Foruma yeni yönetici ve yeni strateji!

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hakkı reyiz bu konuyu açtığını bile unuttu gibime geliyor. Bir daha ne ses, ne nefes. Ne de bir hareket. İyi konuydu, epey bir hit aldı, heyecan dalgası yarattı ve... THE END! :D

Açtığımız konunun ve verdiğimiz sözlerin arkasındayız hocam. :)

Futbolda bir tabir var ya, elimizde sihirli değnek yok diye. Yapmamız gereken çok şey var ve bunlar bir anda olmuyor maalesef.

Bence modlukta yaş sınırı 25 olsun 20 az 20 yasindaki insan bile bazen kontrolü kaybedip sacmalayabiliyor

Modlukta yaş sınırı yok, olmayacak da. Siz hatırlamazsınız, eskiden @peter isimli bir moderatörümüz vardı. O dönem sanırım 16 yaşındaydı ve benim hayatımda gördüğüm en olgun insanlardan biriydi.

@ShiftBoss'un önceki hesabını silen abim ise 25 yaşın üzerinde değerli biriydi. Olgunluğun, sinir anında verilecek tepkilerin yaşla alakası yok.

Ben forumda yönetici olduğumda 17 yaşındaydım. 5 sene forumda yönetici kaldım. Elbette hatalar yaptım ama hiç kimseye küfür etmedim, şahsi bir tartışmadan dolayı düşmanım olmadı.

Her şeyi eleştirebilirsiniz arkadaşlar, yaptıklarımızı, yazdıklarımızı, çizdiklerimizi.

Zuckerberg, Facebook'u 20 yaşında kurmuş. 25 yaşın altındaki insanlara forumu mu emanet etmeyelim? :)

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
yaş sınırı bence de mantıksız olur, olgun bir moderatör olgun insanları getirir. foruma can lazım :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Size katılıyorum. Ne de olsa akıl yaşta değil baştadır, öyle değil mi? :)
İlla ki öyledir lakin bu sözün de cılkını çıkarmayalım lütfen. Bu sözü, her konuda kullanıp kendini, yaşça kendinden büyük olan herkesten akıllı gören çocuklar var..
"Akıl yaşta değil, baştadır." tüm küçükler, büyüklerden akıllıdır anlamında söylenmedi arkadaşlar, lütfen..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Açtığımız konunun ve verdiğimiz sözlerin arkasındayız hocam. :)

Futbolda bir tabir var ya, elimizde sihirli değnek yok diye. Yapmamız gereken çok şey var ve bunlar bir anda olmuyor maalesef.

Furkan'ım sen sade ismiyle değil, cismiyle de bir efsanesin. Oturmuş kişiliğin, o güzel karakterin, tertemiz ahlâkın, tevazuun, kumaşın ve kalitenle bir efsane. Hakkı reyiz sana kırmızı renk vermekle asıl SDN'yi onurlandırmış oldu. Bu yüzden onu ayrıca tebrik etmek lazım. Bütün bunları yazmamın tek nedeni şu ki, insanlara değer veriyorsun, tevazu içinde cevaplıyorsun, gönlünü alıyorsun. Abiliğini, sıcacık samimiyetini esirgemiyorsun. Bu bir yöneticide mutlak olması gereken bir haslettir. Ne ki bu hasleti herkeste bulmak, görmek nadirattan oldu ne yazıkki.

Alıntı yaptığın sözlerime gelince; bu vaadlerin arkasında durulmayacağı inancı oluştuğu için değil, sadece konuya güzel bir giriş yaptıktan sonra bir daha topa girmemesi, sesinin soluğunun kesilmesiydi Hakkı reyizin. Ve sadece onun şahsına müteveccihti, kurumsal değil.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
@ShiftBoss'un önceki hesabını silen abim ise 25 yaşın üzerinde değerli biriydi. Olgunluğun, sinir anında verilecek tepkilerin yaşla alakası yok.

@by efsane oncelikle sizi tebrik ediyorum...

Ve soze basliyorum o arkadasimiz o zamanlarda yapabilecegi en guzel seylerden birini yapmisti. Cunki @ShiftBoss artik hangi uzaydan gelsiyse forumda huzuru saglayacagim diye boyuna ban boyuna ban basti. Zaten o aralikta ne kadar sevdigimiz arkadasimiz varsa hepsi ayrildi.

