ağırlığı hissedilmiyor? E o da doğru. Hafızada yer kaplıyor ama bu seferde. Sanırım en güzeli appleri indirilebilir olarak sunmaları kendi uygulama mağazalarından. Benim görüşüm bu yönde.

Neden böyle düşünüyorum; bir uygulama için zaten piyasada olan talep görülür sadece, istemeyen kesimi göremezsiniz. Hiç indirmeyen sayısı diye istatistik gördünüz mü? :D Kullanıcıyı düşünmek adına benim dediğim daha mantıklı geliyor, isteyene sun istemeyene verme. Hatta bunu kendi kendini flashlayan *.zip dosyaları olarak da yapabilirler. O zaman sistemin üstüne de kurulur. Bu mantığın dışındaki her şey bana göz boyama gibi geliyor. Kişisel görüşüm. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Zaten istemediğiniz çoğu özelliği kapatabilirsiniz. İstemediğiniz uygulamaları da silebilirsiniz. Ben touchwiz kullanırken nerden baksan en az 15 tane uygulamayı gereksiz olduğu için gizlerdim. Rootlarsam da silerdim. Ancak G2'de 1 tane bile gizlemedim. Zaten kendi uygulamalarının bile rootsuzken silinmesine izin veriyor Optimus'ta. Bu bile güzel bir özellik sayılabilir. Hangi cihazda stock olarak gelen uygulamaları silebiliyorsun root yapmadan mesela?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
OSP'de güzel bir şey keşfettim. OSP aynı zamanda TEK YÖNLÜ veri transferine de izin veriyor. Bilgisayardan aktarmak istediğiniz dosyayı OSP ekranına sürükleyip bırakın, telefona kopyalansın. Üstelik kablosuz..

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
OSP'de güzel bir şey keşfettim. OSP aynı zamanda TEK YÖNLÜ veri transferine de izin veriyor. Bilgisayardan aktarmak istediğiniz dosyayı OSP ekranına sürükleyip bırakın, telefona kopyalansın. Üstelik kablosuz..

OSP'yi Çok Kullanıyorum Hiç Denemedim Bu iyiymiş ..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

ben de telefon şarjdayken kullanıyorum. Bilgisayardan telefona bir şey aktarıp onu doğrudan telefonda kullanmak, üstelik telefona hiç dokunmadan.. müthiş bir olay gerçekten..

azarathjam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bu telefon namusunuz değil, eleştirilsin sorun değil. Aşalım artık bunları.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Beyler bu telefon namusunuz değil, eleştirilsin sorun değil. Aşalım artık bunları.

Burası tartışma konusu değil, rehber konusudur. Paylaştıklarımızda yanlış bir şey varsa buyrun eleştirin.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

Hocam OSP'yi wifi üzerinden kullanmamakta fayda var. Bluetooth ya da usb üzerinden kullanın mümkünse. Gece 2-3 saat kullandım ve 4,5GB internet kullandığını farkettim. OSP çalışırken cihazdan görüntüyü bilgisayara indiriyor. Wifi üzerinden bunu kullanmak akk'yı çabuk aşmanıza neden olur.
Bunu da kullandığım internet speed meter uygulamasıyla farkettim.
yjudu5yj.jpg

azarathjam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burası tartışma konusu değil, rehber konusudur. Paylaştıklarımızda yanlış bir şey varsa buyrun eleştirin.

Yazdığımı idrak etmediğini düşünüyorum. Bende G2 sahibiyim ve eleştirenlere cevap vermek veya eleştirinin cılkını çıkaran kişilere bu telefonu kanıtlamak zorunda değiliz demek istedim. Anlayabiliyor musunuz?

Son mesajlar