Forumun güvenliliğinden şüphe edenler buraya baksın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elektr10

Profesör
otantic76 dedi ki:
peki bu sitenin verdiği bilgi ne kadar güvenilir?
Sonuçta Mcafee bir güvenlik yazılımı üreticisi bu yüzden büyük oranda güvenlidir diyebilirim ama "o ne derse doğrudur" şeklinde bir yaklaşım kesinlikle yanlıştır.Çünkü güvenli olup olmadığını belirleyen birçok kriter var sadece online tarama ile belirlenmiyor.Mesela benim gıcık olduğum bir site olsa msn'de birkaç kişiyi gaza getirip birlikte hareket ederek siteadvisor.com'da, o site hakkında olumsuz yorum yapsak, yerden yere vursak site güvensizler listesine alınabilir.
Ayrıca bir site güvensiz olarak gösteriliyorsa yerine göre siteye girilebilir.Hemen bir örnek vereyim:
Geçen sene Viyana Üniversitesi kırmızı gösteriliyordu ama burası bir üniversitenin sitesi, benim bilgisayarıma neden zarar versin ki?Muhtemelen üniversitenin öğrencilerine veya öğretim üyelerine sağladığı web alanına zararlı bir dosya eklenmiş o yüzden site zararlılar listesinde.Benim o dosyalarla işim olmadığına göre siteye rahatlıkla girebilirim hatta girdim gezdim :)
Az önce baktım aynı site yeşil olarak gösterilmeye başlanmış...

kimseciq

Asistan
Maalesef site artik guvenli olarak gorunmuyor. Adminlerimiz buna bir care bulsunlar

http://www.siteadvisor.com/sites/shiftdelete.net

KintaRo

Doçent
Burda tehlikeli birşey görünmor. Bazı sitelere SDN üzerinden link verilmiş ve de 11 tane yeşil yani zararsız indirme bulunmuş. Bunu "SDN tehlikeli mi yoksa SDN tehlikesiz mi" demek için koydun anlamadım.

kimseciq

Asistan
Burda tehlikeli birşey görünmor. Bazı sitelere SDN üzerinden link verilmiş ve de 11 tane yeşil yani zararsız indirme bulunmuş. Bunu "SDN tehlikeli mi yoksa SDN tehlikesiz mi" demek için koydun anlamadım.

Arkadaslar SDN'i hepimiz biliyoruz ama bilmeyenler var. SDN Siteadvisor'da yanlislikla tehlikeli gorunuyor demek istedim. Siteadvisor kurulu bir browser ile SDN'e girdiginiz zaman Siteadvisor Kirmizi renge donuyor. Bu da bazilarini korkutabilir. Mesela ben Siteadvisor bir siteyi kirmizi gosteriyor diye o siteye girmeyenleri biliyorum

SDN haketmedigi halde neden oyle gozuksun ki? Adminler bunu cozebilir kolayca

KintaRo

Doçent
Tabii ki. "Are you owner of this site? Leave a comment." Linkine tıklayarak bu sorun aşılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...