3. SDN Röportajı- MrtAltg Soruları Cevaplıyor

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Selam Murat abi, röportajımıza hoş geldin.
Hoş buldum, teşekkürler.

Soru:Biraz kendini anlatır mısın? Kaç yaşındasın, çocuğun var mı?
Cevap:Şu an için 44 yaşındayım

Soru:Mesleğin nedir?
Cevap:Yedek parca imalatı üzerine çalışan bir fabrikada makine operatörüyüm

Soru:Kaç yıldır bu işi yapıyorsun peki?
Cevap:3 yıl oldu

Soru:Dünyayı değiştirmek için bir şansa sahip olsaydı bunu nasıl kullanırdı? (meefes)
Cevap:Benim değiştirmeme gerek yok her insan kendini iyi yönde değiştirse zaten dünyada değişir

Soru:İnsanlarla uğraşmak zor olmuyor mu? Yeter artık! Bıktım dediğin anlar oluyor mu? (Rookie)
Cevap:İnsanlarla uğraşmak her daim zordur memnuniyet gibi bir kavram yoktur sırf bu yüzden farklı bir mesleği bırakıp fabrika ortamına girdim

Soru:Erkeğin maaşı sorulmaz, o yüzden sormuyorum ama maaşın yetiyor mu peki sana?
Cevap:Tutarı söylemem ama fazlası ile yettiğini söyleyebilirim

Soru:En sevdiğiniz konsol oyunu? (Samet UCA)
Cevap:Baya zamandır Xbox kullanıyorum yenisini alacak olsam yine xbox devam derim

Soru:Gece yolda yürürken karşına elinde parlayan bıçağıyla maskeli bir adam çıktı. Ne yapardın?
Cevap:Bıçağının güzel olduğunu söylerdim nereden aldığını sorardım :)

Soru:Sosyal medya mı, forum mu? Neden? (kilicbaligi)
Cevap:Her ne kadar sosyal hesaplarım olsada pek aktif değilim belki alışkanlıktan dolayıdır forumlar daha ilgi çekici istemediğin kadar bilgi mevcut

Soru:Dinlemeyi sevdiğin müzik türü ve sanatçısı kimdir?
Cevap:Genelde pek ayırt etmem her türlü dinlerim yeri gelir Zeki Müren dinlerim ardından Metallica yeterki hoşuma gitsin ama arabesk fantezi pek işim olmaz

Soru:Gözlük ile senin de aynı ben gibi hayatın birleşik. Hiç takmak istemediğin anlar veya lense geçmeyi düşündüğün zamanlar oldu mu?
Cevap:Bazen düşündüğüm olmuyor değil tabi gözlüğü çıkarmak fakat nette astigmat lens ile ilgili okuduğum yazılardan sonra vazgectim gözlüğüm ile memnunum

Soru:En sevmediğin insan tipi ne?
Cevap:Ben bilirimciler ve ne kendisine nede karşısındakilere saygısı olmayanlar

Soru:Linux işletim sistemi üzerinde en sevdiği uygulama hangisi? (Ufuk)
Cevap:Superkaramba ve conky

Soru:Boş zamanlarında ne yapmayı seversin? (Yeşil Okçu)
Cevap:Boş vaktim pek olmuyor zaman sıkıntım var ha olursa o zaman genelde forum ve oyun oymayı tercih ederim (Kitap vb okuma işlerini yolda telefon ile hallediyorum)

Soru:İnsan düşünmezken bile düşünür mü? (Hoca zor yerden sordu)
Cevap:Düşündüğü şeye bağlı düşünmemeye çalışırken bile düşünmeyi düşündüğü için belki :)

Soru:Linux dağıtımlardan neden nefret ediyorsun?
Cevap:Dağıtımlardan nefret etme demeyelim fazla çeşitliliği uygun görmüyorum binlerce dağıtım olacağına aynı adam sayısı ile yüzlerce olsun adam gibi olsun

Soru:Yaşamla ilgili gençlere ne gibi tavsiyelerde bulunurusn?
Cevap:En sevdiğim sözü yazayım buraya
Demir tava gelir kömür biter akıl başa gelir ömür biter

Soru:Üniversite okumak mı yoksa bir zanaat ile iş hayatına girmek mi?
Cevap:Zanaat öğrenmek iyidir fakat bu devirde okumadan olmuyor okuyacaksan ileriye yönelik düşünüp ona göre üni de bölüm sececeksin sırf üni okuyorum diye de yıllarını vemeyeceksin

Soru:Kadına taciz ve şiddete kökten çözüm sence nasıl getirilir?
Cevap:Hani bir laf vardır bir musabet bin nasihattan iyidir diye şiddet gösterenlere nasihat etmiyeceksiniz aynısını ona yapacaksınız başka anlamak gibi durumları yok çünki

Soru:SDN forumla nasıl tanıştınız? (Samet UCA)
Cevap:Hatırlamıyorum desem yeridir aklımda bir tek vista zamanında alt ağ maskesi ile ilgili bir soru sormuştum cevaplanmıştı

Soru:Bu forumda moderatör olmak nereden çıktı? Neden oldun?
Cevap:Bu soru aslında biraz uzun cevap gerektiriyor
Zamanında farklı bir site de windows phone lar üzerine forum da yöneticilik yapıyordum malum ms in beceriksizliği diyelim bir süre sonra siteyi kapatma kararı aldık. Sdn de takılıyordum o zamaki admin ShiffBoss mesaj atınca dedim elimizi taşın altına koyalım neye sinir oluyorsak düzeltmeye çalışalım dedik ve kabul ettik kaldık burda :)

Soru:SDN Forum öldü mü sizce? (Murat Burç)
Cevap:Sdn forum diye kapalı bırakmamak lazım aslında forum ortamı sosyal mecraların gelişimi ile baya bir sekteye uğradı.İleride sosyal mecralardan soğuyanlar tekrar geri gelir diye düşünüyorum

Soru:Forumda başa bela üye kim var sende? (Conficker Belası)
Cevap:Başa bela üye yoktur. Onu foruma katamayan yönetici ve üyeler vardır

Soru:Hiç kendini SDN’de fazlalık gibi hissettiğin oldu mu?
Cevap:Asla

Soru:Murat Burç moderatör olursa ilk olarak siyasilere mi takar yoksa huawei önerenlere mi? (Adminsitraktör)
Cevap:Bence İlk göz ağrısı apple cıları banlar :)

Soru:Forumun ağası olsaydınız ilk önce kimi maraba yapardınız neden? (Abassadaror)
Cevap:Forum ağası finix i maraba yapardım

Soru:Süper moderatörlüğü neden bıraktın?
Cevap:Çalışma saatlerim eskiye göre baya uzadı sabah 8 akşam 8 eve geleyim yemek yiyeyim dedimmi baya zaman gidiyor foruma zaman ayıramıyordum arkadaşlara yük olmak istemedim şahsen sağolsun yönetim ekibi pek sıkıntı etmedi gitmemi istemediler ama olmayınca olmuyor

Soru:SDN Forum'un genç bir takipçi kitlesi var; onlara ne gibi mesajlar vermek istersiniz? (kilicbaligi)
Cevap:Genel bir mesaj geleceğinizi düşünüyor iseniz okuyun okumaktan zarar gelmez

Soru:Onursal üye olmak nasıl bir duygu?
Cevap:Alışamadım şahsen adam gibi rapor bile yapamıyorum sürekli.

Soru:Röportaja sen bir soru eklemek istesen ne sorardın?
Cevap:Neden ben :)

Soru:Peki ya cevabı ne olurdu?
Cevap:Kendin kaşındın

Teşekkürler.