Ve bir ay boyunca attigi mesaj sayisi 3 u gecmedi. Ve buda insanlari iyicene kendinden soguttu. Hatta bi aralar adminimizin nickiyle karakteri eslestigi icin bot sananlar dahi oldu. Hatta ben malum adminimizin sayesinde forma 1 ay girmedim...

Hani demisiniz ya elestiriye acigiz bu benim kendi elestirim kendi gorusum sonuna kadar sizlerdende saygi beklemekteyim...

@by efsane sizi tekrardan tebrik ediyorum sizle gayet iyi anlasacagimizdan eminim.

Umarim bir daha geride buraktigimiz gunlerden yasamayiz...

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
@by efsane oncelikle sizi tebrik ediyorum...

Ve soze basliyorum o arkadasimiz o zamanlarda yapabilecegi en guzel seylerden birini yapmisti. Cunki @ShiftBoss artik hangi uzaydan gelsiyse forumda huzuru saglayacagim diye boyuna ban boyuna ban basti. Zaten o aralikta ne kadar sevdigimiz arkadasimiz varsa hepsi ayrildi.

Ve bir ay boyunca attigi mesaj sayisi 3 u gecmedi. Ve buda insanlari iyicene kendinden soguttu. Hatta bi aralar adminimizin nickiyle karakteri eslestigi icin bot sananlar dahi oldu. Hatta ben malum adminimizin sayesinde forma 1 ay girmedim...

Hani demisiniz ya elestiriye acigiz bu benim kendi elestirim kendi gorusum sonuna kadar sizlerdende saygi beklemekteyim...

@by efsane sizi tekrardan tebrik ediyorum sizle gayet iyi anlasacagimizdan eminim.

Umarim bir daha geride buraktigimiz gunlerden yasamayiz...

Merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim. Hepimiz insanız, hata yapma lüksümüz var maalesef.

Shiftboss, yani Ufuk ağabeyim aslında uzaydan gelmedi. Sadece bilmediği bir ortamda bir anda kendini sıfır destekle buldu. Ve elinden gelenin en iyisini yapmak için gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Kendisi göreve başladığı günden bu yana sürekli uğraşarak SDN'in yaşadığı en zor dönemlerden birini en az kayıpla atlatmasını sağlamış. Hakkını vermemiz gerekiyor.

Elbette eleştirilerinize saygı duyuyoruz, bunların üzerinde durup daha iyiye gitmek için gece gündüz uğraşacağımıza da size söz veriyorum.

Sevdiğimiz, geri dönmesini istediğimiz çok insan var. Bunun için de çalışmalar yapıyoruz.

Teşekkürlerimle.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yaşa takılmamak lazım. Sonuçta bizim yaşımızda atom parçalayalar var:)

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Hakkı reis varsa bizde varız. Arkandayız Hakkı reiss.

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Senin gibi çoluk çocuğa prim verilmedi zamanında kışkırtma yaptığın için, ağzının payını iyi vermişim ki bayağı içerlemişsin. O zaman da böyle haddini aşarak yorumlarda bulunmuştun cevabını almıştım yine alırsın merak etme. Benim bu foruma verdiğim emeğin çeyreğini vermemişsindir sen ve moderatörlüğü kendi isteğimle bıraktım kimse yetkimi almadı moderatörkenden çok seviliyordum en fazla beğeni alan üyelere bak istiyorsan millet kaç bin mesajlar kaç beğeni alırken benim her iki mesajımdan biri beğeniliyordu. O yüzden tekrar söylüyorum haddini bilerek konuşacaksın. Saygısızlık yapmayacaksın cevabını alırsın her zaman.

Son olarak şunuda ekliyim senin gibi insanlara cevap vermek zaman kaybı benim adım üzerimden prim yapma benide etiketleme ismimi kullanma birdaha cevap alamayacaksın.

İyi forumlar herkese.

