Forumun güvenliliğinden şüphe edenler buraya baksın

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ESDİEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
0

Forumun güvenliliğinin somut göstergesi.

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Forum sistemi olarak Smf yerine başka bir script kullanılabilirdi ama buda güzel :)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
otantic76 dedi ki:
peki bu sitenin verdiği bilgi ne kadar güvenilir?
Sonuçta Mcafee bir güvenlik yazılımı üreticisi bu yüzden büyük oranda güvenlidir diyebilirim ama "o ne derse doğrudur" şeklinde bir yaklaşım kesinlikle yanlıştır.Çünkü güvenli olup olmadığını belirleyen birçok kriter var sadece online tarama ile belirlenmiyor.Mesela benim gıcık olduğum bir site olsa msn'de birkaç kişiyi gaza getirip birlikte hareket ederek siteadvisor.com'da, o site hakkında olumsuz yorum yapsak, yerden yere vursak site güvensizler listesine alınabilir.
Ayrıca bir site güvensiz olarak gösteriliyorsa yerine göre siteye girilebilir.Hemen bir örnek vereyim:
Geçen sene Viyana Üniversitesi kırmızı gösteriliyordu ama burası bir üniversitenin sitesi, benim bilgisayarıma neden zarar versin ki?Muhtemelen üniversitenin öğrencilerine veya öğretim üyelerine sağladığı web alanına zararlı bir dosya eklenmiş o yüzden site zararlılar listesinde.Benim o dosyalarla işim olmadığına göre siteye rahatlıkla girebilirim hatta girdim gezdim :)
Az önce baktım aynı site yeşil olarak gösterilmeye başlanmış...

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
geçmiş tecrübelerime göre elektr10 ne derse inanırım. teşekkür ederim bilgi için. :D

ESDİEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar program bulunduğun sayfanın testini yapıyor.

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Maalesef site artik guvenli olarak gorunmuyor. Adminlerimiz buna bir care bulsunlar

http://www.siteadvisor.com/sites/shiftdelete.net

2719821053_d8cc86935b_o.png

2719824969_bb87c40e43_o.png

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Burda tehlikeli birşey görünmor. Bazı sitelere SDN üzerinden link verilmiş ve de 11 tane yeşil yani zararsız indirme bulunmuş. Bunu "SDN tehlikeli mi yoksa SDN tehlikesiz mi" demek için koydun anlamadım.

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
flashget 'e indirme linki verdiğinden sonuç böyle çıkmış. Sırf provakasyon olsun diye yazmayın bazı şeyleri

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bırakın bu konuları yönetim düşünsün arkadaşlar.. Uyuyanıda uyandırmayın...

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Burda tehlikeli birşey görünmor. Bazı sitelere SDN üzerinden link verilmiş ve de 11 tane yeşil yani zararsız indirme bulunmuş. Bunu "SDN tehlikeli mi yoksa SDN tehlikesiz mi" demek için koydun anlamadım.

Arkadaslar SDN'i hepimiz biliyoruz ama bilmeyenler var. SDN Siteadvisor'da yanlislikla tehlikeli gorunuyor demek istedim. Siteadvisor kurulu bir browser ile SDN'e girdiginiz zaman Siteadvisor Kirmizi renge donuyor. Bu da bazilarini korkutabilir. Mesela ben Siteadvisor bir siteyi kirmizi gosteriyor diye o siteye girmeyenleri biliyorum

SDN haketmedigi halde neden oyle gozuksun ki? Adminler bunu cozebilir kolayca

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tabii ki. "Are you owner of this site? Leave a comment." Linkine tıklayarak bu sorun aşılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...