Tevazudan ve ağır başlılıktan bahsedilen bir konu altında yine aynı hataları tekerrür ederken bulmak çok üzücü. Mesajın muhatabı değilim belki ama buna rağmen rahatsız oldum. Biraz daha dikkat, lütfen. İnsanlara nezaket öğretmeye çalışırken kibirlenmeyelim, nefret ettirmeyelim.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Merhaba dostlar,

Kaç zamandır SDN Forum ile ilgili planlarımızı size anlatmak istedim ama işler nedeniyle fırsat bulamadım. Elimdeki en büyük iş; SDN’in altyapısını WordPress’e taşımak. Yüzdük, kuyruğuna geldik.

Yeniden gelelim foruma.

Foruma uzun zaman gönül ve emek veren yönetici arkadaşların büyük kısmı, iletişim eksikliğinden dolayı küstüler. Meşguliyetimi anlattım ama başarılı olamadım ve ayrıldılar. Ayrılırken, efendi gibi gidenler de oldu, yavşakça gidenler de oldu, gidenlerden pişman olup geri dönmek isteyenler de.

Olan oldu, biz geleceğe bakalım.

Şu zamana kadar tek başına forum yönetimine yetişmeye çalışan Ufuk’un (@ShiftBoss) yanına kardeş geldi. Hem de SDN Forum’un en güçlü ve aktif olduğu zamanlarda yöneticilik yapan @by efsane nickli kardeşim (Furkan), yıllar sonra yeniden aramızda.

Forumda neler yapmak istiyoruz?
  • Forumda adaletli yönetimin olduğunu size daha fazla hissettireceğiz.
  • Forumun daha sıkı güncellenmesi için yeniden strateji oluşturacağız.
  • Yeni moderatör alımlarıyla, yönetimi daha da güçlendireceğiz.
  • Forum için yarışmalar yaparak, kendi aramızda eğlenirken bol bol hediyeler kazanacağız.
  • Forum buluşmalarımız yeniden başlayacak, hem de her ilde.
  • Kategori listemizi elden geçireceğiz.
  • Forum altyapısını güçlendireceğiz ve sayfaların daha hızlı açılmasını sağlayacağız.
  • Reklamları azaltacağız.
  • Olan bitenler konusunda sizlere aylık rapor sunacağız. (Doğru okudunuz, size! Yani, forumun gerçek sahiplerine)
Desteğiniz önemli!

SDN Forum, güzeldir. Sosyal medyanın yükselişi var, evet ama hiçbir sosyal medya, halen forumun yerini alamadı. Geriye dönük arama, gerçek kişiler ve moderasyon ile forumlar, yaşamaya ve gelişmeye devam ediyorlar.

En büyük gücümüz, desteğiniz. Forum, sizin için ve sizlerin.

Burada ne olmasını istiyorsanız, söyleyin, elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım. Hatta bu isteklerinizi yerine getirirken, buyurun ekibimize de katılın.

Zaman ayırdığınız için hepinize çok teşekkür ederim.
Bu bilgilerin ışığın da bizler de karınca kararınca elimizden geleni yapmak adına bu taşın altına elimizi koyarak bu güzel forumu ayakta ve diri tutmak için çalışmaktayız.Bunu bilmenizi istedim.Saygılarımla.İyi çalışmalar.

eryclk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
görünmeyeli buralarda ne olaylar olmuş be. dünya dönüyor herkesin işi güçü var.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Öncelikle bu forumu ayakta tutan insanlar yok oldu gitti. Sonra @by efsane geldi. Eski bir yönetici forum birazdaha iyileşti. Açık konuşmak istiyorum @ShiftBoss yani Ufuk abi. Ben gerçekten açık konuşacağım lütfen bir eleştri olarak algılayın. Sizin foruma ----ilk başta---- yarardan çok zararınız oldu çünkü herhangi bir bilginiz yoktu. Beni dahi banladınız ve ricam üzerine açtınız öncekikle bunun için teşekkür ederim. Zamanla tecrübe kazandığınızı ve geliştiğinizi, artık olaylara gerçek bir yönetici gibi bakış attığınızı farkettim. Her konuda 2 aktif adminimizinde ismini görmek çok güzel. Ancak tek problem eski arkadaşlarmızın forumdan ayrılması. Onların 1-2 si geldi gerisi hala yok. Bunun için çaba göstermenizi istiyorum cidden.
Teşekkür ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yav donanım bölümü BİTTİ.:D:D Ben el atayım diyorum ama anlamıyorum ki . Zaten forum aktif değil. Forumda aktifliğin ZERRESİ YOK.
Çok gereksiz banlar atıldı bazılarında hoş onların da suçu var ama iki tarafta hosgörülü davranıp adam gibi sorunlar çözülebilirdi.
@Uber @Scorpion (etiketlenmiyor yav) @pesimist vb adamlar keşke geri gelse

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Yav donanım bölümü BİTTİ.:D:D Ben el atayım diyorum ama anlamıyorum ki . Zaten forum aktif değil. Forumda aktifliğin ZERRESİ YOK.
Çok gereksiz banlar atıldı bazılarında hoş onların da suçu var ama iki tarafta hosgörülü davranıp adam gibi sorunlar çözülebilirdi.
Donanıma mod olacaktımda seçimleri kaçırdım be aga ya :D Bide şu sıralar 2500 üstü sistem almayın. Ekrab kartı piyasası gitti...

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272

Zaman herşeyin ilacıdır. :D

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Benden şikayetçi olan sevgili arkadaşlarımızı öğrenebilir miyim? Bir şeye bakacağımda :D :D :D :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Birinci olarak ShiftDelete'in saygınlığı artık ağır ağır azaldı, eskiden ShiftDelete dedin mi bir ağırlığı varken şimdi Milliyet haber muamelesi görüyor. E haberlere bakıyorum epey de öyle, kimse haksız değil. Şimdi birinci olarak her yeni olayı haber eden bir site olmaktan çıkın, kalemi güçlü ve insiyatif almaktan çekinmeyen hevesli editörler alın ve hiç olmadı popüler makalelerin çevirisini yapın. Zaman içerisinde forum buna adapte olacaktır. Bana ne Hyperloop One'in başarılı olup olmaması, kaç kişi ilgileniyor yahu Türkiye'de böyle şeyler ile? Ha dersen ki donanım konusunda agresif çıkışları olan bir editörümüz şöyle düşünüyor, forumda müthiş tartışma döner ve canlılık gelir. Olmadı neden Windows 10'un dandik olduğunu verin anlatayım, bir tanesi "Finix sana laflar hazırladım" diye girişir eğlence çıkar.

Eğer forumla ilgili somut bir öneri arıyorsanız beni banlayın, Finix banlıdır banlı kalacak. Tamam şaka bir yana foruma tepeden pek de müdahale edeceğiniz şey yok, oturun bizimle geyik yapın veyahut tartışma çıkarın ortalık kızışır. Hem kaliteli ve ciddi tartışmalar çıktıkça işin uzmanları da foruma uğramaya başlar.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Birinci olarak ShiftDelete'in saygınlığı artık ağır ağır azaldı, eskiden ShiftDelete dedin mi bir ağırlığı varken şimdi Milliyet haber muamelesi görüyor. E haberlere bakıyorum epey de öyle, kimse haksız değil. Şimdi birinci olarak her yeni olayı haber eden bir site olmaktan çıkın, kalemi güçlü ve insiyatif almaktan çekinmeyen hevesli editörler alın ve hiç olmadı popüler makalelerin çevirisini yapın. Zaman içerisinde forum buna adapte olacaktır. Bana ne Hyperloop One'in başarılı olup olmaması, kaç kişi ilgileniyor yahu Türkiye'de böyle şeyler ile? Ha dersen ki donanım konusunda agresif çıkışları olan bir editörümüz şöyle düşünüyor, forumda müthiş tartışma döner ve canlılık gelir. Olmadı neden Windows 10'un dandik olduğunu verin anlatayım, bir tanesi "Finix sana laflar hazırladım" diye girişir eğlence çıkar.

Eğer forumla ilgili somut bir öneri arıyorsanız beni banlayın, Finix banlıdır banlı kalacak. Tamam şaka bir yana foruma tepeden pek de müdahale edeceğiniz şey yok, oturun bizimle geyik yapın veyahut tartışma çıkarın ortalık kızışır. Hem kaliteli ve ciddi tartışmalar çıktıkça işin uzmanları da foruma uğramaya başlar.
Aga senin şiir aklıma geldi af çıkıncaki nerede o :?